15 września 2019 Albina, Nikodema, Marii

Polonia przegrała w Miłomłynie

dodał Dwa tygodznie temu, 2019-09-01

Dramat Polonii rozpoczął się już w tygodniu poprzedzającym sobotni mecz, kiedy kontuzji nabawił się kolejny bramkarz. Ostatecznie między słupkami stanął młody Kacper Kądziołka. Dodatkowo pasłęczanie w czasie 35 minut gry otrzymali dwie czerwone kartki. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 (2:0) dla spadkowicza cz IV ligi Tęczy Miłomłyn. Polonia słabo rozpoczęła sobotni mecz. Nasza drużyna straciła pierwszego gola w 13 min. po rzucie wolnym wykonywanym przez gospodarzy. Po chwili z boiska wyleciał Mateusz Brzozowski, który faulował napastnika Tęczy. Sytuacja stała się jeszcze bardziej skomplikowana dziesięć minut przed przerwą, gdy z placu gry został usunięty Tomasz Augustyńczyk. Po chwili Tęcza zdobyła gola z rzutu karnego i mogła grając z przewagą dwóch piłkarzy kontrolować mecz. Waleczna postawa naszego zespołu pozwoliła w drugiej połowie na zdobycie dwóch goli – Bardzo słabo rozpoczęliśmy mecz – mówił trener Piotr Zając – Mieliśmy duże problemy z utrzymaniem się przy piłce i z konstruowaniem akcji. Po dwóch czerwonych kartkach odrobienie strat grając 9 na 11 było praktycznie niewykonalne. W drugiej odsłonie już w osłabieniu zespół pokazał charakter walcząc i strzelając bramki. Przed nami mecz z Rybnem do którego przystąpimy bez kartkowiczów i bez Huberta Konczewskiego. Na dziś nie wiadomo też jak będzie wyglądała sytuacja z Adamem Koniecznym, który opuścił boisko z urazem kolana. Cały czas mamy też problem z obsadą bramki. Za tydzień już po meczu z Rybnem wróci do nas Tomek Wojtkiewicz. Przyznam że dawno nie widziałem takiego kataklizmu jeśli chodzi o urazy bramkarzy. Mimo tego zagramy w sobotę najlepiej jak potrafimy i mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć punkty. W sobotnim meczu rywalem Polonii będzie drugi w tabeli Delfin Rybno. Początek pojedynku o godz. 17. Tęcza Miłomłyn – Polonia Pasłęk 5:2 (2:0) Bramki dla Polonii: Konrad Szymański 75, 83 Polonia: Kądziołka – Wiczyński (62' Sowizdrzał), Czerniewski, Augustyńczyk, Brzozowski, Wiernicki (40' Gapski), Żukowski, Konieczny, Kuczkowski (68' Szymański), Konczewski (70' Bildziuk), Kamiński (80' Olejniczak)