24 września 2020 Gerarda, Ruperta, Tomiry

Obchody odzyskania przez Polskę niepodległości

dodał 2019-11-16
Obchody odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu w Rychlikach odbyła się msza św., koncelebrowana przez ks. Proboszcza L. Wasilewskiego, w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie oraz wystąpieniu Wójta Gminy Rychliki Zbigniewa Lichuszewskiego, wręczono nagrody w konkursie plastycznym o tematyce patriotycznej. Następnie młodzież z grupy teatralnej Proskenion, prowadzonej przez Michała Fedaka, zaprezentowała publiczności inscenizację historyczną – odzyskanie niepodległości przez Polskę oraz walkę o nowy kształt naszego kraju.

Po spektaklu wszyscy uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik J. Piłsudskiego, by złożyć wieniec i odśpiewać hymn Polski.

aj

0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Piłsudski   2019-11-16

A jeszcze nie tak dawno przed wyborami SByszek był taki anty co do pomnika, że jego poprzednik marnuje pieniądze.A teraz??? Sami widzicie...


#Gruby#Piłsudski   2019-12-12

Dobrze napisane, a teraz lansować się jest fajnie. Żenada


#Sol   2019-11-16

Nowy wójt potwierdził na jednym spotkań ze , pomnik zrobiony tylko i wyłącznie za pieniądze gminy, a nie z unijnych jak ktośśś wcześniej mówił . Może warto radni nasi zapytać i sprawdzić kto mówi prawdę poprzedni i czy obecny.


#Lekka ręka#Sol  2019-11-17

Są dokumenty na to, że z pieniędzy Gminy Rychliki. Dokumenty do wglądu.


#MARJANW   2019-11-16

DOBRZE ZE CHOCIAZ W RYCHLIKACH TAK OBCHDZILI TEN DZIEN BO U NAS W PASLEKU NAWET FLAG W TYM ROKU NIE BYLO POROZWIESZANYCH. NO ALE CO SIE DZIWIC JAK PAWEL ODSZEDL A TEN GO CO ZASTEPUJE NIE WIE ZA BARDZO CZYM MA SIE ZAJMOWAC I CO MOZE A CZEGO NIE I TYLK LATA PO STARYM MIESCIE I CHCE MANDATY WYPISYWAC.....OD KIEDY TO PRACOWNIK GMINY MOZE MANDATY WYSTAWIAC???/HMMMMMMM


#Sympatyk   2019-11-16

Nareszcie w tych Rychlikach coś się dzieje , powiało świeżością . Gratulacje dla Wójta !!!


#Ni   2019-11-16

Super! Brawo Rychliki! W Pasłeku nic nie było widać ani słychac, nawet flag nie było.


#Wp   2019-11-16

Duzo mieszkancow gminy na uroczystosci. Piekna msza za ojczyznę. Piękne wzruszające przedstawienie w wykonaniu Proskenion i wsspolnie odspiewany hymn.Warto było być. Więcej takich naszych gminnych integracji.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności