25 października 2021 Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Reklama Heops

O jeden dymiący komin mniej

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-09-23
O jeden dymiący komin mniej

Niebawem rozpoczyna się sezon grzewczy. Dookoła wszyscy mówią o proekologicznym sposobie ogrzewania naszych domów i mieszkań. Temat jest trudny, bo kosztowny. Jest jednak spory postęp. Mieszkańcy miasta i gminy zmieniają systemy grzewcze korzystając m.in. z dotacji samorządu lokalnego. Proszono mnie o przekazanie informacji dotyczącej komina, który podtruwał nas w sezonie grzewczym w centrum miasta na ulicy Bankowej. Komin w budynku GS Pasłęk nie będzie już dymił. Firma Veolia wykonało podłączenie obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej.

jp


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ratusz

Komentarze

 • Masakra
   Ponad miesiąc temu, 2021-09-23

  Dofinansowania do ogrzewania gazowego i elektrycznego. Ha. Ha. Później płacz i płać. Nasz rząd popiera ekologię i podwyżki cen prądu i gazu. Ale jak może zrozumieć zwykłego człowieka ktoś kto nie ma pojęcia o cenie chleba.

  • Quwerty Masakra
    Miesiąc temu

   Od 2030 roku będzie całkowity zakaz palenia paliwami stałymi... A już teraz ma być zmiana i będzie można palić np. "eko" groszkiem o kaloryczności minimum 27 MJ a to jest ok. 1150 zł/tona. W Wawie całkowity zakaz od 2023 roku paleniem węglem w Krakowie już obowiązuje... Jak palisz jakims gównem za 650 zł to wiadomo że się nie opłaca a też z czasem tak nas dojadą, że i tak trzeba będzie przejść na inny systemy grzania. Nawet jak gaz wzrośnie o 20% to i tak przy powyższej cenie "ekogroszku" 1150 zł lepiej przejść na gaz... Gaz też tylko do 2050 roku ale to już mnie wtedy chyba nie będzie...

  Pasleczak
   Ponad miesiąc temu, 2021-09-23

  Gmina zbiera wnioski na dofinansowanie proekologicznych źródeł ogrzewania : piece węglowe, ekogroszek.... inne kopciuchy. Czy ktos w naszej gminie rozumie pojęcie "proekologia"???

  • zzamiedzy Pasleczak
    Ponad miesiąc temu, 2021-09-23

   Co za pytanie? Wiadomo, że jeden ktoś jest. To ty.

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2