3 lipca 2022 Jacka, Anatola, Tomasza
Reklama Heops

Obchody odzyskania przez Polskę niepodległości

dodał 2019-11-16
Obchody odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu w Rychlikach odbyła się msza św., koncelebrowana przez ks. Proboszcza L. Wasilewskiego, w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie oraz wystąpieniu Wójta Gminy Rychliki Zbigniewa Lichuszewskiego, wręczono nagrody w konkursie plastycznym o tematyce patriotycznej. Następnie młodzież z grupy teatralnej Proskenion, prowadzonej przez Michała Fedaka, zaprezentowała publiczności inscenizację historyczną – odzyskanie niepodległości przez Polskę oraz walkę o nowy kształt naszego kraju.

Po spektaklu wszyscy uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik J. Piłsudskiego, by złożyć wieniec i odśpiewać hymn Polski.

aj

0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :jeziorko

Komentarze

 • Wp
   1970-01-01

  Duzo mieszkancow gminy na uroczystosci. Piekna msza za ojczyznę. Piękne wzruszające przedstawienie w wykonaniu Proskenion i wsspolnie odspiewany hymn.Warto było być. Więcej takich naszych gminnych integracji.

  Piłsudski
   1970-01-01

  A jeszcze nie tak dawno przed wyborami SByszek był taki anty co do pomnika, że jego poprzednik marnuje pieniądze.A teraz??? Sami widzicie...

  • Gruby Piłsudski
    1970-01-01

   Dobrze napisane, a teraz lansować się jest fajnie. Żenada

  ni
   1970-01-01

  Super! Brawo Rychliki! W Pasłeku nic nie było widać ani słychac, nawet flag nie było.

  Sympatyk
   1970-01-01

  Nareszcie w tych Rychlikach coś się dzieje , powiało świeżością . Gratulacje dla Wójta !!!

  MARJANW
   1970-01-01

  DOBRZE ZE CHOCIAZ W RYCHLIKACH TAK OBCHDZILI TEN DZIEN BO U NAS W PASLEKU NAWET FLAG W TYM ROKU NIE BYLO POROZWIESZANYCH. NO ALE CO SIE DZIWIC JAK PAWEL ODSZEDL A TEN GO CO ZASTEPUJE NIE WIE ZA BARDZO CZYM MA SIE ZAJMOWAC I CO MOZE A CZEGO NIE I TYLK LATA PO STARYM MIESCIE I CHCE MANDATY WYPISYWAC.....OD KIEDY TO PRACOWNIK GMINY MOZE MANDATY WYSTAWIAC???/HMMMMMMM

  Sol
   1970-01-01

  Nowy wójt potwierdził na jednym spotkań ze , pomnik zrobiony tylko i wyłącznie za pieniądze gminy, a nie z unijnych jak ktośśś wcześniej mówił . Może warto radni nasi zapytać i sprawdzić kto mówi prawdę poprzedni i czy obecny.

  • lekka ręka Sol
    1970-01-01

   Są dokumenty na to, że z pieniędzy Gminy Rychliki. Dokumenty do wglądu.

kocham jarka
Usługi Dźwigowe Pasłęk