22 października 2019 Halki, Filipa, Salomei

Pacjent może zmienić lekarza rodzinnego

dodał 2015-01-04
Pacjent może zmienić lekarza rodzinnego

Informujemy także, iż każdy pacjent ma prawo do zmiany lekarza rodzinnego. [u]Pacjent nie ponosi opłaty za zmianę lekarza, jeżeli zmiana nastąpiła w wyniku zaprzestania świadczenia usług medycznych przez lekarza.[/u] W celu skorzystania z porad w ramach podstawowej opieki zdrowotnej pacjent może złożyć w wybranej przez siebie przychodni deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i/lub położnej. Wyboru lub zmiany dokonuje się bezpośrednio w przychodni i nie trzeba tego faktu potwierdzać w Oddziale Funduszu. Wyboru dokonuje się w imieniu własnym. W imieniu innej osoby deklaracje mogą złożyć pełnoletni opiekunowie lub opiekunowie prawni niepełnoletnich dzieci, bądź innych osób, dla których ustanowiony został opiekun.

Jest to informacja ze strony NFZ oddział w Olsztynie. Warto dodać, że część mieszkańców naszego miasta już korzysta z usług placówek położonych poza Pasłękiem. W dniu 2 stycznia umowę z NFZ podpisał NZOZ Twoje Zdrowie El. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Ireneusz Przytulski   2015-01-05

Jeśli chodzi o Porozumienie Zielonogórskie, to w roku 2007 zawarło porozumienie PRZEDWYBORCZE z PO, biorąc za dobrą monetę platformerskie obietnice, że PO będzie lepiej rządzić niż PiS. Śmieszni naiwniacy zostali wystawieni do wiatru przez zawodowych kłamców i dopiero teraz się obudzili. Nie żal mi tych głupców z kierownictwa PZ. Szkoda tylko nas, pacjentów, i tych lekarzy, którzy mimo rzucanych im kłód pod nogi, usiłują wypełniać uczciwie swoją przysięgę Hipokratesa.


#Ireneusz Przytulski   2015-01-05

W każdej sprawie należy wysłuchać obu stron. Porównać słowa ministra zdrowia i list lekarki z 30-letnim stażem i dopiero wtedy wyciągać wnioski. Słowa ministra krótkie i gładkie, list lekarki długi i gorzki, ale prawda bywa często gorzka. Ale tylko prawda powinna nas interesować - czyż nie?


#Pacjentka.   2015-01-05

no i co,jakie wnioski po wystąpieniu po konferencji ministra zdrowia, co powiecie o udostępnionych dokumentach. Co teraz myśleć o PZ / o biznesmenach z tego porozumienia/ Ja chcę mieć dostęp do lekarza


#Marek Chrapan   2015-01-05

List lekarki z 30-letnim stażem obnaża "prawdomówność" Ministra... Do moich pacjentów, znajomych i przyjaciół! Publikujemy list od lekarki z 30-letnim stażem... pressmix.eu


#Podpis   2015-01-05

guzik prawda nie mogę mieć rodzinnego tego co chcę, czyli z najlepszymi opiniami, bo ma już za dużo pacjentów, ten przepis jest martwy!!!


#Obudzona   2015-01-05

Skleroza lekarzy W przyrzeczeniu lekarskim, jakie każdy student medycyny składa po otrzymaniu kwalifikacji, absolwenci przyrzekają, iż zobowiązują się "służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu". Co robią nasi medycy? Protestują, zamykając przychodnie i nie wpuszczając pacjentów do przychodni. I powiem krótko,lekarze za każdy dyżur otrzymuja po 1600 zł.Czy nie wstyd wam medycy??? Jak wam wciąż jest zle to powywalać dyscyplinarnie na zbity pysk,zakasać rękawy i do łopaty,a nie uprawiać pańszczyznę!!!


#Obudzona   2015-01-05

W przysiędze Hipokratesa cutuję:"Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując "


#Realista   2015-01-05

do andyz jak czytam pod jaki adres kierujesz przesyłki dla twojej pracy to wystarczająco jest on wymowny co do twojego intelektu i kultury adekwatnej do adresu, czy naprawdę aż tyle jest tam numerów to wątpię ,,PoTworku" Najlepsza praca wyjdzie Ci o sobie czy muszę ci podpowiadać.


#Marek Chrapan   2015-01-05

@Andyz - twoje wypowiedzi wyraźnie wskazują na czym polega twoja praca doktorska - podcieraniu d..y doktorowi po wypróżnieniu się. Co do meritum - lekarze żeby skutecznie leczyć muszą mieć spełnione odpowiednie warunki tak jak w każdym zawodzie - kierowca pks musi mieć autobus, paliwo i określony czas przejazdu, nie może przejechać 20 km w ciągu 10 minut. Tym bardziej lekarze nie mogą w ciągu paru minut postawić diagnozę jak próbują im narzucić gryzipiórki zawiadujący Służbą Zdrowia - to nie oni


#Umiejąca czytać   2015-01-05

warto przeczytać 1 komentarz ze strony http://wiadomosci.onet.pl/forum/porozumienie-zielo...


#Andyz   2015-01-05

@Marku Chrapanie i Ireneuszu-znanym jako ojciec wrzeszczącej córki-jesteście bardzo ciekawymi przypadkami psychicznej degrengolady umysłu.Promotor mojej pracy doktorskiej o myślących inaczej będzie zachwycony takimi osobowościami.Proszę o kontakt Tworki Ul.Wariatów 44


#Ireneusz Przytulski   2015-01-05

Jeśli ograniczymy się tylko do klepania w klawiaturę, to rzeczywiście nic to nam nie da. Nasze środowisko to nie tylko "chłopi pańszczyźniani", czy "prywatność" ale i ludzie z "opadniętymi łuskami". Trzeba tylko się skrzyknąć i policzyć. Trzeba CHCIEĆ. Samo nic się nie zrobi. Od dawna apeluję do samoorganizacji, jak na razie bez odzewu. Może tym razem coś się zacznie, tu w Pasłęku?


#Podpis   2015-01-04

@pacjent - podziwiam (autentycznie!) to samozaparcie, aby w dzisiejszej Polsce oczekiwać godnego traktowania, szacunku, wywiązywania się z umów i powinności. itd. Mnie już dawno łuski z oczu opadły. Żyję w zgniłym państwie wśród obywateli, z których część uciekła w prywatność, czyli nie obchodzi ich dobro wspólne, a część ma mentalność chłopów pańszczyźnianych. Tak więc wszelkie patologie i afery będą tylko narastać, a my poklepiemy w klawiaturę i tyle naszego.


#Też pacjent   2015-01-04

Jeżeli na Jagiełły jest tylko 1 lekarz rodzinny - to załatw ich więcej pacjent :-), ty się ciesz, że tam ten jest w ogóle.


#Pacjent   2015-01-04

na kogo mamy zmieniać?Jest jeszcze tylko jedna przychodnia na Jagiełły.Ilu jest tam lekarzy rodzinnych? Jeden? No to soory ,wszystkich NAS nie obskoczy, choćby nie wiem jak chciał.


#Pacjent   2015-01-04

to już jest wszystko bardziej chore niż sama słuzba zdrowia.Lekarzu - lecz się sam.chcesz więcej kasy - walcz tylko nie nami pacjentami,my nie jesteśmy pionkami w waszych rekach.Nie obchodzi nas kto,za ile,ile zarabia ile bierze ,gdzie i jak.My mamy prawo być godnie leczeni.To jest nasze prawo.Załatwiajcie swoje sprawy tak abyśmy my ,pacjenci nie byli poszkodowani.Tak naprawdę to My wam dajemy pracę i kasę więc doceniajcie nas i dbajcie o NAS.


#Ciekawski   2015-01-04

No i lekarze właśnie pokazują, że bardzo im zależy na pacjentach jak Pani! Przysięga Hipokratesa to tylko slogan i regułka, którą muszą odbębnić lekarze w drodze po łatwą kasę.


#Zdespeowana   2015-01-04

Jak mam zmienić lekarza jak przychodnia zamknięta? Kto mi wypisze leki które muszę brać z powodu choroby, jak nie mam historii choroby? chore jest to wszystko. nie obchodzi mnie kto w tym wszystkim ma rację .ja mam prawo do leczenia.


#Ciekawski   2015-01-04

Ale co z odpowiedziami na proste pytania dotyczące lekarzy? Może któryś z lekarzy mógłby odpowiedzieć szczerze ile zarabiają łącząc pracę publiczną z prywatną i w jaki sposób rozliczają się z praktyk prywatnych? Jeśli chodzi o naszych polityków, to wszystkie partie są takie same i ich członkowie myślą najpierw o sobie i rodzinach.


#Ireneusz Przytulski   2015-01-04

Panie "Ciekawski", splątały się Panu dwie zupełnie odrębne sprawy. Co innego patologiczne zachowania niektórych lekarzy - jednego z nich nieudolnie chciał "załatwić" Ziobro - a co innego do cna zdegenerowana szajka rządząca, której skóra cierpnie na myśl, że ludzie mogą się zjednoczyć i wspólnie zacząć ją rozliczać. Ludzie źli znajdą się w każdym zawodzie, lekarze nie są wyjątkiem, ale nie traćmy z oczu prawdziwego sprawcy obecnego sporu.


#Ciekawski   2015-01-04

A ja głupi myślałem, że to jest artykuł o służbie zdrowia :) Widocznie nie umiem czytać ze zrozumieniem ;) Panie Chrapan, niech Pan tylko wylewu krwi nie dostanie z tego zacietrzewienia :) Czy był Pan jak co niedzielę w kościele i modlił się żarliwie? I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy... Na pewno trafi Pan do nieba :)


#Marek Chrapan   2015-01-04

A co z lemingowatą umową miedzy "ciekawskim" a bandą komuszo ZSLowską i żydokomuszą POlszewicką ? - Na ile te bandy pozwoliły "ciekawskiemu" ograbić Polaków (jaki zakład "sprywatyzował")? Jaki haracz odpalił bandyckiej żydokomunie? - Na jaki stołek jeszcze się załapał bez żadnych predyspozycji?, Jaki przemyt TiRem banda pozwoliła mu dokonać bezkarnie? , Jaką sprawę karną niezależny od rozumu i podstaw sprawiedliwości "sąd" mu zatuszował? ; Jaki przekręt zatuszowała mu bandycka żydokomuna ? Kto


#Ciekawski   2015-01-04

Panie Przytulski, Pan prawdopodobnie jest wyznawcą Jarosława Kaczyńskiego, zgadza się? Strasznie Pan się ciśnieniuje i nie ma żadnych argumentów. Zapomniał Pan chyba, że gdy rządził Jarosław I Wielki, to Ludwik Dorn wysyłał lekarzy w kamasze. Kto by w Polsce nie rządził, to grupy największych krzykaczy, czyli górnicy i lekarze będą co roku szantażować społeczeństwo. Potrafi Pan wskazać biednego lekarza, który mieszka w mieszkaniu trzypokojowym z całą rodziną, gdzieś w bloku?


#Ciekawski   2015-01-04

A jak wygląda sprawa prywatnych praktyk naszych kochanych lekarzy? Czy zamontowali już sobie kasy fiskalne, czy dalej wszystko bez kontroli idzie do kieszeni? Który z pasłęckich lekarzy dokształca się chociaż trochę? Co z niepisanymi umowami między lekarzami i firmami farmaceutycznymi? Czemu lekarze robią łaskę, jeśli trzeba wypisać jakieś skierowanie? Czemu w czasie godzin pracy przyjmują przedstawicieli handlowych? Jakieś rozsądne odpowiedzi poproszę.


#Ireneusz Przytulski   2015-01-04

Żadnych kompromisów z rządzącymi przestępcami, bo jakiekolwiek rozmowy z nimi to tylko strata czasu. PO-PSL precz ! Oni - wbrew pozorom - nie są nieudacznikami, oni są sprytnymi złodziejami.


#Ireneusz Przytulski   2015-01-04

Lekarze nie są święci - jak każdy z nas - ale widać wyraźnie jak rządzący stosują starą zasadę - DZIEL I RZĄDŹ. W pełni zgadzam się się z "podpisem", rządząca sitwa chce nas poróżnić, abyśmy czasem nie spróbowali razem dobrać się jej do skóry. A na to już czas najwyższy aby pogonić precz tę przestępczą zgraję.


#Podpis   2015-01-04

To, że od dawna system opieki zdrowotnej w Polsce jest dla wielu z nas fikcją, bo nie mamy tyle kasy, by leczyć się prywatnie, płacić za badania czy drogie leki, to wina przede wszystkim państwa i rządzących. Dla przypomnienia zacietrzewionym lemingom - ósmy rok rządzi PO-PSL. Kopacz, będąc w opozycji, pokrzykiwała na Z. Religę i L. Kaczyńskiego, że blokują świetne ustawy i pomysły (PO miało mieć ich całe szuflady) na ozdrowienie służby zdrowia. Jako nieudolna minister niczego nie uzdrowiła.


#Podpis   2015-01-04

Też mi nie pasowało wiele w funkcjonowaniu Przychodni przy pl. Grunwaldzkim, ale na pewno nie będę po stronie rządzącej sitwy, która już "rączki zaciera" z radochy, że na kolejną grupę zawodową napuściła część społeczeństwa. Wcześniej "Kluzica" na nauczycieli, a większość gładko wchodzi w role rozpisane przez PO-PSL. Niech ludzie "wściekają się" na "pazernych" lekarzy, "obiboków" nauczycieli, przecież my rządzący temu społeczeństwu nieba byśmy przychylili.


#Mleko z miodem   2015-01-04

Trzeba mieć tego lekarza. U nas jak masz pójść do Lekarza to lepiej od razu idź kup sobie Biseptol bo tylko to przepisuje. Czy jesteś przeziębiony czy umierający. Uniwersalny lek na wszystko :)


#Pamiętający dawne czasy   2015-01-04

kiedyś lekarz kończył studia , odbył staż, specjalizację i mógł leczyć ,.otrzymywał honorarium albo nie otrzymywał i też leczył. Nowa Polska lekarzy załatwiła -pieczątkę dostanie jak pozwoli na to ZUS i nada mu numer prawa wyk. zawodu, w gabinecie prywatnym wypisze receptę, ale nie refundowaną ,skierowanie na badania, ale na 100%, wypisze zwolnienie jeżeli pozwolenie dostanie z ZUS i bloczki druków, do specjalisty nie może też dać skierowania, a chcieli jeszcze pracy 24godzdobę


#Marek Chrapan   2015-01-04

widzimy przedłużenie tergo kierunku w pozostawionych przez niemieckiego kapusia na niemieckim żołdzie i zabezpieczonego przed gniewem narodu spódnicą Merkel, D. Tuska=TW Oscara, w namieszczonym calkowitym bezmuzgowiu typu przyslowiowej blondynki czy jeszcze bardziej pustoglowego Arlukowicza. ZAMIENMY IM WSZYSTKIM PUSTE CZEREPY NA MAKOWKI! ! Moze wyciag z maku przywroci ich pustym czaszkom jakas zdolmnosc


#Marek Chrapan   2015-01-04

Admin wykasował mój post: "Prędzej Arłukowiczowi zamienię jego pusty czerep na koński łeb (koński łeb prędzej coś zrozumie) niż zmienię lekarza rodzinnego od kilkudziesięciu lat opiekującego się z powodzeniem rodziną. Tak to jest kiedy antynarodowa AGENTURA obsadza swoimi kapusiami i innymi bez mózgowymi jołopami stołki ministerialne, wykonujacymi bezwarunkowo polecenia likwidacji Narodu Polskiego. Widzieliśmy to w wykonaniu zbrodniarza na usługach niemieckich D. Tuska-TW "Oscara" , teraz widzi


#Polak z kik   2015-01-04

Polak - popieram cię w całej rozciągłości tylko kto ma zrobić rewolucję młodzi rewolucjoniści wyjechali z tego kraju mają w dupie rewolucjonizowanie tego kraju i pozostawionej części komuny i jej wychowanków będących przy władzy. Być może wrócą kiedy wymrze panująca władza, oni wtedy bez walki przejmą ster tylko jaki i czy nie za późno!!!! My przeprowadziliśmy niektórych zdrajców ostatniej rewolucji nie dokończonej do władzy mają się dobrze i nie myślą kategoriami przyziemnymi realnego życia!!


#Makabi   2015-01-04

ble - za drzwi i stan techniczny budynku odpowiada właściciel obiektu (BURMISTRZ) który tylko wydzierżawia kilka pokoi dla lekarzy . W budynku o którym mowa są inne firmy - bank , sklep , fryzjer i protetycy dentystyczni miedzy innymi . Co do LEKARZY - to jedna z nielicznych grup zawodowych która nie daje sie spacyfikować . Takiej grupy jak górnicy czy lekarze bezboleśnie PLATFORMA nie ruszy . I dobrze . W gromadzie siła i ja za nich trzymam kciuki


#Ble   2015-01-04

Taaa jasne przeciez to chodzi tylko o kase. Czemu sie buntuja nie wiecie ? A dlatego ze przez tyle lat wkladali pieniadze tylko do swojej kieszeni nie inwestujac w NIC - tylko we wlasna kieszen. A teraz kiedy trzeba bedzie wysylac ludzi na badania to wlasna kieszen nie bedzie napychana. Gdzie jakis sprzet diagnostyczny w ktory zainwestowali przez te wszystkie lata, budynek w środku to istna komuna lat 80, drzwi wejsciowe moga przez przypadek dziecko poturbowac. LICZY SIE TYLKO WLASNA KIESZEN !


#Polak   2015-01-04

Do tej pory nie popierałem lekarzy, ale widzę że są pierwszą grupą zawodową która przejrzała na oczy nie da sobie wmówić ciemnoty i propagandy PO i PSL. Mam nadzieję, że inne grupy zawodowe się obudzą, może najwyższy czas na rewolucję w tym kraju.


#Podpis   2015-01-04

a ty czytaj ze zrozumieniem jak masz problem ze słuchem.nie leming tylko i.....! Koniec!


#Nie leming   2015-01-04

podpis Ty jesteś bez wątpienia idiotą pisząc "słuchaj ogólnopolskich mediów....",sam sobie ich słuchaj, prawie wszystkie są propagandowo sterowane.Zamiast się zastanowić o co w tym wszystkim chodzi to nie tylko ludzie ponakręcali dzięki właśnie tym Twoim mediom.Łykasz wszystko-taki jesteś mądry :)


#Pacjent   2015-01-04

Jeśli mam prawo do wyboru lekarza myślę że w naszej przychodni niema dobrych lekarzy to dużego wyboru nie mam jak iść do konowała.


#Podpis   2015-01-04

nie leming - nie wyzywaj ludzi od idiotów - sam możesz im być/ a może już jesteś/..Myślenie nie boli ale potrzebuje trochę większego wysiłku umysłowego.


#Podpis   2015-01-04

najbardziej chodzi mi o informacje ,o zapewnieniu pacjentom dojścia do lekarza,do usług jakie ma świadczyć lekarz. O dojściu pacjenta do jego dokumentacji!


#Nie leming   2015-01-04

ludzie w zdecydowanej większości to idioci, ich myślenie skupia się wyłącznie na chłonięciu informacji z mediów(bez żadnej swojej analizy)-i dlatego idiotami pozostaniecie, słuchaliście Kopaczki to teraz słuchajcie Arłuka tak jak i większości "polityków" naszych...bomisiom się wmawia propagandowo o pakiecie onko (nierealnym do zrealizowania za te pieniądze,które NFZ proponuje.Ciężko jednemu czy drugiemu choć akapit jakiś przeczytać w niezależnych mediach-to się nie dziwcie.


#Nie leming   2015-01-04

ludzie w zdecydowanej większości to idioci, ich myślenie skupia się wyłącznie na chłonięciu informacji z mediów(bez żadnej swojej analizy)-i dlatego idiotami pozostaniecie, słuchaliście Kopaczki to teraz słuchajcie Arłuka tak jak i większości "polityków" naszych...bomisiom się wmawia propagandowo o pakiecie onko (nierealnym do zrealizowania za te pieniądze,które NFZ proponuje.Ciężko jednemu czy drugiemu choć akapit jakiś przeczytać w niezależnych mediach-to się nie dziwcie.


#Podpis   2015-01-04

gmina może pomóc przy udostępnieniu lokalu i u nas tak jest.


#Podpis   2015-01-04

ja - mylisz się to nie gmina ma zapewnić ci opieką lekarską .Słuchaj ogólno - polskich mediów,to dowiesz się kto i jak ma ci zapewnić opiekę lekarską i jaki obowiązek spoczywa na samych lekarzach.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało14 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


Przypominamy - Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało14 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


IV Pasłęckie Biegi Niepodległości

Pozostało17 dni

8 listopada 2019 r. na Stadionie Miejskim im. Jana Pawła II w Pasłęku odbędą się IV...