16 sierpnia 2022 Rocha, Stefana, Joachima
Reklama Heops

Oferty na koncepcję łącznika

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2022-07-31
Oferty na koncepcję łącznika

Cztery oferty wpłynęły na przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich dotyczący wykonania Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego dla zadania „Budowa łącznika dróg wojewódzkich nr 513 i 527”. Zwracamy Państwa uwagę na rozbieżność cenową ofert.

jp


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :Platformersi

Komentarze

 • marek
   Dwa tygodnie temu, 2022-08-02

  wiem, że to tylko koncepcja, ale cena nie osiągnęła 1 mln zł. Jeżeli za rondo, które miało powstać na już utwardzonej drodze chcieli 6 mln to o co tu w ogóle chodzi ?

  • dziadek marek
    Dwa tygodnie temu, 2022-08-02

   To jest cena za przygotowanie koncepcji i studium.

  mieszkaniec
   Ponad 2 tygodnie temu, 2022-08-01

  Jaki cel ma budowa łącznika dróg woj. 527 i 513 dla ruchu sam. ciężarowych które miałyby wjezdzac do miasta , a takze ciągników rolniczych , kombajnów sam. do przewozu drewna tzw, dłuzyc. Nie ma chyba takiej potrzeby aby na teren naszej małej mieściny wjezdzał tabor do 40 ton, bo geometria skrzyzowan i małych rond tego nie umozliwia. Koncepja zupełnie paranoiczna.

  Raczej
   Ponad 2 tygodnie temu, 2022-07-31

  Zgodnie z art. 90 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzą wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, zamawiający zwraca się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących wyliczenia ceny lub kosztu.

  Beskit
   Ponad 2 tygodnie temu, 2022-07-31

  Koncepcja to nawet nie projekt. Do projektu jeszcze daleko. Dobrze, że ruszyło, ale dluuuuga droga przed nami. Może dzieci doczekają jeśli zdecydują się zostać w tym mieście.

  podpis
   Ponad 2 tygodnie temu, 2022-07-31

  Wreszcie coś drgnęło w tej sprawie bo jak wiadomo Zamkowa sie sypie im szybciej zaczną robić tym będzie taniej co by nie mówić o redaktorze ale jego naciski na władze poprzez pisanie przynoszą powoli skutki

  Roman
   Ponad 2 tygodnie temu, 2022-07-31

  Jeżeli okres gwarancji na Studium w ofertach jest ten sam, należy trzymać się ceny niższej. Sądzę, że jednak pierwej należy "zasięgnąć języka" w kwestii doświadczenia tych firm w opracowywaniu Studium np. poprzez zbadanie, ile projektów danej firmy zostało wdrożonych do realizacji, a także zbadanie, ile poprawek dana firma dodawała już w pierwszej fazie realizacji danego projektu i ile te poprawki kosztowały. Pytanie: czy elementem Studium jest mapa dla celów projektowych? Myślę, że ważnym będzie zdanie inspektorów budowlanych nadzorujących realizację projektów tych firm. Jak dawniej mówiono, strzeżonego Bóg i Partia strzegą. Tym żartobliwym akcentem pragnę dać znać, jak cieszy mnie rozwój sytuacji w sprawie łącznika.

  • Heniek Roman
    Ponad 2 tygodnie temu, 2022-07-31

   Masz rację Romanie ze sprawdzeniem firmy.Bo może się okazać, że to handlarz bronią.

  • szkoda gadać Roman
    Ponad 2 tygodnie temu, 2022-07-31

   Najtańsza firma ma siedzibę w mieszkaniu. Pewnie jakiś kolo z ZDW.

  • Inżynier Roman
    Ponad 2 tygodnie temu, 2022-07-31

   Najtańsza firma z zestawienia ofert jest znana na rynku projektowym i posiada bardzo duże doświadczenie w projektowaniu dużych inwestycji.

  • Roman Roman
    Ponad 2 tygodnie temu, 2022-07-31

   Do INŻYNIER: I to cieszy, że ma doświadczenie w projektowaniu dużych inwestycji. Niemniej jednak warto sprawdzić, ile z tych projektów było wdrożonych do realizacji i porównać z pozostałymi. Przyznasz, że można dużo projektować, ja również. Liczy się jednak realizacja, a ona zależy od wielu elementów, np. poczynając od uwarunkowań geologicznych terenu a kończąc na możliwościach finansowych inwestora. O wszystkich uwarunkowaniach, od których zależna jest realizacja projektu nie czas pisać.

kocham jarka
gp reklama