28 maja 2020 Jaromira, Justa, Justyny

Plac zabaw gotowy

dodał 2017-07-16
Plac zabaw gotowy

Wczoraj mieszkańcy Zielonego Grądu w towarzystwie burmistrza Wiesława Śniecikowskiego oficjalnie otworzyli plac zabaw, jaki powstał w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Wykonawcą zadania była Szkoła Millenium Piotr Kraszewski z miejscowości Zawisty Nadbużne. W myśl projektu  zamontowano zestaw zabawowo – sprawnościowy, zestaw gimnastyczny, karuzela i  sprężynowiec (bujak). Koszt wykonania zadania to blisko 50 tys. zł. Sołtys sołectwa Zielony Grąd Wioletta Stańczak przyznała, że miała wątpliwości, czy ich projekt pokona sporą konkurencję i wygra. Jak się okazało, małe miejscowości także mają szansę na realizację marzeń za pomocą BO. Burmistrz z kolei podkreślał, że plac zabaw, prócz tego, że służy przede wszystkim dzieciom, ma także integrować wszystkich pozostałych mieszkańców, wszak najmłodsi przychodzą tu ze swoimi opiekunami.

Po części oficjalnej wczorajszej uroczystości, był czas na zabawę, poczęstunek i rozmowy. Mieszkańcy sołectwa dziękują także sponsorom, którzy wsparli tę imprezę: Ireneusz Kaszubski Smażalnia Okoń, Nauka Jazdy KOREL Ewa Koroblewska, Cukiernia Bieńkowscy, LEWIATAN Elżbieta i Leszek Gwara, MD OKNA  Daniel Majcher, Przedsiębiorstwo Handlowe Betka Elżbieta Szuchyta, PZU Bożena Szulago.

BO 2018

Dodajmy jeszcze, że w przyszłorocznym budżecie na realizację zadań, wyłonionych w budżecie obywatelskim zapisano kwotę 300 tys. zł. 187.500 zł przeznaczono na projekty, zlokalizowane na terenie miasta, a 112.500 zł na inwestycje na wsiach. Koszt pojedynczego zadnia nie może przekraczać 50 tys. zł. Harmonogram zakłada, że składanie propozycji w ramach BO rozpocznie się 31.lipca i potrwa do 8. września. Warto zatem już teraz zastanowić się nad swoją propozycją. Od 25. września rozpoczną się konsultacje społeczne (głosowanie). Wyniki poznamy do 17.listopada.

aw


0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0