16 września 2019 Edyty, Korneliusza, Cypriana

O karierze nie tylko przy stoliku”-OTK Rychliki 2017

dodał 2017-10-24
O karierze nie tylko przy stoliku”-OTK Rychliki 2017
W dniach 16-22 października 2017 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego odbywają się wydarzenia w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK 2017) pod hasłem „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

 

Szkoła Podstawowa w Rychlikach dołącza się do obchodów IX edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach (OTK 2017), organizując spotkanie z ludźmi pracy z naszego środowiska. Uroczystości szkolne odbyły się w naszej szkole w dniu 20 października 2017 r. o godzinie 11.00 i przebiegały pod hasłem „O karierze nie tylko przy stoliku”.

 

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie uczniom możliwości osiągnięcia sukcesu na rynku pracy, pokonywanie problemów i wyzwań jakie dyktuje współczesny rynek pracy, indywidualnych i osobistych zmian wynikających z podejmowanych decyzji oraz ich konsekwencji. Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyniesie wiele korzyści. Młodzież ma możliwość poznania historii ludzi w tym też absolwentów naszej szkoły, którzy przez swój upór i chęć pracy nad sobą stali się pracodawcami, pracownikami. OTK służy młodszemu pokoleniu w rozbudzaniu chęci do traktowania obowiązków szkolnych jako wstępu do kariery. Na nasze spotkanie zaproszenie przyjęli: Karol Biczak-funkcjonariusz KP Pasłęk, Alicja Mięsikowska -projekt menager (zarządza projektami informatycznymi), Agnieszka Lejman- Studio Energy Fitness Pasłęk, która z pasji uczyniła sposób na życie oraz Marcin Skotnicki- wyjątkowa osobowość w świecie muzyki dawnej -nauczyciel, wykładowca, prowadzący liczne zespoły muzyczne, pracownik MDK w Elblągu. Na spotkanie zaproszeni zostali dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z okolicznych szkół z Pasłęka, Dzierzgonia i Stankowa.

Zaszczycili nas swoją miłą obecnością Pan Wójt Gminy Rychliki Henryk Kiejdo, Ksiądz Proboszcz Lech Wasilewski , Pan Janusz Otręba, Pani Ewa Laskowska, Pan Mirosław Witczak i Pan Bartosz Dutkiewicz. Gospodarzami spotkania byli Pan Dyrektor Jacek Tuński oraz Pani Wicedyrektor Alicja Jolanta Goszcz- Zając, a główną organizatorką była Pani Marianna Mazur-pedagog i doradca zawody. Wydarzenie zorganizowano w formie studio telewizyjnego, które poprowadziła Pani Martyna Małuch. Ciekawym elementem uroczystości był występ zespołu muzyki dawnej z MDK Elbląg pod kierunkiem Pana Marcina Skotnickiego oraz nowo utworzonej grupy Cheerleaders-Pani Agnieszki Lejman. Miłym akcentem była słodka niespodzianka przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 z Pasłęka wraz z dyrekcją ( Panią Jolantą Ignatowicz wraz z Panią Marzeną Kobyrą) – dziękujemy Całość spotkania zakończyła się degustacją słodkości z cukierni „ Hildebrandt” Pani Marii Hildebrandt z Pasłęka oraz owoców Państwa Elżbiety i Janusza Świderskich z Pasłęka. Uroczystość została rejestrowana przez Panią Jolantę Marek-Ryś wraz z Kacprem Sidorem, w oprawie technicznej i wsparciu Pana Michała Fedaka. Wszystkim bardzo dziękujemy.

MM

0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#BYLISMY   2017-10-26

Super inicjatywa, która powinna być częściej, by nauczyć młodych ludzi szacunku do ludzi pracy - fajny klimat gratulacje


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

20 lat powiatu elbląskiego

Pozostało5 dni

Na dzień 21 września 2019 roku zaplanowano uroczyste obchody 20 – lecia powstania...


Zaproszenie na Derby

Pozostało28 dni

Miłośników jazdy konnej zapraszamy w sobotę 14 września na zawody jeździeckie...