28 stycznia 2022 Walerego, Radomira, Tomasza
Reklama Heops

Pasłęcka Biblioteka Cyfrowa

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-12-04
Pasłęcka Biblioteka Cyfrowa

Biblioteka Publiczna w Pasłęku od ubiegłego roku jest członkiem klastra Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Cyfrowej. Na tej platformie – www.wmbc.olsztyn.pl, w dziale „Kolekcje Instytucji”, znajdą Państwo naszą Bibliotekę, gdzie w miarę możliwości publikujemy swoje pierwsze materiały – na chwilę obecną są to 55 różne obiekty: plan, dokumenty, dyplomy, zdjęcia i gazety.

Pozyskane w roku obecnym środki z programu „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2021” Instytutu Książki (o projekcie https://bppaslek.pl/90,kraszewski-komputery-dla-bibliotek-2021) pozwoliły m.in. za stworzenie specjalnego stanowiska do przyszłych prac digitalizacyjnych: ze skanerami (skaner laserowy do książek i dokumentów do formatu A3 oraz skaner do slajdów i klisz fotograficznych 35mm) i wydajnym graficznie komputerem stacjonarnym. Do prac digitalizacyjnych zakupiono również podstawowe oprogramowanie do wstępnej obróbki graficznej i pracy z warstwami OCR. Zakup ten, będący częścią wspomnianego projektu pozwoli na bardziej profesjonalne podejmowanie działań digitalizacyjnych i zwiększanie zasobów cyfrowych pasłęckiej biblioteki.

Zapraszamy do odwiedzin Biblioteki Cyfrowej – link do naszej, pasłęckiej, kolekcji znajduje się również na stronie internetowej Biblioteki: www.bppaslek.pl

0
0
0
0

kocham jarka
nasza