16 września 2019 Edyty, Korneliusza, Cypriana

Pamiętamy o Orkiestrze

dodał 2019-01-13
Pamiętamy o Orkiestrze

Od rana na ulicach Pasłęka będzie można spotkać wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pamiętajmy o zabraniu portfeli. Zbiórka prowadzona będzie również na terenach wiejskich o czym informujemy osobno. Główna impreza 27 Finału rozpocznie się w ZS przy ul. Zwycięstwa o godzinie 15:00. Zapraszamy Państwa do udziału. Jak co roku rządowe media próbują ośmieszyć i kompromitować Jurka Owsiaka bezpośrednio przed Finałem. Zróbmy wszystko, żeby efekt tych żałosnych zabiegów był odwrotny.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Spokojny   2019-01-13

przez PiS, ogrzewalnię wykupiła polska spółka, która zgodziła się korzystać z geotermii Rydzyka. Teraz, by sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu geo w Toruniu ruszyło pełną parą z odwiertami, korzystająć z wyprawowanych pieniędzy, które PO zablokowała mu bezprawnie. Jest jeszcze geotermia w Lidzbarsku Warmińskim, zbudowana przez Protasa, która ma temperaturę 24(!) st C i jest inwestycją nieudaną bo zbudowaną wbrew rozsądkowi. Porównując to wszystko widzimy Tadeusza Rydzyka jako pożytecznego dla Polaków przedsiębiorcę, który pracuje dla dobra naszego kraju wykorzystując przyrodę. A czy się bogaci i jeździ majbachem? Nie wiem, podobno to nieprawda. Chodzi mi o rolę tych dwóch ludzi, który z nich jest dla nas pożyteczniejszy.


#Czytacz#Spokojny  2019-01-23

Porównując geotermię w Toruniu i Lidzbarku Warmińskim, trzeba pamiętać, że na Termy Warmińskie też poszły pieniądze publiczne, tyle tylko ze w przeciwieństwie do Torunia, już zadłużyły się na 200 tys, zł i mieszkańcy Lidzbarka obawiają się że ten dług oni zapłacą. To wszystko przez nieokiełznaną ambicję pana Protasa, nie zważającego na opinie fachowców, przestrzegające go przed tym nietrafnym przedsięwzięciem. Dwa podobne przedsięwzięcia, dwa różne rezultaty.


#Hej#Spokojny  2019-01-13

A co to za radość, przecież ludzie będą płacili, tyle że po zmuszeniu przez pisowski rząd Energa będzie podłączała te termy, do ogólnego obiegu, oczywiście musi najpierw, to podgrzeć i nie wykupiła tych term, bo przebieraniec nie mógł by z tego kasy ciągnąć, tylko wykupiła spółkę która dostarczała ogrzewanie w tamtym rejonie, zresztą na bardzo niekorzystnych warunkach i akcje Energii w tamtym momencie poleciały o 11% w dół


#Spokojny#Hej  2019-01-13

Sprawa dotyczy skąd czerpiemy energię. Jeśli z gazu (jak było w Toruniu) to płacimy zagranicy skąd gaz sprowadzamy. Jeśli z geo to pieniądz pozostaje w Polsce a to zasadnicza różnica dla Polski. W dodatku geo jest za darmo, koszty dotyczą tylko jego wydobycia a nie zakupu. O zadymieniu nawet nie wspominam, które w geo wynosi zero.


#Hej#Spokojny  2019-01-13

Akurat jeżeli chodzi o Toruń, t g...o prawda, bo trzeba podgrzewać a łączna kwota przekazanych funduszy z kieszeni wszystkich Polaków, to już kilkaset milionów, nie rozumiem, czemu wszyscy Polacy składają się na to żeby Fundacja ( nie wiadomo czego) Lux Veritatis, moogla ciągnąć żywą gotówkę odbEnergii, która niwelując straty podnosi ceny energii elektrycznej.


#Spokojny#Spokojny  2019-01-13

Zaczynając pisać na ten temat nie zamierzałem dyskutować o kosztach geo, bo nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, tylko chciałem zwrócić uwagę na różnice w działalności dwuch ludzi - Tadeusza Rydzyka i Jerzego Owsiaka i ewentualne korzyści dla nas Polaków, wynikające z tych działań.


#Spokojny#Spokojny  2019-01-13

Jednak uważam, że geo to nasze bogactwo i powinniśmy je wykorzystywać.


#Oburzony#Hej  2019-01-13

"Energa wykupiła spółkę na bardzo niekorzystnych warunkach" . No właśnie, postkomuchy i PO sprzedawali wszystko jak leci za bezcen a teraz Polska musi odkupować dawną własność za ciężkie pieniądze.


#Obserwator#Spokojny  2019-01-13

Jeśli chodzi o Owsiaka, to jego osobowość dokładnie opisał dziś na swoim blogu Matka Kurka.


#Nick#Spokojny  2019-01-13

Ja nic do Tadeusza nie mam. Ino maybacha dostał od bezdomnego który i tak zmarł wkrótce.


#Stoczniowiec#Nick  2019-01-13

Ja też nic nie mam, tylko niech powie co zrobił z pieniędzmi co ludzie dawali na uratowanie stoczni


#Toruń#Stoczniowiec  2019-01-13

No co uratował ! Uratował ludzi przed pracą za bezcen.


#Mak   2019-01-14

Panie Jurku niech Pan gra w następnych latach dla dobra nas wszystkich . Ma Pan cudne serce i myśli pan o naszym zdrowiu .Kochamy naszego Anioła , który jest blisko nas.


#Jurek#Mak  2019-01-14

Nie ma za co


#Beatrycz7   2019-01-13

Prośba jest o krew 0rh-d.


#Konfident   2019-01-13

Prezydent Gdańska w ciężkim stanie po ataku nożownika. Wielka szkoda tylko nie pisać że to wina PIS-u.


#Tomasz#Konfident  2019-01-13

W Owsiaka głosie nie było jakiegoś smutku. Gadał jakby chciał to wykorzystać aby zemścić się na PIS


#Nick#Konfident  2019-01-13

a czy Owsiak bawi się dalej i robi sobie światełko?


#Jan#Nick  2019-01-13

Tak i jak słuchałem robił politykę i na konferencji gadał że to wina PIS. Bzdury.


#No tak#Jan  2019-01-13

kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa kasa


#Anna   2019-01-13

temat orkiestra A wy piszecie o jakimś rydzyku kto to wogule jest


#Tadzio#Anna  2019-01-13

Twój stary


#W oczy kole taki błąd#Anna  2019-01-13

W ogóle a nie "wogule" - paniała?


#Xyz   2019-01-13

Nie wiem czym tu się cieszyć że musimy żebrać po całym świecie za pieniędzmi na szpitale .Wstyd mi za mój kraj że tak się poniża przed całym światem . To żeby były pieniądze na służbę zdrowia jest rolą państwa.Może zacznijmy zbierać też na renty bo rencistom też ciężko się żyje.Wstyd.


#Misio#Xyz  2019-01-13

Nawet w cywilizowanych krajach najsilniejsze ośrodki medyczne i najlepszevszpitale są dofinansowywane przez prywatnych sponsorów u nas najwiecej kasy dostają ośrodki podlegające pod MSW, leczące polityków i ich rodziny za darmo i bez kolejek.


#No tak#Xyz  2019-01-13

Nie musimy żebrać, ale Owsiak chce żebrać, żeby na tym nieźle zarobić. To hitlerowcy takią "pomoc zimową" na początku stycznia robili. No i Owsiak się chyba wzoruje na hitlerkach, robi "pomoc świąteczną" na początku stycznia.


#No tak#No tak  2019-01-13

Poprawka, hitlerowcy robili to we wsztstkie miesiące zimowe.


# autor Brecht#No tak  2019-01-13

"Pomagają zimowi pomocnicy Z flagami i trąbkami Nawet z biednego domu. Ciągną z dumą wymuszone Szmaty i cząstki jedzenia Dla biednych sąsiadów" (powinno być dzieci)


#Nick# autor Brecht  2019-01-13

no i stosowali lekki terror, tak jak Owsiak , co chciał z liścia bić i nie tylko


#Skarbówka#No tak  2019-01-13

To teraz napisz co ten przebieraniec z Torunia zrobił z tymi 94 mln, które dostał od pisowskich ministrów, którzy je podebrali podatnikom.


#Obserwator terenowy#No tak  2019-01-13

Możesz pluć jadem, jak na wyznawcę Rydzyka przystało ale ludzie mają swój rozum i tak pomagają


#Ryszard#Xyz  2019-01-13

Nie jesteśmy tak bogaci jak USA czy UK, Francja dużo wydajemy na służbę medyczną ale znaczną jej część zżera leczenie a nie inwestycje w sprzęt. Uważam że nie jest źle mimo wszystko z tym sprzętem. Ludzie się oburzają że ich dziecko nie dostało refundacji leku czy operacji tragedia ale tak jest już na świecie a w Polsce akurat koszyk darmowych świadczeń jest bardzo szeroki jak na tak biedne państwo w porównaniu do USA czy UK. Na szczęście są Siepomaga itd. Szkoda tylko że zabierają 9% z każdej zbiórki. W USA nie wystarczy pracować aby skorzystać z opieki są dodatkowe składki które nie dają 100% bezpieczeństwa. W Polsce wystarczy być bezrobotnym w UP. W USA tacy ludzie umierają. Ludzie otwórzcie oczy na nasz piękny kraj. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale mówię wam jest syf poza Polską.


#Znafca#Xyz  2019-01-13

Co Ty piszesz człowieku. W USA nie ma czegoś takiego jak służba zdrowia. W UK też praktycznie za wszystko trzeba płacić. Moim zdaniem nie jest źle a nawet lepiej niż w USA i UK a 50 mln orkiestry to kropla w morzu potrzeb.


#Mit   2019-01-13

Zabrakło dziś wolontariuszy Wosp pod kościołem im. Matulewicza . co się okazuje proboszcz w obawie że na tacę uzbiera parę złotych mniej zakazał wstępu na teren parafi.Pytam teraz jakim prawem przecież to teren parafian a nie jego prywatny. Wiwat proboszcz miłosierny troszczacy się o dzieci i bliźniego


#Spokojny   2019-01-13

Tadeusz Rydzyk też zbudował swą pozycję na emocjach - religijności ale i na materialnych sprawach. Oprócz Radia Maryja i TV Trwam zajął się szkolnictwem a przede wszystkim wykorzystaniem naszego podziemnego bogactwa - geotermią. Czy on jeden? Nie ale nadał jej rozgłos, rozpropagował ją. Takich obiektów jest więcej. Np. w Stargardzie Szczecińskim zbudowano geotermię, gdzie woda ma temp. 86,9 st C a wydajność 300 m/godz ale musiano ją zamknąć, bo nie było odbiorców(!). W Toruniu Tadeusz Rydzyk zbudował geotermię - temp 64 st C wydajność 360 m/godz i miejska spółka grzewcza zarządzana przez Francuzów też nie chciała korzystać z tego źródła. Na szczęście Ojciec Rydzyk ma swoje obiekty, które z tego źródła korzystały i nie trzeba było go zamykać. Teraz po objęciu władzy


#Spokojny   2019-01-13

Dziś na tym forum dominują dwa tematy - śliskie drogi i Orkiestra Owsiaka. A Jerzy Owsiak jest często porównywany z zakonnikiem Tadeuszem Rydzykiem, przez jednych zgodnie z tradycją katolicką tytułowanym Ojcem a przez innych oszustem i wydrwigroszem. Jak jest naprawdę? Spójrzmy na to bez emocji, materialistycznie. Jerzy Owsiak, swą pozycję zbudował na emocjonalnym, bardzo szlachetnym ludzkim odruchu bezinteresownej pomocy potrzebującemu bliźniemu. Sam daje przykład, twierdząc że nie bierze grosza za tę działalność. Ale powszechnie wiadomo, że żyje z tego i to na bardzo wysokim poziomie. I to jest zgrzyt jak nożem po szkle, hipokryzja. Ta działalność, jak napisał tu ktoś, stanowi pól promila nakładów, jakie służba zdrowia otrzymuje od Państwa. Czyli pożytek mały- hałas duży..


#Bez złudzeń#Spokojny  2019-01-13

Sliskie Drogi Orkiestry Owsiaka


#Maria Anna   2019-01-13

Ale karaluchy nawet orkiestrę porównują do hitlerowców. zawsze źle co by się w tym mieście albo kraju nie robilo


#Jj   2019-01-13

o której będą aukcje ? jakiś program ??


#Mam i dam   2019-01-13

Z tymi ku.ewskimi mediami to tragedia. Ale od czasu do czasu jakiś impuls im się włącza, Ostatnio wywalili jakąś wstrętną babę od szopek z plasteliny i kogoś kto to dziadostwo w przestrzeń wypuścił. W przypadku WOSP podziały nie są zero-jedynkowe. Wystarczy popatrzeć jak się zachowują główni przedstawiciele tej partii. Podobnie podzielony jest kk.


#Maria Anna   2019-01-13

mam w domu dwoje wnuków i teściów jedni mali drudzy starzy i za to że tak rząd najezdza na orkiestrę dam wiecej żeby mogła kiedyś uratować być może ich bliskich


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

20 lat powiatu elbląskiego

Pozostało5 dni

Na dzień 21 września 2019 roku zaplanowano uroczyste obchody 20 – lecia powstania...


Zaproszenie na Derby

Pozostało28 dni

Miłośników jazdy konnej zapraszamy w sobotę 14 września na zawody jeździeckie...