27 listopada 2021 Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Reklama Heops

Otwarcie budynku przedszkola w Młynarach

dodał 2019-09-06
Otwarcie budynku przedszkola w Młynarach

Dnia 31 sierpnia 2019 roku w Młynarach dokonano uroczystego otwarcia nowego, nowoczesnego przedszkola. Jest to jedna z największych inwestycji realizowanych przez gminę. Obiekt powstał za prawie 4 miliony złotych. W ramach poddziałania 9.3.5 Infrastruktura edukacji przedszkolnej Gmina Młynary pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020 w wysokości 759 900,00 zł. Dodatkowo Gmina Młynary uzyskała dofinansowania na realizację projektu w ramach podziałania 2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. Łączna Kwota dofinansowania w obu tych projektach wyniosła 1,30 mln złotych stanowiąc około 30% całości inwestycji.

Na takie przedszkole mieszkańcy czekali długie lata. Decyzję o konieczności budowy nowego przedszkola podjęto z powodu złego stanu technicznego starej siedziby placówki oraz braku możliwości technologicznych remontu i rozbudowy.

Nowy budynek przedszkola powstał nieopodal istniejącego kompleksu Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach. W wybudowanym, dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni użytkowej 509,17 m2 zostało utworzonych 5 oddziałów. Budynek zapewnia miejsce do nauki i zabawy dla 125 dzieci. Z oferty placówki będą mogły korzystać także dzieci 2,5 letnie, co stanowi dodatkowy atut dla rodziców i opiekunów. Przedszkole wyposażone jest w samodzielne pomieszczenia m.in. kuchnię, szatnię, stołówkę, pomieszczenia administracyjno-biurowe, pomieszczenia socjalne dla personelu, gabinet logopedy i psychologa. W nowym przedszkolu powstała profesjonalna kuchnia, wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, która codziennie będzie przygotowywać dzieciom domowe posiłki.

Sale zajęć dla dzieci są jasne, wszechstronne, funkcjonalne, przytulne i bezpieczne. Są urządzone i wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne. Wszystkie elementy wyposażenia posiadają obowiązujące atesty i certyfikaty zgodności z obowiązującymi Polskimi Normami. Budynek zaprojektowany został w sposób przyjazny dla środowiska, stosując najnowocześniejsze rozwiązania, uwzględniając uwagi nauczycieli i dzieci. Podstawowym źródłem ogrzewania jest pompa ciepła, która zasilana jest m.in. przez ogniwa fotowoltaiczne umieszczone na dachu budynku. Obiekt spełnia normy budowlane, sanitarne, przeciwpożarowe, ponadto dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowa placówka przedszkola wpłynie przede wszystkim pozytywnie na wizerunek Gminy, przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców, a tym samym zachęci rodziców do aktywizacji zawodowej.

0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :brama

Komentarze

 • Zico
   1970-01-01

  Gratuluję mieszkańcom Młynar pięknego przedszkola. Patrząc na post poniżej, w którym mowa o świetlicy w Sałkowicach, to nasuwa się myśl, że nasi włodarze urządzili sobie jakieś kpiny z mieszkańców gminy.

  zerowka
   1970-01-01

  Brawo w Pasłęk tylko uciska te maluchy gdzie się da warunki pożal się Boże . Plac zabaw 2 x 2 obok SP 1 w szkole razem z e starszymi - cały czas brak gospodarza w Pasłeku wstyd !!!!

  Jagoda
   1970-01-01

  W Pasłęku PRZEDSZKOLE - NEONET - ZAkład Krawiecki - gdzieś na doczepkę maluchy o ZGROZO . Czy w Pasłęku są pustostany ? Może czas ruszyć się z Zamku i poszukać godnych warunków dla Pasłęckich dzieci !!!!!!!!

  Taka prawda
   1970-01-01

  Bądźcie sprawiedliwi . Dotychczas Młynary nie miały żadnego przedszkola z prawdziwego zdarzenia, a to nowo wybudowane to liczy 5 oddziałów. W Pasłęku od niepamiętnych czasów funkcjonują 2 pełnowymiarowe przedszkola z 15 oddziałami oraz 12 oddziałów w szkołach, w tym 9 o najwyższych wymaganych standardach. W Pasłęku wszystkie dzieci powyżej 3 lat mają zapewnione miejsca w oddziałach przedszkolnych, a nawet 2,5 latki. Przyjmowane są nawet dzieci z sąsiednich gmin. Na opiekę przedszkolną gmina Pasłęk wydaje corocznie z z własnych dochodów grubo powyżej 5 milionów zł, czyli prawie dwukrotną równowartość budowy przedszkola w Młynarach. Bądźcie sprawiedliwi.

  jarek i marek
   1970-01-01

  przedszkole to zsługa poprzedniego burmistrza. Nowe gwiazdy błyszczały jakby to one cos zrobiły. bądżmy sprawiedliwi, ale Pani Renata z Panią Anią nie mają zielonego pojecia o zarządzaniu gminą, noszą głowy wysoko. bardzo wysoko.

Żwirownia 1140 px
kocham Jarka