27 stycznia 2020 Przybysława, Anieli, Jerzego

O karierze nie tylko przy stoliku”-OTK Rychliki 2017

dodał 2017-10-24
O karierze nie tylko przy stoliku”-OTK Rychliki 2017
W dniach 16-22 października 2017 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego odbywają się wydarzenia w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK 2017) pod hasłem „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

 

Szkoła Podstawowa w Rychlikach dołącza się do obchodów IX edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach (OTK 2017), organizując spotkanie z ludźmi pracy z naszego środowiska. Uroczystości szkolne odbyły się w naszej szkole w dniu 20 października 2017 r. o godzinie 11.00 i przebiegały pod hasłem „O karierze nie tylko przy stoliku”.

 

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie uczniom możliwości osiągnięcia sukcesu na rynku pracy, pokonywanie problemów i wyzwań jakie dyktuje współczesny rynek pracy, indywidualnych i osobistych zmian wynikających z podejmowanych decyzji oraz ich konsekwencji. Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyniesie wiele korzyści. Młodzież ma możliwość poznania historii ludzi w tym też absolwentów naszej szkoły, którzy przez swój upór i chęć pracy nad sobą stali się pracodawcami, pracownikami. OTK służy młodszemu pokoleniu w rozbudzaniu chęci do traktowania obowiązków szkolnych jako wstępu do kariery. Na nasze spotkanie zaproszenie przyjęli: Karol Biczak-funkcjonariusz KP Pasłęk, Alicja Mięsikowska -projekt menager (zarządza projektami informatycznymi), Agnieszka Lejman- Studio Energy Fitness Pasłęk, która z pasji uczyniła sposób na życie oraz Marcin Skotnicki- wyjątkowa osobowość w świecie muzyki dawnej -nauczyciel, wykładowca, prowadzący liczne zespoły muzyczne, pracownik MDK w Elblągu. Na spotkanie zaproszeni zostali dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z okolicznych szkół z Pasłęka, Dzierzgonia i Stankowa.

Zaszczycili nas swoją miłą obecnością Pan Wójt Gminy Rychliki Henryk Kiejdo, Ksiądz Proboszcz Lech Wasilewski , Pan Janusz Otręba, Pani Ewa Laskowska, Pan Mirosław Witczak i Pan Bartosz Dutkiewicz. Gospodarzami spotkania byli Pan Dyrektor Jacek Tuński oraz Pani Wicedyrektor Alicja Jolanta Goszcz- Zając, a główną organizatorką była Pani Marianna Mazur-pedagog i doradca zawody. Wydarzenie zorganizowano w formie studio telewizyjnego, które poprowadziła Pani Martyna Małuch. Ciekawym elementem uroczystości był występ zespołu muzyki dawnej z MDK Elbląg pod kierunkiem Pana Marcina Skotnickiego oraz nowo utworzonej grupy Cheerleaders-Pani Agnieszki Lejman. Miłym akcentem była słodka niespodzianka przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 z Pasłęka wraz z dyrekcją ( Panią Jolantą Ignatowicz wraz z Panią Marzeną Kobyrą) – dziękujemy Całość spotkania zakończyła się degustacją słodkości z cukierni „ Hildebrandt” Pani Marii Hildebrandt z Pasłęka oraz owoców Państwa Elżbiety i Janusza Świderskich z Pasłęka. Uroczystość została rejestrowana przez Panią Jolantę Marek-Ryś wraz z Kacprem Sidorem, w oprawie technicznej i wsparciu Pana Michała Fedaka. Wszystkim bardzo dziękujemy.

MM

0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#BYLISMY   2017-10-26

Super inicjatywa, która powinna być częściej, by nauczyć młodych ludzi szacunku do ludzi pracy - fajny klimat gratulacje


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności