Jak pokazują statystyki, w Pasłęku większość mieszkańców zatrudniona jest albo w sektorze rolniczym, albo w przemyśle, głównie lekkim. Co ciekawe, zatrudnienie można znaleźć nie tylko w tych branżach. Poszukiwani są również pracownicy fizyczni, głównie budowlani oraz urzędnicy czy pracownicy administracyjni. W drugim przypadku, aby podjąć pracę, należy posiadać wykształcenie wyższe. Pozwala ono pracować na przykład na stanowisku specjalisty do spraw księgowości czy bibliotekarza. Przekrój ofert pracy w Pasłęku jest więc całkiem szeroki, dlatego warto regularnie przeglądać dostępne oferty. Można je znaleźć na przykład na portalu https://www.aplikuj.pl/praca/paslek. Co istotne, poszukiwania pracy warto rozpocząć od przygotowania życiorysu w formie elektronicznej, który można przesłać pracodawcy bezpośrednio z poziomu serwisu.
Nie ulega wątpliwości, że pasłęcki rynek pracy nie jest zbyt bogaty w oferty. Najczęściej w danej branży pojawiają się pojedyncze ogłoszenia, na które zwykle odpowiada wielu zainteresowanych. Pracę można jednak znaleźć w sezonie, gdy do miejscowości przybywają turyści. Lokalne kawiarnie, puby czy lodziarnie poszukują personelu przede wszystkim do obsługi ogródków. Pracę możemy dostać również przy zbiorach bądź jako pomoc w gospodarstwach. Oczywiście, jest to wyłącznie zajęcie sezonowe. Mieszkańcy Pasłęka radzą sobie jednak w zupełnie inny sposób, poszukując zatrudnienia poza granicami miasta. Zazwyczaj udają się oni w kierunku Elbląga, który oddalony jest od miejscowości o około 30 km. To sprawia, że bez większego problemu mogą oni dojeżdżać do pracy codziennie, zwłaszcza jeśli chodzi o zmotoryzowanych mieszkańców miasta. Choć pasłęcki rynek pracy nie jest bogaty, nie warto się poddawać, nie ustając tym samym w poszukiwaniach. W miarę możliwości możemy też szukać pracy w miejscowościach ościennych.
Znalezienie zatrudnienia w Pasłęku nie jest proste, zwłaszcza w krótszym okresie czasu. Niemniej jednak warto poszukiwać pracy poprzez różne kanały, między innymi zaglądając na dedykowane portale ogłoszeniowe. Doskonałym pomysłem jest również zarejestrowanie się w urzędzie pracy. Lokalny urząd skupia oferty od pracodawców zarówno prywatnych, jak i państwowych. Ciekawą alternatywą dla poszukujących pracy będzie też odwiedzenie poszczególnych zakładów z pytaniem, czy nie poszukują aktualnie pracowników. Właściciele mniejszych sklepików, restauracji czy barów nie zawsze publikują ogłoszenia w sieci - czasami wywieszają informacje o wolnych wakatach na szybach punktów usługowych bądź handlowych. Poszukując pracy, warto mieć oczy szeroko otwarte, a przede wszystkim nie ustawać w owych poszukiwaniach. Pamiętajmy, że niektóre firmy prowadzą stosunkowo długą procedurę rekrutacyjną, zatem zdobycie pracy może pochłaniać nieco więcej czasu. Czasami od momentu rozpoczęcia poszukiwań do podpisania umowy mija nawet kilka tygodni.
Komentarze
Praca, turystyka... Pasłęk to normalnie kraina mlekie i miodem płynąca! Teraz widzę przed sobą świetlaną przyszłość ... o, to chyba znicze :-)
Ciekawa koncepcja hah paslek miasto turystyczne? Jedyne powodu dla których turyści mieliby odwiedzić Paslek Czyli zabytkowe budynki, stare miasto, architektura, zieleń miejska są niszczone (tak nieodpowiednia przebudowa, konserwacja czy niedopasowanie stylów architektonicznych reklamoza, betonoza, parkingi, samochody wszędzie to niszczenie) Wiec trochę mi to się tu nie zgrywa z teza autora
Tymi pajacami młodymi na motocrossach to nie ma kto się zająć? Przekraczanie prędkości jeżdżenie po chodniku.
Pasłęk miasto turystyczne ??? Miasto w którym na turystykę wydaję się z budżetu gminy 0,52% środków.
Pracy jest. Lecz niestety za najniższą krajową. A jak chcesz zarobić to trzeba 200 lub więcej godzin mieć. Taka prawda.