15 lipca 2019 Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Pacjent może zmienić lekarza rodzinnego

dodał 2015-01-04
Pacjent może zmienić lekarza rodzinnego

Informujemy także, iż każdy pacjent ma prawo do zmiany lekarza rodzinnego. [u]Pacjent nie ponosi opłaty za zmianę lekarza, jeżeli zmiana nastąpiła w wyniku zaprzestania świadczenia usług medycznych przez lekarza.[/u] W celu skorzystania z porad w ramach podstawowej opieki zdrowotnej pacjent może złożyć w wybranej przez siebie przychodni deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i/lub położnej. Wyboru lub zmiany dokonuje się bezpośrednio w przychodni i nie trzeba tego faktu potwierdzać w Oddziale Funduszu. Wyboru dokonuje się w imieniu własnym. W imieniu innej osoby deklaracje mogą złożyć pełnoletni opiekunowie lub opiekunowie prawni niepełnoletnich dzieci, bądź innych osób, dla których ustanowiony został opiekun.

Jest to informacja ze strony NFZ oddział w Olsztynie. Warto dodać, że część mieszkańców naszego miasta już korzysta z usług placówek położonych poza Pasłękiem. W dniu 2 stycznia umowę z NFZ podpisał NZOZ Twoje Zdrowie El. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Ireneusz Przytulski   2015-01-05

Jeśli chodzi o Porozumienie Zielonogórskie, to w roku 2007 zawarło porozumienie PRZEDWYBORCZE z PO, biorąc za dobrą monetę platformerskie obietnice, że PO będzie lepiej rządzić niż PiS. Śmieszni naiwniacy zostali wystawieni do wiatru przez zawodowych kłamców i dopiero teraz się obudzili. Nie żal mi tych głupców z kierownictwa PZ. Szkoda tylko nas, pacjentów, i tych lekarzy, którzy mimo rzucanych im kłód pod nogi, usiłują wypełniać uczciwie swoją przysięgę Hipokratesa.


#Ireneusz Przytulski   2015-01-05

W każdej sprawie należy wysłuchać obu stron. Porównać słowa ministra zdrowia i list lekarki z 30-letnim stażem i dopiero wtedy wyciągać wnioski. Słowa ministra krótkie i gładkie, list lekarki długi i gorzki, ale prawda bywa często gorzka. Ale tylko prawda powinna nas interesować - czyż nie?


#Pacjentka.   2015-01-05

no i co,jakie wnioski po wystąpieniu po konferencji ministra zdrowia, co powiecie o udostępnionych dokumentach. Co teraz myśleć o PZ / o biznesmenach z tego porozumienia/ Ja chcę mieć dostęp do lekarza


#Marek Chrapan   2015-01-05

List lekarki z 30-letnim stażem obnaża "prawdomówność" Ministra... Do moich pacjentów, znajomych i przyjaciół! Publikujemy list od lekarki z 30-letnim stażem... pressmix.eu


#Podpis   2015-01-05

guzik prawda nie mogę mieć rodzinnego tego co chcę, czyli z najlepszymi opiniami, bo ma już za dużo pacjentów, ten przepis jest martwy!!!


#Obudzona   2015-01-05

Skleroza lekarzy W przyrzeczeniu lekarskim, jakie każdy student medycyny składa po otrzymaniu kwalifikacji, absolwenci przyrzekają, iż zobowiązują się "służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu". Co robią nasi medycy? Protestują, zamykając przychodnie i nie wpuszczając pacjentów do przychodni. I powiem krótko,lekarze za każdy dyżur otrzymuja po 1600 zł.Czy nie wstyd wam medycy??? Jak wam wciąż jest zle to powywalać dyscyplinarnie na zbity pysk,zakasać rękawy i do łopaty,a nie uprawiać pańszczyznę!!!


#Obudzona   2015-01-05

W przysiędze Hipokratesa cutuję:"Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując "


#Realista   2015-01-05

do andyz jak czytam pod jaki adres kierujesz przesyłki dla twojej pracy to wystarczająco jest on wymowny co do twojego intelektu i kultury adekwatnej do adresu, czy naprawdę aż tyle jest tam numerów to wątpię ,,PoTworku" Najlepsza praca wyjdzie Ci o sobie czy muszę ci podpowiadać.


#Marek Chrapan   2015-01-05

@Andyz - twoje wypowiedzi wyraźnie wskazują na czym polega twoja praca doktorska - podcieraniu d..y doktorowi po wypróżnieniu się. Co do meritum - lekarze żeby skutecznie leczyć muszą mieć spełnione odpowiednie warunki tak jak w każdym zawodzie - kierowca pks musi mieć autobus, paliwo i określony czas przejazdu, nie może przejechać 20 km w ciągu 10 minut. Tym bardziej lekarze nie mogą w ciągu paru minut postawić diagnozę jak próbują im narzucić gryzipiórki zawiadujący Służbą Zdrowia - to nie oni


#Umiejąca czytać   2015-01-05

warto przeczytać 1 komentarz ze strony http://wiadomosci.onet.pl/forum/porozumienie-zielo...


#Andyz   2015-01-05

@Marku Chrapanie i Ireneuszu-znanym jako ojciec wrzeszczącej córki-jesteście bardzo ciekawymi przypadkami psychicznej degrengolady umysłu.Promotor mojej pracy doktorskiej o myślących inaczej będzie zachwycony takimi osobowościami.Proszę o kontakt Tworki Ul.Wariatów 44


#Ireneusz Przytulski   2015-01-05

Jeśli ograniczymy się tylko do klepania w klawiaturę, to rzeczywiście nic to nam nie da. Nasze środowisko to nie tylko "chłopi pańszczyźniani", czy "prywatność" ale i ludzie z "opadniętymi łuskami". Trzeba tylko się skrzyknąć i policzyć. Trzeba CHCIEĆ. Samo nic się nie zrobi. Od dawna apeluję do samoorganizacji, jak na razie bez odzewu. Może tym razem coś się zacznie, tu w Pasłęku?


#Podpis   2015-01-04

@pacjent - podziwiam (autentycznie!) to samozaparcie, aby w dzisiejszej Polsce oczekiwać godnego traktowania, szacunku, wywiązywania się z umów i powinności. itd. Mnie już dawno łuski z oczu opadły. Żyję w zgniłym państwie wśród obywateli, z których część uciekła w prywatność, czyli nie obchodzi ich dobro wspólne, a część ma mentalność chłopów pańszczyźnianych. Tak więc wszelkie patologie i afery będą tylko narastać, a my poklepiemy w klawiaturę i tyle naszego.


#Też pacjent   2015-01-04

Jeżeli na Jagiełły jest tylko 1 lekarz rodzinny - to załatw ich więcej pacjent :-), ty się ciesz, że tam ten jest w ogóle.


#Pacjent   2015-01-04

na kogo mamy zmieniać?Jest jeszcze tylko jedna przychodnia na Jagiełły.Ilu jest tam lekarzy rodzinnych? Jeden? No to soory ,wszystkich NAS nie obskoczy, choćby nie wiem jak chciał.


#Pacjent   2015-01-04

to już jest wszystko bardziej chore niż sama słuzba zdrowia.Lekarzu - lecz się sam.chcesz więcej kasy - walcz tylko nie nami pacjentami,my nie jesteśmy pionkami w waszych rekach.Nie obchodzi nas kto,za ile,ile zarabia ile bierze ,gdzie i jak.My mamy prawo być godnie leczeni.To jest nasze prawo.Załatwiajcie swoje sprawy tak abyśmy my ,pacjenci nie byli poszkodowani.Tak naprawdę to My wam dajemy pracę i kasę więc doceniajcie nas i dbajcie o NAS.


#Ciekawski   2015-01-04

No i lekarze właśnie pokazują, że bardzo im zależy na pacjentach jak Pani! Przysięga Hipokratesa to tylko slogan i regułka, którą muszą odbębnić lekarze w drodze po łatwą kasę.


#Zdespeowana   2015-01-04

Jak mam zmienić lekarza jak przychodnia zamknięta? Kto mi wypisze leki które muszę brać z powodu choroby, jak nie mam historii choroby? chore jest to wszystko. nie obchodzi mnie kto w tym wszystkim ma rację .ja mam prawo do leczenia.


#Ciekawski   2015-01-04

Ale co z odpowiedziami na proste pytania dotyczące lekarzy? Może któryś z lekarzy mógłby odpowiedzieć szczerze ile zarabiają łącząc pracę publiczną z prywatną i w jaki sposób rozliczają się z praktyk prywatnych? Jeśli chodzi o naszych polityków, to wszystkie partie są takie same i ich członkowie myślą najpierw o sobie i rodzinach.


#Ireneusz Przytulski   2015-01-04

Panie "Ciekawski", splątały się Panu dwie zupełnie odrębne sprawy. Co innego patologiczne zachowania niektórych lekarzy - jednego z nich nieudolnie chciał "załatwić" Ziobro - a co innego do cna zdegenerowana szajka rządząca, której skóra cierpnie na myśl, że ludzie mogą się zjednoczyć i wspólnie zacząć ją rozliczać. Ludzie źli znajdą się w każdym zawodzie, lekarze nie są wyjątkiem, ale nie traćmy z oczu prawdziwego sprawcy obecnego sporu.


#Ciekawski   2015-01-04

A ja głupi myślałem, że to jest artykuł o służbie zdrowia :) Widocznie nie umiem czytać ze zrozumieniem ;) Panie Chrapan, niech Pan tylko wylewu krwi nie dostanie z tego zacietrzewienia :) Czy był Pan jak co niedzielę w kościele i modlił się żarliwie? I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy... Na pewno trafi Pan do nieba :)


#Marek Chrapan   2015-01-04

A co z lemingowatą umową miedzy "ciekawskim" a bandą komuszo ZSLowską i żydokomuszą POlszewicką ? - Na ile te bandy pozwoliły "ciekawskiemu" ograbić Polaków (jaki zakład "sprywatyzował")? Jaki haracz odpalił bandyckiej żydokomunie? - Na jaki stołek jeszcze się załapał bez żadnych predyspozycji?, Jaki przemyt TiRem banda pozwoliła mu dokonać bezkarnie? , Jaką sprawę karną niezależny od rozumu i podstaw sprawiedliwości "sąd" mu zatuszował? ; Jaki przekręt zatuszowała mu bandycka żydokomuna ? Kto


#Ciekawski   2015-01-04

Panie Przytulski, Pan prawdopodobnie jest wyznawcą Jarosława Kaczyńskiego, zgadza się? Strasznie Pan się ciśnieniuje i nie ma żadnych argumentów. Zapomniał Pan chyba, że gdy rządził Jarosław I Wielki, to Ludwik Dorn wysyłał lekarzy w kamasze. Kto by w Polsce nie rządził, to grupy największych krzykaczy, czyli górnicy i lekarze będą co roku szantażować społeczeństwo. Potrafi Pan wskazać biednego lekarza, który mieszka w mieszkaniu trzypokojowym z całą rodziną, gdzieś w bloku?


#Ciekawski   2015-01-04

A jak wygląda sprawa prywatnych praktyk naszych kochanych lekarzy? Czy zamontowali już sobie kasy fiskalne, czy dalej wszystko bez kontroli idzie do kieszeni? Który z pasłęckich lekarzy dokształca się chociaż trochę? Co z niepisanymi umowami między lekarzami i firmami farmaceutycznymi? Czemu lekarze robią łaskę, jeśli trzeba wypisać jakieś skierowanie? Czemu w czasie godzin pracy przyjmują przedstawicieli handlowych? Jakieś rozsądne odpowiedzi poproszę.


#Ireneusz Przytulski   2015-01-04

Żadnych kompromisów z rządzącymi przestępcami, bo jakiekolwiek rozmowy z nimi to tylko strata czasu. PO-PSL precz ! Oni - wbrew pozorom - nie są nieudacznikami, oni są sprytnymi złodziejami.


#Ireneusz Przytulski   2015-01-04

Lekarze nie są święci - jak każdy z nas - ale widać wyraźnie jak rządzący stosują starą zasadę - DZIEL I RZĄDŹ. W pełni zgadzam się się z "podpisem", rządząca sitwa chce nas poróżnić, abyśmy czasem nie spróbowali razem dobrać się jej do skóry. A na to już czas najwyższy aby pogonić precz tę przestępczą zgraję.


#Podpis   2015-01-04

To, że od dawna system opieki zdrowotnej w Polsce jest dla wielu z nas fikcją, bo nie mamy tyle kasy, by leczyć się prywatnie, płacić za badania czy drogie leki, to wina przede wszystkim państwa i rządzących. Dla przypomnienia zacietrzewionym lemingom - ósmy rok rządzi PO-PSL. Kopacz, będąc w opozycji, pokrzykiwała na Z. Religę i L. Kaczyńskiego, że blokują świetne ustawy i pomysły (PO miało mieć ich całe szuflady) na ozdrowienie służby zdrowia. Jako nieudolna minister niczego nie uzdrowiła.


#Podpis   2015-01-04

Też mi nie pasowało wiele w funkcjonowaniu Przychodni przy pl. Grunwaldzkim, ale na pewno nie będę po stronie rządzącej sitwy, która już "rączki zaciera" z radochy, że na kolejną grupę zawodową napuściła część społeczeństwa. Wcześniej "Kluzica" na nauczycieli, a większość gładko wchodzi w role rozpisane przez PO-PSL. Niech ludzie "wściekają się" na "pazernych" lekarzy, "obiboków" nauczycieli, przecież my rządzący temu społeczeństwu nieba byśmy przychylili.


#Mleko z miodem   2015-01-04

Trzeba mieć tego lekarza. U nas jak masz pójść do Lekarza to lepiej od razu idź kup sobie Biseptol bo tylko to przepisuje. Czy jesteś przeziębiony czy umierający. Uniwersalny lek na wszystko :)


#Pamiętający dawne czasy   2015-01-04

kiedyś lekarz kończył studia , odbył staż, specjalizację i mógł leczyć ,.otrzymywał honorarium albo nie otrzymywał i też leczył. Nowa Polska lekarzy załatwiła -pieczątkę dostanie jak pozwoli na to ZUS i nada mu numer prawa wyk. zawodu, w gabinecie prywatnym wypisze receptę, ale nie refundowaną ,skierowanie na badania, ale na 100%, wypisze zwolnienie jeżeli pozwolenie dostanie z ZUS i bloczki druków, do specjalisty nie może też dać skierowania, a chcieli jeszcze pracy 24godzdobę


#Marek Chrapan   2015-01-04

widzimy przedłużenie tergo kierunku w pozostawionych przez niemieckiego kapusia na niemieckim żołdzie i zabezpieczonego przed gniewem narodu spódnicą Merkel, D. Tuska=TW Oscara, w namieszczonym calkowitym bezmuzgowiu typu przyslowiowej blondynki czy jeszcze bardziej pustoglowego Arlukowicza. ZAMIENMY IM WSZYSTKIM PUSTE CZEREPY NA MAKOWKI! ! Moze wyciag z maku przywroci ich pustym czaszkom jakas zdolmnosc


#Marek Chrapan   2015-01-04

Admin wykasował mój post: "Prędzej Arłukowiczowi zamienię jego pusty czerep na koński łeb (koński łeb prędzej coś zrozumie) niż zmienię lekarza rodzinnego od kilkudziesięciu lat opiekującego się z powodzeniem rodziną. Tak to jest kiedy antynarodowa AGENTURA obsadza swoimi kapusiami i innymi bez mózgowymi jołopami stołki ministerialne, wykonujacymi bezwarunkowo polecenia likwidacji Narodu Polskiego. Widzieliśmy to w wykonaniu zbrodniarza na usługach niemieckich D. Tuska-TW "Oscara" , teraz widzi


#Polak z kik   2015-01-04

Polak - popieram cię w całej rozciągłości tylko kto ma zrobić rewolucję młodzi rewolucjoniści wyjechali z tego kraju mają w dupie rewolucjonizowanie tego kraju i pozostawionej części komuny i jej wychowanków będących przy władzy. Być może wrócą kiedy wymrze panująca władza, oni wtedy bez walki przejmą ster tylko jaki i czy nie za późno!!!! My przeprowadziliśmy niektórych zdrajców ostatniej rewolucji nie dokończonej do władzy mają się dobrze i nie myślą kategoriami przyziemnymi realnego życia!!


#Makabi   2015-01-04

ble - za drzwi i stan techniczny budynku odpowiada właściciel obiektu (BURMISTRZ) który tylko wydzierżawia kilka pokoi dla lekarzy . W budynku o którym mowa są inne firmy - bank , sklep , fryzjer i protetycy dentystyczni miedzy innymi . Co do LEKARZY - to jedna z nielicznych grup zawodowych która nie daje sie spacyfikować . Takiej grupy jak górnicy czy lekarze bezboleśnie PLATFORMA nie ruszy . I dobrze . W gromadzie siła i ja za nich trzymam kciuki


#Ble   2015-01-04

Taaa jasne przeciez to chodzi tylko o kase. Czemu sie buntuja nie wiecie ? A dlatego ze przez tyle lat wkladali pieniadze tylko do swojej kieszeni nie inwestujac w NIC - tylko we wlasna kieszen. A teraz kiedy trzeba bedzie wysylac ludzi na badania to wlasna kieszen nie bedzie napychana. Gdzie jakis sprzet diagnostyczny w ktory zainwestowali przez te wszystkie lata, budynek w środku to istna komuna lat 80, drzwi wejsciowe moga przez przypadek dziecko poturbowac. LICZY SIE TYLKO WLASNA KIESZEN !


#Polak   2015-01-04

Do tej pory nie popierałem lekarzy, ale widzę że są pierwszą grupą zawodową która przejrzała na oczy nie da sobie wmówić ciemnoty i propagandy PO i PSL. Mam nadzieję, że inne grupy zawodowe się obudzą, może najwyższy czas na rewolucję w tym kraju.


#Podpis   2015-01-04

a ty czytaj ze zrozumieniem jak masz problem ze słuchem.nie leming tylko i.....! Koniec!


#Nie leming   2015-01-04

podpis Ty jesteś bez wątpienia idiotą pisząc "słuchaj ogólnopolskich mediów....",sam sobie ich słuchaj, prawie wszystkie są propagandowo sterowane.Zamiast się zastanowić o co w tym wszystkim chodzi to nie tylko ludzie ponakręcali dzięki właśnie tym Twoim mediom.Łykasz wszystko-taki jesteś mądry :)


#Pacjent   2015-01-04

Jeśli mam prawo do wyboru lekarza myślę że w naszej przychodni niema dobrych lekarzy to dużego wyboru nie mam jak iść do konowała.


#Podpis   2015-01-04

nie leming - nie wyzywaj ludzi od idiotów - sam możesz im być/ a może już jesteś/..Myślenie nie boli ale potrzebuje trochę większego wysiłku umysłowego.


#Podpis   2015-01-04

najbardziej chodzi mi o informacje ,o zapewnieniu pacjentom dojścia do lekarza,do usług jakie ma świadczyć lekarz. O dojściu pacjenta do jego dokumentacji!


#Nie leming   2015-01-04

ludzie w zdecydowanej większości to idioci, ich myślenie skupia się wyłącznie na chłonięciu informacji z mediów(bez żadnej swojej analizy)-i dlatego idiotami pozostaniecie, słuchaliście Kopaczki to teraz słuchajcie Arłuka tak jak i większości "polityków" naszych...bomisiom się wmawia propagandowo o pakiecie onko (nierealnym do zrealizowania za te pieniądze,które NFZ proponuje.Ciężko jednemu czy drugiemu choć akapit jakiś przeczytać w niezależnych mediach-to się nie dziwcie.


#Nie leming   2015-01-04

ludzie w zdecydowanej większości to idioci, ich myślenie skupia się wyłącznie na chłonięciu informacji z mediów(bez żadnej swojej analizy)-i dlatego idiotami pozostaniecie, słuchaliście Kopaczki to teraz słuchajcie Arłuka tak jak i większości "polityków" naszych...bomisiom się wmawia propagandowo o pakiecie onko (nierealnym do zrealizowania za te pieniądze,które NFZ proponuje.Ciężko jednemu czy drugiemu choć akapit jakiś przeczytać w niezależnych mediach-to się nie dziwcie.


#Podpis   2015-01-04

gmina może pomóc przy udostępnieniu lokalu i u nas tak jest.


#Podpis   2015-01-04

ja - mylisz się to nie gmina ma zapewnić ci opieką lekarską .Słuchaj ogólno - polskich mediów,to dowiesz się kto i jak ma ci zapewnić opiekę lekarską i jaki obowiązek spoczywa na samych lekarzach.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

To nie Chicago ani New York

Pozostało6 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Artystyczne Lato 2019 - Korzuh

Pozostało41 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej w Pasłęku

Pozostało61 dni

14 września w Pasłęckim Ośrodku Kultury wystąpią gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej....