Policjantem jest się również po służbie

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-02-20
Policjantem jest się również po służbie

Policjant, który po służbie robił zakupy w jednym z pasłęckich sklepów samoobsługowych zauważył dziwną sytuację. Nerwowo zachowującego się mężczyznę. Chwilę później zatrzymał 21-latka, który próbował uciec z niezapłaconym towarem.

Zdarzenie miało miejsce w Pasłęku około godziny 19.00. Tam, wychodzący ze sklepu policjant zauważył nerwowo zachowującego się 21-latka. Kojarzył go z przeprowadzanych wcześniej interwencji dotyczących kradzieży sklepowych. Poczekał więc przy wyjściu na rozwój wydarzeń. Po chwili 21-latek zabrał z półki towar i wybiegł ze sklepu wprost na policjanta, który tam na niego już czekał. Na miejsce został wezwany patrol, który przejął sprawcę. Teraz młody mężczyzna odpowie za kradzież sklepową.

Jeżeli jest to wykroczenie sprawcy kradzieży grozi grzywna, jeżeli natomiast czyn lub seria czynów zostanie zakwalifikowana jako przestępstwo może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Kapral rez   Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

Po dojściu do władzy PIS postawił na szefa MON głównego ideologa swojej partii Macierewicza , który jest I zastepcą Kaczyńskiego w partii. Macierewicz przed stanem wojennym z Kaczyński wydawali gazetkę dla młodzieży GŁOS i tu ON był szefem Jarosława. Ten jak dopadł armii , to rozwalił doszczętnie. Wszystkie ogniwa wojskowe zostały pozbawione doświadczonej kadry, a bez kadry nie ma wojska. Wystarczy ?


#Plutek#Kapral rez  Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

Masz za mało wiedzy by cokolwiek o obecnym wojsku mówić.


#Kapral podchorąży#Kapral rez  Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

Niemcy wiedzieli kiedy zaatakować Sowietów, po czystkach w armii


#Pasłęcki obserwator   Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

Jeśli chodzi o służbę wojskową to przymusowy pobór powinien być już dawno wprowadzony i PiS powinien to bezzwłocznie zrobić. Choć pewnie podniesie się krzyk na cały Eurokołchoz. Służba wojskowa to: - 1. każdy młody człowiek nauczy się porządku, rygoru i z maminsynka zmieni się w mężczyznę, - 2. wszyscy młodzi, których rozsadza energia i z głupoty robią zadymy, przewracają śmietniki, wyłamują drzewka, chleją, ćpają, na forsownych ćwiczeniach wyładują swój nadmiar energii a niektórzy znajdą swój cel w życiu stając się zawodowymi żołnierzami, - 3. Polska w razie potrzeby będzie dysponowała milionami już wyszkolonych żołnierzy. Jedna uwaga - służba wojskowa powinna być ciężka, intensywna, forsowna ale stosunkowo krótka aby nie zabierała z życiorysu zbyt wiele czasu.


#Obudż się znawco od siedmiu boleści#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

Czy ty wiesz co to znaczy pobór powszechny do wojska? Gdzie masz lokum jak wszystkie koszary pozamieniane na Bóg wie co, ot choćby w Olsztynie na Artyleryjskiej - było pięć jednostek a dziś instytucje, sklepy, mieszkania. Skąd wziąć kadrę do szkolenia. Skąd mundury, buty, i to na pól roku a potem do wyrzucenia,łóżka, pościel, broń, amunicja......I jeszcze bredzisz, że to powstrzyma patologię - większej nie było jak w poborowym wojsku, zrobi człowieka charakternym, szczególnie jak go byle łachmyta kapral sponiewiera....ech pisać się odechciewa po przeczytaniu twoich pierdów.


#Papierowa armia#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

Zaawansowane wiekowo są okręty podwodne. "Dwa kobbeny zostały zbudowane w połowie lat 60. Dziś każde ich zanurzenie to ryzyko. Zdrowy rozsądek nakazuje, by w najbliższych latach je wycofać. Tymczasem my wciąż w nie inwestujemy. Mamy jeszcze okręt klasy Kilo, który dostaliśmy 'w prezencie' od Związku Sowieckiego w 1986 r. Od kilku lat toczą się na nim nieustannie prace remontowe i trudno traktować go jako jednostkę o poważnych walorach bojowych. Można wręcz zaryzykować tezę, że te okręty są utrzymywane w służbie po to, by marynarze mieli etaty, a Polska mogła oficjalnie mówić, że dysponuje okrętami podwodnymi"


#Pasłęcki obserwator#Papierowa armia  Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

Jest wiele nieprawidłowości w polskiej obronności i być może masz rację w tym co piszesz, nie orientuję się w temacie który poruszyłeś. Każda słuszna krytyka to rzecz cenna, bo tłucze w decydentów, by podejmowali trafne decyzje. A nie zawsze tak jest, krzyżują się tam różne czynniki, interesy, wpływy i nie zawsze decyzje są najlepsze. Ale ja nie o uzbrojeniu pisałem, bo się na tym nie znam na tyle, by się wymądrzać ale o konieczności wprowadzenia służby obowiązkowej z innych powodów, które opisałem.


#Pytam#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

A ty byłeś choć jeden dzień w wojsku? Nie wierzę. To skąd wiesz jak to działa? Zrobili z ciebie z gamonia i opryszka mena?


#Na cholerę nam wielka niewyposażona armia#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

Przeprowadź się do Izraela tam będziesz miał co żądasz. Armia obowiązkowa choć nie koniecznie liczna ale za to jak wyposażona!


#Pasłęczanin#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

Wtedy to już w ogóle młodzi wyjadą...I tyle ze służby. Nikt w tych czasach nie będzie sobie orał psychiki w woju


#Pasłęcki obserwator#Pasłęczanin  Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

Nikt rozsądny nie będzie uciekał za granicę z powodu półrocznej służby wojskowej. Uniknęlibyśmy w ten sposób tysięcy bezmyślnie żyjących młodych obiboków, nie znających obowiązków, żyjących często na koszt rodziców, rozpitych piratów drogowych, ćpunów marnujących sobie życie i tym podobnych przypadków. Nie mam złudzeń, że wszyscy zmądrzeją ale jakaś znaczna część na pewno. To zagadnienie to zupełnie inna sprawa niż solidne uzbrojenie wojska ale równie ważne.


#Ale jaja#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

Co ty koleś za pier.doły pociskasz


#Rozśmieszony#Ale jaja  Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

Widzę, że tobie krótka, mordercza, forsowna służba wojskowa dobrze by zrobiła. Zmądrzałbyś.


#Kapral#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

i skończyło by sie to ciotostwo w wąskich nogawkach.


#Janusz#Kapral  Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

I tylko w te telefony paczom i gupiejom glomby jedne. Na budowie to by zoden godziny nie wyczymiel.


#Janusz#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

I lodsiejom ziarna lot plef


#Porządkowy#Janusz  Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

Jak nie ma wymuszonego porządku, to wiele pożytecznych ziaren zamienia się w nieużyteczne plewy. A szkoda każdego ziarenka.


#Roman   Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

"Zdarzenie miało miejsce w Pasłęku około godziny 19.00. Tam, wychodzący ze sklepu policjant zauważył nerwowo zachowującego się 21-latka." to cytat z tekstu. Martwi mnie treść teksu zapodanego przez OFICERA PRASOWEGO zapodającego, że tam, czyli w Pasłęku coś się stało i to ok. 19-tej. Może warto wymienić oficera na podoficera, może na podoficerkę, która potrafiłaby wyjaśnić to inaczej? Może podałaby tekst "Zdarzenie miało miejsce pod sklepem w Pasłęku ok. godz. 19-tej... "? Unikniemy wątpliwości, czy tam oznacza Pasłęk, czy sklep.


#Man#Roman  Ponad miesiąc temu, 2020-02-21

Nie pod sklepem, tylko w sklepie... Znalazł sie oficer poliglota.


#Remimarko   Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

To ten Patus Sosna to w biedrze było widziałem


#Sprawdzony#Remimarko  Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

Ja słyszałem że to ten menel z Polka. Cieśla na niego mówią. Nie raz go widziano


#NIKIM   Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

I bardzo dobrze tępić patologię!! Menele niw wezmą się do pracy tylko wszystko lekko, po 2 powinni im wprowadzić służbę wojskową....


#Janusz#NIKIM   Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

Powinni och wykajstrowac i do prac porządkowych na rzecz gminy wysłać w różowych kamizelkach co by każdy wiedział, ze to jest złodziej. Dziś kradnie dyktę ze sklepu a jutro komu oko wydłubie


#Hhh#NIKIM   Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

Z wojskiem to nie przesadzaj , pewnie kobieta to napisała


#Janusz#Hhh  Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

A niech idom do wojska życia poznać bo tero to na ulicy albo sOMsiad złodziej albo eunuch w rurkach


#Hhh#Janusz  Ponad miesiąc temu, 2020-02-20

Jak było wojsko to tam dopiero była patologi i dotyczyło to dowództwa. Jak ktoś jest debilem to wojsko tego nie zmieni . Trzeba poprustu karać mocniej , zwiększenie kar nic nie kosztuje a dużo by zdziałało. Ale wiadomo złodziejstwo sięga samej góry więc co będą dla samych siebie kary zwiększać w razie co.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności