27 września 2020 Wincentego, Mirabeli, Justyny

Nowe zachorowanie w gminie Młynary

dodał Ponad tydzień temu, 2020-09-14
Nowe zachorowanie w gminie Młynary

Aktualne dane na temat zachorowań na koronawirusa w powiecie elbląskim:

- liczba osób w kwarantannie nałożonej przez PPIS 281

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym 14

- liczba potwierdzonych przypadków 15, w tym jeden nowy w miejscowości Nowe Monasterzysko

- liczba ozdrowieńców 22

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Ujemna   Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Dlaczego osoby przebywające od kilku tygodni na kwarantannie czy i izolacji w Pasłęku, nie otrzymały żadnej pomocy od instytucji do tego powołanych, pomocy prawnej czy pomocy psychologa. Jedynie panie z sanepidu w Elblągu - wielki ukłon dla pań- okazały nam dużo empatii i zrozumienia. Ale to system jest chory, NFZ jest chory , jak można więzić ludzi tygodniami, pozbawiając ich w ten sposób dostępu do leczenia. W statystykach nazywają to choroby współstniejące ale większość osób w średnim wieku je posiada. Moja rodzina już kończy kwaranntannę po 25 dniach, jutro to może was spotkać. Nie róbcie tych niewiarygonych testów, nie dajcie się wciągnąć w ten chory system.


#Pasłęk#Ujemna  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

kwarantanna trwa 10 dni, tak, że nie pieprz glupot.


#Zorro#Pasłęk  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

Zapytaj na policji albo w sanepidzie ile czasu ludzi trzymają, pewnie oglądasz TVP .Włącz myślenie człowieku.


#Nick#Zorro  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

nastepny, "zorro" mądry inaczej


#PoCoMyśleć#Pasłęk  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

To bys sie zdziwil... rozporzadzenie ministerstwa sqoja droga, a dzialania sluzb swoja. Niestety znam ludzi, ktorzy nie moga sie wyplatac z tej calej pętli wymazow, wynikow itd...


#NIKIM #Ujemna  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Bardzo wam współczuję tej izolacji. Powinni wam zapłacić odszkodowanie za stracony czas i pieniądze. A na kwarantannę to powinni iść ci co pociągają za te sznureczki i cały rząd! Dopiero by ze zrozumieli że wszystko to Bzura!!!


#Ujemna#NIKIM   Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Dzięki rodzinie, przyjaciołom i znajomym, daliśmy radę, przetrwaliśmy...ile w tym było łez, złości i bezsilności - tylko my wiemy. Zwykłe ludzkie pytanie: co tam u was czy czegoś nie potrzebujecie, było dla nas wielkim wsparciem.


#Sławomir#Ujemna  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Bardzo emocjonalny wpis ale mało treści. Kto niby miał Wam pomóc? Zgłosiliście się gdziekolwiek ? Jakiego lekarza Wam odmówiono? Wiem że mnie to też może spotkać ale takie są procedury którym trzeba się podporządkować. Sporo osób neguje i nie wierzy w covid. Pytam się na jakiej podstawie? Sami specjaliści w tej Polsce.


#Współczuję#NIKIM   Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Bzura to rzeka na terenie Polski. Nawet współczucie nie zwalnia z poprawnego pisania.


#Ujemna#Sławomir  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Dwie osoby z mojej rodziny w trakcie chemioterapii zostały pozbawione dostępu do dalszego leczenia . To dla ciebie mało? Trzy tygodnie walenie głową w mur, bo sanepid odsyła Cię do lekarza rodzinnego A lekarz rodzinny nie ma narzędzi do zmiany twojej sytuacji? Kilkadziesiąt telefonów do szpitala, sanepidu, przychodni, lekarzy....dla Ciebie to jest wpis emocjonalny A dla nas więzienie i pozbawienie podstawowych praw obywatelskich, złamanie praw konstytucyjnych, brak nadzieja. Nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia, mój post to jest wołanie o pomoc ale widać nie zrozumiałeś tego...


#Chamowaty cham#Współczuję  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

To nie jest konkurs ortograficzny i nie dyktando ważne że każdy wie co autor ma na myśli... Co sie więc czepiasz człowieku... zabłysnąć chcesz czy jak? Same filozofy...


#Noludzie#Sławomir  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

„Zgłosiliście się gdziekolwiek ? Jakiego lekarza Wam odmówiono?” , czy ty wiesz co to znaczy kwarantanna ?


#Hehe#Chamowaty cham  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Nie przejmuj się, jak ktoś usilnie próbuje zmienić niewygodny dla niego temat, a brakuje mu argumentów, to wynajduje błędy kropek, przecinków i nawet opuszczenie litery, to dla niego to błąd ortograficzny.


#Chamowaty cham#Hehe  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Pięknie to ubrałeś/łaś w słowa,ja o tym samym myślałam ale nie chciało mi się rozpisywać..


#Sławomir#Ujemna  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Cytuję- jedynie panie z elbląskiego sanepidu wykazały dużo empatii i zrozumienia. Drugi cytat- a sanepid odsyła do lekarza rodzinnego. Daliście radę i chwała Wam i Waszym przyjaciołom. Mam w rodzinie powaznie chorych i były problemy nawet przed koronowirusem. Więc gadanie o braku empatii itp. mnie nie rusza. Natomiast wnerwia mnie jak używa się się słów o braku wolności, złamania praw konstytucyjnych , pozbawienie praw obywatelskich itd, itd. Czekanie ponad rok na specjalistę, smog w mieście, odchody w Wiśle, sprawy sądowe ciągnące się latami. Mozna pisać i pisać. Życie!!!!!


#Chamowaty cham#Ujemna  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Tak, po tym wpisie który teraz umieściłaś faktycznie bardzo mi przykro i strasznie Ci wspolczuje, ale nie ukrywam że i ja czytając ten pierwszy,odniosłam wrażenie że jest on istotnie nieco wyolbrzymiony , biorąc pod uwagę, że i ja mam ponad 3 tyg kwarantanny za sobą. Trzymam kciuki aby wszystko Ci się ułożyło. Wszystkiego dobrego Wam życzę.


#Kwarantanna#Ujemna  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Byłam na kwarantannie przez 14 dni, rodzina, co prawda dalsza, ale jednak rodzina nawet nie spytała jak można mi pomóc. Pomogła mi w tym trudnym czasie tylko moja przyjaciółka ze swoją córką. Syn wraz z naszym psem mieszkali w hotelu(nikt nie chciał na czas kwarantanny zająć się psem), poniosłam wysokie koszta. Na FB aż dudni od ludzi, którzy pseudo kochają psy, ale kiedy potrzeba rzeczywistej pomocy, nie ma nikogo...smutne i prawdziwe


#Xyz#Kwarantanna  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Współczuję też mam psa i nie raz zastanawiałam się co z nim będzie gdy nam się to przytrafi


#NIKIM #Współczuję  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

,, Współczuję '' tyś tak mądry ze hoho. Chodzisz pewnie z starymi beretami na jakieś kółka zebrania i czytasz wierszyki...


#Ujemna#Kwarantanna  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

Nigdy nie przypuszczałam, że dożyję takich czasów gdzie "człowiek człowiekowi wilkiem". Ale niestety takie są realia, dużo osób się od nas odsunęło, tak jakby przez telefon można było się zarazić. Nie mieszkamy na pustyni, tylko w centrum miasta, gdzie wszyscy się znają. Rozumiem ten zwykły ludzki strach ale podejrzerwam, że żaden pies w większości rodzin traktowany jako członek rodziny, nie zostawił by swojej rodziny, tylko trwał do końca przy swojej rodzinie.


#Pasłęk#Sławomir  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

bo to jakaś roszczeniowa dziunia napisała, tak wnioskuję


#PoCoMyśleć#Ujemna  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

dokładnie, ludzie nie maja pojecia jakto wszystko wyglada "od środka". Zalóżmy, ze był kobtakt z osoba pozytywną, sanepud nadgorliwie wydzwania, wypytuje, jest przemiły. Nakłada kwarantanne. Ale nie wiesz na ile, na jakicb zasadach...pismo o nalozeniu kwarantanny przycbodzi listownie po 5 dniach od zakonczenia kwarantanny.... czyli dostajesz pismo kiedy juz jestws dawno wolny. Dalej. Zlecaja Ci wymaz w egu. Jedziesz. W miedzyczasie dzwoni do Ciebie policja, bo jie ma cie w domu. Oczhwiscie zapomnieli powiadomiv, ze jedziesz na wymaz. Dojezdzasz na wymaz o godz 13, tak jak Ci telefonicznie sanepid kazal. a tam nie ma nikogo, bo wymazy 10-12 robia ( co tez okazuje sie sciema, bo ktos do badan przyvhodzi o 11) cale szczescie na zakaznym pan sie lituje i pobiera wymaz.


#PoCoMyśleć#PoCoMyśleć  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

kiedy chcesz poznac swoj wynik, nikt nic nie wie. Dopiero laboratorium udziela informacji. Ujemny. Super, myslisz ze mozesz wyjsc niebawem. Dzwonisz do sanepidu zadowolony, sanepid daje opier*** ze sam o swoje wyniki sie dowiadywales. Nie mozesz. Masz czekac. Na co? Nie wiadomo, bo oni nie informuja o uje.nyvh wynikach tylko o pozytywnych. Pytasz kiedy koniec, skoro ujemny. Nie qiedza, zadzwonia. Nie dzwonia kolennych kilka dni. W koncu sam dzwonisz, znow opierdziel. Ale dowiadujesz sie, ze testy musi miec reszta domownikow. Wow... rychło w czas poinformowali. Jedziesz z rodzina na testy. Oczywiscie o wynik znow musis, sam sie prosic. Maja ujemny. Pytasz kiedy mozesz wyjść skoro 2 ujemne. Dadza znac.... oczywiscie nie daja... wychodzisz w koncu dopiero, kiedy dzwonisz do kierowniczki..


#Współczuję#Chamowaty cham  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

Mylisz się. Mam pogląd zbliżony do autora błędu ale ten błąd był tak duży, że nie wytrzymałem. Może to moja obsesja ale nie cierpię partactwa w żadnej formie.


#Współczuję#PoCoMyśleć  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

To, co tu opisujesz, to straszne. Jest obrazem upadku porządku publicznego, gdzie nie króluje zdrowe myślenie, rozsądek czy chęć pomocy potrzebującemu ale bezmyślne, egoistyczne trzymanie się przepisów, nawet nieprzemyślanych i nie sprawdzonych, czy spełniają swoją SŁUŻEBNĄ ROLĘ wobec poddanych ich mocy ludziom. To choroba powszechna w Polsce, nic więc dziwnego, że dotyka i ludzi, których los zmusił do kontaktu ze służbą zdrowia i sanitarną. To skutek powszechnego egoizmu i skupienia się tylko i wyłącznie na własnej osobie. To skutek rugowania z myślenia i postępowania człowieka etyki chrześcijańskiej, polegającej na miłości bliźniego, choć nie zawsze przestrzeganego ale zawsze obowiązującego.


#Współczuję#Współczuję  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

To także obraz bałaganu, który panuje w tych strukturach. Bałagan + brak sympatii wobec drugiego człowieka + egoizm + nieprzemyślane decyzje - ta składanka powoduje ludzkie cierpienie.


#Optymista#Współczuję  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

BAŁAGAN + ZNIECZULICA to choroba naszego Państwa, które ujawnia się w momentach krytycznych - pandemia, kaprysy natury, wojna. Bałagan to nieumiejętność właściwego zarządzania = zły dobór ludzi na decyzyjnych funkcjach > wina rządu, samorządu lub władz branżowych. Znieczulica to upadek moralny społeczeństwa = zanik norm religijnych, społecznych, rodzinnych > wina wojny, zakorzenionego od dawna pijaństwa, komunizmu przywleczonego ze wschodu i zgnilizny moralnej, napierającej z zachodu. Dopóki nie uporamy się z tymi wrogimi naszemu narodowi czynnikami - takie zdarzenia będą nas, zwykłych ludzi ciągle spotykały. Teraz dylemat - czy godzić się potulnie z tym stanem rzeczy, "bo mnie to osobiście nie dotyczy", czy podjąć trudną, długą, żmudną ale wspólną walkę o zmianę takiej sytuacji.


#Chamowaty cham#Współczuję  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

Serio taki duzy??? Widzialam gorsze...dla mnie to zwykle niedopatrzenie i bląd,,słownika,, na telefonie czy innym sprzęcie. A tak na marginesie poczytaj pozostałe komentarze nieliczne są poprawne i nikt nie zwraca na to uwagi poza pojedynczymi jednostkami...takimi jak ty np...pozdrawiam i więcej dystansu , życzliwości i uśmiechu życzę


#Współczuję#Chamowaty cham  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

Robisz z igły widły jakbym kogoś zamordował. Wyluzuj trochę. Uśmiechu życzysz a czepiasz się rzeczy drugorzędnych, jakbyś nie miała większych problemów. Znam takich, pamiętają po latach, że ktoś zapomniał złożyć życzeń imieninowych. Celują w tym kobiety, mężczyźni raczej nie.


