4 lipca 2020 Odona, Malwiny, Elzbiety

Nowe ograniczenia

dodał 2020-03-25
Nowe ograniczenia

Od środy 25 marca do 11 kwietnia (sobota) obowiązują nowe ograniczenia dotyczące zgromadzeń, transportu zbiorowego i przemieszczania się. W zgromadzeniach mogą uczestniczyć tylko dwie osoby. Ilość osób w środkach transportu publicznego musi odpowiadać połowie miejsc siedzących w danym środku transportu. Jeśli chodzi o przemieszczanie wyjątkiem jest droga do i z pracy, wolontariat w walce z koronawirusem oraz załatwianie niezbędnych spraw życiowych. Za łamanie nowych ograniczeń możliwa jest kara do 5 tys. złotych. Co w takim razie z jazdą na rowerze i spacerami? Okazuje się, że możemy z tych przyjemności korzystać.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pytanie   2020-03-27

Czy władze planują jakąkolwiek pomoc dla przedsiębiorców - zniesienie podatku od nieruchomości i gruntów chociażby? Cicho sza w tym temacie.


#Piotr W   2020-03-25

Jednocześnie Rządzący wykazali się ograniczeniem umysłowym. Minister Zdrowia potęguje tylko strach zamiast rzeczowo wyjaśniać. Obecna sytuacja pokazuje jak świetnie są wyposażone szpitale. Teraz nagle znajdują się duże pieniądze. Czy wcześniej było to niemożliwe? Niestety na takich stanowiskach zasiadają Osoby które nie potrafią ogarnąć tematu w normalnych warunkach, a w tj chwili widać jedynie na Ich twarzach strach. Bo nie wiedzą co zrobić. Ogranicza się przemieszczanie a czy poinformowano kogokolwiek aby opakowania produktów kupowanych w sklepach w dość prosty sposób dezynfekować. A sposób jest tak prosty, że Ministrowi do głowy nie przyszedł. To świadczy również o tym, że czas tego Ministra się skończył.


#Obserwatorka#Piotr W  2020-03-25

Może dlatego widać strach, bo to pierwsza taka sytuacja? Inaczej do ludzi nie dotrzesz, trzeba ich łopatologicznie nastraszyć, by zrozumieli, że jest się czego bać, a i tak to nie działa. Mówisz, żeby powiedzieć jak dezynfekować opakowania. Kto będzie to robił? Ci ludzie, którzy ignorują chociażby wyznaczniki miejsc przy kasach w takiej Biedronce i jeden za drugim stoi, zamiast dostosować się do nowych wytycznych? A może ci, co się głupio uśmiechają, widząc dozownik z płynem antybakteryjnym przed wejściem do sklepu? Ten, kto bierze wytyczne na serio, sam zacznie dezynfekować opakowania. Reszta to ignoranci. A pieniądze - teraz 1 szpital zakaźny na tydzień, albo i mniej potrzebuje tego, co nie zużyją nawet przez miesiąc. Ciesz się, że są i nie narzekaj, bo mogło być gorzej.


#PiS precz od koryta bo ono NASZE#Obserwatorka  2020-03-25

Cel jest jeden jedyny i niezmienny - PiS precz od koryta, bo ono NASZE!!! Wszystko inne to drugorzedne.


#PiS precz od koryta bo ono bylo i musi byc NASZE#PiS precz od koryta bo ono NASZE  2020-03-25

PiS precz od koryta, bo ono bylo i musi byc nadal NASZE!!!! Do konca swiata i jeden dzien dluzej!!!!


#Piotr W#Obserwatorka  2020-03-25

Po treści tego komentarza to potwierdza się moje stwierdzenie, że ograniczenie umysłowe Polaków jest wielkie. Smartfon nie ma jeszcze funkcji myślenia. A m.in. rolą Rządzących i też TVP powinna być edukacja. Ale skoro Człowiek z wyższym wykształceniem przekazuje informacje jak dla Głupków to i tak traktuje Społeczeństwo. Co z tego że zachowuje się odległość a wirusa przynosimy wraz z opakowaniem. Wyjaśnię łopatologicznie. W domu można przygotować sobie dozownik z spryskiwaczem, wlać tam spirytus . Psiknąć na opakowanie, przetrzeć ręcznikiem papierowym a później umyć ręce. Zamiast spirytusu można zastosować to co niby oferuje Rząd. W ten prosty sposób można wyeliminować potencjalne zagrożenie. Po łapkach w dół stwierdzam, że jest tak jak w odpowiedzi na mój komentarz, że myślenie leży.


#Nie otumaniony#PiS precz od koryta bo ono NASZE  2020-03-26

Dla tych co krzycza "precz z PiS" liczy sie tylko wladza, co w ich rozumieniu oznacza dostep do koryta, czyli miejsce przy korycie jest najwazniesze. A gadka o demokracji, odpowiedzialnosci, to tylko taka gadka dla otumanienia wyborcow.


#Piotr W#Nie otumaniony  2020-03-27

O jakiej odpowiedzialności Człowieku piszesz i jakiej demokracji. Ani PiS ani PO nie postępuje zgodnie z zasadami demokracji. Jeżeli jest mowa o głosowaniach z dyscypliną partyjna to jest to dyktatura. Co do władzy, to obecna ekipa ślepo się jej trzyma. W obecnej chwili to się okazuje jak to gdzieś maja tych co są na samozatrudnieniu. Już nie wspomnę co go nie mają. Jak się chce działać to się to robi a nie od tygodni tylko opowiada.


#Jj   2020-03-25

to można do parku czy nie ?


#Fifirafa żyrafa #Jj  2020-03-26

W domu na dupppp.....ie siedź


#Roman   2020-03-25

Admin słusznie postąpił podając ten temat. Podobne trzeba podawać, gdyż one wywołują myślenie o teraźniejszych problemach. Jestem przeciwny zmianie ministra, jestem za to za zmianą sposobu myślenia posłów PiS, którzy wciąż zapewniają, że jest ok., a wybory mają się odbyć, bo tak orzekł p. poseł Kaczyński, gdyż na jednorazowe długopisy, rękawiczki i stroje ochronne dla wszystkich wystarczy pieniędzy. Podzielam zdanie Piotra W, chociaż nie do końca. Dodam, że przy tym temacie wygłupiać się w tekstach nie wypada, po prostu nie uchodzi.


#Pasleczanin#Roman  2020-03-26

Glupota jest tym aby wyjsc na wybory w epidemie bo teraz kur...maja szabse na bardxo dobry wynik, a po szumie zwiazanym z wirusem bedzir mial polowe mniej, ludzie zapomnieli jak blisko 2mld zl dal dla telewizji jeszczw poukladal na stolkach kto ma byc smiecj na sali, a teraz owsiaki nie owsiaki zbieraja pieniadze aby lozka kupic chore chore hahha jeszcze nie dadza dla rydzyka bo on viedny teraz masakra masakra ja rozliczr go za te bledy ludzie. Nie maja na czym lezec w szpitalach ale trza ratowac tvp bo p. Kurski roztrwonil caly majatek telewizji gardze takim rzadem gardze


#Roman   2020-03-25

"Wczoraj opisaliśmy w Onecie, że w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego stwierdzono przypadek koronawirusa. To placówka z której korzystali m.in. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu i Centralnego Biura Antykorupcyjnego – zarówno czynni, jak i emerytowani." To cytat z tekstu przeczytanego przed chwilą w ONET.PL Dla niektórych to szczęście: nie muszą wpuszczać agentów nawet o 6-tej rano, jeżeli nie okażą zaświadczenia, że przeszli testy i dwutygodniową kwarantannę. Cie Florek... .


#Nick   2020-03-25

Ludzie, tu chodzi o to, żebyście nie zachorowali wszyscy na raz! Bo respiratorów nie starczy. Poza tym wirus może mutować stając się nie tak bardzo zjadliwy. To może uratować osoby starsze. #zostanwdomu !


#Lol   2020-03-25

Ograniczenie wychodzenia,a tymczasem pani z 2 dzieci na rowerach obok pies biegnie-ludzie ogarnijcie się to jeszcze nie majówka.Ludzie są lekkomyślni i myślą,że ich to nie dotyczy(wszyscy muszą zrozumieć,że to dla naszego wspolnego dobra )


#Rybak   2020-03-25

Nie otwierać sezonu wędkarskiego na Zakrzewku


#Endrju   2020-03-25

Ktoś wie czy bd można łowić na Zakrzewku rybki?


#WEB   2020-03-25

A czy końskie treningi dalej będą się odbywać bo widziałem, że się do tej pory odbywały. SKANDAL.


#Koniuszy#WEB  2020-03-25

To nie konie,to głupie WEB-y latały.


#Krystyna   2020-03-25

A może Pan Burmistrz zwolnił by małe i średnie przedsiębiorstwa z opłat od gruntu i nieruchomości.


#Gregory #Krystyna  2020-03-25

Napoleon wg pracuje ?


#Ixi   2020-03-25

Mam pytanie,czy to prawda ,ze jak w samochodzie bedzie wiecej niz jedna osoba to bedzie mandat,cos mi sie takiego obilo o uszy


#On   2020-03-25

Cos mi sie zdaje ze ktos usunal moj komentarz,zdaje mi sie ze jest wolnosc slowa,dodam ze nie bylo tam zadnych wulgaryzmow


#Kamila   2020-03-25

Do życia *


#Kamila   2020-03-25

Czyli wyjście do fryzjera tez możliwe ? Jest to niezbędna rzecz doszycie ;D


#Endrju   2020-03-25

A czy na rybki na Zakrzewko bd można iść? Czy też obowiązuje zakaz


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności