16 września 2019 Edyty, Korneliusza, Cypriana

Pluszaki pomagają w walce z chorobą

dodał 2018-12-05
Pluszaki pomagają w walce z chorobą
Dzieci przebywające w pasłęckim szpitalu miały wczoraj wyjątkowe odwiedziny. Na oddziale pojawili się wolontariusze ze szkoły w Miłakowie, którzy w imieniu Fundacji Mam M arzenie obdarowali je misiami.

 

Wcześniej podobne akcje przeprowadzono m.in. w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, sanatorium w Ameryce koło Olsztynka oraz w Giżycku. W sumie wolontariusze rozdali już kilkaset pluszowych zabawek. Członkowie i przyjaciele fundacji zadbali także o wzbogacenie wyposażenia szpitalnych świetlic. Na pasłęcki oddział trafiło kilka worków z książkami, zabawkami, grami planszowymi, kolorowankami i akcesoriami do malowania. Dodajmy jeszcze, że to już druga akcja fundacji Mam Marzenie w Pasłęku i jak zapowiadają wolontariusze - z pewnością ich jeszcze spotkamy w naszym mieście.

Akcja ma związek z Dniem Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Pluszaki, jakie wolontariusze przekazali dzieciom pochodzą ze zbiórek, w których uczestniczyli uczniowie z ponad 40 placówek z terenu naszego województwa.

W ubiegłym roku w akcję włączyło się kilka placówek oświatowych, tym razem jest ich ponad 40, więc można powiedzieć, że akcja się rozrasta. Wszędzie dzieciaki reagują podobnie, są zaskoczone, ale i szczęśliwe, a nam o ten uśmiech właśnie chodzi, bo on dodaje siły do walki z cierpieniem – mówi Przemysław Kubiak z fundacji Mam Marzenie.

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Babcia   2018-12-05

fantastycznie


#Nick   2018-12-05

Podziękowania dla wolontariuszy a zdrowia dla wszystkich!


#W tym rzecz   2018-12-05

wspaniała akcja, ludzie o wielkim serduchu. Uśmiech dziecka bezcenny!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

20 lat powiatu elbląskiego

Pozostało5 dni

Na dzień 21 września 2019 roku zaplanowano uroczyste obchody 20 – lecia powstania...


Zaproszenie na Derby

Pozostało28 dni

Miłośników jazdy konnej zapraszamy w sobotę 14 września na zawody jeździeckie...