11 grudnia 2018 Damazego, Waldemara, Daniela

Nowe osiedle już na etapie projektowania

dodał 2018-02-24
Nowe osiedle już na etapie projektowania
Nawet 250 mieszkań w blokach ma powstać na terenie, gdzie wcześniej funkcjonował zakład Orwo przy ul. M. Konopnickiej w Pasłęku. Wczoraj na sesji przedstawiciele spółki AWIS z Lubawy Adam Kisieniewicz i Jerzy Waśniewski zaprezentowali wstępne koncepcje zagospodarowania wspomnianego obszaru.

 

Inwestor na terenach po planowanej likwidacji odlewni żeliwa i metali nieżelaznych postawi wielorodzinną zabudowę mieszkaniową wraz z obiektami handlowo –usługowymi (w stylu pasażu).

Myślimy tu o budowie nowoczesnego osiedla. W zależności od przyjętej koncepcji, miałoby powstać 6-7 bloków pięciokondygnacyjnych. Wszystkie wyposażone w windy. Rozmawiamy też z właścicielami pobliskich nieruchomości przy ul. Strażackiej o ich zakupie. Dzięki temu obszar naszej inwestycji jeszcze bardziej by się zwiększył – poinformowali przedsiębiorcy z Lubawy.

Radni przyznali, że cieszy ich ogólna koncepcja zagospodarowania terenu. W ich odczuciu nadal w Pasłęku odczuwamy “głód mieszkaniowy”, zatem akceptują pomysł inwestora. Apelowali jednak o to, by deweloper pamiętał o zapewnieniu odpowiedniej ilości miejsc parkingowych (w planach jest ich około 100 i 100 garaży), terenów zielonych oraz stworzeniu bezpiecznych ciągów pieszo-jezdnych, łączących ul. Konopnickiej z ul. Strażacką. Zanim jednak inwestor będzie mógł cokolwiek zrobić, potrzebna jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o zapis dopuszczający w tym miejscu budowę obiektów mieszkalnych do wysokości 18 metrów. Konieczne będzie zatem uruchomienie odpowiednich procedur, w tym zorganizowanie konsultacji społecznych.

Burmistrz Wiesław Śniecikowski wystąpił także o opinię na temat planowanej inwestycji do konserwatora zabytków. Nowe osiedle ma być zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie pasłęckiej Starówki, stąd pytanie o możliwość wysokiej, nowoczesnej zabudowy mieszkalnej i handlowo-usługowej z płaskim dachem. Odpowiedź konserwatora jest jednoznaczna – nie ma on żadnych przeciwwskazań co do stworzenia osiedla, dopuszcza też możliwość zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Inwestor z kolei podkreślał, że zaznaczona w koncepcji galeria handlowa, to w rzeczywistości pasaż handlowy dla lokalnych przedsiębiorców.

aw

Ujęcie z drona wykonał Marek Kamiński (Elbląg z drona).

 

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Jeden z linków tak odpowiada   Miesiąc temu

Dane tej firmy zarejestrowanej w mieście Lubawa (województwo warmińsko-mazurskie) zostały usunięte z serwisu i nie są dostępne.


#Beatrycz7   Miesiąc temu

Czy mozna otrzymac jakiegos maila do tej firmy?


#Szukam   2018-10-10

Jest może gdzieś kontakt do dewelopera by zorientować się w cenie za metr itp.


#Kuba#Szukam  Ponad miesiąc temu, 2018-10-15

Również szukam takich informacji. Niestety nigdzie nic nie znalazłem, wydaje mi się, że trzeba po prostu czekać. Czy wszytskie nowe mieszkania w Pasłęku sa juz wyprzedane? (Mowa tu o innym osiedlu)


#Zachwycona   2018-03-11

Ja jestem zachwycona tym osiedlem. Być może będę zainteresowana . A teren rzekomo zanieczyszczony ciężkimi metalami to porostu bzdura.Przecież teren będzie oczyszczony, a złom za nie małe pieniądze sprzedany.


#123#Zachwycona  2018-04-01

metale ciężkie to nie jest złom


#Czujna#Zachwycona  2018-03-11

Nie chwal dnia przed zachodem słońca, na razie, to tylko rysuneczki


#Fikusik   2018-03-28

Stuknijta Wy się wszyscy w łby!! Piszecie, ze młodzi uciekają z Pasłęka bo niby brak perspektyw?! No właśnie takie inwestycje wzbogacają całą gospodarkę miasta! Pomysł super, oby wypalił~!


#Piotr   2018-02-25

Na dzień dobry w projekcie za mało miejsc parkingowych. To jest chore. Najważniejsze to zmieścić jak najwięcej bloków, a później niech się mieszkańcy męczą. Projekt głównie pod dowelopera. Kiedy w końcu projektanci zaczną tworzyć projekty do wygodniejszego życia.


#Wujek dobra rada#Piotr  2018-02-26

Zobacz co na temat miejsc parkingowych mówi plan zagospodarowania dla tego obszaru


#Piotr#Wujek dobra rada  2018-02-27

W temacie miejsc parkingowych trzeba mieć świadomość, że mieszkaniec dysponujący garażem nie powinien parkować na miejscach przed blokiem, oraz że obecnie rodziny niejednokrotnie maja więcej niż jeden samochód. Proszę sobie teraz wyobrazić tak ze 100 samochodów więcej do zaparkowania na tym terenie, goście, usługodawcy dojeżdżający do realizacji zleceń na tym osiedlu. Miejsc do parkowania zawsze będzie za mało ale tworzenie czegoś takiego to tworzenie problemu już na starcie.


#Blenston#Piotr  2018-02-27

Niedaleko parking biedronki :)


#Szperacz#Piotr  2018-03-02

A gdzie ty masz tyle miejsc parkingowych ile jest mieszkań a ty byś jeszcze chciał dla pół miasta


#Jjhffsf   2018-02-27

Czy to na pewno... czy znowu jakaś ściema czy pralnia? Jaki jest kapitał zakładowy tej firmy? W jaki sposób będą udostępniane mieszkania? Własność czy wynajem?


#Blenston#Jjhffsf  2018-03-02

Te informacje można zaczerpnąć u mieszkańców Cichej. Inwestor z całą pewnością wysyłając pisma do Gminy adresuje je do wiadomości mieszkańców cichej.


#Zainteresowana   2018-03-02

Posiada ktos inny kontakt do firmy Awis niż 645 48 29? Np moze ma ktos maila? Z góry dziekuje za pomoc.


#Nick   2018-02-26

Czynsze będa wyższe ze względu na windy. Ale moga być niższe niż w Pasłęczance, bo mogą być lepiej zarządzane.


#Wróżka#Nick  2018-02-26

Będziesz tam mieszkać? Nie interesuj się tym co ciebie nie dotyczy bo dostaniesz kociej gęby.


#Nick#Wróżka  2018-02-26

W Pasłeczance nie będę. A na tym nowym osiedlu - nie wiem, zalezy jak niebezpieczne jest zanieczyszczenie metalami ciężkimi. A co ciebie to obchodzi gdzie wybiorę sobie mieszkanie? Z ciebie taka wróżka jak z kociej pupy trąba.


#Jak ja nie cierpię idiotów#Nick  2018-02-26

Znasz bajkę o wężu? Ssss....pie.dalaj....wszystko musisz krytykować? Na barak cię nie stać a co mówić o mieszkaniu na tym osiedlu.


#No tak#Jak ja nie cierpię idiotów  2018-02-26

Starówkę to zburzyli Ruskie w czasie wojny. Bloki na starówce sa okropne, ale to osiedle , przynajmniej w planach , wydaje sie ok.


#Legendy#No tak  2018-02-26

Sporo jednak tym ruskim, pomogły buldożery, fakt radzieckiej produkcji jak i cały inny sprzęt co wywoził wszystko do Warszawy


#Nick#Legendy  2018-02-26

Być może, cegły po wojnie były potrzebne do odbudowy Warszawy. Ale sprzęty, ba! całe fabryki a nawet szyny kolejowe wywozili własnie Ruskie do ZSRR.


#Jasneżetak#Nick  2018-02-26

Fakt, tak było, nie zapominajmy jednak, że to ciągle były okupywane tereny niemieckie i wcale nie było pewne, do kogo one będą należeć, brali co popadło jako zdobycz i zadośćuczynienie, nie byli tak subtelni jak Niemcy, że tylko dzieła sztuki, złoto i niewolnicy do pracy


#Nick#Jasneżetak  2018-02-26

Mylisz się co do Niemców. Eksploatowano cały obszar. Bogactwa naturalne, płody rolne, dobra kultury no i pracę ludzką. Osiedlano także niemiecka hołotę na mieszkaniach i domach zabranych Polakom. Na przykład w Gdyni- dawano właścicielom 15 minut na wyprowadzenie się. W Gdańsku podobnie, ale najpierw wywieziono aktywnych społecznie Polaków do obozu Stutthoff z listy do zabicia, przygotowanej już przed wojną przez Niemców.


#Nick#Nick  2018-02-26

Do#Jsneżetak:: co do Ruskich tez się trochę mylisz. Już po tym jak ustalono granice powojennej Polski ruscy wywozili co się da z tych własnie terenów no i w PGR-ach siedzieli jeszcze dość długo , a tereny te były całkowicie wyłączone z administracji polskiej. Podobnie jak bazy wojskowe.


#Jasneżetak#Nick  2018-02-26

Co do Niemców, to był taki sarkazm, jakby co, bo niektórym, już powoli zaczyna się wydawać, że to byli obrońcy, terytorium polskiego w Prusach Wschodnich


#Nick#Jasneżetak  2018-02-26

Są tacy, nazywają się folksdojcze albo róża tun i radek sikorski. Chociaż... ta pierwsza to stara szmalcownica.


#Xyz#Nick  2018-02-26

co za qrwa pisze takie wstawki/ A admin śpi.


#Kulson   2018-02-24

A co na to mieszkańcy ul Cichej ? Ciekawe czy inwestor konsultował się z nimi odnośnie budowy osiedla ?? Może trzeba sprowadzić telewizję ???


#Cicho#Kulson  2018-02-26

może Autoland wybuduje się własnie na nowym osiedlu...? Tam 200 samochodów będzie parkować, to blisko będą mieli.


#No tak   2018-02-26

Do czasu wybudowania tych bloków, (o ile to nie jest ściema i pranie pieniędzy jak na Westerplatte) miasto musi wybudować nowe połączenie do siódemki, bo serpentyna 200 dalszych aut nie wydoli. Trzeba też ok. 200-300 nowych miejsc w przedszkolach i szkołach. Na razie.


#Dfghjkl#No tak  2018-02-26

Serpentyna już się wali.


#Wujek dobra rada#Dfghjkl  2018-02-26

To jeździj przez Krosno


#Dfghjkl#Wujek dobra rada  2018-02-26

Można, ale jest dalej i droga fatalna. Większość będzie jeździć taj jak dotychczas, przez serpentynę.


#Bo tak#Dfghjkl  2018-02-26

Teraz to na pewno się zawali w ciągu 2 lat, bo drzewa przerzedzono , pozostałe pojedyncze kikuty będą się przewracać i niszczyć całą skarpę.


#Blenston#Dfghjkl  2018-02-26

Jak wiele kobiet w Pasłęku


#Tytus   2018-02-24

A kto to będzie kupować ? Większość ludzi ucieka jak najdalej z tego Pasłęka !!! Żadnych perspektyw w tym mieście ! Panie Burmistrzu inwestorów proszę ściągać do Pasłęka co dadzą dobrze płatna prace!!!! Wtedy miasto i turystyka rozwinie się automatycznie !!!


#Bo tak#Tytus  2018-02-26

Pewnie elblążanie będą kupować, trochę milionerów ze wsi no i tubylcy, którzy maja dość palenia w piecach.


#Niedouk#Tytus  2018-02-26

Tak turystyka sie rozwinie napewno jak bedzie wiecej inwrstorow..hehe


#Wójt   2018-02-24

Wszędzie nastawiajcie tych blokow. Zburzyć starówkę i postawić bloki... Masakra. W centrum miasta oni loki będą stawiać.


#Nick#Wójt  2018-02-26

Starówkę to zburzyli Ruskie w czasie wojny. Bloki na starówce sa okropne, ale to osiedle , przynajmniej w planach , wydaje sie ok.


#Strażacka   2018-02-25

Bloki w centrum komedia,jak na starówce 4pietrowe


#Jjnci#Strażacka  2018-02-26

a co? Baraki mają budować, takie jak na Steffena? Wolisz takie towarzystwo?


#Lol#Strażacka  2018-02-25

Już się zaczyna ujadanie;w końcu może będzie jak należy w centrum miasta(wizytowka)Było ,,ORWO''-dymiło,przeszkadzało itd,teraz kiedy ma być normalnie jak w innych miastach to zaczyna się stękanie i biadolenie-wyluzujcie!


#Pchla   2018-02-25

Może ktoś wie czy inwestor zrealizował do tej pory tego typu inwestycje (bo chyba nawet nie posiada strony internetowej swojej firmy) Z CEIDG wynika że prowadzi działalność w zakresie wynajmu i zarządzania nieruchomościami, sprzedaży paliw i gier losowych. Nie ma nic nt deweloperki.


