Reklama Heops

Opieka nad bezdomnymi zwierzętami

dodał 2022-02-12
Opieka nad bezdomnymi zwierzętami

Na wczorajszej sesji rady miejskiej radni podjęli uchwałę w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobieganiu bezdomności zwierząt. Realizatorem programu jest m.in. Schronisko „Psi Raj”, prowadzone przez Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Obrońców Praw Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Pasłęku. Schronisko, którym od lat kieruje pani Barbara Zarudzka ma pełne ręce roboty. Gmina co roku przekazuje fundusze na utrzymanie schroniska. W tym roku jest to kwota 161 tys. złotych. Schronisko aktywnie pozyskuje dodatkowe środki od sponsorów i ofiarodawców. Zwierzętami zajmuje się obecnie pięciu pracowników na etatach i wolontariusze. W trakcie sesji burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski przekazał podziękowania pani Prezes za opiekę nad porzuconymi i niechcianymi zwierzętami.

jp


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ogrodowa

Komentarze

 • rolnik z agrounii
   2022-02-16

  Ja też mam futro z niedzwiedzia syberyjskiego i się nie chwalę.

  Wolontariusz
   2022-02-15

  Wielka szkoda że Pani Zarudzka nie chwali się publicznie swoją kolekcją prawdziwych futer jeszcze za czasów jej poprzedniej działalności… Przylepka Wielkiej obrończyni praw zwierząt pod koło dochodowego biznesu i darmowej karmy dla swoich zwierzaków w domu. Bez pozdrowień.

  Pewna pani
   2022-02-13

  Wiecie co ludzie ja mam z naszego schroniska psa juz prawie od 4 lat nie mialam żadnych problemów z adopcja nikt nie robil żadnych problemów wrecz przeciwnie to są panie które dbaja o te zwierzaki i chcą dla nich jak najlepiej i byle komu ich nie daja taka jest prawda .

  borat
   2022-02-13

  Fajna babka tak obiektywnie

  maseczki som
   2022-02-13

  dystans zachowany! a my zapierdala....my po sklepach w maskach

  Anna
   2022-02-12

  Słusznie! Psi Raj robi bardzo dużo i zawsze można na nich liczyć, a jeśli komuś nie chcą dać psa do adopcji, to ewidentnie są ku temu powody. Przecież im zależy żeby pieski miały nowy dom a nie spędziły reszty życia w schronisku!Jak komuś zależy, to udowodni, że pies czy kot będzie kochany a nie wywalony zaraz do lasu. Brawo dla pani Basi i całej ekipy ❤️

  • No dobrze Anna
    2022-02-12

   Ok, pomoc jest potrzebna, tylko wszystko z rozsądkiem, po co te koty tam więzić w jednym pomieszczeniu, przecież widać że wszystkie mają depresję, wykastrować i puścić na wolność, ciekawe jak by was tak pozamykali dla waszego niby dobra.

  Demon124
   2022-02-12

  Z jakiej niby racji dostali pieniążki jak pani Basia pierwsze jest nie miła i nie chce oddać piesków do adopcji i ocenia ludzi tylko po zdj profilowym na fb i myli ludzi .

  Xyro
   2022-02-12

  Jak już przy temacie psów. Mam prośbę do "właścicieli" dwóch psów które są puszczane luzem i wędrują po całym mieście zaczepiając inne psy na spacerach. Dokładniej, jeden z psów jest podobny do czarnego labradora retrievera tylko na krótkich łapach, drugi to mały pies(s**a) biała z czarnymi znaczeniami. Ostatnio ten mały miał na pysku zawiązana jakąś szmatę koło pyska bo pies szczeka na wszystko i na wszystkich i wydaje się groźny dla obcych.( Nie jest groźny tylko się boi) Jak już macie ogrodzone podwórko to co za problem je tam trzymać?(tak wiem gdzie mieszkacie) Zajmijcie się tymi psami albo oddajcie do schroniska. (Mam nadzieję że właściciele to przeczytają.) Ktoś inny widział te psy puszczane luzem?

  • zabka Xyro
    2022-02-12

   A jak były małe to takie fajne były.a teraz latają w samopas

  • Żyg Xyro
    2022-02-12

   Wiocha se psy wzięła i się opiekować nie chce. Lenie śmierdzące.

  obserwator
   2022-02-12

  znowu celebryta paslecki robi sobie fotki. a ta pani niech zajmnie sie swoimi zwierzetami z gminy dla ktorych nie ma miejsca w schronisku a z innych gmin jezdzi i zbiera ponad stan aby tylko pokazac dla celebryty jak ona dba i zeby dostac wiecej pieniedzy.. kazdy pasleczanin wie co sie w schronisku dzieje i ma swoja opinie o nim

  • Heh obserwator
    2022-02-12

   No niestety, ale to prawda.

  pasłęczanka
   2022-02-12

  Brawo dla Pani Basi i wielkie gratulacje, że jest doceniana przez władze miasta, jesteśmy dumni, że mamy taką osobę w mieście.

  • zzamiedzy pasłęczanka
    2022-02-12

   Za co te brawa? Trzyma się tych zwierzaków jak kleszcz psa. Spróbuj coś wziąć do adopcji, dopiero kłody pod nogi. Ubędzie sztuka i pieniędzy nie będzie.

  • Zainteresowany pasłęczanka
    2022-02-13

   Musi byc powód, że ktoś nie dostaje psa ze schroniska. Bardzo dobrze, że przyszli właściciele są prześwietlani ... to są skrzywdzone przez człowieka zwierzęta i nie można ryzykować! Po zachowaniu, mowie i wywiadzie sąsiedzkim można wywnioskować co może spotkać psa lub kota po takiej adopcji. Nie ma to nic wspólnego z pieniędzmi - zzamiedzy jesteś w błędzie

kocham jarka
Usługi Dźwigowe Pasłęk