16 stycznia 2019 Marcelego, Waldemara

Po sesji: Marian Matuszczak zasłużonym dla województwa

dodał 2017-09-03
Po sesji: Marian Matuszczak zasłużonym dla województwa

W piątek 1. września radni Rady Miejskiej w Pasłęku spotkali się na pierwszej, powakacyjnej sesji. Pierwsza cześć obrad to m.in. uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów: „Najładniejsza posesja 2017” i „Aktywna, piękna i czyta wieś” oraz sprawozdanie z prac archeologicznych przy pasłęckim zamku. Gościem na sesji był przewodniczący sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Jan Bobek, który wręczył Marianowi Matuszczakowi Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W uzasadnieniu wniosku o nadanie tego wyróżnienia czytamy, że życie zawodowe M. Matuszczaka było związane z rozwojem oświaty na terenie naszego województwa. Od 2004 roku jest dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych. Poza tym pełnił wiele funkcji publicznych, był radnym powiatowym, a obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Pasłęku.

Przez lata inicjował rozwój infrastruktury szkół z terenu gminy Pasłęk, a ostatnio czynnie brał udział w pracach nad wprowadzeniem zmian w oświacie, wynikających z nowej ustawy Prawo oświatowe – M. Matuszczak dał się poznać jako kompetentny i skutecznie działający radny, dobrze znający zagadnienia dotyczące samorządu (…) Cechuje go zaufanie i wysoki poziom kultury osobistej. Jest osobą kreatywną, umiejącą znaleźć rozwiązanie dla wielu problemów. Cieszy się także ogromnym szacunkiem wśród mieszkańców gminy i miasta Pasłęk – mówił o sylwetce wyróżnionego przewodniczący rady Edward Skalij.
W dalszej części obrad radni zajęli się sprawozdaniem z przygotowań placówek oświatowych do nowego roku szkolnego, oceną realizacji wakacyjnych przedsięwzięć sportowych i kulturalnych oraz głosowaniem nad zaplanowanymi uchwałami. Zadecydowali o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi chojnickiemu w formie dotacji celowej na usuwanie skutków nawałnicy oraz o przekazaniu dotacji powiatowi elbląskiemu na wyremontowanie ul. Limanowskiego. Radni przyjęli też program oddłużeniowy, określający szczególny tryb umarzania zadłużeń użytkowników lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy oraz program ochrony środowiska dla gminy Pasłęk na lata 2017-2020. Ciekawym punktem sesji była dyskusja nad ustaleniem nazw nowych ulic w Pasłęku, jakie wyznaczone zostały zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego centralnej i wschodniej części Pasłęka. Po dyskusji radni zdecydowali, ze w sąsiedztwie drogi do Rogajn powstaną takie ulice jak: Morąska, Szeroka, Piękna, Dolinka, Wspólna i Wąwozowa.

aw


0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Bez zasług   2017-09-03

Kuba w Chłopach u Boryny za zasługi dostał dwie koszule, kapote i dwa ruble w gotówce


#Fan   2017-09-03

Gratulujemy. Pan dyrektor to super gość.


#Podpis   2017-09-03

klapa rąsia buźka goźdxik


#Bezradna   2017-09-03

mój mąż też jest z zawodu dyrektorem i jeszcze odznaki nie dostał ? a pan M jak rozwijał oświatę może jakieś konkrety a nie buźka klapka goździk !


#Podpis   2017-09-03

PO linii partyjnej ? Platforma Obywatelska czuwa i pilnuje terenu.


#Tubylca   2017-09-03

Gratulacje Panie Marianie !!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

DKK dla dzieci

Pozostało1 dzień

Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat na spotkania...


Zaproszenie na Jordan

Pozostało3 dni

Proboszcz parafii greckokatolickiej w Pasłęku ksiądz mitrat Andrzej Sroka zaprasza na...


20 stycznia 2019 r. w sali POK odbędzie się „Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019”....