21 maja 2022 Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Reklama Heops

Nocny Maraton Lektur w ZSEiT

dodał 2017-10-25
Nocny Maraton Lektur w ZSEiT

Noc z 20 na 21 października maturzyści Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w  Pasłęku spędzili w szkole, a dokładniej w szkolnej auli, która na ten czas zamieniła się w kinową salę. 

Oglądali ekranizacje filmowe wielkich dzieł literackich. Były to filmy: „Troja”, „Ogniem i mieczem”, „Pan Tadeusz” oraz adaptacja komedii „Zemsta”. Wyboru repertuaru dokonali sami uczniowie – spośród 18 dzieł w ankiecie preferencji wybrali właśnie wyżej wymienione tytuły.
W przerwie oglądania odbył się literacki konkurs pod hasłem „Lektura nie faktura – czytaj między wierszami”, podczas którego uczniowie odgadywali tytuły książek na podstawie czytanych przez nauczyciela fragmentów. Zwycięzcą został Cezary Holeniewski z klasy III LO z elementami kształcenia wojskowego, drugie miejsce zajął Jakub Makarewicz z tej samej klasy, a trzecie uczeń IV klasy technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu Krzysztof Przepióra . Wszyscy otrzymali drobne i słodkie upominki. Można było również skorzystać z literackiego kącika, w którym znalazły się drukowane wersje oglądanych dzieł.  Nie zabrakło też kawiarenki i stołu z przekąskami, które dodawały energii do wytrwania całej nocy przed wielkim ekranem.
Podczas Nocnego Maratonu Lektur panowała ożywiona i doskonała atmosfera. Uczniowie mieli okazję spędzić  wolny czas w szkole, ale w alternatywny i ciekawy sposób. Nie ukrywali też swego zadowolenia z takiej formy powtórzenia wiedzy literackiej przed zbliżającą się dużymi krokami próbną maturą. Maraton zakończył się o godzinie 6 rano, ale wielu uczniów deklarowało chęć spędzenia kolejnych godzin na wspólnym oglądaniu.
Organizatorami tego przedsięwzięcia były polonistki ZSEiT:  Pani Lidia Zawarczyńska, Pani Anna Turowska oraz Pani Beata Kuczyńska – koordynator szkolny Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Info. ZSEIT: Anna Turowska

 

0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :amur

Komentarze

kocham jarka
Usługi Dźwigowe Pasłęk