21 lutego 2019 Eleonory, Fortunata, Roberta

Nowa karetka na wyposażeniu szpitala

dodał 2017-10-25
Nowa karetka na wyposażeniu szpitala
W tym tygodniu pasłęcki szpital zakupił nową karetkę.

 

Ambulans sanitarny spod znaku mercedesa zastąpił wysłużonego poprzednika, który przewoził pacjentów przez blisko 10 lat. Koszt zakupu karetki wraz z wyposażeniem to prawie 311 tys. zł, z czego 111 tys. zł dołożył powiat elbląski. Nowy ambulans zapewnia transport zarówno pacjentom szpitala, jak i pacjentom podstawowej opieki zdrowotnej. Trzeba dodać, że w skali roku jest to ponad tysiąc wyjazdów.

Cieszę się, że szpital inwestuje, że poprawiają się warunki usług, z których korzystają nasi pacjenci. Zakup nowego ambulansu pozwoli lepiej i sprawniej realizować zawartą umowę z NFZ oraz poprawi komfort pacjenta podczas przewozu – podsumowuje prezes pasłęckiego szpitala Iwona Chełchowska.

Pani prezes dodała też, że to nie koniec zmian. Dziś zostanie ogłoszony przetarg na budowę ośrodka na potrzeby fizjoterapii ambulatoryjnej i rehabilitacji dziennej przy szpitalu. Budowa ma potrwać 10 miesięcy, więc jeśli szybko znajdzie się solidny wykonawca, inwestycja doczeka się realizacji już w przyszłym roku.

aw


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Szuba   2017-10-26

tak,,tak, jeszcze kierowcę powinno się zmienić, bo jak z tą olbrzymią wadą wzroku można mieć uprawnienia do wykonywania tego zawodu.


#Krecik#Szuba   2017-10-26

212 paragraf 1 kk polecam przeczytac autorowi komentarza.


#Znawca tematu#Szuba   2017-10-26

Do prowadzenia pojazdu uprzywilejowanego, a takim jest karetka, trzeba mieć specjalne zezwolenie, a żeby je mieć potrzebne jest zdanie psychotestów ( są tam elementy badania okulistycznego i to bardzo szczegółowe ) i badanie lekarskie , również okulistyczne. Dobrze skorygowana wada wzroku nie stanowi żadnej przeszkody w prowadzeniu karetki. Jak nie masz o tym bladego pojęcia, to się nie wypowiadaj.


#Kerowca#  2017-10-27

to się nazywa świadectwo kwalifikacji kierowcy wydawane na okres od roku do pięciu panie nie znawco tematu. miałem, zdawałem.


#Pacjet   2017-10-26

W latach 90 były oddziały chirurgia pogotowie kobiety rodziły na miejscu była też izba przyjęć gdzie okazdej poze dnia i nocy można było uzyskać fachowa pomoc i umieralnosc ludzi była mniejsza niż teraz żal patrzeć jak to wszystko znikło. Poco był remont bloku operacyjnego żeby ludzie z Elbląga i innych miast mieli szybsze zabiegi a co z mieszkanicami naszego miasta i okolic do Elbląga trzeba wysyłać bo np. Dziecko rękę złamał i trzeba założyć gips. Ludzie normalnie śmiech na sali w Pasleku szybciej się człowiek do nieba wybierze nisz dojedzie na czas do Elbląga. Apeluje do władz miasta żeby coś z tym zrobili bo naprawdę opieka medyczna w Pasleku jest do dupy potrzebny jest normalny szpital a nie trupiarnia....


#Bobek#Pacjet  2017-11-06

to jest ta dobra zmiana jeszcze trochę to takie male szpitale calkiem bedą likwidowane juz pis zapowiadalo


#Pacjet   2017-10-26

Co z tego że jest karetka ja się pytam kiedy w Pasłęk będzie dyżurów chirurg o ktoś na treningu dostanie w nosa i już trzeba do Elbląga gonić. A jak ktoś niema czym jechać. To co wtedy ma się wykrwawic z połamane nosem bo żaden lekarz nie raczy nawet zobaczyć pacjenta. Normalnie żenada fstydu żeby w takim mieście nie było oddziału ratunkowego. Powiem więcej nasz szpital to nie jest już szpital tylko umierania żadnej pomocy bo zanim karetka kogoś dowiedzie do Elbląga to jest zapuzino powinien być w Pasłęk sorry i wtedy decyzję o transporcie po udzieleniu niezbędnej pomocy. A jeśli nie to powinno się zamknąć ten szpital bo poco on kiedy i tak się chorych wozi do Elbląga albo jeździ samemu bo nie może człowiek być przyjętym z rana chodzi y do szycia. Zamknąć go w cholerne szkoda kasy. Porażk


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało6 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało8 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało17 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...