25 maja 2020 Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Nie ma chętnych do seminarium

dodał 2019-08-03
Nie ma chętnych do seminarium

Nie ma chętnych do studiowania w Warmińskim Seminarium Duchownym Hosianum w Olsztynie. To pierwszy taki przypadek w historii kościoła na Warmii. Według Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego liczba powołań kapłańskich spada od roku 1987. Władze kościoła na Warmii i Mazurach mają się zastanowić dlaczego tak się dzieje.

jp

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Szukajcie aż znajdziecie   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-07

Chada


#Antykonfident#Szukajcie aż znajdziecie   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-07

pozdro jp


#Antykonfident   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-07

Szukajcie aż znajdziecie Chada nie zmienia zdania I tak na nic się zdadzą wasze poszukiwania Padnijcie na kolana to wersy które niszczą Musicie to przetrawić i uznać moją wyższość pozdro chada


#Kuba 14   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-07

źle szukacie


#Agnostyk   2019-08-03

Na dokładkę z ubiegłorocznych trzech ostał się tylko jeden. Więcej seminariów, więcej pałaców biskupich, więcej Jędraszewskich!


#Adam#Agnostyk  2019-08-03

Jako agnostyk pewnie nigdy nie słuchałeś bp Jędraszewskiego. To jeden z najbardziej mądrych i pokornych biskupów.


#Na przyszłość wiedz o czym piszesz#Adam  2019-08-03

Agnostycyzm – istnienie boga i jego nie-istnienie są tak samo niemożliwe do udowodnienia.


#Polak#Agnostyk  2019-08-03

Akurat Bp. Jędraszewski to biskup, jakich nam potrzeba na dzisiejsze czasy nawały zboczonej LGBT. Dziś nie czas na pokorę, dziś czas na walkę z nowoczesnymi Hunami. Trzeba ich odrzucić na zachód. tak jak nasi przodkowie odrzucili inną nawałę w 1920 r na wschód.


#Hej#Polak  2019-08-04

Niech zacznie czyścić najpierw wśród swoich podwładnych, potem zobaczymy czy to ten który jest nam potrzebny, czy to jeden z nich , tylko się przyczaił


#Kazik#Polak  2019-08-05

Hamuj, ten wpis to karalne wzywanie do przemocy !!! Nie sarkazm.


#Polak#Kazik  2019-08-05

Ty mnie tu nie strasz. Nie zważałbym na żadne przepisy, gdyby jakiś "nowoczesny" z LGBT chciał "edukować" moich potomków. Zęby zbierałby z ulicy lub z podłogi.


#Obserwator   2019-08-04

He he, wylał się tu strumyk żółci, wydalony prawdopodobnie przez jakichś starych komuchów, którzy nienawidzą Kościoła i w łyżce wody by go utopili. Prawdą jest, że są w tym Kościele księża i biskupi, którzy nigdy w nim nie powinni się znaleźć, bo nie są tego godni i Jezus Chrystus o takich powiedział, że lepiej by sobie kamień młyński uwiązali szyi i rzucili się w odmęty morskie, by nie gorszyć ludzi. Ale są w Kościele i tacy księża i biskupi, którzy wiernie służą Bogu i uczciwie kierują trzódkami wiernych sobie powierzonymi. A biskup Jędraszewski okazał się odważnym człowiekiem, który wreszcie powiedział prawdę o tej tęczowej zarazie, która zastąpiła zarazę czerwoną. Szkoda tylko, że tylko on jeden a reszta milczy strachliwie.


#Złoty środek#Obserwator  2019-08-05

Brawo, każdy normalny człowiek powinien tępić tęczowych odmieńców. Czego brakuje pedałom i lesbijkom? Mają takie same prawa jak każdy człowiek. Więcej się zachciewa? Nie życzę sobie ich przemarszów, demonstracji, podnoszenia łapy na rodzinę, tradycję, kościół i Polskę. LGBT mówimy stanowcze NIE! Tak patrzę po czerwonych łapkach to wśród odwiedzających Głos Pasłęka jest trochę tych tęczowych, ha, ha


#Wiem#Złoty środek  2019-08-05

Łapki mogą mylić. Wrogowie PiS, nawet ci normalni, na złość nam moherom tu niby popierają zboczeńców ale sami pogoniliby tych cudaków z LGBT, gdyby zbliżyli się do ich dzieci.


#Spryciarz#Obserwator  2019-08-04

Faktycznie trzeba mieć dużo odwagi gdy gej atakuje gejów


#Nick#Spryciarz  2019-08-05

On atakuje nie gejów ale ideologię lewaczo-dewiacyjną.


#Prorok#Obserwator  2019-08-04

Do Oberwstor: Wogóle rozumiesz Biblię? Przeczytaj fragment z Biblii Tysiąclecia i zobacz czemu nie ma chętnych do studiowania na tym kierunku, zaczęli analizować Biblię i się wystraszyli apokalipsy, wyroku na religię. Zapowiedź upadku "Wielkiego Babilonu" 18:1 Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. 2 I głosem potężnym tak zawołał: «Upadł, upadł Babilon - stolica1. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, 3 bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu».


#Radykał#Prorok  2019-08-04

Ty już powinieneś leżeć krzyżem i posypać sobie łeb popiołem.


#Prorok#Radykał  2019-08-04

Do Radykał: Posyp sobie łeb wnikliwością i mądrością , bo nie znasz proroctw biblijnych. To nie chodzi o starożytność tylko nowożytność, o nasze czasy ty pusty łbie!


#Radykał#Radykał  2019-08-04

He, he, a skąd Ty możesz wiedzieć, prorociku niebożątku, kto jest tym Wielkim Babilonem w dzisiejszych czasach, hę? Czy to nie za wielkie zadanie na twój łeb, a raczej łebek maciupeńki?


#Prorok#Radykał  2019-08-05

Do Radykał : A Ty wiesz? Nawet tyłka nie ruszysz i szarych komórek żeby przez kilka godzin poszukać materiału na ten temat. Jest tyle świeckich informacji, artykuły w necie. Ja Ci nie odpowiem sam znajdź odpowiedź. Powodzenia..


#Polak#Obserwator  2019-08-04

Była ci u nas władza robotniczo-chłopska, która walczyła o prawa robotników i chłopów a którą sami robotnicy i chłopi wreszcie pogonili precz. Teraz pojawiła się zaraza LGBT, która broni praw pedałów i innych zboczeńców. Jednak te pedały nie pogonią swoich "obrońców" bo są nieliczni, więc my normalni musimy im pomóc, gdyż tak jak dotychczas nie robimy im nic złego dopóki nie żądają dla siebie nadzwyczajnych praw, tak i teraz musimy pogonić to LGBT, ktore mają za nic naszych ped, chcą ich kosztem osiągnąć swoje niecne cele.


#No tak#Polak  2019-08-04

Pedały do sypialni a nie do dzieci w szkołach albo na parady uliczne!!


#Polak#No tak  2019-08-04

Tyle tylko, że nasze pedały nie pchają się do szkół i przedszkoli, siedzą cicho i nikomu nie wadzą, to i my ich nie ruszamy. Ale to krzykliwe LGBT to nasłani do nas agenci lewactwa, którzy znajdują sobie idiotki i idiotów, łażacych po ulicach, prowokujących ludzi i znieważających katolickie świętości.


#Daj Ćmoka#No tak  2019-08-04

Też jestem za tym żeby religii w szkołach uczyli ludzie świeccy znający historię Kościoła i religii różnych wyznań


#Pytam#Polak  2019-08-05

(Homo)Rabiej w Warszawie już przygotował "latarników" homoseksualistów do kontaktu z dziećmi w szkołach??


#No tak   2019-08-05

Biskup Jędraszewski dobrze powiedział, bo nie chcemy zgorszenia sianego na ulicach i w szkołach przez tęczową zarazę czyli homoseksualnych exhibicjonistów i gorszycieli.


#No tak   2019-08-05

W Pasłeku znani mi homoseksualiści nie obnosza się z tym i skrzętnie chroią swoją sfere erotyczną. Tych toleruję i tych szanuję. Krzykliwych ekshibicjoistów z LBGT nie toleruję, bo to jest obrzydliwe lewactwo.


#Chmurka   2019-08-03

Taki dochodowy interes, a nie ma chętnych? Tomek, dlaczego nie zostałeś księdzem? Inkwizytor, modlisz się za kapłanów czy tylko wymagasz? A jak wyglądają pogrzeby waszych bliskich? Czy pojawiał się tam ten "zbyteczny" facet w czarnej sukience? I czy też go zaprosisz na swój pogrzeb, a jeśli mówisz dziś NIE, to czy możesz być pewny, skoro jeszcze nic nie wiesz o lęku przed śmiercią? Powodzenia, chłopaki! Obyście przed Bogiem też byli tacy odważni jak tu jesteście anonimowo.