#Chamowaty cham#Współczuję  Ponad tydzień temu, 2020-09-16

No to raczej nie ja się czpialam,nie mnie raziło po oczach ,ja tylko stanęłam w obronie. Pozdrawiam:D


#Chamowaty cham#Współczuję  Ponad tydzień temu, 2020-09-16

I chyba ,,cechują,,nie ,,celują,,miało być ;D


#Współczuję#Chamowaty cham  Ponad tydzień temu, 2020-09-16

Stanęłaś w obronie kogo? Bitego? Nękanego?Znieważanego? Prześladowanego? Jesteś przewrażliwiona, nie znasz prawdziwego życia jak nastolatka zaczytująca się w tanich opowiastkach. I druga drobna sprawa - poducz się prawideł polskiego języka, których wyraźnie nie znasz, zanim zaczniesz pouczać innych. Miało być "celują" i było "celują". Jeśli nie zrozumiałaś, to nie moja wina. Też pozdrawiam, poucz się dziecino, życie przed Tobą.


#He he#Współczuję  Ponad tydzień temu, 2020-09-16

Najczęściej babę trudno przegadać ale ta umilkła. No, no, gratuluję.


#Chamowaty cham#He he  Ponad tydzień temu, 2020-09-16

Baby to ty masz w nosie, to po pierwsze ,po drugie ktos w tej bezsensownej dyskusji musi być mądrzejszy i odpuścić:D A po trzecie nie jestem juz taka młoda, wbrew insynuacjom jestem dobrze wykształcona tyle że po prostu nie lubię jak ktoś się ze swoimi mądrościami wymądrza najpierw twierdzi ze nie mógł przeżyć bledu a po zwróceniu Panu przezemnie uwagi ze to błahostka stwierdzil ze to ja robie zamieszanie... Tak więc postanowiłam zakończyć tę niekończącą się opowieść :D czy juz wszystko wiesz;D?


#Mietek   Ponad tydzień temu, 2020-09-15

To co się tu pod spodem wypisuje jest wyssane z palca. Jest przecież specjalny krzyż, jest samochód "zarządzanie kryzysowe", jako miasto jesteśmy optymalnie na takie okoliczności przygotowani


#Dr prawa#Mietek  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

Mietek dobrze prawisz nas nie dogoniat


#Po pierwsze rozsądek po drugie rozsądek po trzecie   Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Dla ścisłości powinni podawać: 1. ilość zakażonych, 2. ilość chorych, 3. ilość uzdrowionych, 4. ilość zmarłych. Wtedy mielibyśmy pełny obraz sytuacji, bez zbędnej paniki. O ile wiem, nikt jeszcze nie zmarł, co świadczy o sztucznie wyolbrzymionym problemie. A jak powszechnie wiadomo, a jeśli nie wiadomo, to właśnie zawiadamiam - każda sztuczność szkodzi. Już wcześniej pewien człowiek głosił: - "Przez te śtucne atomy waryjotów momy". Czyż nie miał racji?


#Xyz#Po pierwsze rozsądek po drugie rozsądek po trzecie  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Nikt jeszcze nie zmarł??????......w naszym województwie 9 osób zmarło w Polsce 2209 na świecie 925 tysięcy i są to dane zaniżone w rzeczywistości jest o wiele więcej śmiertelnych przypadków koronawirusa


#Po pierwsze rozsądek po drugie rozsądek po trzeci #Xyz  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Skąd wiesz, że dane są zaniżone? A może odwrotnie? Jeśli zmarły, no to zmarły, tylko na co? Bo ludzie starym obyczajem jak umierali, tak umierają dalej. Czy oni zmarli na tego obecnie modnego Covida, czy na choroby towarzyszące? A jeśli na ten tandem, to co dominowało, wirus czy stare choróbsko? Zgadzam się, że jeśli ktoś mocno choruje, to wirus go dobije, dlatego ci chorujący, starzy, muszą uważać ale zdrowi, pracujący, może i zarażeni ale nic nie odczuwający? Takich jest tysiące, tylko nieliczni są wykrywani. Nadgorliwość jest gorsza od wirusa.


#NIKIM #Xyz  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

To są dane z palca wyssane, kit. Robią z ludzi debili tylko po co? Jak nie wiadomo dlaczego to pewnie kasa...


#Ja#Po pierwsze rozsądek po drugie rozsądek po trzeci   Ponad tydzień temu, 2020-09-15

Wg raportu MZ co siódmy zmarły na koronawirusa w Polsce nie miał chorób towarzyszących.


#Psychoprosiak   Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Dzisiaj rano przejeżdżałem samochodem przez Młynary! Czy to znaczy że mogę być chory i powinienem się zbadać. Chciałbym tylko jeszcze nadmienić że nie miałem maseczki na twarzy jadać samochodem!


#NIKIM #Psychoprosiak  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

JajhahahahahahaHJ. Masakra w dup.. Z tym wszystkim


#Ojeju#NIKIM   Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Jak zwykle błyskotliwy komentarz..


#NIKIM #Ojeju  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Ojeju powdychaj sobie kleju


#Ojeju#NIKIM   Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Jestem fanką twoich komentarzy, z niecierpliwością czekam na kolejne przemyślenia....


#No i co#NIKIM   Ponad tydzień temu, 2020-09-14

NIKIM,NIKU twój rozum jest w nocniku.


#NIKIM #No i co  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

#No i co.. JAJCO....


#Chamowaty cham#NIKIM   Ponad tydzień temu, 2020-09-15

Błagam, jak dzieci w przedszkolu..


#Konfederacja   Ponad tydzień temu, 2020-09-14

#Xyz#Konfederacja  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Dziwną osobą była ta ofiara wypadku bo wszyscy wypełniamy ankiety idąc do lekarza a co dopiero przy przyjęciu do szpitala


#Xyz#Xyz  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Nic nadzwyczajnego się nie pytają pytania dotyczą czy się nie miało styczności z osobą zakażoną i czy jest się zdrowym to jest dla bezpieczeństwa nas wszystkich


#Konfederacja#Xyz  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Doczytaj dokładnie, zmuszali go żeby wypełnił ankietę i przyznał w niej że ma objawy covidowe, których tak naprawdę nie miał. Dziwne że nie chciał skłamać??


#Xyz#Konfederacja  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Jeżeli to prawda to ja już nic nie rozumiem ....ankiety się wszędzie wypełnia nawet idąc do dentysty ale zmuszać do przyznania do choroby ......


#Po pierwsze rozsądek po drugie rozsądek po trzecie#Xyz  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

No widzisz, już nic nie rozumiesz a spierałeś się ze mną. Starym zwyczajem - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Zawsze tak było - jest - i będzie.


#Konfederacja#Xyz  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

NFZ więcej wypłaca za pacjenta z covidem, niby logiczne, ale nieuczciwe charaktery dają o sobie znać w tym skorumpowanym środowisku. Najgorętsze jest to że w wyniku takich zagrywek statystyki są zawyżone,a społeczeństwo zastraszone


#Po pierwsze rozsądek po drugie rozsądek po trzecie#Konfederacja  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

O czym to świadczy? O tym, że jako społeczność zeszliśmy na psy. Cwaniactwo przewyższa uczciwość, dawne zwyczaje i nawyki ustąpiły nowym, gorszym. Nowe wynalazki techniczne ułatwiają nam życie, eliminują dawną fizyczną harówę ale nowe zwyczaje cofają nas etycznie. Dawniej przysięga Hipokratesa to było coś, dziś stała się zbędnym frazesem. Na szczęście - nie u wszystkich. Ale hieny są widoczne, uczciwi lekarze pełnią swoją służbę w ciszy, niezauważeni.


#Rr#Konfederacja  Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Teraz będzie jeszcze lepiej. Sanepid za wszelką cenę będzie chciał, aby epidemia trwała jak najdłużej! https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2736173486700155&id=100009225921168


#Lekarz#Po pierwsze rozsądek po drugie rozsądek po trzecie  Ponad tydzień temu, 2020-09-15

A czy nie jest przypadkiem tak, że COVID diagnozuje się testem a nie wypełnioną ankietą? Tak tylko pytam specjalistów.


#Członek rady   Ponad tydzień temu, 2020-09-14

Szkoły pracują w gminie, setki uczniów a sesja rady zdalnie i tylko kilkanaście uczniów.Jak to zatem jest?Czego się boją?Że sami nawzajem się zarażą?


#Mieszkaniec   Ponad tydzień temu, 2020-09-14

To nie są zachorowania


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności