8 sierpnia 2022 Cypriana, Emiliana, Dominika
Reklama Heops

Pięć ton elektrośmieci

dodał Ponad tydzień temu, 2022-07-31
Pięć ton elektrośmieci

Podczas VIII Pasłęckiego Festynu Ekologicznego jaki odbył się w Parku Ekologicznym zebrano pięć ton elektrośmieci, 600 kg makulatury, 500 kg zużytych baterii, 450 kg plastikowych nakrętek. Podczas festynu podsumowano konkursy „ Najpiękniejsza posesja” gdzie zwyciężyła posesja Małgorzaty Mirys i „ Aktywna i czysta wieś” , w którym wygrało sołectwo Aniołowo. Konkurs na najpiękniejszą posesję wspólnoty mieszkaniowej wygrała mała spółdzielnia mieszkaniowa Jurata. Podczas festynu posprzątano ścieżkę zdrowia w Parku Ekologicznym oraz posadzono kilkadziesiąt drzew przy drodze prowadzącej do Gołąbek. Podczas tej imprezy nie zapomniano o najmłodszych, którym animatorzy zapewnili wiele atrakcji w postaci zabaw i konkursów. Na scenie wystąpił zespół Perełki oraz kapela Sztama. Festyn uroczyście otworzył Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski. Wśród zaproszonych gości mogliśmy zobaczyć Starostę Elbląskiego Macieja Romanowskiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Młynary Adama Kędziora, dyrektora Elbląskich Zakładów Utylizacji Andrzeja Lemanowicza. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Burmistrz Pasłęka, Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu Sp. z o.o, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pasłęku i Pasłęcki Ośrodek Kultury.

Relację z imprezy przekazywała na żywo telewizja Polsat News.

ma

 

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :mury

Komentarze

 • święty45
   5 dni temu, 2022-08-02

  Festyn jak to festyn ale nasz "inteligent powiatowy" REDAKTORZYNA OD SIEDMIU BOLEŚCI pan J.P. "witał" wydzierając gębę na co niektórych przybyłych na festyn gości słowami KOMUNA JUZ SIE SKOŃCZYLA bo zaparkowali samochód bliżej sceny z powodu posiadanej pierwszej grupy inwalidzkiej .Ale co tam , pan i władca "KONIUSZY" J.P. może wszystko ale miernota zapomina z czyich pieniędzy utrzymywane są te "JEGO" włości.

  szkoda gadać
   Tydzień temu, 2022-07-31

  Byłem raz w 2018 i wystarczyło. Takiego bydła które rzuciło się na drzewka, trudno odzobaczyć.

  nick
   Tydzień temu, 2022-07-31

  Zwykła ustawka przed kamerami a gdzie był dyrektor parku?!

  Darek
   Tydzień temu, 2022-07-31

  Huhuhu ale ekologicznie! wszyscy uczestnicy na festyn wybrali się samochodami, które zaparkowali na trawie. Trawa, wbrew aktualnym apelom przyrodnikow by nie kosić ze względu na zachowanie bioroznorodnosci i zatrzymanie wody, skoszona wiec wyschła i jest brzydka. Wy jesteście jednym wielkim żartem w tym Pasleku.

  • Psychoprosiak Darek
    Tydzień temu, 2022-07-31

   Łolaboga miastowi samochody na parkingu postawiali! Po co to? Na co? Dupsko boli że musisz rowerem ze wsi dojeżdżać, bo cie na pksa nawet nie stać? :D

  • Darek Darek
    5 dni temu, 2022-08-02

   Ty masz jakaś chora obsesje dotycząca pieniędzy i statusu majątkowego, która się ujawnia tym, ze musisz koniecznie obrażać innych używając dodatkowo jakiś klasistowskich argumentów typu biedni ludzie ze wsi nie stać na samochód blabla. Strasznie to prymitywne. No i twoja powierzchowna analiza społeczna jest błędna. Samochód nie jest już wyznacznikiem statusu, jeżdżenie zbiorkomem i rowerem nie jest kwestia ubóstwa.

  dziadek
   Tydzień temu, 2022-07-31

  Sadzenie do kamery? To już kiedyś było.

  zenek
   Tydzień temu, 2022-07-31

  A te drzewa przeżyją chociaż?

kocham jarka
gp reklama