Ograniczenie 500 plus

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-04-02
Ograniczenie 500 plus

Ekonomiści radzą co robić, kiedy 70 % potencjału gospodarczego już nie działa. Mówi się o ograniczeniu wypłaty 500 plus tylko na jedno dziecko oraz wstrzymaniu 13. emerytur. Kolejne propozycje oszczędności dotyczą wydatków wojskowych (co roku 2 % PKB). Oszczędności robią też przedsiębiorcy. Jedna z firm elbląskich, w której pracują również pasłęczanie wypłaciła pracownikom wynagrodzenie za marzec pomniejszone o 20 %. Pracownicy są zaskoczeni, twierdzą, że pracowali bez przerw i przestoi.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Kordek   Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Po co powielać głupoty. Ludzie opamiętajcie się. Nie wiecie z czym przyszło nam się zmierzyć. Problem dotyczy całego świata. Pokory i rozsądku teraz potrzeba a nie bezmyślnych wpisów..


#Skojarzenia#Kordek  Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Problem jest w tym że rządzący aby przepchać w pierwszej turze notariusza, to są w stanie wymordować obywateli, nadaje to też nowe spojrzenie na katastrofę smoleńską i wydzieranie się krótkiego „ niech nikt się nie wtrąca do organizacji lotu prezydenta do Smoleńska”


#He he#Skojarzenia  Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

"wymordowac obywateli" - to juz "faszyzm", "totalitaryzm", "lamanie konstytucji" nie dziala i chwytamy sie wymordowania obywateli? Spytam - jesli mozna - to ilu obywateli juz PiS wymordowal?


#He he#He he  Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

Cos tu nie klapuje. Jesli PiS wymorduje obywateli, to z kogo bedzie pobieral podatki? Bardzo ten PiS nierozgarniety.


#Zapraszam do wypowiedzi#Skojarzenia  Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

W każdym najbliższym terminie począwszy od 10 maja a skończywszy powiedzmy na grudniu wybory na prezydenta wygra A.Duda. Opozycja chce przesunięcia terminu wyborów ale nie chce przedłużenia kadencji obecnego Prezydenta która się kończy w sierpniu. Jak to zrobić? Proszę o odpowiedź co światlejszych pasłęckich lemingów, jeżeli tacy są. Czy tylko potraficie powielać dyrdymały opozycyjnych polityków.


#Nie ma rady#Zapraszam do wypowiedzi  Ponad miesiąc temu, 2020-04-04

Tu takich nie ma, za wyjatkiem pana redachtora.


#666   Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

Przy sfałszowanych korespondencyjnych wyborach wszystkie opcje oprócz PIS dostaną łomot, więc szkoda kasy na wybory. Niech PIS ogłosi się siłą przewodnią narodu, jak kiedyś PZPR i rządzi dożywotnio


#A dlaczego nie#666  Ponad miesiąc temu, 2020-04-04

Jesli wyborcy sie na to zgodza to ja tez.


#Roman   Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

Pan poseł Kaczyński (pomijam słowa Biuro Polityczne, czy Komitet Polityczny PiS), wymienił dziś także Prezesa Poczty Polskiej S. A. na bardziej swojego, Zapewne na wypadek głosowania korespondencyjnego, w którym to Poczta Polska S.A. i zatrudnieni w niej listonosze, wezmą czynny udział.


#Roman   Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

Obecnie trwa przerwa w obradach Sejmu. Zapewne p. poseł Gowin walczy o kolejne stanowiska dla własnej partii z p. posłem Kaczyńskim, a gdy wywalczy je, zapewne poprze głosowanie korespondencyjne 30 mln nas, Polaków, na kandydata A. Dudę, nie patrząc już na zdrowie listonoszy, roznoszących karty do głosowania i na ich zdrowie, gdy będą listy polecone, za pokwitowaniem odbioru, odbierać od nas. Głosy, zapewne, policzą ochotnicze brygady OTK, gdyż brak będzie Komisji złożonych z nas, zwykłych obywateli. A Wojska te podlegają, pośrednio, P. posłowi Kaczyńskiemu. Minister ON zapewni właściwe wyniki, jako posłuszny Partii jej członek. Tak myślę, a nawet sądzę. P. Prezydent mianował w lutym br. właściwych członków Państwowej Komisji Wyborczej, którzy nie pomylą się, jak poprzedni skład w wyborach


#Sanitariusz#Roman  Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

Zachorowales to siedz w chacie i nie wypuszczaj w obieg swoich chorych mysli.


#Roman#Sanitariusz  Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

Jako Sanitariusz, powinieneś w tej chwili i w każdej innej też, dbać o zdrowie społeczeństwa, czego nie czynisz, przy klawiaturze siedząc. Polewaj obiekty dotykane przez nas płynem sporządzonym przez Orlen, lubo też obserwuj dziewczyny szyjące maseczki pod kątem dokładności, doradzając przy tym, by wszywały np koronki w kąciki przy szwach. Jako Sanitariusz spełnisz swój obowiązek, przeżywając nawet zadowolenie. Jednocześnie unikniesz odpowiedzialności, gdy ktoś Cię zapyta, czemu nie udzielasz innym pomocy jako Sanitariusz. Wszak będziesz zajęty!


#Polak   Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

Nie dla tych świń oderwanych od koryta POKOPLSSLDLGBTDITD


#Lulaj#Polak  Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

Przecież pisowszczyki, dalej przy korycie, niby Misiewicza oderwali ale puścili i czeka na przedawnienie i na warunkowym prowadzi firmę hejterską, zięciu Kaczyńskiego ta sama sytuacja, tego drugiego żydowskiego kochanka Maciarenki wykopali z MON ale załatwili fuchę w spółce państwowej, sąsiad wiejski po wykopaniu z Orlenu , dostał fuchę w Enerdze był tam całe 28 dni, jak go wykopali został szefem fabryki amunicji, po doprowadzeniu do wybuchu, znikł , dziwnie nikt go nie posadził i na 100% krzywdy nie ma


#Ciekawym opinii czytelnikow   Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

Kto by chcial, by teraz w czasie zarazy rzadzila Kopacz a nie Morawiecki, niech powie TAK.


#Ja #Ciekawym opinii czytelnikow  Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

A ja mowie - NIE. Nie chcialbym, by w tak trudnym czasie rzadzila Kopacz.


#Redaktor JP to PINOKIO   Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

Czemu redaktorku znowu mieszasz i wprowadzasz ludzi w błąd? Lubisz jak namieszasz i naklamiesz a my na to się nie zgadzamy...Po co tak kłamiesz? Jesteś pewien że tak będzie? Czy tylko piszesz co Ci na ten śmierdzący język slina przyniesie? Propaganda godna PRL w głosie pasleka... wielkie totalne G....


#Obywatel RP   Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

Aż strach pomyśleć co "patologia" zrobi że swoimi źródłami dochodu jak odbiorą im na nie pieniążki


#Piotr W   Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Należy podawać nazwiska tych ekonomistów. Chyba wirus ich mózgi zaatakował. Amunicji chyba nie brakuje. Skoro została powołana nowa formacja po 30 latach. Co penie nic nie kosztuje? Pod mur z takimi. Będzie oszczędność na wynagrodzeniach jakie pobierają.


#Znawca#Piotr W  Ponad miesiąc temu, 2020-04-03

Ci ekonomiści to Balcerowicz i Rostowski.


#Bałagan po herbapolu#Piotr W  Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Ty wierabiej na przepustce z Fromborka jesteś?


#Rafcio   Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Jak ograniczą 500 plus to połowa narodu z głodu umrze.


#Marta#Rafcio  Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

dziwne ja jakoś nie umarłam , pracowałam i pracuję nadal, wychowałam 3ke dzieci i wykształciły się ,miałam mniej czasu na nie niż obecne mamy , ale dałam rade, i dalej pracuje zawodowo, a obecnie przez 500+ mam wszystko droższe, ja , osoby bezdzietne ,single i emeryci na tym tyle zysku co w pysku i jeszcze z moich podatków na to idzie


#Rafcio#Marta  Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Marta. Jesteś w tej drugiej połowie Narodu. I Chwała Ci za to ,że pracujesz!!! Pracujesz to korzystasz z 500+. Co innego osoby niepracujące. Matki, które siedzą w domu z dziećmi 2-3 lata i starsze, to nie jest praca w domu. To jest lenistwo!!!! To jest wykorzystywanie tych co ciężko pracują i płacą zbójeckie podatki do tego kąta ich coraz wyższa inflacja!!!!


#Misio#Rafcio  Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

I przestanie głosować na PIS, bo tylko to pozwala im na znoszenie bolszewickich zapędów Jarosława


#Patrzec na to hadko#Misio  Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Smieszne, jak wszelkie pokomunistyczne odpady oskarzaja PiS o bolszewizm. To tak, jak uciekajacy zlodziej krzyczy - lapaj zlodzieja!


#Sołtysowa#Patrzec na to hadko  Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Ten uciekający złodziej to Jarosław i jego funfle przy korycie?


#Jestem za#Rafcio  Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Albo w końcu weźmie się za pracę. Wg. statystyk 50% kobiet czynnych zawodowo nie pracuje


#Roni 11#Jestem za  Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Bo pracują w domu z dziećmi!!


#Rafcio#Roni 11  Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

One nawet nie wiedzą co to jest praca, więc takich bzdur nie pisz!


#Marta   Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

ja juz mam dorosłe i samodzielne dzieci, ale praca daje mi satysfakcje, kontakty z ludźmi, pieniążki też ,zgadza sie ,zapracujesz dostajesz jak z zasiłkiem dla bezrobotnych


#PAD is BAD   Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

'Tarcza antykryzysowa' otworzy drogę do nacjonalizacji firm. Państwo będzie mogło przejmować akcje i udziały w firmach pogrążonych w kryzysie.Rząd otwarcie przyznaje,że idziemy w głęboką recesję, nawet 10 proc. w drugim kwartale


#Pracownik#PAD is BAD  Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Dawniej upadajace firmy sprzedawano obcym, ktorzy je likwidowali. To chyba lepiej, by teraz Panstwo je przejelo, by nie upadly i by ludzie nie stracili pracy.


#Obniżka pensji   Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Ja się zastanawiam, w którym momencie rządzący naszym krajem obniżą swoje wynagrodzenia. W przypadku posłów jest to uposażenie i dieta, czyli ok. 10 000 zł brutto, a do tego dostają dodatki za sprawowane funkcje plus pieniądze na prowadzenie biur, zwrot kosztów przejazdów itp. Rozumiem, że przed wyborami nie ruszą zatrudnionych w budżetówce, ale mogliby dać przykład zaczynając od siebie, a nie proponując przedsiębiorcom żałosne rozwiązania w "tarczy kartonowej".


#Kociarko   Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Jarek powinien zabrać to 500 + oraz 13 emeryturę i tą kasę przeznaczyć na koty


#Brrrrrrrrrrrrrrrr#Kociarko  Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Politykę tworzą całe zastępy popaprańców i nierobów. Lobbyści. interesy i złodzieje. Ty z uporem maniaka obrażasz jednego człowieka o którym wiesz od części popaprańców. Sam jesteś nie samodzielny intelektualnie. Potocznie debil.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności