6 lipca 2020 Gotarda, Dominiki, Lucji

PiS wygrywa

dodał 2019-10-14
PiS wygrywa

Zwolennikom prezesa Kaczyńskiego i jego partii należy pogratulować wyniku i życzyć spełnienia wszystkich wyborczych obietnic. Prawie jedna czwarta narodu uwierzyła, że dobrobyt jest na wyciągnięcie ręki. Oby te marzenia o krainie szczęśliwości się spełniły.

Przegrani, myślę tu głównie o PO, powinni natychmiast dokonać gruntownych zmian kadrowych i podziękować nijakiemu przewodniczącemu Schetynie. Jeżeli nie dojdzie do żadnych zmian, za dwa lata tej partii nie będzie na mapie politycznej Polski.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Ukraińcy płacą też składki a nie korzystają   2019-10-17

Planowana dotacja to 49,4 mld zł. Do FUS identycznie jak w ubiegłym roku wpływało więcej pieniędzy, więc znów pojawił się margines wolnych 10 mld zł. I powędrował on właśnie na dodatki dla seniorów. Co ciekawe, w 2020 roku planowana dotacja jest… znacznie mniejsza. Rząd zapisał, że dorzuci tylko 26 mld zł - czyli o 23 mld zł mniej. Jak sobie poradzi PiS? Kolejną sztuczką. Zgodnie z projektem ustawy likwidującej OFE, tzw. opłata przekształceniowa trafi właśnie na konto Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.


#Wypłacają z naszych   2019-10-17

jak zaznacza dr Antoni Kolek, kolejne transfery w ramach 13. i 14. wcale nie muszą zostać wprost zapisane w projekcie ustawy budżetowej. - Spokojnie taki zabieg można nazwać kreatywną księgowością - zaznacza jednak. Dlaczego? Bo choć pieniądze bezpośrednio nie wędrują do seniorów z budżetu, to pośrednio budżet zasila nimi konto, z którego są wypłacane. Mówiąc bardziej obrazowo, państwo przekłada pieniądze z jednej kieszeni do drugiej i dopiero wypłaca emerytom i rencistom. A seniorzy już nie analizują, skąd są ich dodatkowe pieniądze. Są? Są. Analitycy woleliby jasną sytuację. - Środki na dodatkowe i jednorazowe świadczenie pochodziły do tej pory z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, do którego wpływają składki od Polaków (emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe - red.).


#Sześćdziesiąt proc poparło pis za XIII emeryturę   2019-10-17

Jeszcze w sobotę Ministerstwo Finansów cieszyło się z dobrych ocen polskiej gospodarki, które wystawiały kolejne agencje ratingowe. We wtorek w nocy jedna z nich się wyłamała. Skrytykowała wprost. Polityka gospodarcza Prawa i Sprawiedliwości oraz utrzymanie kierunku zmian w sądownictwie są negatywne dla profilu kredytowego Polski - ocenia agencja ratingowa Moody's. Istotnego - dla oceny gospodarczej Polski na świecie - ratingu nie zmieniła. Nie zmieniła też perspektyw, ale wysłała jednym pismem sygnał ostrzegawczy. Agencja wskazała między innymi, że projekt budżetu na 2020 rok nie zawiera skutków budżetowych obietnic wyborczych PiS. Mowa między innymi o 13. emeryturze, której w planowanym budżecie nie widać.


#Jan Kochanowski   2019-10-14

Już nie naczelnik tylko prezes Kaczyński . Szybko się uczysz choć to nie ten wiek. Ale jak to mówią lepiej późno niż wcale. Jestem pewien , że za jakiś czas napiszesz Pan Prezes Kaczyński .


#Xc#Jan Kochanowski  2019-10-14

Kult jednostki to anachronizm w normalnych demokracjach, więc go nie propaguj, chyba, że czujesz pis nosem, czyli próby tworzenia demokracji autorytarnej. Opozycja dostała matematycznie więcej głosów, ale to pisancjum ma sejmową większość i ku chwale dalej będzie właścicielem Polski. Będzie jednak ciekawiej i barwniej w tej kadencji dzięki pp. Korwinom, Braunom, Jachirom i Zandbergom.


#Polak#Xc  2019-10-17

Jakiż Ty jesteś zmanipulowany, sam o tym nie wiedząc. Jaki kult jednostki? Trafił nam się człowiek prawdziwy patriota, działający dla dobra Polski a przy tym zdolny polityk, który na tle pospolitej miernoty wydaje się geniuszem, więc wspólnicy go słuchają i wykonują jego polecenia. Przeciwnicy nie potrafią go pokonać więc zarzucają mu autorytarność, nie chcąc wspomnieć, że np. Tusk nie liczył się z nikim, będąc szefem swej partii i rządu. Też był zdolny, tylko że nie działał dla dobra Polski, bo nie był tym zainteresowany. Miał inny cel. Wtedy nie mówiono o autorytaryzmie czy kulcie jednostki. Nie słuchaj wrogiej Polsce propagandy, posłuż się własnym rozumem.


#Zmień nick na idiota bo obrażasz Polaków#Polak  2019-10-17

Te kręty z wieżami też były dla dobra Polski.


#Pasłęcki obserwator#Zmień nick na idiota bo obrażasz Polaków  2019-10-17

Najlepiej posłuchaj Jachyry, w sam raz dla Ciebie. Ten sam intelekt i zapatrywania.


#Do przedszkola literki odwzorowywać#Pasłęcki obserwator  2019-10-17

Ty baszmaku nawet nie potrafisz poprawnie odwzorować nazwiska posłanki. Możesz jej natutać.


#Nick#Do przedszkola literki odwzorowywać  2019-10-17

A kto to Jachyra ? To lewacka zdzira?


#Skąd się biorą idioci#Nick  2019-10-17

Wklej ten tekst ponownie z poprawnie napisanym nazwiskiem to będziesz miał to co trzeba. Ale ty tego gnojku niedomyty nie zrobisz bo tchorzem od ciebie śmierdzi na kilometr.


#Kolejny patriota i państwowiec job jego w job#Polak  2019-10-17

Pragnę uspokoić pana Siemoniaka, mam jeszcze dużo czasu na ewentualne pakowanie - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Stanisław Karczewski. W ten sposób odpowiedział na słowa polityka PO: "powinien zająć się pakowaniem rzeczy i wyprowadzką z rządowej willi przy Parkowej". Zapytany o to, czy wierzy, że układ sił w Senacie zmieni się na korzyść PiS, odpowiedział: - Mam bardzo głęboką wiarę i bardzo dużą wyobraźnię. Wiele rzeczy jestem sobie w stanie wyobrazić.


#Piotr W   2019-10-15

PO miało szanse przez 8 lat i choć nie jestem zwolennikiem PiS to PO niszczyło i nie słuchało głosu społeczeństwa. Już na wstępie zaczęli eksperymentować z finansami. Dzisiaj nawet PiS nie robi nic aby skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań w Europie. Tylko szuka odkrytej już Ameryki. I to będzie katastrofa. Ale jak się jest ślepym i głuchym. Dodam jeszcze tępym i bezmyślnym to obecnie dążenie rządzących to socjalizm i dyktatura. Propagandową telewizja, mediami można omamić tylko biednych ludzi, biednych umysłowo i finansowo. Niestety to smutna prawda. I niech teraz tupią Ci ze złości co myślą że to o Nich. Druga wojna światowa skończyła się dość dawno. Nawet socjalizm się skończył i za 14 lat tyle będzie socjalizmu co kapitalizmu. I co? Kapitalizm w Polsce również się nie sprawdził.


#Tak pytam#Piotr W  2019-10-17

Piotr, bitwa pod Grunwaldem też dawno się odbyła. Zauważ jesli możesz od kiedy mamy wolność od wschodniego sąsiada, że nadal nie mamy rozwiązamych problemów z ludźmi dawnego PRL-u,sędziami. Nadal są układziki i układy. Mamy opozycję do kitu. To tylko kilka problemów. A przykładami z za granicy to tak bardzo nie szafuj. Do tego trzeba miećmocne fundamenty m.in. w postaci wyrobionego politycznie społeczeństwa o politykach nie wspominając. A skąd mamy tylu w/g Cibie ludzi biednych fizycznie i umysłowo?!


#Pytanko   2019-10-16

Panie Jerzy, jak rzyć ? Nie , żebysmy byli ciekawi czy ból rzyci uprzykrza życie, pytamy dla satysfakcji. :)


#Pasłęk#Pytanko  2019-10-17

rzyć go rozbolała.... czyżby odbywało się odrywanie jej od stołka?


#Stachu   2019-10-17

A za cztery nie będzie POPISU.


#Jan   2019-10-16

Kaczyzm na długo zostanie w głowach Polaków. O narodzie wybrany, opamiętaj się.


#AlicjaSzkolnaAla   2019-10-14

Dopóki ten dobrobyt zapewnia 500+ uważam że wygrana jest słodkim dobrodziejstwem.


#Patriota   2019-10-14

Gratuluję wszystkim Polakom , ze poszli z czystym sumieniem do urn i zagłosowali na kogo chcieli . Tak jak w sporcie wygrywa lepszy ale nikt nie krzyczy na przegranego . Drodzy Polacy czas najwyższy zrozumieć . Chodzi o jedną Polskę o jeden kraj i jeden naród . Bądźcie ponad podziałami ponad hejtem . Nie dajcie sie teraz wkręcić w szukanie haków itp itd . Gratulacje dla PIS i wszystkich innyc . Tylko zgoda buduje . Pozamiatać smieci i zacząć meblować piękna Polskę . Cisz i spokój po wyborach


#1234#Patriota   2019-10-14

Powiedz to redaktorów.


#Amacie#1234  2019-10-14

powiedz to Panu Suchen...wi, który zrywał, mazał i niszczył plakaty opozycji. Na pewno doceni Twoje górnolotne starania się o zgodę. Z jednym tylko warunkiem: "Zgoda owszem, ale na naszych warunkach" .


#Polak#Patriota   2019-10-14

Patrioto - mówisz mądrze i rozsądnie. Potrzeba nam silnej Polski a jałowe i zbędne spory tylko nas osłabiają. Co innego merytoryczny spór o jakąś konkretną sprawę a co innego walenie w przeciwnika aby go pognębić i poniżyć. Bądźmy rozsądniejsi i rozważniejsi.


#Nika   2019-10-14

Pan Jurek nawet mądrze napisał.


#Złoty środek   2019-10-14

No nareszcie pisze Pan jak człowiek, do ideału daleko ale jest znaczna poprawa, bez chamstwa, obrażania ludzi głosujących na PIS (drwinę z wyborców jeszcze lekko widać) ale myślę, że da się z tego wyjść. A już sama mądrość to ostatnie 2 zdania - trzeba szukać przyczyn upadku i porażki na własnym podwórku a nie wyzywać tych innych od idiotów. Mniej Schetynów, Neumannów, Nitrasów itp, mniej gadania o PISie, mniej naśmiewania i kpin z ludzi...i może coś z tego będzie.


#Polak   2019-10-14

PO kontynuuje swój zjazd w niebyt. Oby tak dalej i oby coraz szybciej


#Nick   2019-10-14

Ooooo redaktor znalazł kolejną ofiarę tym razem padło na Grzegorza czy fala hejty i pogardy udzieli się w treściach artykułów na PO-KO


#Nick#Nick  2019-10-14

Żrą się między sobą, bo koryto coraz krótsze.


#StyX   2019-10-14

Jupiiiii nie będzie PO Pan Redaktor obiecał :) Trzymam za słowo.


#Nick   2019-10-14

Serio nie będzie was ?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności