28 maja 2020 Jaromira, Justa, Justyny

Podrzucone śmieci

dodał 2019-02-28
Podrzucone śmieci

W dniu 27 lutego 2019 r. właściciel firmy wykonującej prace remontowe elewacji budynku przy ul. Ogrodowej w Pasłęku został ukarany mandatem w kwocie 500 zł.

Kara została nałożona za podrzucenie odpadów remontowych do osiedlowych pojemników na odpady przeznaczone do selektywnej zbiórki. Wśród powyższych odpadów znajdowała się papa, która jest odpadem niebezpiecznym, wymagającym specjalnego sposobu utylizacji. Ponad to zostały również podrzucone odpady biodegradowalne w postaci krzewu usuniętego z terenu remontowanego budynku - informują pracownicy Urzędu Miejskiego.

Przypominamy, że obowiązuje kategoryczny zakaz wyrzucania odpadów remontowych do gniazd przeznaczonych na segregację odpadów.

Firmy wykonujące prace modernizacyjne są zobowiązane wyposażyć remontowaną nieruchomość, na czas wykonywanych prac, w kontener na odpady budowlane i rozbiórkowe lub zaopatrzyć się w specjalnie do tego przeznaczone worki oraz pojemnik na odpady komunalne przeznaczone do zbierania odpadów wytworzonych przez pracowników firmy wraz ze złożeniem deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W zamian za uiszczaną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi świadczone są usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych wytworzonych przez pracowników. Natomiast odpady pochodzące w działalności firmy (odpady poprodukcyjne tzn. w tym przypadku wszelkie odpady budowlane) właściciel firmy powinien zagospodarować we własnym zakresie.

 

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Roman   2019-02-28

U nas, ostatni przypadek podrzucenia śmieci do przyleśnego rowu, miał miejsce w październiku ub r. Nasz sołtys, po informacji od miejscowego monitoringu w postaci Agaty, ukarał sprawcę czynu, w porozumieniu z nadleśniczym, karą wyczyszczenia rowu przy krajówce na długości 80 mb ze śmieci wszelakich, powierzając nadzór swej tajnej agentce, Agacie właśnie. Nie notujemy zanieczyszczeń od tego czasu. Nawet kierowcy nie rzucają butelek.


#JA   2019-02-28

LEPIEJ UKARAĆ TEGO CO WYMYŚLIŁ USTAWĘ DOT . SEGREGACJI ŚMIECI, NIGDY NIE BYŁO TAKIEGO BAŁAGANU PRZY POJEMNIKACH, KTÓRYCH JEST ZRESZTĄ ZA DUŻO , SEGREGACJA POWINNA ODBYWAĆ SIĘ NA WYSYPISKU


#Jarosław#JA  2019-02-28

Na wysypisku to oni to wszystko mielą nazat


#Roman#Jarosław  2019-02-28

Nazad.


#Beton   2019-02-28

Wszystkie firmy remontujące mieszkania i inne nieruchomości w podobny sposób pozbywają się swoich odpadów. Miejsca do selektywnej zbiórki idealnie nadają się do tworzenia dzikich wysypisk. Wszyscy pokrywamy koszty takich cwaniaków.


#Miastowy   2019-02-28

A kto ukarał straż miejska czy policja


#Maria Anna   2019-02-28

Tak trzymać karać nie patrzeć bowiem myślenie nie boli


#Aaa   2019-02-28

bez jaj


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności