7 kwietnia 2020 Rufina, Celestyna, Jana

Pochylnia Jelenie już otwarta

dodał 2018-06-15
Pochylnia Jelenie już otwarta
Prace remontowe w maszynowni zakończono sukcesem i pochylnia Jelenie otrzymała pozytywną opinię Transportowego Dozoru Technicznego – taką informację przekazał wczoraj zarządca Kanału Elbląskiego, jakim jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Oznacza to otwarcie żeglugi na całym odcinku kanału (Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny) codziennie w godzinach od 8.00 do 19.00.

 

Przypomnijmy, że do awarii na pochylni Jelenie doszło pod koniec kwietnia tego roku. Wówczas uszkodzeniu uległa podpora dolna łożyska ślizgowego wału bębna napędowego (wodnego). Po dwóch miesiącach, żegluga na po kanale znów jest możliwa. Sezon potrwa do końca września.


Kanał Elbląski, będący pomnikiem historii, to najdłuższy kanał żeglowny w Polsce. Infrastruktura Kanału jest unikatowa w skali światowej i w takiej formie funkcjonuje już ponad 150 lat. Ten zabytek hydrotechniki działa dzięki systemowi pięciu zabytkowych pochylni z tzw. suchym grzbietem (statki, żeby pokonać różnicę poziomów, są umieszczane na wózkach i przeciągane po torowisku za pomocą stalowych lin, które porusza koło wodne). Trzeba dodać, że Kanał Elbląski to prawdziwy magnes na turystów. W poprzednim sezonie, przez każdą z pochylni przeprawiono przeszło 2,5 tys. jednostek pływających.

aw


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Montana71   2018-06-15

czy ktos wie ile kosztuje przeprawa?


#Drożyzna#Montana71  2018-06-16

Bilet z Elbląga do Ostródy kosztuje bagatela tylko jedyne 120 zł


#Aaa   2018-06-15

Szlak tyrystyczny i krajobrazy ciekawy widok ale dobrze by bylo gdyby ktos sie zainteresowal skoszeniem tych wysokich chwastow co wszystko przyslaniaja


#Janosik   2018-06-15

Ktoś może zająć się tym debilem motocyklistą na Westerplatte od rana szlifuje swoją kosiarkę.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności