16 października 2019 Gawla, Ambrozego

Nie kąp się w fontannie

dodał 2015-08-13
Nie kąp się w fontannie

Upalna pogoda zmusza nas do szukania ochłody, nawet w fontannie. Specjaliści zajmujący się zdrowiem publicznym przestrzegają przed korzystaniem z kąpieli w fontannie. Woda z fontanny nie jest badana i zawiera różne środki chemiczne. Jest groźna szczególnie dla dzieci. W przypadku pasłęckiej fontanny na placu 1000 – lecia dozowany jest chlor i kwas siarkowy. Raz w tygodniu  do wody dolewany jest preparat antyglonowy. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Ja29   2019-06-10

Tabliczka wisi że zakaz kapieli, aż mnie wzdryga na widok dzieci biegających po wodzie gdzie z rana pewnie jakiś bezdomny się umył później przyleciał chory ptaszek,inne male dziecko z jakąś infekcją się zamoczyło i to wszystko kręci się w obiegu...A później jejku moje dziecko ma rozwolnienie albo jakąś wysypke brak słów ale każdy robi jak chce i odpowiada za siebie o swoich podopiecznych.


#Xx   2019-06-10

Niech kurtyny postawią wodne


#Edyta   2015-08-13

To władze miasta powinny zamieścić tabliczkę na placu o zakazie kąpieli i o zagrożeniu!


#Pasleczanin#Edyta  2019-06-10

Jest taka tabliczka o zakazie wisi na drewnianym daszku nad ławkami


#Mikes   2015-08-19

W kranówce nie ma Hloru? Na basenie też nie ma ?


#Js   2015-08-19

Problem w tym, że dzieci kąpią się w wodzie z zawartością chloru, kwasu siarkowego i innych chemikaliów.


#Mikes   2015-08-17

W czym problem?


#Podpis   2015-08-17

wejdżcie na stronę jakiegoś basenu i poczytajcie co dodaje się do wody . tam to dopiero są glupi rodzice, którzy się kąpią razem z dziećmi...


#Lol   2015-08-17

Durne rodzice,jak tyle się pisze,a oni swoje!I co dziwniejsze to wszystko przyjezdni-z ręcznikami w strojach jak na kąpielisko jakieś się pchają.Żałosne!


#Js   2015-08-17

Wczoraj (w niedzielę) trzeba było zobaczyć jak matki "kąpały" swoje małe dzieci w fontannie. Cała fontanna pełna dzieci i nikt z zarządców placu nie zareagował, a podobno kamery działają.


#Swoj   2015-08-15

Ja ja głopi rodzice...... A jak reszta normalnych nibz normalnzch rodyicw mowi beeee na fontanne i obraya innzch a idyie sie kapac do pasleckiego jeyiorka gdzie psz sraja i dyieci szczaja to jej dobrze. to jest hipokryzja


#Wydra   2015-08-14

Zrobili sobie basen z fontanny i jeszcze mają pretensje. Kanaliza zupełna.


#Chlor   2015-08-13

za fontannę chyba odpowiada żołnierzyk Jurka


#Mikes   2015-08-13

Jak to mówią ręka ręke myje tym razem w fontannie!!!


#Podpis   2015-08-13

władza do wymiany, przedpełski tez


#Nowy polbruk   2015-08-13

Sanepid nie interesuje się Pasłękiem , więc władza nie musi przestrzegać przepisów sanitarnych. Oprócz groźnej fontanny należałoby poruszyć inne poważne zagrożenie. Firma wywożąca śmieci notorycznie gubi po drodze zawartość płynną , która zanieczyszcza nasze ulice.Kłania się wymiana uszczelnienia. Smród po takim krótkim postoju śmieciarki jest nie do zniesienia. Plamy widoczne są dla wszystkich , lecz nie dla " naszej" władzy.


#Ab   2015-08-13

Piękna fontanna którą tak wszyscy wychwalają , która jest największą atrakcją dla dzieci na ICH placu okazała się największym dla NICH zagrożeniem i problemem dla rodziców. I nie zgadzam się z wpisami o tym że wszystkim wiadomo , że rodzice to idioci a dzieci be.Ma być informacja!!!


#Podpis   2015-08-13

ktoś tam pisał o stopach:) Stopy to pół biedy. Po fontannie biegają psy, szczają tam wracający nad ranem balangowicze, a jakiemuś psychopacie mógłby np. wpaść do głowy pomysł "doprawienia" wody jeszcze groźniejszymi chemikaliami....Nikt tego nie pilnuje, TAM MOŻE BYĆ WSZYSTKO. Trzeba być idiotą aby pozwolić moczyć się w tym dziecku


#Podpis   2015-08-13

podobną chemię wlewa się do basenów.


#Lol   2015-08-13

Niby każdy to wie,ale w te upały dzieci ratowały się jak mogły i nikt mi ,nie powie,że nie widział tłumow kąpiących się dzieci-nawet z Elbląga i okolic(i tam na placu powinna wisieć taka informacja)ale ktoś najwidoczniej się spóżnił!To samo dotyczy ciągania psiaków-regulamin zabrania,ale regulamin wisi przy jednym wejściu,a innym wchodzą i udają,że nie wiedzą.Więcej nadzoru!


#Zyrtec   2015-08-13

Zgadzam się z Rafałem. Woda w fontannach jest w obiegu zamkniętym. To znaczy że jak jednemu dziecku woda obmyje stopy to za chwile ta sama woda truście do ust innego dziecka. W dodatku w wodzie jest kwas siarkowy


#Zaskoczona   2015-08-13

Nie rozumiem oburzenia i zaskoczenia piszących. Nie od dziś wiadomo, że fontanny mają zamknięty obieg wody, więc i bakterii tam też jest mnóstwo. Nikt nie może odpowiadać za brak wiedzy kąpiących się w fontannach. Bez przesady!


#Rusłan   2015-08-13

Tylko tepiu rodzice nie wiedza ze nie kompie sie w fontannie


#Rafał   2015-08-13

Na jakim wy świecie żyjecie? Od zawsze wiadomo, że w fontannach jest masa bakterii. Fontanny nie tworzy się aby kąpały się w niej dzieci tylko po to aby cieszyła oko i dawała trochę ochłody w pobliżu w trakcie upalnych dni. Basen służy do kąpieli. Wielki oburzenie, że karteczki nie ma...Rodzice myślenie nie boli. Co za naród, wszystko im trzeba palcem pokazywać i na ręce podawać!!!


#Sanepid   2015-08-13

To skandal żeby dopiero ludzi informować o zagrożeniu takim wiadoma sprawa co to za kraj ale że tacy ludzie pracują na stanowiskach i są odpowiedzialni za życie i zdrowie mieszkańców ludzi dzieci . Wiadomo że ta woda jest ciągle ta sama i są w niej drobnoustroje bakterie i wszelkie robactwo pasożyty itd. Ktoś powinien beknąć za taką opużnioną reakcję .


#Mikes   2015-08-13

Proponuje oddać butelkę LUDWIKA i po kłopocie


#Lol   2015-08-13

A to rychło w pore się ostrzega-jak setka dzieci ,albo i więcej się przewineła!U nas wszystko po czasie!!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

PUTW zaprasza

Pozostało1 dzień

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza sympatyków i wszystkich członków...


Październikowe Grand Prix Zakrzewka II

Pozostało4 dni

Uwaga wędkarze. Październikowe zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II odbędą się 20...


Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało20 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...