#Marpas   2018-02-24

dlaczego deweloper z Lubawy kłamie? Jestem właścicielem posesji i domku na strażackiej dokładnie na tyłach orwo, zresztą widać go na mapie nr 4 prawy gorny rog, ale nikt nie był i nie pytał o wykupie i inwestycji...po co te kłamstwa


#Ja#Marpas  2018-02-25

zaraz tam klamstwa...widocznie twoja ziemia ich nie interesuje


#Laura#Marpas  2018-02-25

Z tego co mi wiadomo to inwestor był i rozmawiał osobiście z 6 właścicielami. W pierwszym domu od strony biedronki.


#Mati   2018-02-25

mieszkań 200 i 200 miejsc Parkingowych, lepiej niż aweko 36 mieszkać 10 miejsc + 6 garaży. Dalej słabo, 2 miejsca na mieszkanie to minimum obecnie. Ale 60 pod galerią zajęte przez mieszkańców będzie. Widok okno w okno super. Bloki z windą w Pasłęku na plus Ładnie wygląda na prospekcie zawsze jakiś plus


#Virginia   2018-02-24

Ciekawe czy ten niezwykły plan rozbudowy uwzględnia fakt, że będzie to niemałe osiedle i że poważnie wpłynie to na możliwość wyjazdu z ulicy Strażackiej i Konopnickiej, co i tak jest już dziś dosyć trudne w godzinach wzmożonego ruchu?


#Zbok#Virginia  2018-02-24

W Pasłęku mają być światła. Hotelową mają wyburzyć


#Ciekawe#Zbok  2018-02-25

Nie mogą wyburzyć bo to jest własnościowe.


#Wujek dobra rada#Ciekawe  2018-02-26

Zobacz co na ten temat mówi plan zagospodarowania przestrzennego


#Piotr   2018-02-25

W tej koncepcji brakuje też tak dość istotnego elementu jak miejsca na tzw. śmietniki. Jak to widzi projektant. Gdzie też są miejsca przed blokami dla tych młodszych co po szkole chcą wyjść i nie tylko do galerii. Dla rodziców z małymi dziećmi. Niech powstaje ale z głową.


#Bolo   2018-02-24

W ostatnich czterech latach w Pasłęku zamieszkało ponad 150 osób z zewnątrz. Dane sprawdzone.


#Raczej#Bolo  2018-02-24

150 zamieszkało 2500 wyjechało


#Andrzej   2018-02-24

No i fajnie. SUPER.... W końcu coś w tym mieście ruszy.


#Mp młody   2018-02-24

Plan jest ładny za ile lat będzie wykonany,Gdzie obiecane mieszkania komunalne cztery lata temu .Kiedy mieszkania +kiedy zakłady nowe na ul Firmowej ,Aby zlikwidować PKS kłamstwa z inwestorami i obietnice bez pokrycia


#Sąsiad   2018-02-24

Mamy nadzieję że i bliska blokom Starówka będzie podciągnięta do sieci ciepłowniczej wtedy skończy sie koszmar z piecami.


#Felek   2018-02-24

No fakt fajnie to wszystko wygląda naprawdę super, ale kto na to wyłożyć kasę i czy w takim Pasłęku wypali takie osiedle, a o galerii nie wspomnę zdaje się plan fajny, ale miasto za małe. Mimo wszystko kibicuję inwestorom.


#Ja   2018-02-24

To będzie totalny paraliż serpentyny


#Grzesiek   2018-02-24

A co ma ul Kopernika do ul Strżackiej? Patrz tekst wyżej?


#JaTo ja#Grzesiek   2018-02-24

to ze osiedle polczy obie te ulice


#Nick   2018-02-24

Teren po ORWO naładowany metalami ciężkimi gratuluje lokalizacji i przyjemnego towarzystwa


#MaczugaHerkulesa26#Nick  2018-02-24

Nie potrzebują oswietlenia grund będzie swiecił w nocy


#Pytek#MaczugaHerkulesa26  2018-02-24

a teraz świeci?


#Pytek#Nick  2018-02-24

A te ciężkie metale to jakie? Puki co to ty masz ciężki łeb.


#Rozwój na plus   2018-02-24

Super, oby więcej takich inwestycji!


#Blenston   2018-02-24

Jest fajnie. Dobrze że nie przy cichej bo już by Panu się odwidziało użerać się z cebulakami!


#Sdfghjk   2018-02-24

i mi sie podoba


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Muzyka dla ucha malucha

Wydarzenie odddbyło się 5 godzin temu 

Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...