21 stycznia 2022 Agnieszki, Jaros?awa
Reklama Heops

Nowy rekord WOŚP w Pasłęku

dodał 2019-01-14
Nowy rekord WOŚP w Pasłęku
46.317,18 zł - dokładnie tyle według pierwszych informacji zebrał pasłęcki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym samym jest to nowy rekord zbiórki w Pasłęku. Dla porównania dodajmy, że ubiegłoroczny (też rekordowy wynik) wynik to około 37 tys. zł.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy W Pasłęku rozpoczęła granie już w sobotę. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół, gdzie już od kilku lat mieści się pasłęcki sztab, Marcin Wierzbicki zorganizował maraton taneczny. Pasłęczanie przez trzy godziny, pod okiem profesjonalnych instruktorów, mieli okazję połączyć przyjemne z pożytecznym. Podczas tego wydarzenia udało się zebrać 2.379, 48 zł. Warto dodać, że maraton taneczny w ramach WOŚP odbył się już po raz drugi, a w ubiegłym roku udało się zebrać podobną kwotę. W niedzielę od wczesnych godzin rannych na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami WOŚP z serduszkiem. Większość z nich kwestowała już kolejny raz. Mówili, że w tym roku mają utrudnione zadanie, ponieważ na ulicach spotykają znacznie mniej osób, co pewnie miało związek z zamkniętymi sklepami. Podobnie jak w latach ubiegłych Bartek Kulesza przeprowadził mobilną akcję zbiórki w okolicznych miejscowościach. Tu padł kolejny rekord - wynik jego zbiórki to 3.801,14 zł, czyli więcej niż przed rokiem o całe 95 zł.

O godzinie 15.00 szef pasłęckiego sztabu Tomasz Roznebajgier rozpoczął oficjalnie 27 finał WOŚP na sali ZS. Później publiczność wysłuchała koncertu Orkiestry OSP z Zielonki Pasłęckiej pod batutą Adriana Brackiego. W programie znalazł się też występ przedszkolaków z obu pasłęckich przedszkoli, uczniów z "jedynki" oraz grup Cheerleaders Pasłęk, prowadzonych przez Agnieszkę Lejman. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także licytacja. I tu pasłęczanie nie zawiedli. Koszulki z logiem WOŚP i inne orkiestrowe gadżety sprzedawane były po kilkaset zł za sztukę. Podobnie jak specjały z Aniołowa, które zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem oraz pluszaki - miś przekazany przez naszą redakcję sprzedano za 310 zł.

Oprócz fantów przekazanych na licytację, można było kupić wiele innych przedmiotów, w tym dzieła wykonane ręcznie, maskotki, biżuterię i inne gadżety. Przez całą imprezę czynna była także kawiarenka z ciastami i kawą. Dodatkowo, przy stoisku pasłęckiego szpitala można było zasięgnąć porady zdrowotnej i zapoznać się z listą sprzętu, jaki trafił do Pasłęka z fundacji Jurka Owsiaka. Poza tym była też okazja postrzelać z Grupą Alfa Team Elbląg na specjalnie przygotowanej strzelnicy i zrobić sobie zdjęcie z pasłęckim Mikołajem. 

W całą imprezę zaangażowanych było kilkudziesięciu wolontariuszy, głównie byli to uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół.

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :amur

Komentarze

 • MagicMike
   1970-01-01

  No i Brawo!

  Nick
   1970-01-01

  Pan Tomek to świetny człowiek, nauczyciel z powołania oraz dobry kumpel. Możemy brać z niego przykład!

  pozytywka
   1970-01-01

  niesamowite, ogromne gratulacje i szacun dla wszystkich wolontariuszy

  podpis
   1970-01-01

  A wszystko dzięki 500+. Nie od dzisiaj wiadomo że, to właśnie mniej zamożni mieszkańcy naszego miasta są bardziej szczodrzy. Brawo PiS. Przy Waszym wsparciu, do puszek WOSP trafia więcej pieniążków.

  nick
   1970-01-01

  Tylko kasa się liczy?? Adamowicz ledwo żywy po ataku na imprezie WOSP a Owsiak się dalej bawi, siema siema, hopsa hopsa dawajcie, kasę.

  • pytam nick
    1970-01-01

   Ale na stronie WOSP pisano o ABRAMOWICZU nie Adamowiczu... co to za jeden ?

  • Nick nick
    1970-01-01

   Co za różnica. Niestety nie żyje.

  • zenek nick
    1970-01-01

   twuj stary

  • Grzes nick
    1970-01-01

   Adamowicz już nie żyje

  • Joanna nick
    1970-01-01

   Obudził się. Cała Polska wie od ponad 2 godzin.

  • Polak nick
    1970-01-01

   Co niektórzy żyją po za granicami Polski i troszkę później się dowiedzieli. Za granicą wspolczuja rodzinie zmarłego i jednocześnie podziwiają Polaków że mają taką fundację jaka jest wielką orkiestra świątecznej pomocy, a w Polsce jeden wielki jad i nie nawisc jeden do drugiego, że ten pracujący i dążąc do celu ma a ja siedzę w domu i mi nie dadzą.

  • bajka nick
    1970-01-01

   Myślałam że jesteś człowieku mądrzejszy.Brak ci taktu i przyzwoitości.

  • hgf nick
    1970-01-01

   Owsiak i przyzwoitosc? To sie nie łączy.

  WP
   1970-01-01

  Będziesz jeszcze leżał i patrzył na te serduszka na szpitalnym wyrku-moze geriatrycznym!!!

  Zasmucona
   1970-01-01

  Owsiak nie tylko kasę zbiera ,trzeba zobaczyć jaką pracę wykonał ile dobra zrobił,znam sama wiele osób które zawsze skapily dać na orkiestrę nie wiedziały co ich spotka w życiu a później jak trwoga to do Owsiaka bo tylko on z naszą pomocą mógł pomóc,Wielka szkoda że postanowił o zrezygnowaniu z funkcji prezesa WOŚP mam nadzieję że nie ostatecznie,a tak już na koniec to na przyszły rok wszystkich (skąpców) zapraszamy na WOŚP tych na wsiach tez

  • pacjent Zasmucona
    1970-01-01

   Nie smuć się tak bardzo, bo na każde 1999 zł wydane przez rząd na służbę zdrowia jest jedna złotówka wydana na tę służbę przez Owsiakową WOŚP. Jak widzisz to kropla w rządowym morzu. Przy 1999 zł jedna złotówka mniej czy więcej niewiele znaczy.

  • nick Zasmucona
    1970-01-01

   Miliard przez 27 lat... czyli 37 milionów na rok. Tyle ile Polaków. Czyli złotówka dla Polaka przez rok.

  z netu
   1970-01-01

  ...na całym świecie, pod każdą cywilizowaną szerokością geograficzną, impreza po przelewie krwi zostałaby przerwana. Jeśli gdzieś zdarzyło się tak, że pomimo tragedii ludzie w proteście postanowili dotrwać do końca, aby pokazać, że nie dadzą się zastraszyć, to nigdzie i nikt nie zrobił tego, co zrobił Owsiak i Fundacja WOŚP. Na scenie w Gdańsku polała się krew, a w studio w Warszawie radośnie podskakiwał „dyrygent” największej „charytatywnej orkiestry”. Opowiadał dowcipy, podawał numer konta, zapraszał na licytację, tańczył na scenie i…

  Brawo
   1970-01-01

  Gratulacje WOŚP Pasłęk!!!

  • no tak Brawo
    1970-01-01

   Mnie WOŚP już zawsze ze zadźganymi zwłokami i tańczącym w tym czasie Owsiakiem kojarzyć.

  • no tak Brawo
    1970-01-01

   Oczywiście nic nie mam do WOŚP w Pasłeku, ale ogólnie. Smutek, żal, złość i niestety.. ..obrzydzenie.

kocham jarka
nasza