#Kochaj Bliźniego#Chmurka  2019-08-04

Żebyś ty tylko mogła stanąć przed Panem i wytłumaczyć się ze swojego życia


#Inkwizytor#Chmurka  2019-08-03

Ciekawe jest co piszesz.... A jeśli przed grobem zmarłego stoi ksiądz pedofil, czytaj dalej, nie kapłan, lecz bandyta, to jaka to różnica przed Bogiem czy jest, czy może lepiej żeby go nie było.... Ile ludzi tak zostało pochowanych??? Druga sprawa, to żądanie kasy za pogrzeb, i gadanie głupot w stylu, "aaaaa do kościoła nie chodził" ( nie dawał regularnie na tacę ), podczas gdy jego zasranym katolickim obowiązkiem jest pochować zmarłego.... Mi pewnie będzie wszystko jedno :)


#Chmurka#Inkwizytor  2019-08-03

Ksiądz też czasami musi pochować pedofila, powiedzieć kazanie na jego pogrzebie... To musi być trudne, ale nikt nie pyta, czy ma na to ochotę. Ksiądz pochowa i Ciebie, jeśli go wezwiesz. To tak na wszelki wypadek, gdybyś zmienił zdanie. ;)


#Historia#Chmurka  2019-08-04

Nie znasz życia, wielu nie pochował a zwłaszcza te nienarodzone dzieci, które przecież mają już dusze, chyba że czasami za grube, bardzo grube pieniądze


#Notak#Chmurka  2019-08-05

Fakt, Wesołowskiego pochowali z pełną pompą należną arcybiskupowi, napewno było im trudno i bardzo nad tym boleli


#No tak   2019-08-03

No to redaktorku, jednak nie jest to taki miód , jak nam chcesz przedstawić. To jest poświęcenie, cnota, służba. Bo gdyby było rozpasanie bogactwo i bezkarność to byłoby wielu chętnych.


#Wykrywacz kłamstw#No tak  2019-08-04

Chętni są tylko nie przechodzą testów orientacji seksualnych, obecnie obowiązkowych


#Prorok   2019-08-04

Tego się przestraszyli: Księga Apokalipsy 19 rozdział, wersety 1-3. 19:1 Potem usłyszałem jak gdyby głos donośny wielkiego tłumu w niebie - mówiących: «Alleluja!1 Zbawienie i chwała, i moc u Boga naszego, 2 bo wyroki Jego prawdziwe są i sprawiedliwe, bo osądził Wielką Nierządnicę, co znieprawiała nierządem swym ziemię, i zażądał od niej 2, poniesienia kary za krew swoich sług». 3 I rzekli powtórnie: «Alleluja!» A dym jej wznosi się na wieki wieków


#Nick   2019-08-04

boli to, ze biskup Jedaszewski nazwał was tęczową zatazą.... prawda was boli.....


#Marco#Nick  2019-08-04

Nas nazwał, niższy sort. Przecież oni są na naszym utrzymaniu, może tak odciąć ich od dojnej krowy.


#Pytam#Marco  2019-08-04

Utrzymujesz księży ? W jaki sposób? Tylko jak im dasz datek dobrowolnie.


#Amacie#Pytam  2019-08-04

Nie bardzo rozumiesz ale kąsasz, prawda ? To symptomatyczne dla Twojej grupy intelektualnej. Gdyby tk był finansowany z datków już dawno wymarliby z głodu, pochudli i żebrali na ulicach. tk jest finansowany z podatków każdego z nas w formie funduszu kościelnego, bezpośrednich ministerialnych dofinansowań i dotacji. To sa miliardy rocznie. I ja, jako, ze płace dość sporo Tych podatków - mam prawo nie akceptować tej sytuacji patrząc np. Na niedofinansowanie służby zdrowia. Brak „powołań” (dobre słowo na zastępstwo „naboru”) daje nadzieje, że ta mafia przejrzy na oczy. Nie odnoszę się do Kościoła jako takiego, ale jego krajowej zarazy, która zatraciła się w pogoni za pieniądzem.


#Armacie#Amacie  2019-08-04

pierdu pierdu....


#Amacie#Amacie  2019-08-04

Oczywiście KK :) słownik i jego freudowskie pomyłki :)


#Asd   2019-08-04

ja cię, ile tu starych perwertów fantazjujacych o byciu przesladowanymi przez tęczę. Weźcie jedźcie do Jedraszewskiego, zorganizujcie sobie wieczór perwersyjnych fantazji. Idźcie na jakieś forum dla łysych karków lubiących sado maso. Po co to się obnosić z tym wśród ludzi.


#Jhgf   2019-08-04

W Pasłeku jest paru zaśmiardłych komuchów , którzu tutaj się udzielają. Pozostali to katolicy . Katolików jest większośc i dlatego życzę wam, komuniści-różowa i tęczowa zarazo- poszli wy precz od nas i naszych dzieci!


#Felek   2019-08-04

Zaraza Kaczyńskiego buduje państwo na wzór bolszewickiego w100%. Łamiąc zasady przyzwoitości i moralności ( konstytucja od początku powołania tej zarazy nie istnieje ). Rujnując budżet państwa kupuje głosy ciemnoty wiejskiej i kościelnej. Strach się bać dokąd idziemy.


#Jak upisi to robi porządek z klerem jak poprzednik   2019-08-04

Kukiz o Kaczyńskim: Chce "upisić" państwo Chce upartyjnić (czytaj "upisić”) Państwo na wzór bolszewicki. I - przysięgam - nie piszę tego złośliwie. Prezes tak centralizuje Państwo, że wkrótce samorządy zostaną poddane kontroli "jedynie słusznej partii” a prezydenci, burmistrzowie i wójtowie podlegać będą wojewodom mianowanym bezpośrednio przez Zakon PiS.


#śmieszek#Jak upisi to robi porządek z klerem jak poprzednik  2019-08-04

Najwyższy czas zacząć doceniać nas , WYBORCÓW. To My decydujemy przy urnie jakie wartości wybierzemy.


#Luiza   2019-08-04

Dostali zakaz przyjmowania gejów, to i chętnych nie ma


#Marco   2019-08-04

Może zaczną przyjmować kobiety?


#Owsiak zbiera zlotowki ci dostają miliony   2019-08-04

Caritas Polska, kościelna organizacja charytatywna, otrzymała ponad 20 mln zł dotacji od ministerstw rządu PiS - wynika z raportów finansowych, do których dotarła Wirtualna Polska. To rekord. Do tej pory rząd nigdy nie był tak hojnym sponsorem czynienia dobra. .........i po co potem pieprzyć że więcej pomagają niż Owsiak.......i to nie rząd pomaga tylko wszystko idzie z naszych podatków.....


#Kiecuny won   2019-08-04

M. in. Jędraszewski, Gądecki, Międlar, Paetz, Gil, Wesołowski, Jankowski, Cybula i to bydle w sutannie z Lichenia - zrobili kapitalną reklamę dla ewentualnych chętnych - alumnów. Nie mówiąc o tym oblesiu z Torunia. Modlić się można wszędzie. Nawet w domu. I nie trzeba chodzić do kościoła by słuchać prymitywnego rzężenia kumpli tych oblesi-kiecunów.


#Norman   2019-08-03

Są trzy zarazy, czerwona, tęczowa i czarna.


#Tomek55#Norman  2019-08-03

Czarna to ksiądz, czerwona to komuna a tęczowa to pis


#Tomek55   2019-08-03

Przestaje to być taki dochodowy interes ludzie zaczynają przecierac oczy i widzą co ta czarna mafia wyrabia.


#Jaaa   2019-08-03

że naprawde to jeszcze kogoś dziwi???


#Lol   2019-08-03

Nie ma i nie będzie!


#Tytud   2019-08-03

Wyczaili że tu z kasą będzie krucho i nie warto podejmować studiów bo ludziska już nie dadzą się nabrać na straszenie piekłem że nie będą nosić kopert że opinie zszargali sobie sami, niedługo będą bali się wyjść w koloratce na ulicę nie mówiąc o sutannie ponieważ wierni pedofilstwa im nie daruja a jak jeszcze kastracja straszą to już całkiem w portki robią. Ot i całe ich szczere powołanie.


#Inkwizytor   2019-08-03

Kiedyś ksiądz był autorytetem dla pobożnej ludności, a dzisiaj częściej kojarzony jest z opasłym nierobem, gburem ciętym na kasiorę i potencjalnym pedofilem.... Czasy się zmieniły i ludzie też. Ja wierzę w Boga a nie w kościół, i rzadko tam bywam. Ta instytucja w tym wydaniu (podobnie jak ZUS) skazana jest na upadek. Gdyby mój syn chciał zostać księdzem, to taktowałbym to jako osobistą porażkę, w dużej mierze przez postawę dzisiejszych księży i episkopatu. Szczęść Boże!!


#Maria Anna   2019-08-03

jestem szczerze zaskoczona dlaczego tak się dzieje ha ha ha


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności