18 września 2019 Irmy, Stanislawa, Ireny

Nie ma chętnych do seminarium

dodał Ponad miesiąc temu, 2019-08-03
Nie ma chętnych do seminarium

Nie ma chętnych do studiowania w Warmińskim Seminarium Duchownym Hosianum w Olsztynie. To pierwszy taki przypadek w historii kościoła na Warmii. Według Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego liczba powołań kapłańskich spada od roku 1987. Władze kościoła na Warmii i Mazurach mają się zastanowić dlaczego tak się dzieje.

jp

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Agnostyk   Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Na dokładkę z ubiegłorocznych trzech ostał się tylko jeden. Więcej seminariów, więcej pałaców biskupich, więcej Jędraszewskich!


#Adam#Agnostyk  Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Jako agnostyk pewnie nigdy nie słuchałeś bp Jędraszewskiego. To jeden z najbardziej mądrych i pokornych biskupów.


#Na przyszłość wiedz o czym piszesz#Adam  Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Agnostycyzm – istnienie boga i jego nie-istnienie są tak samo niemożliwe do udowodnienia.


#Polak#Agnostyk  Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Akurat Bp. Jędraszewski to biskup, jakich nam potrzeba na dzisiejsze czasy nawały zboczonej LGBT. Dziś nie czas na pokorę, dziś czas na walkę z nowoczesnymi Hunami. Trzeba ich odrzucić na zachód. tak jak nasi przodkowie odrzucili inną nawałę w 1920 r na wschód.


#Hej#Polak  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Niech zacznie czyścić najpierw wśród swoich podwładnych, potem zobaczymy czy to ten który jest nam potrzebny, czy to jeden z nich , tylko się przyczaił


#Kazik#Polak  Ponad miesiąc temu, 2019-08-05

Hamuj, ten wpis to karalne wzywanie do przemocy !!! Nie sarkazm.


#Polak#Kazik  Ponad miesiąc temu, 2019-08-05

Ty mnie tu nie strasz. Nie zważałbym na żadne przepisy, gdyby jakiś "nowoczesny" z LGBT chciał "edukować" moich potomków. Zęby zbierałby z ulicy lub z podłogi.


#Obserwator   Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

He he, wylał się tu strumyk żółci, wydalony prawdopodobnie przez jakichś starych komuchów, którzy nienawidzą Kościoła i w łyżce wody by go utopili. Prawdą jest, że są w tym Kościele księża i biskupi, którzy nigdy w nim nie powinni się znaleźć, bo nie są tego godni i Jezus Chrystus o takich powiedział, że lepiej by sobie kamień młyński uwiązali szyi i rzucili się w odmęty morskie, by nie gorszyć ludzi. Ale są w Kościele i tacy księża i biskupi, którzy wiernie służą Bogu i uczciwie kierują trzódkami wiernych sobie powierzonymi. A biskup Jędraszewski okazał się odważnym człowiekiem, który wreszcie powiedział prawdę o tej tęczowej zarazie, która zastąpiła zarazę czerwoną. Szkoda tylko, że tylko on jeden a reszta milczy strachliwie.


#Złoty środek#Obserwator  Ponad miesiąc temu, 2019-08-05

Brawo, każdy normalny człowiek powinien tępić tęczowych odmieńców. Czego brakuje pedałom i lesbijkom? Mają takie same prawa jak każdy człowiek. Więcej się zachciewa? Nie życzę sobie ich przemarszów, demonstracji, podnoszenia łapy na rodzinę, tradycję, kościół i Polskę. LGBT mówimy stanowcze NIE! Tak patrzę po czerwonych łapkach to wśród odwiedzających Głos Pasłęka jest trochę tych tęczowych, ha, ha


#Wiem#Złoty środek  Ponad miesiąc temu, 2019-08-05

Łapki mogą mylić. Wrogowie PiS, nawet ci normalni, na złość nam moherom tu niby popierają zboczeńców ale sami pogoniliby tych cudaków z LGBT, gdyby zbliżyli się do ich dzieci.


#Spryciarz#Obserwator  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Faktycznie trzeba mieć dużo odwagi gdy gej atakuje gejów


#Nick#Spryciarz  Ponad miesiąc temu, 2019-08-05

On atakuje nie gejów ale ideologię lewaczo-dewiacyjną.


#Prorok#Obserwator  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Do Oberwstor: Wogóle rozumiesz Biblię? Przeczytaj fragment z Biblii Tysiąclecia i zobacz czemu nie ma chętnych do studiowania na tym kierunku, zaczęli analizować Biblię i się wystraszyli apokalipsy, wyroku na religię. Zapowiedź upadku "Wielkiego Babilonu" 18:1 Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. 2 I głosem potężnym tak zawołał: «Upadł, upadł Babilon - stolica1. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, 3 bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu».


#Radykał#Prorok  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Ty już powinieneś leżeć krzyżem i posypać sobie łeb popiołem.


#Prorok#Radykał  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Do Radykał: Posyp sobie łeb wnikliwością i mądrością , bo nie znasz proroctw biblijnych. To nie chodzi o starożytność tylko nowożytność, o nasze czasy ty pusty łbie!


#Radykał#Radykał  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

He, he, a skąd Ty możesz wiedzieć, prorociku niebożątku, kto jest tym Wielkim Babilonem w dzisiejszych czasach, hę? Czy to nie za wielkie zadanie na twój łeb, a raczej łebek maciupeńki?


#Prorok#Radykał  Ponad miesiąc temu, 2019-08-05

Do Radykał : A Ty wiesz? Nawet tyłka nie ruszysz i szarych komórek żeby przez kilka godzin poszukać materiału na ten temat. Jest tyle świeckich informacji, artykuły w necie. Ja Ci nie odpowiem sam znajdź odpowiedź. Powodzenia..


#Polak#Obserwator  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Była ci u nas władza robotniczo-chłopska, która walczyła o prawa robotników i chłopów a którą sami robotnicy i chłopi wreszcie pogonili precz. Teraz pojawiła się zaraza LGBT, która broni praw pedałów i innych zboczeńców. Jednak te pedały nie pogonią swoich "obrońców" bo są nieliczni, więc my normalni musimy im pomóc, gdyż tak jak dotychczas nie robimy im nic złego dopóki nie żądają dla siebie nadzwyczajnych praw, tak i teraz musimy pogonić to LGBT, ktore mają za nic naszych ped, chcą ich kosztem osiągnąć swoje niecne cele.


#No tak#Polak  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Pedały do sypialni a nie do dzieci w szkołach albo na parady uliczne!!


#Polak#No tak  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Tyle tylko, że nasze pedały nie pchają się do szkół i przedszkoli, siedzą cicho i nikomu nie wadzą, to i my ich nie ruszamy. Ale to krzykliwe LGBT to nasłani do nas agenci lewactwa, którzy znajdują sobie idiotki i idiotów, łażacych po ulicach, prowokujących ludzi i znieważających katolickie świętości.


#Daj Ćmoka#No tak  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Też jestem za tym żeby religii w szkołach uczyli ludzie świeccy znający historię Kościoła i religii różnych wyznań


#Pytam#Polak  Ponad miesiąc temu, 2019-08-05

(Homo)Rabiej w Warszawie już przygotował "latarników" homoseksualistów do kontaktu z dziećmi w szkołach??


#No tak   Ponad miesiąc temu, 2019-08-05

Biskup Jędraszewski dobrze powiedział, bo nie chcemy zgorszenia sianego na ulicach i w szkołach przez tęczową zarazę czyli homoseksualnych exhibicjonistów i gorszycieli.


#No tak   Ponad miesiąc temu, 2019-08-05

W Pasłeku znani mi homoseksualiści nie obnosza się z tym i skrzętnie chroią swoją sfere erotyczną. Tych toleruję i tych szanuję. Krzykliwych ekshibicjoistów z LBGT nie toleruję, bo to jest obrzydliwe lewactwo.


#Chmurka   Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Taki dochodowy interes, a nie ma chętnych? Tomek, dlaczego nie zostałeś księdzem? Inkwizytor, modlisz się za kapłanów czy tylko wymagasz? A jak wyglądają pogrzeby waszych bliskich? Czy pojawiał się tam ten "zbyteczny" facet w czarnej sukience? I czy też go zaprosisz na swój pogrzeb, a jeśli mówisz dziś NIE, to czy możesz być pewny, skoro jeszcze nic nie wiesz o lęku przed śmiercią? Powodzenia, chłopaki! Obyście przed Bogiem też byli tacy odważni jak tu jesteście anonimowo.


#Kochaj Bliźniego#Chmurka  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Żebyś ty tylko mogła stanąć przed Panem i wytłumaczyć się ze swojego życia


#Inkwizytor#Chmurka  Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Ciekawe jest co piszesz.... A jeśli przed grobem zmarłego stoi ksiądz pedofil, czytaj dalej, nie kapłan, lecz bandyta, to jaka to różnica przed Bogiem czy jest, czy może lepiej żeby go nie było.... Ile ludzi tak zostało pochowanych??? Druga sprawa, to żądanie kasy za pogrzeb, i gadanie głupot w stylu, "aaaaa do kościoła nie chodził" ( nie dawał regularnie na tacę ), podczas gdy jego zasranym katolickim obowiązkiem jest pochować zmarłego.... Mi pewnie będzie wszystko jedno :)


#Chmurka#Inkwizytor  Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Ksiądz też czasami musi pochować pedofila, powiedzieć kazanie na jego pogrzebie... To musi być trudne, ale nikt nie pyta, czy ma na to ochotę. Ksiądz pochowa i Ciebie, jeśli go wezwiesz. To tak na wszelki wypadek, gdybyś zmienił zdanie. ;)


#Historia#Chmurka  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Nie znasz życia, wielu nie pochował a zwłaszcza te nienarodzone dzieci, które przecież mają już dusze, chyba że czasami za grube, bardzo grube pieniądze


#Notak#Chmurka  Ponad miesiąc temu, 2019-08-05

Fakt, Wesołowskiego pochowali z pełną pompą należną arcybiskupowi, napewno było im trudno i bardzo nad tym boleli


#No tak   Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

No to redaktorku, jednak nie jest to taki miód , jak nam chcesz przedstawić. To jest poświęcenie, cnota, służba. Bo gdyby było rozpasanie bogactwo i bezkarność to byłoby wielu chętnych.


#Wykrywacz kłamstw#No tak  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Chętni są tylko nie przechodzą testów orientacji seksualnych, obecnie obowiązkowych


#Prorok   Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Tego się przestraszyli: Księga Apokalipsy 19 rozdział, wersety 1-3. 19:1 Potem usłyszałem jak gdyby głos donośny wielkiego tłumu w niebie - mówiących: «Alleluja!1 Zbawienie i chwała, i moc u Boga naszego, 2 bo wyroki Jego prawdziwe są i sprawiedliwe, bo osądził Wielką Nierządnicę, co znieprawiała nierządem swym ziemię, i zażądał od niej 2, poniesienia kary za krew swoich sług». 3 I rzekli powtórnie: «Alleluja!» A dym jej wznosi się na wieki wieków


#Nick   Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

boli to, ze biskup Jedaszewski nazwał was tęczową zatazą.... prawda was boli.....


#Marco#Nick  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Nas nazwał, niższy sort. Przecież oni są na naszym utrzymaniu, może tak odciąć ich od dojnej krowy.


#Pytam#Marco  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Utrzymujesz księży ? W jaki sposób? Tylko jak im dasz datek dobrowolnie.


#Amacie#Pytam  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Nie bardzo rozumiesz ale kąsasz, prawda ? To symptomatyczne dla Twojej grupy intelektualnej. Gdyby tk był finansowany z datków już dawno wymarliby z głodu, pochudli i żebrali na ulicach. tk jest finansowany z podatków każdego z nas w formie funduszu kościelnego, bezpośrednich ministerialnych dofinansowań i dotacji. To sa miliardy rocznie. I ja, jako, ze płace dość sporo Tych podatków - mam prawo nie akceptować tej sytuacji patrząc np. Na niedofinansowanie służby zdrowia. Brak „powołań” (dobre słowo na zastępstwo „naboru”) daje nadzieje, że ta mafia przejrzy na oczy. Nie odnoszę się do Kościoła jako takiego, ale jego krajowej zarazy, która zatraciła się w pogoni za pieniądzem.


#Armacie#Amacie  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

pierdu pierdu....


#Amacie#Amacie  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Oczywiście KK :) słownik i jego freudowskie pomyłki :)


#Asd   Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

ja cię, ile tu starych perwertów fantazjujacych o byciu przesladowanymi przez tęczę. Weźcie jedźcie do Jedraszewskiego, zorganizujcie sobie wieczór perwersyjnych fantazji. Idźcie na jakieś forum dla łysych karków lubiących sado maso. Po co to się obnosić z tym wśród ludzi.


#Jhgf   Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

W Pasłeku jest paru zaśmiardłych komuchów , którzu tutaj się udzielają. Pozostali to katolicy . Katolików jest większośc i dlatego życzę wam, komuniści-różowa i tęczowa zarazo- poszli wy precz od nas i naszych dzieci!


#Felek   Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Zaraza Kaczyńskiego buduje państwo na wzór bolszewickiego w100%. Łamiąc zasady przyzwoitości i moralności ( konstytucja od początku powołania tej zarazy nie istnieje ). Rujnując budżet państwa kupuje głosy ciemnoty wiejskiej i kościelnej. Strach się bać dokąd idziemy.


#Jak upisi to robi porządek z klerem jak poprzednik   Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Kukiz o Kaczyńskim: Chce "upisić" państwo Chce upartyjnić (czytaj "upisić”) Państwo na wzór bolszewicki. I - przysięgam - nie piszę tego złośliwie. Prezes tak centralizuje Państwo, że wkrótce samorządy zostaną poddane kontroli "jedynie słusznej partii” a prezydenci, burmistrzowie i wójtowie podlegać będą wojewodom mianowanym bezpośrednio przez Zakon PiS.


#śmieszek#Jak upisi to robi porządek z klerem jak poprzednik  Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Najwyższy czas zacząć doceniać nas , WYBORCÓW. To My decydujemy przy urnie jakie wartości wybierzemy.


#Luiza   Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Dostali zakaz przyjmowania gejów, to i chętnych nie ma


#Marco   Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Może zaczną przyjmować kobiety?


#Owsiak zbiera zlotowki ci dostają miliony   Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

Caritas Polska, kościelna organizacja charytatywna, otrzymała ponad 20 mln zł dotacji od ministerstw rządu PiS - wynika z raportów finansowych, do których dotarła Wirtualna Polska. To rekord. Do tej pory rząd nigdy nie był tak hojnym sponsorem czynienia dobra. .........i po co potem pieprzyć że więcej pomagają niż Owsiak.......i to nie rząd pomaga tylko wszystko idzie z naszych podatków.....


#Kiecuny won   Ponad miesiąc temu, 2019-08-04

M. in. Jędraszewski, Gądecki, Międlar, Paetz, Gil, Wesołowski, Jankowski, Cybula i to bydle w sutannie z Lichenia - zrobili kapitalną reklamę dla ewentualnych chętnych - alumnów. Nie mówiąc o tym oblesiu z Torunia. Modlić się można wszędzie. Nawet w domu. I nie trzeba chodzić do kościoła by słuchać prymitywnego rzężenia kumpli tych oblesi-kiecunów.


#Norman   Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Są trzy zarazy, czerwona, tęczowa i czarna.


#Tomek55#Norman  Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Czarna to ksiądz, czerwona to komuna a tęczowa to pis


#Tomek55   Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Przestaje to być taki dochodowy interes ludzie zaczynają przecierac oczy i widzą co ta czarna mafia wyrabia.


#Jaaa   Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

że naprawde to jeszcze kogoś dziwi???


#Lol   Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Nie ma i nie będzie!


#Tytud   Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Wyczaili że tu z kasą będzie krucho i nie warto podejmować studiów bo ludziska już nie dadzą się nabrać na straszenie piekłem że nie będą nosić kopert że opinie zszargali sobie sami, niedługo będą bali się wyjść w koloratce na ulicę nie mówiąc o sutannie ponieważ wierni pedofilstwa im nie daruja a jak jeszcze kastracja straszą to już całkiem w portki robią. Ot i całe ich szczere powołanie.


#Inkwizytor   Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

Kiedyś ksiądz był autorytetem dla pobożnej ludności, a dzisiaj częściej kojarzony jest z opasłym nierobem, gburem ciętym na kasiorę i potencjalnym pedofilem.... Czasy się zmieniły i ludzie też. Ja wierzę w Boga a nie w kościół, i rzadko tam bywam. Ta instytucja w tym wydaniu (podobnie jak ZUS) skazana jest na upadek. Gdyby mój syn chciał zostać księdzem, to taktowałbym to jako osobistą porażkę, w dużej mierze przez postawę dzisiejszych księży i episkopatu. Szczęść Boże!!


#Maria Anna   Ponad miesiąc temu, 2019-08-03

jestem szczerze zaskoczona dlaczego tak się dzieje ha ha ha


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

20 lat powiatu elbląskiego

Pozostało3 dni

Na dzień 21 września 2019 roku zaplanowano uroczyste obchody 20 – lecia powstania...