21 maja 2022 Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Reklama Heops

Pół miliona za utylizację odpadów z Borzynowa

dodał Ponad tydzień temu, 2022-05-13
Pół miliona za utylizację odpadów z Borzynowa

Przypominamy, że na początku roku do Borzynowa trafiło 50 tys. litrów toksycznych odpadów. Od tamtej pory trwa batalia o utylizację zagrażających życiu substancji. Koszt utylizacji szacowany jest na około 500 tys. złotych. Gmina nie ma takiej kwoty. Jeżeli nie będzie wsparcia z zewnątrz, konieczne będzie zaciągnięcie kredytu. Mamy nadzieję, że osoba odpowiedzialna za sprowadzenie odpadów poniesie finansowe konsekwencje tego czynu, łącznie z przepadkiem mienia.

jp


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :amur

Komentarze

 • Łukasz
   5 dni temu, 2022-05-15

  Ciekawe skad informacja ze odpady są toksyczne skoro jedyne zabezpieczenie to plotek który może każdy sforsować? Mam nadzieję że odpowiednie osoby zajmą się autorem tak rzetelnego artykułu tak jak miało to miejsce na rozprawie w dniu 18.07.2019 w sądzie rejonowym w Elblągu. Pewnie reszta informacji z artykułu też bardzo rzetelna.

  Roman
   Ponad tydzień temu, 2022-05-13

  "łącznie z przepadkiem mienia." To fragment z tekstu. Myślę, że to jedyne wyjście, które powinno być, po egzekucji komorniczej, upublicznione i podane do wiadomości wszem, wobec i każdemu z osobna, na każdym jarmarku i co drugim targu. Jeżeli nawet gdzieś na świecie nie dba się o ekologię, zadbajmy o to w naszym środowisku. A środowisko nam się zrewanżuje i to pozytywnie.

kocham jarka
Żwirownia 1140 px