25 sierpnia 2019 Luizy, Ludwika, Józefa

Pierwszy dzień z Kulturą Wschodu już za nami

dodał 2018-08-19
Pierwszy dzień z Kulturą Wschodu już za nami
Wczorajszą imprezę na terenie Parku ekologicznego rozpoczęły warsztaty rękodzieła wschodniosłowiańskiego. Podczas zajęć chętni mieli okazję wykonać między innymi ludowy wianek. Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Kultur Wschodniosłowiańskich im. św. Cyryla i Metodego. O godzinie 17-stej rozpoczęły się koncerty. To była już szesnasta edycja tego muzycznego wydarzenia pod nazwą Pasłęcka Uczta Kultur Wschodu.

 

W części oficjalnej życzenia dobrej zabawy składali przedstawiciele władz samorządowych oraz mniejszości narodowych. Pierwszy koncert to występ zespołu Tuhaj Bej z Olsztyna, później na scenie pojawił się jeszcze The Ukrainian Folk z Górowa Iławeckiego i Nadzieja z Zielonej Góry. Gwiazdą wieczoru był ukraiński zespół Szpylasti Kobzari, który na bandżo wykonuje autorskie pieśni, utwory instrumentalne, covery światowych hitów oraz ukraińskich pieśni ludowych we współczesnej, rockowej formie.

Drugi dzień Uczty

Dziś (19.08) organizatorzy zapraszają około godz. 11.30 do cerkwi pw. Najświętszej Maryi Panny w Pasłęku. Tutaj odbędzie się prelekcja oraz wystawa ludowa sprowadzona specjalnie na tę okazję z węgorzewskiego Muzeum Etnograficznego. Po wernisażu dla gości raz jeszcze zagra zespół Szpylasti Kobzari.

 

Organizatorami imprezy są: Parafia Greckokatolicka w Pasłęku, Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Elblągu, Koło w Pasłęku, Stowarzyszenie Kultur Wschodniosłowiańskich im. św. Cyryla i Metodego w Pasłęku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Artystyczne Lato 2019 - Korzuh

Pozostało11 22 minut

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej w Pasłęku

Pozostało20 dni

14 września w Pasłęckim Ośrodku Kultury wystąpią gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej....


Dożynki gminne

Pozostało21 dni

Burmistrz Pasłęka zaprasza na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się 15...