21 lutego 2019 Eleonory, Fortunata, Roberta

Odcinek Jelonki – Rychliki gotowy

dodał 2014-09-20
Odcinek Jelonki – Rychliki gotowy

Wczoraj oficjalnie oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej 527 Jelonki – Rychliki o długości ponad 8 km. Wykonawcą inwestycji była firma Skanska, a koszt zadania wyniósł ponad 30 mln. zł. Prócz nowej jezdni, powstały również zatoki autobusowe (14 sztuk) i chodniki o długości ponad 3,5 km. Pojawiła się również ścieżka rowerowa o długości ponad 6 km. Przebudowy wymagały niektóre skrzyżowania, przepusty, sieci wodociągowe, energetyczne oraz kanalizacja deszczowa. Przebudowa drogi trwała półtora roku. Co ważne zadanie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Symboliczną wstęgę przeciął wczoraj marszałek Jacek Protas w towarzystwie wójta Henryka Kiejdo, wicestarosty Macieja Romanowskiego, dyrektora WORD-u Zbigniewa Lichuszewskiego i miejscowego proboszcza. aw


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Brendanvek   2018-09-26

Siema, korzystał ktoś z usług tej strony http://tonerpoint.pl ? Chciałbym dokupić dosyć sporą ilość tonerów do drukarek jako, że moja działalnośc polega głównie na przechowywaniu dokumentacji (biuro księgowe). korzystał ktoś z ich usług?


#Matthewadaws   2018-08-16

Cześć, kojarzycie gdzie znaleźć dobre suknie ślubne w Kaliszu? Koleżanka poleciła mi kontakt z tą krawcową. kojarzycie ktoś?


#Madzia#Matthewadaws  2018-08-16

Policya!


#111#  2018-08-16

przecież sam jesteś ponoć policja


#Ireneusz Przytulski   2014-09-24

Czytając ten spór przypomniał mi się opis pewnych ludzi na pograniczu polsko-sowieckim przed wojną. Byli przeciwni ustrojowi w Polsce, tęsknili do sowieckiej sprawiedliwości społecznej. Po wejściu bolszewików po kilku tygodniach zatęsknili za Polską sprawiedliwością. Myślę, że nasz ateista będąc wśród islamistów zaczął by w ukryciu odmawiać paciorek do Boga z prośbą o powrót do "ciemnych" katolików.


#Pytam#Ireneusz Przytulski  2018-08-16

ten, który przeżył zatęsknił... wielu nie przeżyło, sowieci polskich komunistów tez wykańczali. Zagadka - kto pojechał do Moskwy w futerku a wrócił w kuferku ( trumnie), albo jak kto woli w drewnianej jesionce?


#Jhgf#  2018-08-16

Pojechał dumnie, a wrócił w trumnie... rok 1956.


#LewisProor   2018-07-20

Jak najłatwiej zademonstrować swoje przywiązanie do ojczyzny? Otóż coraz częściej robimy to za pomocą… koszulka patriotyczna. Polskie ulice pełne są osób, które noszą ubrania z żołnierzami wyklętymi, husarią, orłami w koronie czy kotwicami Polski Walczącej. Czy to jedynie chwilowa moda? A może coś więcej? Patriotyzm niejedno ma imię. A przynajmniej to starają się nam wmówić firmy odzieżowe, które coraz chętniej produkują bluzy ilustrowane symboliką narodową. Można wręcz mówić o prawdziwym boomie. I jak każda inna moda, również odzież patrioty


#Mieszkaniec   2014-10-07

do podpis..podzielam Twoje zdanie w temacie sympatii do wójta ,gmine wyciagnał z długów pan Milewski gdyz on on sporzadził projekt a pan Kiejdo go tylko podpisał ,ale oczywiscie wszystkie zasługi przypisał sobie.To samo z budowa drogi...20% dołożył ,ale twierdzi,ze to on ja zbudował ..żenadaa co do głosowania to uwazam ,że powinienes iśc i oddac swój głos ,żeby obecnego wójta wyeliminowac na dobre!!siedzac w domu nic nie zdziałasz pozdrawiam


#Kaśka.   2014-09-26

A to może kler niech wystąpi z apelem o potwierdzenie chęci pozostania w tej ich sekcie teraz już dorosłych ludzi .Bo mało kto przywiązuje powagę ,do tego wepchnięcia ich w łapy kleru bez ich świadomości i wiedzy jako niemowlęta.I uważa ,że szkoda czasu na bzdury .


#Podpis   2014-09-26

Do dfs2/4 Gminę uratowali mieszkańcy ponieważ wojt podniósł podatek o 100%. Zamknąl szkołę w jelonkach, chociaż przed wyborami zapowiedział że tego nie zrobi gdyby był człowiekiem honoru podał by się do dymisji nie mogąc dotrzymać obietnic. Przyją bezkrytycznie ustawę śmieciową nie broniąc mieszkańcow. jest jeszcze mnóstwo innych spraw o których nie wspomnę dlatego nie podzielam uwielbienia dla pana wojta i nie pójdę głosować.


#Ma   2014-09-26

Tobie jedno w głowie, uroczy "Adaś", nawet zdalnie , zabawa... ocknij się człowieku.


#Podpis   2014-09-26

Logika nigdy nie będzie waszą mocną stroną. Musze spadać, bawcie się dobrze chłopaki!


#Ma   2014-09-26

rodzice cię zapisali. poprzez chrzest.


#Ma   2014-09-26

Jest kilka etapów niszczenia narodu: PIERWSZY- demoralizacja spoleczeństwa - w tv, szkolach prasie , internecie i innych.- etap trwający 20-25 lat , DRUGI- doprowadzenie do niewydolnosci panstwa w gospodarce, administracji ochronie zdrowia, sądownictwie, TRZECI- ostry kryzys. Nastepuje zmęczenie nieudolnościa państwa , CZWARTY- przejęcie władzy i wprowadzenie stabilizacji przez obcych. To się dzieje podręcznikowo na Urainie. Ale i u nas 3 etap zaliczony.


#Podpis   2014-09-26

Bo co? skoro ktoś się nie zapisywał, to z jakiej racji ma się wypisywać? Uroczy Adaś jesteś.


#Adam   2014-09-26

no i jeszcze jednoa , tak pyszczycie na kosciól katolicki i chwalicie sie na forach ze jestescie ateistami, a ilu z was złozyło apotaze, wyszło oficjalnie z koscioła? Moze ktoś pokaze te dane na przykładzie Pasłeka, chyba zero, bo juz na toi zdecydowac sie nie moga?a dlaczego?gadac jedno a robic co innego? Jka mowicie a to dokonczcie i publicznie wystapcie z koscioła.


#Adam   2014-09-26

no to o Norwegii - http://www.visitnorway.com/pl/o-norwegii/historia/... cytat z tego artykułu,"Obecnie w Norwegii zagwarantowana jest wolność wyznania, ale wiara ewangelicko-augsburska (luterańska) jest religią państwową. 86% społeczeństwa należy do Kościoła Norweskiego, który jest państwowym Kościołem protestanckim."


#Podpis   2014-09-26

Tak ma, wystarczy spojrzeć na Skandynawię, do której Polacy wcale nie jeżdżą zarabiać i wcale nie chcą się tam przenosić. Tam to dopiero tych księży zamykają na potęgę, aż ich muszą z Europy Wsch., sprowadzać, bo nie ma kogo zamykać i są przestoje, żadne rodziny nie istnieją, bo przecież rodzina może być tylko polska i tylko katolicka. No i ten brak sumienia i miłosierdzia, kategorycznie niepozwalający na przemoc wobec kobiet, a fe. Skąd wy się bierzecie ze swoją talibową opornością na wiedzę?


#Ma   2014-09-26

Anielu i Ateisto, to raczej wy nie wiecie, że nie macie racji. Jeśliby wasz gender , ateizm wygrał, to spalilibyście kościoły a księży wywieźlibyście do gułagów. Na starość zostalibyście wyeliminowani jako zbędny balast, nie schowacie się pod skrzydła rodziny, bo rodzina by nie istniała ani nie odwołałybyście się do sumienia, bo miłosierdzie to nakaz katolicki, a tego tez by już nie było... Odrzuceniem rodziny, kościoła i 10 Przykazań zakładacie sobie pętelkę na szyje.


#Aniela.   2014-09-25

Panowie ,panowie ,,ma i adam" Wspieracie się ale na próżno.Przykra sprawa ale ateista i paru tu innych mają rację,wy też o tym wiecie.


#Ma   2014-09-25

@Adam, daj spokój Ateiście, bo pisze coraz bardziej emocjonale komentarze, może nawet zawału dostać...


#Ateista14   2014-09-25

Ty głąbie (do adam) swoją osobowością obrażasz siebie i tą watykańską firmę.Próbujesz bronić spraw nie do obronienia.Mało ,że kk ma haniebną przeszłość to na dodatek kk przejmował złoto z obozów NIEMIECKICH,KONCENTRACYJNYCH A POTEM UKRYWAŁ W SWOICH KLASZTORACH NIEMIECKICH ZBRODNIARZY I ROZWOZIŁ PO ŚWIECIE .TAKA JEST PRAWDA obłudniku.Jasne ,powtórzenie prawdy np o gwałtach zwyrodniałych klechów na dzieciątkach to obraza uczuć religijnych.Taka twoja wiara.


#Adam   2014-09-25

ateisto - powiem ci tak, moze doscyc obrazania , jesli jestes taki pewny to mzoe swojer racje przedstawisz w sadzie? bo jeszcze troche a moze zglosic ciebie do prokuratury o obrazanie uczuc religijnych i w sadzie dasz swoj popis elokwencji i swych racji?


#Pusta taca   2014-09-25

ten klecha to chyba napracował się najwięcej przy budowie drogi!


#Ateista14   2014-09-25

,,adamie" Hitler ,Stalin i Idi Amin z Ugandy jako zbrodniarze są PIKUSIAMI w porównaniu do zbrodni watykańskiego kk.To nie JAD to PRAWDA .Wpisz w google ZBRODNIE I PRZESTĘPSTWA SEKSUALNE WATYKANU ,czy ,,I TCCS W BRUKSELI" .NIE DASZ RADY TEGO PRZECZYTAĆ.A ty robisz licytację kto wymordował mniej ludzi kk czy Hitler.Mózg ci wyprali do reszty czy co .Czy klechem jesteś.


#Podpis   2014-09-25

Żadne zło nie jest usprawiedliwione bo nie ma mniejszego czy wiekszego zła .


#Adam   2014-09-25

ze swiat ateistyczny bylby wspanialy to masz przykład najwiekszych zbrodniarzy Hitler i Stalin, oni tworzyli swiat bez religi i taki swiat chcialbys miec? No i swiat gdzie Rafalle , Conchity i inne osoby takiego typu jest pełno? A co do ublizania to ty ateista ublizasz i plujesz na lewo i prawo z pełnym zadowoleniem.


#Adam   2014-09-25

ateista - sam zaczales temat, a widze ze masz tylko jeden punkt widzenia,i katolicyzm, czy chrzescijanstwo dziala na ciebie jak płachta na byka, niewazne co i jak, byle tylko pluc na religie a ty nie tylko plulesz na religie ale i na Jezusa. Nie twierdze ze ksieza sa cacy, sa i tacy i tacy i pewnie wiekszosc sama niewierzy czemu sluzy, ale opluwasz wszystko i wszystkch wlacznie z poczatkiem wiary jakim byl Jezus. No i twierdzenie pewnei twoje ze swiat ateistyczny bylbyk


#Ateista14   2014-09-25

Prawdę napisała ,,dumka" a niektórzy zaczęli odwracać uwagę od problemu i wyszło.Watykańska obłuda i szkoła .Adam zapoznaj się ze słowem ,,ATEISTA"No i ,,Adamie" to kto jest lepszy w torturach i zbrodniach KK WATYKAŃSKI CZY HITLEROWCY????????????????KTÓRY Z NICH JEST MNIEJSZYM ZBRODNIARZEM??? ZASTANÓW ty SIĘ (IDOLU).A w Europie to tylko w Polsce i na maleńkiej Malcie czarnych dofinansowuje państwo.Zobaczyłeś co robią wiary.Zacząłeś nawet ubliżać.


#Dumka   2014-09-25

Ludzie co wy pieprzycie,tu tylko chodzi o to co tam robił klecha, nie tam jego miejsce i koniec tematu a wy wyciągacie Hitlera ,Stalina na kuta nam to potrzebne.Trzeba poruszć sprawy doczesne a nie co jeden to madrzejszy.


#Adam   2014-09-24

do Atesity - a co do zbrodni popełnionych zobacz co twoi idole zrobili w kilka lat, twój idol Stalin i Hitler, z takich bierzesz przykład?Poczytaj sobie o nich i wpisz w google jak nie wierzysz, chyba naukowcom uwierzysz? a jak im nie wierzysz to spytaj sie dziadka lub babci co zrobili i komunisci w Polsce po 45r.


#Pobudka   2014-09-24

Jak nie uszanujemy własnej tradycji i kultury, chrześcijańskich korzeni, to polegniemy wobec ekspansji islamistów; właśnie to przeżywają Niemcy, Austria, Anglia, nawet państwa skandynawskie. Wydaje się to odległe, ale to tylko pozory. Neguje się wartość rodziny, zdrową moralność, a propaguje się obce wzorce, które łatwo chłonie młodzież. Pięć, siedem płci, zero zahamowań seksualnych, dziadka do eutanazji, dzieci gender, małżeństwo na kocią łapę, forsa, smartfon... potem dół. Upadek.


#Adam   2014-09-24

ateista - jak takim jetes przeciwnikiem katolicyzmu to po co tu mieszkasz, jedz dl Iraku i tam niech ci islamiscidadza kilka nauk o Allachu, tam to bys nie pyszczył im. No i napewno korzystasz z wolnego w pracy za swieta katolickie, a jak nie uznajesz ich to idz do pracy za normalna stawke w imie twego swiatopogladu. I nie chciej pomocy od ludzi , sasiadów bo to prawodpodnie tez katolicy a nie jebani homoskualni ateisci.


#Podpis   2014-09-24

Panna redaktorka powinna wiedziec, ze jak droga Jelonki-Rychliki to tamtejszych proposzczow jest dwoch. W Jelonkach tez jest parafia a rychlicki ksiadz Tadeuszowi z Jelonek nie godzien jest butow czyscic.


#Ateista14   2014-09-24

Przyjąłeś klechowską metodę i to ty próbujesz ośmieszać.Co mam ci JOŁOPO PODAĆ ,PRZEPISAĆ PARĘ STRON TEKSTU I NAZWISK.Wpisz w google ,, gender " i sam przeczytaj.A może mam ci wymienić jeszcze zbrodniarzy watykanu ludzi twojego jezusa? wpisz ,,Zbrodnie i pedofilia kleru i watykanu"


#Ma   2014-09-24

Niech Bedzie Pochwalony Jezus Chrystus. No cóż Ateisto , nie podałes ani jednego nazwiska, jacy naukowcy jacy ludzie z tytułami ? ? Poza tym, nie obrazaj , to nie beziesz obrażany. No chyba, że twoim jedynym argumentem jest obrażanie. to się nazywa "argumentum ad personam" i służy do ośmieszenia rozmówcy a nie do udokumentowania tezy.


#Ateista14   2014-09-24

,,ma" nie ośmieszaj się,chcesz być mądrzejszy od naukowców i ludzi z tytułami.Nie pisz swoich wymyślonych głupot.Pierw ,jak nie wiesz co zrobić to wpisz w tą podłużną pustą kratkę google hasło ,,gender" naciśnij na kratkę niebieską i sam ze zrozumieniem poczytaj.No a sprawa wszędzie pchającego się klecha zostaje zasłaniana innym tematem.Twoje wpisy w środku Europy w 21 wieku o tobie mówią wszystko.Napisz czego się dowiedziałeś? Tylko nie pisz swoich chciejstw.


#Ma   2014-09-24

raczej z kilku zdań nie możesz okreslić mojej inteligencji... Gender nauką? poprosze o link Nie zrozumiałes uwagi o "nauce wyższosci niemców" . ta ideologia i gender to życzenia i chciejstwo, nie nauka. Ofiary hitleryzmu znamy, genderu jeszze nie. Ale nie ma się co martwić. Gender przemija własnie, nie zauważyłeś Ateisto czternasty? Dobrze zaobserwuj ruchy palikotowców , albo celebrytów. Nawet Maleńczuk sie od gender odcina. ........ Uszanowanie.


#Ma   2014-09-24

raczej z kilku zdań nie możesz okreslić mojej inteligencji... Gender nauką? poprosze o link Nie zrozumiałes uwagi o "nauce wyższosci niemców" . ta ideologia i gender to życzenia i chciejstwo, nie nauka. Ofiary hitleryzmu znamy, genderu jeszze nie. Ale nie ma się co martwić. Gender przemija własnie, nie zauważyłeś Ateisto czternasty? Dobrze zaobserwuj ruchy palikotowców , albo celebrytów. Nawet Maleńczuk sie od gender odcina. ........ Uszanowanie.


#Ateista14   2014-09-24

,,ma" nie będę określał ciebie ,twojej inteligencji itd .Piszesz bzdury.Gender jest NAUKĄ.Zapoznaj się z tym słowem i tematem.Ci co tak tobie nabajerowali ,bajerowali że zaćmienie słońca to kara itd................Powodzenia.Gender nie ma tematu ,,wyższości narodu niemieckiego nad innymi itd.....................


#Ma   2014-09-24

Ateista, gender to nauka?? taaaak... tak jak nauka o wyższości narodu niemieckiego nad innymi... a ilu miała "naukowców" taki doktor mengele na przykład.... jak widac nauka nauce nierówna, gender to zwykła ściema na twoj Ateisto czternasty, użytek a może i na twoją szkodę... bo jestes tylko pionkiem, no chyba,ze jesteś gejem, bo to ma im służyć...


#Ateista14   2014-09-24

Oj Przytulski ,Przytulski! , każda wiara prowadzi do nienawiści,wrogości itd.PRZYWÓDCY TYCH SEKT (A W SEKCIE KK NAJBARDZIEJ) napuszczają ludzi na siebie ,zwalczając się nawzajem .To ich metoda na to pasożytnicze życie.A boga nie ma wszyscy oni swoimi czynami to potwierdzają.A GENDER TO NIE IDEOLOGIA A NAUKA.a SEKCIARZE(bydlaki)Z KK GWAŁCĄ DZIECI.Gdzie bóg?


#Ireneusz Przytulski   2014-09-23

Drogi są trzy - albo Jezus, albo Mahomet, albo bezideowy nihilizm, który pod postacią różnych genderów, behemotów i tym podobnych "postępowych" nowości, niektórzy chcą nam bardzo nachalnie zaaplikować. Ale jak pokazuje historia, życie bez idei prowadzi, może powoli, ale konsekwentnie, do upadku i degeneracji.


#Pobudka   2014-09-23

kurna... jakiś kongres teologiczny się tu zrobił, sami fachowcy, tylko żadnych konkretów, same uogólnienia; byłem tam i sam słyszałem, jak proboszcza POPROSZONO o poświęcenie drogi. Jak nie podoba mi się, co rabin błogosławi, to olewam to, a nie krytykuję. Popieram wcześniejsze wpisy, które mówiły o islamizacji Europy. Współczesna Europa wyrosła z korzeni chrześcijańskich (różnie oceniać, ale jest CYWILIZOWANA). Drogi są dwie - albo Jezus, albo Mahomet. Co wybieracie? Trzeciej drogi nie ma.


#Józek.   2014-09-23

,,podpis" tak ty jak i ci co piszą ,,honor,bóg i ojczyzna " to bardzo mądre,uczone ludzie ,nadające się do życia w 21 wieku.Takie ka............ jak ty i oni w razie zagrożenia spieprzaliby z OJCZYZNY gdzie pieprz rośnie.Tak jak maciorewicz ze Smoleńska a póżniej chcieliby być patriotami i bohaterami. ,,nauki" kk prowadzą do ciemnoty i patologii.Ofiarą tego jesteś ty.


#Podpis   2014-09-23

Tak was prostaki czytam i zastanawiam jaki to my ciemny naród mamy do 1000 lat bo ciągle piszą na sztandarach Bóg Honor Ojczyzna. Na poważnie, na szczęście tępaków w społeczeństwie jest mniejszość. Tylko 50 lat bywania pod sztandarem o jednym kolorze robi swoje. Pozdrawiam wszystkich z KK tych cywilnych i w mundurze.


#Kumaty   2014-09-22

A jak myślicie,Na kogo Najwyższy jest wkurzony i zsyła te plagi nie czyste,właśnie na takich baranów jak oni i spadajacy grad wielkości jaja powinien być jeszcze większy tylko że przy tej okazji niewinni ucierpią.Obłudnicy zawsze wychodza obronna ręką.


#Ja też myślę.   2014-09-22

Władza zciąga klecha ,pewnie da mu parę złotych z pieniędzy podatnika i tym zobowiązuje go do agitowania owieczek ( no i niektórych baranów) do głosowania na siebie.Taka prawda.Kościół stał się (obłudną)partią polityczną .Tylko rzeczywiście jak ktoś napisał ,szkoda ,że nie ma boga.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało6 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało8 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało17 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...