10 grudnia 2018 Julii, Danieli, Bogdana

Nocny Maraton Lektur w ZSEiT

dodał 2017-10-25
Nocny Maraton Lektur w ZSEiT

Noc z 20 na 21 października maturzyści Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w  Pasłęku spędzili w szkole, a dokładniej w szkolnej auli, która na ten czas zamieniła się w kinową salę. 

Oglądali ekranizacje filmowe wielkich dzieł literackich. Były to filmy: „Troja”, „Ogniem i mieczem”, „Pan Tadeusz” oraz adaptacja komedii „Zemsta”. Wyboru repertuaru dokonali sami uczniowie – spośród 18 dzieł w ankiecie preferencji wybrali właśnie wyżej wymienione tytuły.
W przerwie oglądania odbył się literacki konkurs pod hasłem „Lektura nie faktura – czytaj między wierszami”, podczas którego uczniowie odgadywali tytuły książek na podstawie czytanych przez nauczyciela fragmentów. Zwycięzcą został Cezary Holeniewski z klasy III LO z elementami kształcenia wojskowego, drugie miejsce zajął Jakub Makarewicz z tej samej klasy, a trzecie uczeń IV klasy technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu Krzysztof Przepióra . Wszyscy otrzymali drobne i słodkie upominki. Można było również skorzystać z literackiego kącika, w którym znalazły się drukowane wersje oglądanych dzieł.  Nie zabrakło też kawiarenki i stołu z przekąskami, które dodawały energii do wytrwania całej nocy przed wielkim ekranem.
Podczas Nocnego Maratonu Lektur panowała ożywiona i doskonała atmosfera. Uczniowie mieli okazję spędzić  wolny czas w szkole, ale w alternatywny i ciekawy sposób. Nie ukrywali też swego zadowolenia z takiej formy powtórzenia wiedzy literackiej przed zbliżającą się dużymi krokami próbną maturą. Maraton zakończył się o godzinie 6 rano, ale wielu uczniów deklarowało chęć spędzenia kolejnych godzin na wspólnym oglądaniu.
Organizatorami tego przedsięwzięcia były polonistki ZSEiT:  Pani Lidia Zawarczyńska, Pani Anna Turowska oraz Pani Beata Kuczyńska – koordynator szkolny Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Info. ZSEIT: Anna Turowska

 

0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Mezatka   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-24

Witam panowie, jestem dojrzala, zadbana mezatka, jednak czegos w moim zwiazku brakuje, potrzebuje zainteresowania, a tymczasem rutyna mnie dobija. Jestem drobna brunetka, 54 kilo wagi, podobno ladna. Szukam dyskretnej znajomosci. Nie moge dodac zdjecia w komentarzu, ale jak chcesz zobaczyc jak wygladam, to mam konto tutaj: link.do/znudzonaa


#Papa   2017-10-25

STOŁÓWKA BO PRZECIEŻ PRZEKĄSKI BYŁY NIE?


#Fd   2017-10-25

od słuchania do samodzielnego czytania! a tego chcemy przecież znowu nauczyć młodzież.


#Fd   2017-10-25

Niezły pomysł, ale skoro nie czytali, to powinno być słuchanie lub oglądanie lektur. Ja proponuję słuchanie, świetnie się słucha jak ktoś Ci czyta. Przyjemne.


#Kasia   2017-10-25

Jaki to maraton lektur skoro, żadna z osób na zdjęciach nie ma książki w ręku?


#Papa#Kasia  2017-10-25

Można też na nich siedzieć


#Witnam#Kasia  2017-10-25

Taki , ze lektury mozna takze ogladac a nie tylko czytac.


#Szefowa kuchni   2017-10-25

"Szkolna aula" czyt. stołówka


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Muzyka dla ucha malucha

Pozostało1 dzień

Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...