30 maja 2020 Ferdynanda, Karola, Jana

Pierwszy tydzień w nowych warunkach - Biblioteka

dodał Ponad tydzień temu, 2020-05-19
Pierwszy tydzień w nowych warunkach - Biblioteka

Minął pierwszy tydzień działania Biblioteki Publicznej w Pasłęku według nowych zasad, związanych z sytuacją zagrożenia epidemią COVID-19. Wprowadzone zostały nowe zasady funkcjonowania wg. wytycznych Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteki Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego .

Na pewno jest to sytuacja nowa i zmuszająca zarówno pracowników Biblioteki jak i Państwa, Czytelników, do dostosowania się do nowych realiów. Pierwszy tydzień działalności w nowym reżimie sanitarnym pokazał, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni i staramy się działać wg. wymaganych procedur. Serdecznie dziękujemy wszystkim dotychczas nas odwiedzającym Czytelnikom za zrozumienie i stosowanie się do nowych realiów. No i oczywiście zapraszamy tych, którzy jeszcze się wahają.

Zalecane jest umówienie się telefoniczne, jednak nie odmawiamy obsługi Czytelnika nieumówionego – jedyną niedogodnością w tym wypadku może być czasami konieczność zaczekania na swoją kolej. Dobrze jest też mieć, w wypadku umawiania się telefonicznego, przygotowaną listę książek do wypożyczenia – podanie jej wcześniej pozwoli na ich przygotowanie do odbioru. Niestety, na chwilę obecną nie ma możliwości korzystania ze swobodnego dostępu do księgozbioru jak i korzystania z Czytelni, komputerów oraz usług ksero i drukowania. Zachęcamy również do odwiedzin internetowego katalogu biblioteki – TUTAJ (można dokonać rezerwacji 2 książek, takie niestety są ograniczenia systemu lub też sprawdzić ich dostępność przed telefoniczną rezerwacją). Pełną informację o tym, jak korzystać aktualnie z biblioteki znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz na profilu FB Biblioteki, jest ona również umieszczona na drzwiach wejściowych. Za czas, kiedy Biblioteka była nieczynna, nie są oczywiście naliczane żadne kary za przetrzymanie wypożyczonych książek.

Punkt przyjmowania zwracanych książek znajduje się na parterze Biblioteki (Pasłęk) oraz na wejściu do Filii (Zielonka Pasłęcka) – w tym punkcie okazujemy zwracane książki bibliotekarzowi oraz samodzielnie umieszczamy je w kartonie. Punkt wydawania wypożyczonych książek znajduje się na piętrze (Pasłęk) oraz na wejściu (Zielonka Pasłęcka). Zwracane do biblioteki książki poddawane są 5-o dniowej kwarantannie (Biblioteki w Polsce przyjęły różne terminy – większość stosuje 5 lub 7 dniowy czas kwarantanny, chociaż znajdują się i takie, które książki poddają 10 lub 14 dniowej kwarantannie). Mamy nadzieję, iż możliwość powrotu do realiów sprzed 12 marca nastąpi szybko, czego sobie i Państwu życzymy, zapraszając jeszcze raz do wypożyczania książek.

 

Piotr Adamczyk

0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności