28 maja 2020 Jaromira, Justa, Justyny

Nowy rekord WOŚP w Pasłęku

dodał 2019-01-14
Nowy rekord WOŚP w Pasłęku
46.317,18 zł - dokładnie tyle według pierwszych informacji zebrał pasłęcki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym samym jest to nowy rekord zbiórki w Pasłęku. Dla porównania dodajmy, że ubiegłoroczny (też rekordowy wynik) wynik to około 37 tys. zł.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy W Pasłęku rozpoczęła granie już w sobotę. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół, gdzie już od kilku lat mieści się pasłęcki sztab, Marcin Wierzbicki zorganizował maraton taneczny. Pasłęczanie przez trzy godziny, pod okiem profesjonalnych instruktorów, mieli okazję połączyć przyjemne z pożytecznym. Podczas tego wydarzenia udało się zebrać 2.379, 48 zł. Warto dodać, że maraton taneczny w ramach WOŚP odbył się już po raz drugi, a w ubiegłym roku udało się zebrać podobną kwotę. W niedzielę od wczesnych godzin rannych na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami WOŚP z serduszkiem. Większość z nich kwestowała już kolejny raz. Mówili, że w tym roku mają utrudnione zadanie, ponieważ na ulicach spotykają znacznie mniej osób, co pewnie miało związek z zamkniętymi sklepami. Podobnie jak w latach ubiegłych Bartek Kulesza przeprowadził mobilną akcję zbiórki w okolicznych miejscowościach. Tu padł kolejny rekord - wynik jego zbiórki to 3.801,14 zł, czyli więcej niż przed rokiem o całe 95 zł.

O godzinie 15.00 szef pasłęckiego sztabu Tomasz Roznebajgier rozpoczął oficjalnie 27 finał WOŚP na sali ZS. Później publiczność wysłuchała koncertu Orkiestry OSP z Zielonki Pasłęckiej pod batutą Adriana Brackiego. W programie znalazł się też występ przedszkolaków z obu pasłęckich przedszkoli, uczniów z "jedynki" oraz grup Cheerleaders Pasłęk, prowadzonych przez Agnieszkę Lejman. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także licytacja. I tu pasłęczanie nie zawiedli. Koszulki z logiem WOŚP i inne orkiestrowe gadżety sprzedawane były po kilkaset zł za sztukę. Podobnie jak specjały z Aniołowa, które zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem oraz pluszaki - miś przekazany przez naszą redakcję sprzedano za 310 zł.

Oprócz fantów przekazanych na licytację, można było kupić wiele innych przedmiotów, w tym dzieła wykonane ręcznie, maskotki, biżuterię i inne gadżety. Przez całą imprezę czynna była także kawiarenka z ciastami i kawą. Dodatkowo, przy stoisku pasłęckiego szpitala można było zasięgnąć porady zdrowotnej i zapoznać się z listą sprzętu, jaki trafił do Pasłęka z fundacji Jurka Owsiaka. Poza tym była też okazja postrzelać z Grupą Alfa Team Elbląg na specjalnie przygotowanej strzelnicy i zrobić sobie zdjęcie z pasłęckim Mikołajem. 

W całą imprezę zaangażowanych było kilkudziesięciu wolontariuszy, głównie byli to uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół.

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   2019-01-14

Tylko kasa się liczy?? Adamowicz ledwo żywy po ataku na imprezie WOSP a Owsiak się dalej bawi, siema siema, hopsa hopsa dawajcie, kasę.


#Bajka#Nick  2019-01-16

Myślałam że jesteś człowieku mądrzejszy.Brak ci taktu i przyzwoitości.


#Hgf#Bajka  2019-01-16

Owsiak i przyzwoitosc? To sie nie łączy.


#Grzes#Nick  2019-01-14

Adamowicz już nie żyje


#Joanna#Grzes  2019-01-14

Obudził się. Cała Polska wie od ponad 2 godzin.


#Polak#Joanna  2019-01-14

Co niektórzy żyją po za granicami Polski i troszkę później się dowiedzieli. Za granicą wspolczuja rodzinie zmarłego i jednocześnie podziwiają Polaków że mają taką fundację jaka jest wielką orkiestra świątecznej pomocy, a w Polsce jeden wielki jad i nie nawisc jeden do drugiego, że ten pracujący i dążąc do celu ma a ja siedzę w domu i mi nie dadzą.


#Lubię69#Polak  2019-01-14

Tak faktycznie tam inne strefy czasowe i wiecie z opóźnieniem


#Polak#Lubię69  2019-01-14

Tak oczywiście tam gdzie jestem jest inna strefa czasowa.


#Pytam#Nick  2019-01-14

Ale na stronie WOSP pisano o ABRAMOWICZU nie Adamowiczu... co to za jeden ?


#Nick #Pytam  2019-01-14

Co za różnica. Niestety nie żyje.


#Zenek#Pytam  2019-01-14

twuj stary


#Brawo   2019-01-14

Gratulacje WOŚP Pasłęk!!!


#No tak#Brawo  2019-01-14

Mnie WOŚP już zawsze ze zadźganymi zwłokami i tańczącym w tym czasie Owsiakiem kojarzyć.


#No tak#No tak  2019-01-14

Oczywiście nic nie mam do WOŚP w Pasłeku, ale ogólnie. Smutek, żal, złość i niestety.. ..obrzydzenie.


#Zasmucona   2019-01-14

Owsiak nie tylko kasę zbiera ,trzeba zobaczyć jaką pracę wykonał ile dobra zrobił,znam sama wiele osób które zawsze skapily dać na orkiestrę nie wiedziały co ich spotka w życiu a później jak trwoga to do Owsiaka bo tylko on z naszą pomocą mógł pomóc,Wielka szkoda że postanowił o zrezygnowaniu z funkcji prezesa WOŚP mam nadzieję że nie ostatecznie,a tak już na koniec to na przyszły rok wszystkich (skąpców) zapraszamy na WOŚP tych na wsiach tez


#Pacjent#Zasmucona  2019-01-14

Nie smuć się tak bardzo, bo na każde 1999 zł wydane przez rząd na służbę zdrowia jest jedna złotówka wydana na tę służbę przez Owsiakową WOŚP. Jak widzisz to kropla w rządowym morzu. Przy 1999 zł jedna złotówka mniej czy więcej niewiele znaczy.


#Nick#Pacjent  2019-01-14

Miliard przez 27 lat... czyli 37 milionów na rok. Tyle ile Polaków. Czyli złotówka dla Polaka przez rok.


# z netu   2019-01-14

...na całym świecie, pod każdą cywilizowaną szerokością geograficzną, impreza po przelewie krwi zostałaby przerwana. Jeśli gdzieś zdarzyło się tak, że pomimo tragedii ludzie w proteście postanowili dotrwać do końca, aby pokazać, że nie dadzą się zastraszyć, to nigdzie i nikt nie zrobił tego, co zrobił Owsiak i Fundacja WOŚP. Na scenie w Gdańsku polała się krew, a w studio w Warszawie radośnie podskakiwał „dyrygent” największej „charytatywnej orkiestry”. Opowiadał dowcipy, podawał numer konta, zapraszał na licytację, tańczył na scenie i…


#WP   2019-01-14

Będziesz jeszcze leżał i patrzył na te serduszka na szpitalnym wyrku-moze geriatrycznym!!!


#Podpis   2019-01-14

A wszystko dzięki 500+. Nie od dzisiaj wiadomo że, to właśnie mniej zamożni mieszkańcy naszego miasta są bardziej szczodrzy. Brawo PiS. Przy Waszym wsparciu, do puszek WOSP trafia więcej pieniążków.


#Pozytywka   2019-01-14

niesamowite, ogromne gratulacje i szacun dla wszystkich wolontariuszy


#Nick   2019-01-14

Pan Tomek to świetny człowiek, nauczyciel z powołania oraz dobry kumpel. Możemy brać z niego przykład!


#MagicMike   2019-01-14

No i Brawo!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności