27 stycznia 2020 Przybysława, Anieli, Jerzego

Pluszaki pomagają w walce z chorobą

dodał 2018-12-05
Pluszaki pomagają w walce z chorobą
Dzieci przebywające w pasłęckim szpitalu miały wczoraj wyjątkowe odwiedziny. Na oddziale pojawili się wolontariusze ze szkoły w Miłakowie, którzy w imieniu Fundacji Mam M arzenie obdarowali je misiami.

 

Wcześniej podobne akcje przeprowadzono m.in. w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, sanatorium w Ameryce koło Olsztynka oraz w Giżycku. W sumie wolontariusze rozdali już kilkaset pluszowych zabawek. Członkowie i przyjaciele fundacji zadbali także o wzbogacenie wyposażenia szpitalnych świetlic. Na pasłęcki oddział trafiło kilka worków z książkami, zabawkami, grami planszowymi, kolorowankami i akcesoriami do malowania. Dodajmy jeszcze, że to już druga akcja fundacji Mam Marzenie w Pasłęku i jak zapowiadają wolontariusze - z pewnością ich jeszcze spotkamy w naszym mieście.

Akcja ma związek z Dniem Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Pluszaki, jakie wolontariusze przekazali dzieciom pochodzą ze zbiórek, w których uczestniczyli uczniowie z ponad 40 placówek z terenu naszego województwa.

W ubiegłym roku w akcję włączyło się kilka placówek oświatowych, tym razem jest ich ponad 40, więc można powiedzieć, że akcja się rozrasta. Wszędzie dzieciaki reagują podobnie, są zaskoczone, ale i szczęśliwe, a nam o ten uśmiech właśnie chodzi, bo on dodaje siły do walki z cierpieniem – mówi Przemysław Kubiak z fundacji Mam Marzenie.

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Babcia   2018-12-05

fantastycznie


#Nick   2018-12-05

Podziękowania dla wolontariuszy a zdrowia dla wszystkich!


#W tym rzecz   2018-12-05

wspaniała akcja, ludzie o wielkim serduchu. Uśmiech dziecka bezcenny!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności