18 września 2020 Irmy, Stanislawa, Ireny

Osuwisko na drodze do Ornety

dodał 2020-02-10
Osuwisko na drodze do Ornety

Na drodze 513 do Ornety, na wysokości skrzyżowania z drogą do Sałkowic osuwa się skarpa. Zdjęcia i informację przesłał nam nasz współpracownik. Mamy nadzieję, że zarządca drogi zna już problem i podejmie stosowne działania. Osuwanie skarpy miało już miejsce wcześniej.

jp

foto. R. Tokarski

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Kierowca busa   2020-02-10

Bubel nad bublami !!!! Rondo przed trasą S7 - zjazd na starą S 7 ( Okoń ) też dramat !!!! . A co dziennie tą trasa jeździ starosta do pracy czy naprawdę tego nie widzi !!!


#E klasa W 211#Kierowca busa  2020-02-10

Starosta od dwóch lat ma nowego mercedesa dlatego już w nim nie czuje żadnych dziur.Ze względu na wiek myślę ,że wzrok tez już nie ten...


#Merc#E klasa W 211  2020-02-12

A co, żal dupę ściska,golasku?


#Podatnik#Merc  2020-02-12

A czego tu żałować? Że umieścił się w powiatowym ciepełku i mu tam dobrze? Gorzej. że ja to ciepełko finansuję razem z innymi podatnikami. Tak sam powiat jak i jego funkcjonariusze, to pasożyty jak np. jemioła, tasiemiec, czy inne paskudztwo.


#Normalny#Podatnik  2020-02-12

Rozumię,że to inne paskudztwo to piss.A tobie kto zabronił do szkół chodzić?Dziś byłbyś wykształciuchem i śmiałbyś się z ciemnego ludu.


#Podatnik#Normalny  2020-02-13

Ty nie jesteś normalny jeśli uważasz że po zdobyciu wykształcenia można "śmiać się z ciemnego ludu". Wszak taki pogląd wyznaje najwyższa kasta, która także jest swego rodzaju pasożytem. A wszelakie pasożyty zwalcza się wszelkimi dostępnymi środkami, co się właśnie dokonuje.


#Normalny#Podatnik  2020-02-13

,,Wyksztalciuchy i ciemny lud,, to słowa twoich idoli z najwyższej kasty.I tu się z toba zgadzam,że trzeba ich zwalczać.


#Podatnik#Normalny  2020-02-13

Ty słuchasz słów a ja patrzę na czyny. To, na co sobie pozwalała i dalej pozwala sędziowska kasta, woła o pomstę do nieba.. Tylko kto ukarze przestępców w togach, kiedy to oni wydają wyroki? Na szczęście, wreszcie znaleziono bat na tych przestępców. Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego to jest to, czego w Polsce brakowało a co ukróci bezecne postępki zdemoralizowanych osobników w sędziowskich ubiorach. Oczywiście, ich wycie będzie się rozlegało na całą Europę ale nic im to nie pomoże.


#Normalny#Podatnik  2020-02-13

Powtarzasz głupoty głoszone przez oszołomów pisiorkowskich.Wołaj do nieba o zdrowie dla siebie.


#Podatnik#Normalny  2020-02-13

Tłuc i patrzeć czy równo puchnie - takie motto powinno przyświecać Izbie Dyscyplinarnej w stosunku do rebeliantów w togach. To tłuczenie to oczywiście nie fizyczna czynność, tylko prawna ale tylko takie działanie powstrzymają warcholstwo kasty. Wywalanie z roboty warchołów powinno być normą. Przejrzałem wczoraj listę popierających kandydatów do nowego KRS. Na 366 osób popierających kandydatów z Olsztyna było 15 osób a z Elbląga tylko jedna odważna!!! pani sędzia AGNIESZKA ANNA WALKOWIAK. Widać ile w naszym rejonie jest aspołecznej, butnej, zarozumiałej "kasty", która batem MUSI zostać nauczona, że nie jest WŁADCĄ szarego człowieka ale jego SŁUGĄ. Strzembosz kiedyś zapewniał, że środowisko sędziowskie samo oczyści się z komunistycznych brudów. Nie oczyściło się samo, oczyści się batem.


#Normalny#Podatnik  2020-02-13

Podatniku,jaką drogą dotarła do ciebie tajna poczta wysłana do pissiorkowskich gadających głów z Żoliborza?


#Roman#Podatnik  2020-02-13

Zdecydowałem się napisać do Ciebie, gdyż sądzę, że jesteś, prawdopodobnie, poszkodowany, przez tę "kastę" jakimś tam wyrokiem. Moim zdaniem, jest to walka p. mgr prawa Ziobro z dr. prawa J. Kaczyńskim, który, jako premier i szef PiS, wyrzucił ongiś Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości nie tylko z rządu, lecz także z Partii, za ujawnienie własnego zdania, a J. Kaczyński, obecnie poseł, tego nie znosił i nie znosi. Lecz teraz niewiele może. Co sądzisz o moim zdaniu, o którego słuszności jestem przekonany? Co sądzisz o Konstytucji, na którą nie tylko ja głosowałem? Napisz bez gniewu i zacietrzewienia, ok? ok. 22-ej będę na Forum.


#Moje zdanie#Roman  2020-02-13

Konstytucja na którą również i ja głosowałem jest bublem. Udowodnili to sędziowie interpretując akty prawne według własnego widzimisię w zależności od poglądów.


#Roman#Normalny  2020-02-13

Podatniku! Gdzie jesteś? Masz taki szumny nick, a płacisz podatki jakiekolwiek? Ja tak, nawet abonament na partyjną i (za przeproszeniem!), nawet publiczną Telewizję. W wys. 22,70 zł polskich co miesiąc. Nasz Sejm postanowił dołożyć do Telewizji (znów za przeproszeniem) Publicznej, dodatkowe 2 mld zł. Cie Florek... . A myślałem, że reklamy, związane np. z Zenkiem, wystarczą. Misja publiczna tej TV polega na nadawaniu, przede wszystkim, powtórek. Nawet w tej chwili nie nadają bezpośredniej transmisji z obrad Sejmu, gdzie Zjedn. Prawica broni swego ministra od naszych wnętrzności, szpiegującego nas na każdym kroku, każdymi metodami, także bezprawnymi, M. Kamińskiego. Jeszcze raz Cie Florek... .


#Podatnik#Roman  2020-02-14

@Roman - Co ja sądzę o Konstytucji? Kulawa ale jest. Tyle tylko, że przeciwnicy PiSu ostentacyjnie obnosili się z jej obroną (Bolek nawet na Zachód pojechał z koszulką OTUA) ale teraz, gdy kasta sędziowska już jawnie i ewidentnie łamie jej zapisy, gdzie jak byk stoi, że ustawy tyczące m.inn. sądów to WYŁĄCZNA prerogatywa TYLKO WŁADZY USTAWODAWCZEJ, a sędziowie z SN zamiast szanować ten zapis depcą go i chcą sami, decydować - choć nie mają do tego prawa - która ustawa ważna a która nie, to widać, że tzw. walka o Konstytucję to zasłona dymna a nie wola poszanowania jej zapisów. Kto nie zetknął się z przestępstwami kasty, niech obejrzy sobie emitowanie w telewizji dawny program Państwo w Państwie albo obecny KASTA.


#Xyz#Roman  2020-02-14

Romcio! Toż to pisze chrapcio. Stylu nie poznajesz? Podatnik - emeryt z państwowej kasy.


#Co ty wiesz#Podatnik  2020-02-14

ustawy tyczące m.inn. sądów to WYŁĄCZNA prerogatywa TYLKO WŁADZY USTAWODAWCZEJ - tyko organizacja sądów sieroto boża. Znajdź w Konstytucji Izbę Dyscyplinarną. A traktat lizboński podpisany przez Lecha określający wyższość prawa unijnego nad krajowym to co?


#Podatnik#Co ty wiesz  2020-02-14

Mało wiesz. W/g Konstytucji jest Ona najwyższym prawem w Rzeczypospolitej Polskiej i żadne traktaty jej nie unieważniły, bo dalej w Polsce obowiązuje. Żeby jakieś prawo w Polsce było wyższe rangą od Konstytucji, musiałoby to być w niej uwidocznione, czyli musiałby ulec zmianie tekst Konstytucji. A ponieważ Konstytucja nie została zmieniona, ŻADEN traktat nie może być w Polsce ważniejszy od niej. Kapujesz, prawniku od siedmiu boleści? A Ty Xyz, pasłęcki znawco stylów, trafiłeś jak kulą w płot.


#Też stary#Roman  2020-02-14

Piszesz Romciu o inwigilowaniu dziennikarzy? Czy też o akcji służb spec w siedzibie gazety? Czy też może o podpaleniu budki przy rosyjskiej ambasadzie? Czy też może o strzelaniu do górników? Wyluzuj staruszku z takimi tekstami i przykładam bo zakrawają o śmieszność i wprowadzają niepotrzebne skoki ciśnienia.


#Roman#Podatnik  2020-02-14

Pierwszą osobą, która jawnie złamała Konstytucję była p. premier B. Szydło, nie publikując niezwłocznie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Drugą osobą łamiącą Konstytucję, był p. poseł J. Kaczyński, wysyłający mgr prawa Przyłębską do TK, w którym to wbrew Konstytucji, została mianowana Prezesem. Nie wybrana, lecz mianowana. Poseł stara się to naprawić, wysyłając do TK znaną nam wszystkim Panią Profesor Prawa, która ma swą poprzedniczkę, jak najszybciej, zastąpić. Tak przypuszczam, a nawet sądzę. Na razie muszę przerwać, ze wzgl. na prozaiczne obowiązki codzienne. Odezwę się wieczorem, przed wyjściem do Karczmy naszej.


#Roman#Roman  2020-02-14

Krajowa Rada Sądownictwa składa się z: 1) Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej; 2) piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych; 3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów; 4) Krajowa Rada Sądownictwa wybiera spośród swoich członków przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących; 5. Kadencja wybranych członków Krajowej Rady Sądownictwa trwa cztery lata; 6. Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposób wyboru jej członków określa ustawa. To treść art. 187 Naszej Konstytucji. Co Ty na to?


#Roman#Moje zdanie  2020-02-14

Co sądzisz o Uchwale Sądu Najwyższego w składzie przewidzianym Konstytucją i wogóle o roli Sądu Najwyższego? Czy to mgr prawa Ziobro powinien wskazać drogę i rolę dla tego Sądu, czy też Naród, który większością swą poparł Konstytucję i przepisy w niej zawarte? Wedle naszej sklepowej, cała mafia sędziowska powinna zniknąć, gdyż skazała ją na grzywnę za uporczywą sprzedaż alkoholu potrzebującym, po wyznaczonych godzinach. Przyłączasz się do niej? czy do swej inteligencji? Może przyostrzyłem porównanie, za co przepraszam z góry. Nie sędziowie sklepową złapali, lecz policjanci. Może powinna być przeciwko mafii policyjnej?


#Normalny#Podatnik  2020-02-14

Koniec PiSu już się zbliża, już zmyka od mych drzwi, Pobiegnę go pożegnać, z radości serce drży. *** O szczęście niepojęte, PiS sam opuszcza mnie. O PiSie, kłamco z maską, żem Ciebie pozbył się. *** Nie jesteś godzien wcale, byś w sercu moim był, Tyś Kłamcą jest smoleńskim, a cały Świat z Ciebie kpi. *** O szczęście... *** Gdy hipokryzję wspomnę Twą, to z żalu płyną łzy, Boś zranił Serce Moje, o PiSie, Naród nie odpuści Ci. *** O Szczęście... *** Pragnąłbym Cię tak zniszczyć, jak Ty zniszczyłeś mnie, Przyjm jadu swego czarę, którym oplułeś mnie. *** O szczęście...


#Wycie ubeka#Normalny  2020-02-15

Wycie ubeka, któremu zmniejszono emeryturę. Popełniono błąd - powinni go zostawić jedynie z socjalem.


#WyPAD2020#Wycie ubeka  2020-02-15

Uuu-beka to jest,ale z ciebie.


#Fakt#Normalny  2020-02-15

Jesteś przykładem "normalnego" antypisowca. Zapisz się do KOD-u , będziesz mógł legalnie opluwać obecnych rządzących.


#On   2020-02-13

Ja nie jestem za zadna partia,bo od x czasu wiadomo ze kto sie dorwie do koryta to ludzi ma gdzies,tak bylo jest i bedzie,obojetnie kto by sprawowal wladze


#Maria   2020-02-10

Osuwisko miało być naprawione do końca 2019. Niestety kolejny termin nie został dotrzymany. ZDW I URZĄD MARSZAŁKOWSKI lekceważą prośby dotyczące stanu drogi 513.


#Nick#Maria   2020-02-10

To może zwrócić się do europosła który z taką wielką pompą otwierał ta drogę chyba był z PO


#Jacek#Nick  2020-02-12

Brawo protas z napoleonem razem rowerkami jechali. Już wtedy był bubel na ścieżce rowerowej można zęby powybijać. Na dole na rondzie pobocze się zapada. Rondo na górze s7 pomimo jak piszecie nie Starosty ale jemu chyba prościej wykonać telefon aby to ogsrnęli


#Zdw   2020-02-10

wymieniona droga i rondo nie mają nic wspólnego ze starostą. to droga marszałka.


#Mix   2020-02-10

Faktycznie to już nie pierwszy raz ale sama droga też pozostawia wiele do życzenia pęknięcia na tej drodze można zauważyć praktycznie na całej jej długości tyle kasy poszło a jakoś wykonania że brak słów i nikt się tym nie interesuje


#Stary kierowca#Mix  2020-02-10

Ważne żeby drogę oddać do użytku i zainkasować pieniądze a co będzie dalej z drogą, to już inwestora i wykonawcy nie obchodzi. Taki obyczaj u nas jest dość mocno zakorzeniony. Niestety.


#Rowerzysta   2020-02-10

Kierowco busa zostaw w spokoju naszego Starostę Romanowskiego. On chce wygodnie doczekać emerytury. Nie będzie się przecież zajmował takimi "drobiazgami". Ważne, że na niego wyborcy zagłosowali.


#AlicjaSzkolnaAla   2020-02-10

Od dawna te osuwisko już jest conajmniej od lata.


#On   2020-02-10

To juz od bardzo dawna jest,ktos ma slaby refleks,jak dopiero teraz to zauwazyl


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności