30 maja 2020 Ferdynanda, Karola, Jana

Opady śniegu i burze

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12
Opady śniegu i burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku, za pośrednictwem Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pasłęku ostrzega o możliwości wystąpienia burz, podczas których opady deszczu i deszczu ze śniegiem mogą wynieść do 30 mm. Wystąpienie opadów śniegu oraz spadek temperatury przy gruncie poniżej 0 stopni C może spowodować miejscami zjawisko oblodzenia dróg i chodników. Ostrzeżenie obowiązuje do dnia 12 maja 2020 roku i może zostać przedłużone.

Info. UMiG

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Roman   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Odnośnie wytyczania boiska przez geodetów: mam nadzieję, że używając GPS korzystali ze stojaka pionującego, gdyż libella pudełkowa nie daje odpowiedniej dokładności, gdy tyczka jest tylko w ręku trzymana. Zalecam też korzystanie z systemu rosyjskiego Glonass, któremu wystarczy kontakt z sześcioma satelitami, by otrzymać +- 2 cm dokładność, Galileo takiej dokładności nie zapewnia. Nie lepiej użyć tachimetru elektrooptycznego z lustereczkiem wys. 10 cm? Dokładność 1 cm jest zapewniona.


#Gg#Roman  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-13

Tak, ale stojąc odpowiednio długo nad punktem to ile można się pomylić 1cm? Przy wytyczaniu punktów granicznych też wszyscy tyczą ,, z ręki". Nie ma sensu rozstawiać tacho na wytyczenie boiska. Pracownik bolca wbije krzywo i już jest parę milimetrów błędu, z resztą sama linia z wapna ma pewnie z 10cm.


#Roman#Gg  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-13

Nie mam dla Ciebie innego argumentu, jak tylko ten. Ustal współrzędne punktu trzymając antenę w ręku odpowiednio długo, ustal współrzędne drugiego punktu tak samo, oblicz odległość między tak pomierzonymi punktami ze znanego Ci wzoru, a następnie pomierz tę odległość taśmą mierniczą (zrektyfikowaną). Spróbuj z punktami odległymi od siebie np. ok. 20 m. Zacząłem pisać w tym temacie podziwiając wiarę autora artykułu (JP) o dokładnościach (do 1 cm) wykazanych przez ekipę geodetów.


#Gg#Roman  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-14

Będzie pewnie koło 3,4 cm różnicy, jakie to ma znaczenie na 100 metrowym boisku, to nie budowla inżynierska, żeby wytyczać na małe lusterko.


#Roman#Gg  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-14

Jeszcze raz Ci napiszę, że powołuję się na artykuł JP dot. pracy geodetów i zapewniającego, że praca została wykonana z dokładnością do 1 cm. Nie chciałem już rozpisywać się o przewadze libelli pudełkowej, która wynosi 20 minut, co przy wysokości anteny 2 m daje błąd +- nawet 5 cm. Zatem użycie stojaka jest niezbędne. Co prawda, suma błędów przypadkowych zmierza do zera, lecz niekoniecznie taki wynik osiągamy, prawda? Dziękuję za dyskusję, która pozwoliła mi odświeżyć wspomnień dawnych czar.


#Gg#Roman  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-13

Stojak pionujący do wytyczenia boiska? Co ty chcesz osnowę zakładać


#Roman#Gg  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-13

GPS służy do określenia współrzędnych namierzanego punktu. Dokładność określenia współrzędnych zależy od dokładnego trzymania anteny w pionie. Na zdjęciu został ukazany GPS i do tego się odniosłem. Od dokładności określenia punktów zależy dokładność wytyczenia, czy pomiaru obiektu, jakim jest boisko, czyż nie?


#Bogdan dziaslo#Roman  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Ruski ? Nigdy . Musi być nasz narodowy:)


#Pablo#Roman  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Filozof się znalazł....


#Roman#Pablo  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Pogubiłeś się. Czemu mieszasz filozofię z geodezją? Geodezja należy do nauk ścisłych, a Ty Próbujesz na te tematy filozofować. No cóż... . Jednak zastosowałem metodę kciuka w dół wobec Ciebie.


#Trener I szej klasy#Roman  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

dobrze ci napisał bo chciałeś zabłysnąć a strzelasz do muchy z armaty. Przyjdz kiedyś na stadion, stań na końcu linii i zobacz jak będzie ona wysypana. Ze nie wspomnę o samych kopaczach dla których pół metra w te czy we wte na tym poziomie nie robi żadnej róznicy


#Roman#Trener I szej klasy  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Na zdjęciu przy artykule o wytyczeniu boiska stoi geodeta, czy pomiarowy dzierżący GPS. Zapewniam cię, że nie chciałem zabłysnąć. Jako technik geodeta, emeryt do tego, znam się na rzeczy. Posługiwałem się zarówno anteną GPS, pokazaną na zdjęciu, jak i tachimetrami elektrooptycznymi. Także zwykłym teodolitem, taśmą mierniczą, czy niwelatorem. Wydaje mi się, że w materii tej jesteś mikry, a nawet jeszcze mniejszy. Nawet kciukiem Ci nie wywijam, bo po co?


#Roman#Trener I szej klasy  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-13

Dopiero dziś Ci odpisuję. Można użyć zwykłego instrumentu geodezyjnego typu teodolit, czy nawet ( o dziwo!, niwelatora ), celem przetyczenia prostej dla "wysypujących", nawet co kilka metrów. Myślę, że wykonawcy linii, na odl. np. 10 m, nie potrafią utworzyć słynnej pasłęckiej serpentyny. A może naciągnięty szpagat wystarczy?


#Takie sobie   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Śniegu nie ma, za to temat ogłoszonego konkursu plastycznego powala. Co za zadęcie i przesada. Kto to wymyślił?


#Ale jaja   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

właśnie pada śnieg


#Marek Chrapan#Ale jaja  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Na tej, w nowym formacie, stronie chyba nigdy żadna prognoza się nie sprawdziła - przepiękny dowód jest prognozy na 14.05. - w opisie "zachmurzenie = 0", a na zdjęciu chmury z opadami. To jest najlepszy dowód na jakąś mistyfikację prognoz tworzonych przez ... właśnie przez kogo? W poprzedniej wersji tej strony prognozy były w miarę wiarygodne.


#Niewesoło#Marek Chrapan  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Obyczaje parszywieją to i prognozy nie mogą być lepsze.


#Roman#Marek Chrapan  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Marku Chrapanie. Jaka data dziś obowiązuje? Nawet p. poseł Kaczyński nie odważa się dat zmieniać. Może, po prostu, pogubiłeś się?


#Gołodupki hop do kupki#Roman  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Po to jest pogoda dla spadów po komunie. I nasz bojownik się na to załapał.


#Kibic z daleka   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności