7 grudnia 2021 Marcina, Ambrożego, Teodora
Reklama Heops

Odwiedzenie Gdańska – dlaczego to dobry pomysł?

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-10-20
Odwiedzenie Gdańska – dlaczego to dobry pomysł?

Czy można wyobrazić sobie sytuację, w której obywatel Polski ani razu nie odwiedził Gdańska? Można, ale z pewnością jest ona co najmniej niecodzienna. W końcu, chociażby wyjazd nad morze nieuchronnie kojarzy się z dotarciem do tej miejscowości, tak jak góry łączą się automatycznie z Zakopanem. Dziś opiszemy, dlaczego spędzenie w Gdańsku minimum kilku dni to zdecydowanie dobry pomysł!

Aspekt historyczny

Założony w roku 997 Gdańsk na przestrzeni wieków był zarządzany przez różne podmioty. Wszystko z powodu spornego charakteru samego miasta: wpierw podlegało Królestwu Polskiemu, później Zakonowi Krzyżackiemu. Ponownie miejscowość ta stała się faktycznie „polska” w 1945 roku. Liczne zniszczenia wywołane działaniami zbrojnymi, związanymi z II wojną światową, szczęśliwie nie przeszkodziły w odbudowie miasta.

Aspekt architektoniczny

Proces odbudowy sprawił, że aspekt architektoniczny Gdańska nie tylko nie zaginął, ale i mógł jeszcze bardziej wybrzmieć. Wielu turystów zatraca się w kilkugodzinnych spacerach po mieście tylko po to, aby móc poobcować ze znajdującymi się tam budynkami i uliczkami. Szczególnie gdy mowa o Starym Mieście, istnym tyglu budowniczym, gdzie ścierają się ze sobą różne stylistyki zdające się pochodzić z zupełnie innych epok. W żadnym razie jednak elementy te nie są ze sobą sprzeczne. Wręcz przeciwnie, Kościół Mariacki komponuje się z Bramą Żurawia itd. Po tym mieście można spodziewać się wyłącznie zapierających dech w piersiach widoków!

Aspekt miejski

Nie zapominajmy jednak o atrakcjach oferowanych przez samo miasto i prowadzone na jego terenie usługi. Czekają na nas muzea, plaże, kawiarnie, restauracje, kluby nocne, spoty o charakterze kulturowym/artystycznym, czy stojącą elektroniką i ciekawą lokalizacją ulicę Elektryków. Trudno sobie w takiej sytuacji wyobrazić nudę i to niezależnie od dnia tygodnia (choć, oczywiście najwięcej do „pokazania” mają weekendy).

Aspekt hotelowy

Dobrze, ale co z noclegiem na czas pobytu? Do wyboru są mieszkania do wynajęcia, czy hostele, ale najlepiej pod tym względem prezentują się hotele, szczególnie w centralnych punktach miasta. Tam nie tylko odpoczniemy po wyczerpującym (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) zwiedzaniu. Gdańskie hotele bowiem dysponują odpowiednimi atrakcjami dla turystów: sauną, basenem, czy hotelową restauracją wysokiej jakości. Te stanowią świetną odskocznię od wylegiwania się na łóżku w komfortowej kwaterze. Tak, ta perspektywa rodzi przyjemne skojarzenia, ale w końcu nie wybieramy się do Gdańska, aby jedynie przeleżeć ten czas, prawda?

Źródło: https://hotelhanza.pl/

Podsumowanie

Wymienione wyżej aspekty udowadniają, że Gdańsk jest wyjątkowym miastem tak chętnie odwiedzanym przez turystów nie tylko z Polski. W związku z tym, wybranie się tam na weekend lub nawet dłużej, stanowi atrakcyjną perspektywę wartą rozważenia. Aby jednak wyjazd odbył się bez problemu, uprzednio załatwmy wszelkie sprawy dotyczące noclegu. Wtedy można udać się na miejsce ze spokojem i myślą o organizacji wolnego czasu.


POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
kocham Jarka