8 sierpnia 2022 Cypriana, Emiliana, Dominika
Reklama Heops

Planowanie z mieszkańcami

dodał 2021-12-02
Planowanie z mieszkańcami

Gmina Pasłęk jako jedna z kilkudziesięciu gmin z terenu czterech województw (Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, Zachodniopomorskie) zakwalifikowała się do projektu „Planowanie z mieszkańcami”.

Projekt „Planowanie z mieszkańcami” to przedsięwzięcie, w którym gminy przy wsparciu Federacji przygotowują indywidualne pomysły prowadzenia konsultacji społecznych w obszarze planowania przestrzennego, dzięki którym konsultują z mieszkańcami stworzenie lub zmianę planów miejscowych lub studiów zagospodarowania gminy. A na realizację tych działań otrzymują wsparcie finansowe w formie grantów na konsultacje. Realizując Indywidualne Plany Konsultacji gminy wykorzystują różnorodne techniki i narzędzia konsultacyjne, m.in. punkty konsultacyjne, zespoły eksperckie, platformy internetowe, spotkania dyskusyjne, spacery badawcze.

W ramach projektu poddane szerokim konsultacjom społecznym zostaną prace planistyczne w zakresie opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w obrębie geodezyjnym Krosno i Sakówko w gminie Pasłęk oraz prace planistyczne w zakresie opracowania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego centralnej i wschodniej części Pasłęka w rejonie ulicy Strażackiej, Konopnickiej, Wojska Polskiego, Władysława Jagiełły oraz Bohaterów Westerplatte w Pasłęku.

 

 


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :mury

Komentarze

 • Beskit
   2021-12-02

  Aaaa teraz dopiero pytamy społeczność … jeden wielki lej bombowy w centrum miasta. Nikt za to nie ponosi odpowiedzialności. Poprośmy mieszkańców o komentarz :)

  • Błękit Beskit
    2021-12-02

   No a co na piernik do wiatraka, czyja to dziura w ziemi, fajnie niech pytają ludzi co tam ma być przecież po to chyba pytają

  Roman
   2021-12-02

  A co z planami budowy łącznika? Prędzej, czy później sprawa by-passa powróci. W/g mnie im wcześniej, tym lepiej. Nigdzie nie doszukałem się źródła kwoty 30 mln zł dotyczącej kosztów budowy, niemniej jednak pamiętać należy o słuszności zasady "Im później, tym drożej". szczególnie przy zafundowanej nam inflacji.

kocham jarka
gp reklama