19 stycznia 2019 Henryka, Mariusza, Marty

Patriotyzm przez duże „P” w Rychlikach ?

dodał 2018-04-05
Patriotyzm przez duże „P” w Rychlikach ?

Z oficjalnych informacji Urzędu Gminy w Rychlikach wynika, że przy siedzibie tamtejszych władz powstanie skwer z pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Zadanie wykona, wybrana w postępowaniu przetargowym, firma Domlux Sp. z o.o. z Pasłęka.
W tym celu Wójt przy kontrasygnacie skarbnika podpisał stosowną umowę z wykonawcą opiewającą na kwotę ok. 167 tys. zł. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na 29.6.2018 r. Jak napisano w uzasadnieniu tego kontraktu „celem budowy skweru jest utworzenie odpowiedniego miejsca, stanowiącego materialne świadectwo kluczowego wydarzenia w dziejach historii Polski, tj. odzyskania niepodległości, którego najlepszym odzwierciedleniem jest postać J. Piłsudskiego”. Pomysł, rozmach tego projektu zadziwia i pewnie bulwersuje nie tylko mieszkańców Rychlik. To projekt wręcz na skalę ogólnopolską, europejską, czyli z pewnością na poświęcenie przyjedzie co najmniej ten współczesny „naczelnik” rezydujący na Żoliborzu ? W tym miejscu Czytelnicy GP chcieliby z pewnością wiedzieć jakież to związki łączyły Marszałka Piłsudskiego ze wsią, którą przez prawie 700 lat zamieszkiwali Niemcy? A może to taki gminny przerost formy nad treścią ? Nie ma w gminie ważniejszych wydatków ? Jak by nie mówić – Marszałek od 18.4.2010 r. nie ma spokoju.
czytelnik


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Żądło i wójt   2018-04-18

Wójt Kiedo przegra wybory na jesieni. Sporo zrobił ale nastąpiło duże zmęczenie materiału - tzn wyborców. Wójt jest osobą permanentnie konfliktową - zapomniał że jego szefem jest m.in. starosta i przewodniczący rady powiatu. Wójt zagrywa na poziomie kłótni w osiedlowym maglu. Tak się nie da. Z władzami zwierzchnimi trzeba żyć w konstruktywnej zgodzie a nie - co rusz - odpalać jakiegoś smrodliwego bengala. Wybory jesienne wygra Z. Lichuszewski ponieważ ludzie chcą zmiany, chcą świeżości. Wójtowi Kiejdo pozostaną pszczoły. Ale one jego nie żądlą - w takim wymiarze jak on to robi.


#Lidia#Żądło i wójt  2018-06-09

Jak go nawet z seminarium wywalili, to co się dziwić


#Porada#Żądło i wójt  2018-06-08

A od kiedy starosta i przewodniczący powiatu to przełożeni wójta, burmistrza czy prezydenta miasta? Koń by się uśmiał.


#Ja   2018-04-05

Niech lepiej do szkoły w Rychlikach kupi wójt ksero bo pewnie nie wszyscy wiedzą że od dawna nie ma sprzętu w placówce.Szkoda mu pieniędzy na tak istotne rzeczy Chyba jedyna szkoła w Polsce w której nauczyciele na domowych drukarkach wszystko drukują.Skoro tak to w gminie też mogą obejść się bez ksero-mogliby się podzielić.Masakra


#YOLO#Ja  2018-04-06

Jeszcze wam mało. Takie pieniądze zarabiacie i jeszcze ciągle podwyżki się domagacie. Wstyd drodzy nauczyciele.


#Nl#  2018-04-06

Nauczyciel miesięcznie zarabia od 2000 do 2600 zł "na rękę". Tylko minister uważa, że 4000 - 5000 zł. Wysokie zarobki nauczycieli to mit wykorzystywany przez takich jak Pan/Pani.


#Ja#  2018-04-06

Mało? Czy w komentarzu jest coś o pieniądzach? Czytaj ze zrozumieniem.Brak w szkole ksero! To jest problem!


#Dociekliwy#  2018-06-08

A na jaką imprezkę Dyrektor szkoły wydał kaskę przeznaczoną na ksero? Minister ma pilnować kasy szkoły w Rychlikach? Mniej imprez, a więcej podnoszenia kwalifikacji państwo pedagodzy!


#Jak ja nie cierpię idiotów#  2018-06-09

kolejny jełop na tej stronie!


#Polska Niepodległa   2018-06-08

Mieszkańcy Gminy Rychliki popierają budowę pomnika Józefa Piłsudskiego, jednego z twórców naszej NIEPODLEGŁOŚCI ! Trzeba przypominać i budować tożsamość narodową. Jazgot postkomunistów, którzy stawiali nam przez kilkadziesiąt lat pomniki Lenina i Stalina oraz ciemiężyli Polaków nic nie da. Dla nich Jan Paweł II, Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Stefan Batory czy Jan III Sobieski to bohaterowie niepotrzebni. Bardzo potrzebne są takie inicjatywy jak Wójta i Radnych Gminy Rychliki.


#Nivea   2018-04-05

czyli, ze skoro kiedys mieszkali w wiekszosci Niemcy to wedle tego co tajemniczy czytelnik wypocil powinien stanac pomnik premiera Prus Otto von Bismarck'a?


#Gfd#Nivea  2018-04-05

albo hitlera. Tacy sa niektórzy. To folkasojcze, nie Polacy. Albo to jakaś plugawa masa ludzka. Czyli lewactwo bez przywiązania do Polski.


#Folkasojcz z R#  2018-04-06

Plagawy do imentu jesteś sam. Naucz się podstawowych słów ociężała umysłowo sieroto / ofiaro pobytu żołnierzy sowieckich w Polsce. A po niedzielnej mszy, nędzny kato-polaczku, nie zapomnij oszczać felgi samochodu sąsiada.


#Gfd#  2018-04-07

Nie znam słowa "plagawy" , to ruskie słowo lewaku? Ofiarami pobytu wojsk radzieckich w Polsce są chyba wszyscy Polacy. Ty to co innego, ty możesz być nawet ich potomkiem, spłodzonym na ubeckiej pryczy. Dodatkowo folksdojczem, człowiekiem - śmieciem. Miał racje Ziemkiewicz nazywając was polactwem. Znacie język polski i mieszkacie w Polsce ale nie jesteście Polakami.


#Taka prawda#  2018-04-07

taka prawda


#Plugastwo zza pryczy#  2018-04-07

w temacie pryczy. sowiecki sołdat spu.cił się za tą pryczę i pająki (pewnie czerwone) cię wychowały -


#Panisko   2018-04-07

Spotkałem niedawno byłego proboszcza z Rychlik. To co mówił o swoim byłym sąsiedzie - wójcie nie nadaje się nawet tutaj do powtórzenia. Chyba, że gość mówił nieprawdę, nie będę sprawdzać.


#Woźny   2018-04-06

Podobno w naszej szkole niezle się dzieje w tzw stosunkach służbowych pomiędzy wójtem a dyr . Czy pan dyrektor jeszcze jest dyrektorem ?? Może Warto mieć swoje zdanie i warto się nie bać.


#Proboszcz Samuel też#Woźny   2018-04-07

To nic dziwnego. Wójt błysnął i walnął jak meteor tunguski i odwołał p. Kasię, przedtem - oględnie mówiąc - 'po chrześcijańsku, jako niedoszły klecha' - mocno ją zgnoił. Zawezwał człeka gdzieś spod Sztumu. Ten nie dość, że był mikry - to notorycznie się spóźniał. Blamaż. I ciągłe wtrącanie się Wójta do szkoły, powoduje ze jest tak jak jest. Czyli źle.Może wyborcy to dostrzegą i uznają, ze w Rychlikach też jest potrzebna (bardzo pilnie) - "dobra zmiana".


#Mój wybór   2018-04-06

Obywatele zblizaja się wybory. Nie głosujcie na miernoty


#Thomas   2018-04-06

Ból dupy. Czyli co, znaczy w Pasłęku powinien stanąć pomnik imć ALbrechta Hohenzzolerna? Tu jest teraz POLSKA i upamiętniamy polskich bohaterów


#Bip   2018-04-06

może warto sprawdzić jak wyglądał przetarg na budowę wspaniałego pomnika ( i może nie tylko ten ). bo na bip gminy informacje o wyborze wykonawcy są dość zaskakujące?? mierna czy wierna komisjo rewizyjna ? rady gminy weź się do roboty i sprawdź kto i komu za publiczne pieniądze i czy zgodnie z prawem


#Wyborca   2018-04-06

Podobno nasi przestawiciele radni gminni, wszyscy jak jeden glosowali za tym aby wydać gminne pieniądze prawie..... 170 tys.zł..... na ten pomnik, może ktoś to potwierdzić. Jeżeli tak w czyim imieniu oni to robią. Z wpisów widać inne oczekiwania mieszkańców...


#Ex   2018-04-05

Przy okazji pomnika dom można sobie wybudować. Po to właśnie są takie inicjatywy wyprać pieniądze . BRAWO


#Aha   2018-04-05

Brawo Rychliki! Co na to burmistrz Pasłeka? W Pasłeku nie ma żadnego miejsca , w którym moznaby uświęcić 100 lecie Odzyskania Niepodlagłości. Jedyny Plac Tysiąclecia, który mogły być miejscem reprezentacyjnym burmistrz zamienił na lunapark.


#Ja   2018-04-05

Czy zostało to zrobione chicho ciemno ? Tu czytam ze już umowa podpisana na wykonanie a ja jako mirxkaniec nie wiedziałem ze taki w ogóle maja plan? Ktoś pytał o to czy mieszkańcom sie to podoba ? Skąd pieniadze z podatków ? Jestem zniesmaczony


#Jjnci   2018-04-05

Jeden brat w Pieniężnie rozwalił pomnik sługi dyktatora Stalina a drugi będzie w Rychlikach stawiać pomnik ku czci dyktatora i socjalisty Piłsudskiego. Udana rodzinka, kiej im do rozumu.....


#Mieszkaniec   2018-04-05

Totalne nieporozumienie ... Taka ilość pieniędzy na taki cel ? Skad ten pomysł ? Skad kasa ? Nie mogę pojąć. Jest tyle w tej wsi do zrobienia


#Ja   2018-04-05

Już jeden pomnik stoi ,tylko go nie widac . ! Myśle ,że sa wazniejsze wydatki niż ten pomysł! Jest wiele do zrobienia .A 165tyś moze dużo zrobic!


#Roman   2018-04-05

Pomysł nieco lepszy, niż stawianie pomnika L. Kaczyńskiego. Lecz czy wart uwagi? Nie lepszym byłoby wybudowanie funduszu imienia znamienitych Polaków, w postaci ufundowania ubogim mieszkańcom np. darmowych biletów PKS, czy darmowego wstępu na imprezy kulturalne?Takim pomnikiem mógłby chwalić się wójt, także Rada Gminy, na cały Świat i jeszcze pół Ameryki. Czyż nie?


#Bla bla   2018-04-05

A po prawicy popiersie jaśnie pana Kaczyńskiego i jaśnie pana wujta


#Mieszkaniec   2018-04-05

Przerost formy nad treścią. Władze Gminy chyba nie widzą innych, ważnych problemów mieszkańców. Miejmy nadzieje, że na jesieni wystawiona zostanie odpowiednia ocena.


#Pryk   2018-04-05

Pomysł zdecydowanie przerasta możliwości gminy. Moim zdaniem brak jest uzasadnienia historycznego na lokowanie go na terenie gminy pod hasłem 100-lecia odzyskania niepodległości.


#Taaa   2018-04-05

Jesli ktoś uważa, że emanacją odzyskania niepodległości przez Polskę jest tylko i wyłącznie postać Piłsudskiego, to ma marne rozeznanie w niezamierzchłej historii Polski.


#Ja10   2018-04-05

Albo niezadowolony exmieszkaniec


#Pan Marcin   2018-04-05

Drogi naprawcie a nie pomniki stawiacie


#Tulipan   2018-04-05

Popieram pomysł. Stawiamy.


#Wyborca   2018-04-05

Jak myślę że ten czytelnik powinien podpisać się Zbigniew L. ktory chce zaszkodzić w tegorocznych wyborach wójtowi Rychlik i obiac posadę na tym stanowisku. Oj Zbysiu Zbysiu za dużo Ty obiecujesz.


#Ja10   2018-04-05

Myślę, że do niedawna najbardziej zadłużona gmina w Polsce mogła by lepiej przeznaczyć 167tys. drogi gminne(bo do powiatowej się nie dorzucili), eliminacja starych rurociągów żeby uniknąć bakterii coli w wodzie, stypendia sportowe/naukowe dla dzieci, OSP, jakaś porządna inwestycja w ...Ale ktoś musi spełniać swoje wewnętrzne ambicje i marnować publiczne pieniądze...


#Bula   2018-04-05

Drogę i parking na cmentarz w Kwietniewie by zrobili bo tam jest masakra


#Nick   2018-04-05

A u nas tablice i ślimaki z kamienia jako symbol rozwoju Pasłęka


#Bolo   2018-04-05

Do kompletu powinien stanąć pomnik L. Kaczyńskiego.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Zaproszenie na Jordan

Wydarzenie odddbyło się 6 godzin temu 

Proboszcz parafii greckokatolickiej w Pasłęku ksiądz mitrat Andrzej Sroka zaprasza na...


20 stycznia 2019 r. w sali POK odbędzie się „Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019”....


Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na spektakl teatru...