19 grudnia 2018 Gabrieli, Dariusza, Eleonory

Opuszczają kościół

dodał 2016-12-26
Opuszczają kościół

Pisze się i mówi o tym rzadko, bo temat jest nieco drażliwy. Szczególnie teraz, kiedy rządzący traktują instytucję Kościoła w sposób wyjątkowy. Dane CBOS-u z roku 2015 mówią, że 56 % badanych deklaruje wiarę w Boga. Zdecydowanie niewierzących jest coraz więcej, a ostatnie dane z 2005 roku mówią o 4 – 8 % badanych. Ze statystyk Kościoła wynika, że co roku odchodzi oficjalnie z szeregów wierzących około 500 osób. Redaktor naczelny serwisu apostazja.pl podaje informację o pobraniu ze strony w ostatnich tygodniach ponad 10 tys. wniosków dotyczących wystąpienia z kościoła. Na ten krok decydują się ludzie młodzi, ale też rodzice dzieci rezygnując z nauki religii, chrztu, komunii, bierzmowania i ślubu. Takie przypadki mamy również w naszej gminie. Zjawisko apostazji nasiliło się po ostatnich zawirowaniach i dyskusji dotyczącej aborcji. jp foto. fakt.pl


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Podpis   2016-12-28

jak cię oczy bolą idz do okulisty bo chyba i pora.


#Krystyna.   2016-12-27

Ludzie nie piszcie np ,,psy wieszacie na wszystkich ,jacy z was katole . Takie coś sugeruje ,że katol jest dobry. Do ( redaktor) . Właśnie KATOLE TAKIE SĄ I TYLE. Cechy katola to wpojona im przez klechów nienawiść do wszystkich innych, straszenie , pomawianie ,próby ośmieszania no i OBŁUDA I HIPOKRYZJA ITD.A , że robią to prymitywnie , niezaradnie i po chamsku to inna sprawa.


#Oczy bolą czytać Twoje pisanie   2016-12-27

Te, redaktor, nie wiedziałeś, że wcześniej czy pUźniej na wieSZch wyjdą Twoje braki w zakresie poprawnego pisania?


#Redaktor   2016-12-27

Jak go zwał tak go zwał prawda wypływa czy wcześniej czy puzniej na wieszch i co się czepiacie.jego gazeta i ma prawo do wszystkich artykułów.Psy wieszacie na wszystkich ,jacy z was katole.Tu dopiero siara i obłuda.


#Bogdan dziaslo   2016-12-27

tak oczywiście masz racje . Każdy ma obowiązek czytać gazetę i Jurek powinien pisac o sukcesach rządu o wielkim kaczynskim itp


#UBAWIONY   2016-12-27

MOIM ZDANIEM, ten jp, to po prostu zwykła wiejska czerwona szuja !!!.Dlaczego?, ano dlatego, że W OKRESIE ŚWIĄTECZNO- NOWOROCZNYM, w czasie, kiedy spotykają się ze sobą całe rodziny, przyjaciele czy nawet dawno nie widziani ze sobą kumple, wrzuca do sieci drażliwy temat. KTÓRY U WIELU LUDZI, BUDZI WIELKIE EMOCJE W DYSKUSJI. Widzę, ze ten wiejski prowokator jp, stara wnosić do lokalnej społeczności prowokacje z michnikowszczyzny. WSTYD panie/i jp WSTYD. Zajmij się człowieku lokalnymi sprawami !!!


#Podpis   2016-12-27

@PP,dobrze cie wyszkolili tak samo nie ukryjesz się.Bo ludzie już was sadzą .


#Amen   2016-12-27

Do podpis po niżej . Właśnie taki kit nam wciska klech.Na studiach teologicznych ucza jak mają prać mózgi .Kosciół chce za wszelką cenę udowodnić nam że nasz katolicki Bóg jest ten prawdziwy a inne wiary wymyślone. Boga mamy jednego tylko sekt mamy w dym i kazdy nam pieprzy co innego.


#Podpis   2016-12-27

Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom (...). Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. AMEN.


#Pp   2016-12-27

Adam po grzechu schował się przed Bogiem i zwalił winę na Ewę. Dziś jest tak samo: ludzie chowają się przed Bogiem, bo grzeszą, a winą obarczają księży. Myślicie, że tak łatwo usprawiedliwicie się przed Bogiem jak robicie to tutaj?


#Beskit   2016-12-27

Nie znam Cie sztygar, ale i znać chyba nie chcę. W bardzo swiatecznyej stylistyce plujesz na wszystkich dookoła, którzy śmią mieć odmienne od Ciebie zdanie. Nawet nie zauważasz, że w swoim jadzie jesteś praktycznie osamotniony. Wyborcza to GWno antypolskie- Ok niech bedzie. Bronił nie będę. Czym jednak jest prawdziwie patriotyczna Gazeta Polska ? Słucham. Czytuję czasem wiec ciekawym Twojej opinii. Będę miał juz pełny Twej osoby obraz.


#Z okolic   2016-12-27

Przestałam chodzić do kościoła i przyjmować księdza co nie znaczy że wyrzekłam się Boga.Nie muszę chodzić do kościoła żeby być dobrym człowiekiem i patrzeć na obłudnika ( zaznaczam nie wszyscy) ,który mnie poucza jak mam żyć i co mam robić kiedy on sam nie przestrzega prawideł bożych.Oni myślą że to nadal średniowiecze i ciemnota.Coraz więcej jest ludzi wykrztałconych ,którzy maja dostęp do histori o teologi.W naszym kościele dominuje chciwość ,luksus i mamona.Mnie niestać na gosposię .


#Realista.   2016-12-27

Prosta sprawa ,ludzie opuszczają firmę kk ,bo nie chcą się utożsamiać z oszustami ,przestępcami ,pedofilami ,obłudnikami itd ,którzy kierują tą sektą i próbują ich umoralniać.Nie mogą już słuchać o tych ich cudach,bogach ,egzorcyzmach itd.Te bajki były dobre ale nie w coraz mądrzejszym społeczeństwie.


#Tomek   2016-12-27

Dużo więcej ludzi opuściło by szeregi kościoła katolickiego ,gdyby nie maksymalnie utrudniona procedura apostazjii. Kościół bardzo lubi te martwe statystyki .Statystycznie w Polsce jest ponad 90% katolików.swoją drogą ciekawe ile ludzi przy świątecznym stole poświęciło choć jedną minutę na refleksję o Panu Jezusie którego dotyczy to święto .


#Tomek   2016-12-27

Dużo więcej ludzi opuściło by szeregi kościoła katolickiego ,gdyby nie maksymalnie utrudniona procedura apostazjii. Kościół bardzo lubi te martwe statystyki .Statystycznie w Polsce jest ponad 90% katolików.swoją drogą ciekawe ile ludzi przy świątecznym stole poświęciło choć jedną minutę na refleksję o Panu Jezusie którego dotyczy to święto .


#Sztygar   2016-12-27

Metro ukazywało się nie tylko w Warszawie -to po pierwsze. Po drugie -owszem, jest taka telewizja (od niedawna chyba), więc niezbyt popularna raczej... Ale niech sobie będzie. Zawsze to o jeden kanał więcej -do wyboru. Po trzecie -Piszę o GWnie, w którym trwają właśnie zwolnienia grupowe, a nie o całej Agorze, do której należy (oprócz GWna) sieć kin Helios, AMS (reklama zewnętrzna). Moje posty dotyczą znienawidzonej, antyposkiej szmaty, która na szczęście znika z rynku, a nie całej Agory.


#Z robit   2016-12-27

Metro było za darmo i ukazywało się w Warszawie. A, że słoiki zaczęli sobie tym dupy podcierać bo papier toaletowy za drogi to przestali rozdawać. Za to powstała telewizja METRO - właściciel AGORA. Juz nadają na satelicie. I po co pieprzysz o upadku tego biznesu?


#Młot na buraki   2016-12-27

GWno też jest prywatne, durna pało ze skrzydełkami I rząd, wycofując prenumeratę z urzędów, oraz rezygnując z całostronicowych reklam w tej gadzinówie, doprowadził ją na skraj upadku. Nawet przestał się już ukazywać ich dodatek - Metro Co do postpegeerowskiego pochodzenia.. Nasz Pasłęk też był siedzibą POHZ (to taki większy PGR), pod któy to kombinat podlegały pegeery z Rzęd, Gołąbek, Robit, i Sakówka, panie mieszczaninie z Pasłęka... Najpierw spróbuj ze swojego dowodu cepy wymazać...


#Ze skrzydelkami   2016-12-27

Sztygar - młocie postpegeerowski ... czytasz umiesz, kapujesz na 50 % ? - Wyuczony cepie z odrzutu - gazeta p. Jurka jest gazetą prywatną. I taki PiS może p. Jurkowi podpaski za zapchanego szamba powyciągać.


#Sztygar   2016-12-27

NetGazeta strasznie skręciła na lewo, tak samo jak GWno Szechtera, która już jawnie jest antypolskim medium... Na szczęście dobra zmiana skutecznie upierdzieliła łeb tej hydrze, cofając rządowe subwencje, i wycofując całostronicowe reklamy, oraz rezygnując z przymusowych prenumerat przez urzędy i instytucje państwowe... Tak że Jurek, uważaj... Jaki los -jak myślisz-spotka Twoją gazetkę, jak PiS wygra wybory samorządowe? Skończy się szczucie na siebie obywateli...


#Podpis   2016-12-26

Hmmmm a u Matulewicza coraz więcej ludzi szczególnie w niedzielę na 11.15. ZAPRASZAM.


#Grab   2016-12-26

Alina - bardzo powierzchownie spostrzegasz rolę religii w życiu ludzi i dlatego tak wrogo wypowiadasz się o religii. Jeśli chodzi o wydawanie naszych podatkowych pieniędzy, to te sprawy reguluje prawo. Zawsze tak było, jest i będzie, że jedni chcieliby by państwo wydawało nasze podatkowe pieniądze na jedno, a inni na coś zupełnie innego. A wydaje na to, na co zdecydują wyborcy, powierzając władzę określonej partii.


#Grab   2016-12-26

@Mariusz - masz dużo racji. Nie wszyscy księża opierają się pokusie bogacenia się, co wytknął im nawet obecny papież Franciszek. Tacy księża robią więcej szkody KK i wiernym niż zażarci przeciwnicy religii. Całe szczęście, że są też księża z powołania i oni pracują uczciwie w winnicy Pańskiej.


#Alina   2016-12-26

Jeżeli ktoś myśli ,że takie coś jak ten wymyślony bóg istnieje to niech tak sobie myśli ,jego sprawa ale należy oddzielić to od świeckości i Państwa i utrzymywania tego przez wszystkich podatników .Szkoła uczy kler ogłupia no i dzieci nie są bezpieczne.A jak się czują wykształceni nauczyciele a zwłaszcza przedmiotów ścisłych gdzie obok jakiś szarlatan opowiada dzieciom o cudach,czarach itd.Brak powagi.


#Mariusz   2016-12-26

Trzeba wreszcie rozgraniczyć że czym innym jest wiara w Boga i czym innym wiara w kościół-księdza. Młodzi odchodzą z kościoła ale nie znaczy że nie wierzą. Po prostu ciężko jest chodzić i słuchać gościa który czasami (choć nie wszyscy) ma więcej grzechów od nas :-) Rozgraniczmy te dwie rzeczy i problem zniknie.


#Mieszkaniec   2016-12-26

Wiadomo komu przeszkadza kościół., święta .bylem komunistom . Widac po komentarzach kto jest kto byl. Wesolych Świat komuniści


#Bogdan dziaslo   2016-12-26

jeszcze raz napisze ,ze nie ma obowiązku wchodzić tu i czytać , a redaktor napisał prawdę , co w tym złego?


#Grab   2016-12-26

Że redaktor od czasu do czasu zamieszcza tu kontrowersyjne wrzutki to zdążyliśmy się przyzwyczaić. Teraz jednak przeholował i to znacznie, nie szanując spokoju świąt Bożego Narodzenia. Atmosferę spokoju i nastroju rodzinnego tych świąt szanują nawet niewierzący za wyjątkiem totalnej opozycji koczującej w budynku Sejmu i - jak widać - naszego redaktora. Że zahaczyłem o politykę? To odpowiedź na polityczny zaśpiew notki redaktora.


#Domy,samochody,motory   2016-12-26

Księża już nie są prawdziwymi księżmi, tylko biznesmenami ,którzy kapłaństwo traktują jak zawód a nie powołanie widać to po ich życiu w ubóstwie na co dzień.........


#Jacek   2016-12-26

A jak trwoga, to i tak do Boga.


#Roman   2016-12-26

Do Sztygar: Ostatnie godziny Świąt. I Ty masz rację, ja mam rację, redaktor ma rację. A inaczej: kłóćmy się od jutra, gdy po Świętach będzie. Nie lepiej tak?


#Sztygar   2016-12-26

Roman, nie Ty jesteś adresatem mojej odpowiedzi, a pan redaktor. Nie jestem wojującym katolikiem, ale cholera mnie bierze, że pan Przedpełski judzi tak samo jak ten pieprzony Michnik z upadającego GWna.. Netgazeta nadaje na tych samych falach, co Żydorcza z Czerskiej. Zamiast być rzetelnym portalem informującym o ważnych wydarzeniach dla lokalnej społeczności, staje się tubą tej jebanej POwskiej ferajny.


#Roman   2016-12-26

Do Sztygar: W mym poście, raniej napisałem,, że p. Redaktor niewłaściwą datę wybrał. Przeczytaj, proszę, mą wypowiedź. W/g mnie, napisałeś nie kulturalnie to, o czym myślisz, a Twe wyzwiska i groźby, pustymi Cię czynią. Może jedynie pod dawnego Sztygara się podszywasz, kiery kulturalnie pisywał, a potem pod Warszawę się wyprowadził? Jeżeli tak jest, to .... .


#Bogdan dziaslo   2016-12-26

prokop ,chociaż w święta byś durnot nie pisał


#Sztygar   2016-12-26

Jurek, wytrzeźwiałeś??? Czy na ciężkim kacu popełniłeś ten artykuł ? Judzisz tak samo jak GWno Szechtera,vel Michnika. Ale poczekaj, przyjdą ciapki z Zachodniego Kalifatu Niemiec, to jeszcze zawyjesz za Kościołem. Oni apostatom podcinają gardła. Wesołych Świąt!!!


#Roman   2016-12-26

P.s. Wyjaśniam datę 7 styczna: Będzie po Święcie Trzech Króli a, może dzień wcześnie,j objawią się Oni nawiedzonym opozycjonistom i, jeszcze bardziej nawiedzonemu p. posłowi Kaczyńskiemu? Celowo nie wymieniam p. min. Macierewicza. domysły, odnośnie powodów, pozostawiam Internautom.


#Roman   2016-12-26

Redaktor wydania chcący. lubo też niechcący, niepotrzebnie burzę w Święta wywołał. Trzeba było odczekać do 7-go stycznia. Jako ateista od chrztu, kiedy to ksiądz polewał mi wodą główkę, a ja darłem się wniebogłosy, mam swoje zdanie. W tym przypadku, darzę szacunkiem ks. Daniela za jego spokój i te wypowiedzi Internautów, które do pokoju nawołują, nie do kuchni, gdzie nawet gospodyni księdza zaklnie, gdy wrzątkiem oparzy się.


#Beskit   2016-12-26

... dotowany z budżetu państwa. Odnośnie apostazji to ksiądz Daniel doskonale zdaje sobie sprawę, ze do kościoła chodzi juz mniej niż 10% społeczeństwa a apostatów, którzy wniosków nie złożyli jest tysiąckroć więcej niż tych, którym chciało sie użerać z proboszczem. Takie sa fakty i dyskutować z nimi raczej każdemu bedzie ciezko. Pogodnych i Wesołych Świat w rodzinnej atmosferę.


#Beskit   2016-12-26

Apostazja bedzie sie tylko pogłębiać. Moralizatorskie tony księdza i obłudne, chamskie i obrażające wypowiedzi prawdziwych katolików nic nie zmienią. Kościół jako instytucja poczuł sie w Polsce bardzo silnym i tym samym zaczął przecinać gałąź, na ktorej siedzi. Większość aktywności kleru na niższym szczeblu, afery finansowe i pedofilskie i w koncu wypowiedzi tych z samej wierchuszki pokazują, że KK w formie nam znanej rozsypie sie za kilkanaście lat. Kościoły beda stały puste a kler bedzie..


#Fredek   2016-12-26

Nie podoba mi sie to jak kosciol wlacza sie w polityke, wyludza pieniadze od panstwa lub w wychowanie dzieci.


#Jadzia   2016-12-26

Świętujmy,cieszmy się Bóg się rodzi !!!!!Śpiewajmy kolędy dopóki możemy, bo na zachodzie Europy o to trudno.A my mamy taką piękną tradycje. Zasiadanie z rodziną przy wigilijnym stole,śpiewanie wspólnie przecudnych kolęd i te rodzinne spotkanie w ciągu tych dwudniowych świąt ,czy to nie jest cudowne !!!!


#Józek   2016-12-26

O i jest Zygfryd .po tym wpisie bez żadnej wiedzy można stwierdzić że napisał to PRAWDZIWY KATOLIK.Takie też są METODY ICH MORALISTÓW CZYLI KLERU ,ubliżanie zastraszanie ,obłuda itd.WESOŁYCH ŚWIĄT.


#Specnaz   2016-12-26

świeta ,,,,,Bóg sie rodzi a wam tylko jedno w głowie może sobie odpuśćmy życie bedzie lepsze a jak chcemy sie wygadać Bóg nas słyszy i mówi do nas tylko my przez swoją zawiść złość tego nie słyszymy .Ksiąz to przecież człowiek taki jak my i też ma prawo zbłądzić .....Jezus wybaczył nawet tym co Go zabill wybaczył i wybacza tylko musimy chcieć poprawy .zastanówcie sie nad swoim postepowaniem WESOŁYCH ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIAT


#Fredek   2016-12-26

Nie podoba mi sie to jak kosciol wlacza sie w polityke, wyludza pieniadze od panstwa lub w wychowanie dzieci.


#Zygfryd   2016-12-26

Przedpeł, co ty k...a pie.....sz, czym ty się zajmujesz, już kompletnie ci się we łbie popierdoliło...


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...