20 lutego 2019 Leona, Ludomira, Zenobiusza

Pierwszy dzień z Kulturą Wschodu już za nami

dodał 2018-08-19
Pierwszy dzień z Kulturą Wschodu już za nami
Wczorajszą imprezę na terenie Parku ekologicznego rozpoczęły warsztaty rękodzieła wschodniosłowiańskiego. Podczas zajęć chętni mieli okazję wykonać między innymi ludowy wianek. Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Kultur Wschodniosłowiańskich im. św. Cyryla i Metodego. O godzinie 17-stej rozpoczęły się koncerty. To była już szesnasta edycja tego muzycznego wydarzenia pod nazwą Pasłęcka Uczta Kultur Wschodu.

 

W części oficjalnej życzenia dobrej zabawy składali przedstawiciele władz samorządowych oraz mniejszości narodowych. Pierwszy koncert to występ zespołu Tuhaj Bej z Olsztyna, później na scenie pojawił się jeszcze The Ukrainian Folk z Górowa Iławeckiego i Nadzieja z Zielonej Góry. Gwiazdą wieczoru był ukraiński zespół Szpylasti Kobzari, który na bandżo wykonuje autorskie pieśni, utwory instrumentalne, covery światowych hitów oraz ukraińskich pieśni ludowych we współczesnej, rockowej formie.

Drugi dzień Uczty

Dziś (19.08) organizatorzy zapraszają około godz. 11.30 do cerkwi pw. Najświętszej Maryi Panny w Pasłęku. Tutaj odbędzie się prelekcja oraz wystawa ludowa sprowadzona specjalnie na tę okazję z węgorzewskiego Muzeum Etnograficznego. Po wernisażu dla gości raz jeszcze zagra zespół Szpylasti Kobzari.

 

Organizatorami imprezy są: Parafia Greckokatolicka w Pasłęku, Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Elblągu, Koło w Pasłęku, Stowarzyszenie Kultur Wschodniosłowiańskich im. św. Cyryla i Metodego w Pasłęku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało7 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało9 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało18 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...