6 sierpnia 2020 Slawy, Jakuba, Oktawiana

Pomóż zwierzętom przetrwać sylwestra

dodał 2012-12-31
Pomóż zwierzętom przetrwać sylwestra

Sylwester to ciężki okres dla zwierząt. Dźwięki gwałtownych wybuchów oraz błysk fajerwerków i petard, choć miłe dla nas, niekoniecznie są tolerowane przez naszych pupilów. Dlatego w sylwestra szczególnie należy zatroszczyć się o zwierzęta. Jak radzą pracownicy schroniska dla zwierząt – najpierw trzeba zawczasu wyjść z psem na długi spacer - Jeśli jest taka potrzeba, po konsultacji z lekarzem weterynarii przygotuj środki uspokajające i zacznij je podawać w określonych przez niego dawkach z odpowiednim wyprzedzeniem - dodają.

W miarę możliwości zwierząt nie powinno się zostawiać samych w domu. Jeżeli twój pies na co dzień przebywa na dworze, w budzie, pozwól mu na ten czas zamieszkać z sobą. Dom należy odpowiednio przygotować, przed kanonadą sztucznych ogni zasunąć zasłony, zamknąć drzwi i okna. Nigdy nie krzycz na psa za to, że się boi, nie pocieszaj go również, bo to tylko wzmocni niewłaściwe zachowanie, jeśli to możliwe, odwróć jego uwagę. Zajmij zabawą, którą szczególnie lubi. Pochwal go, gdy się uspokoi.
Pod żadnym pozorem nie powinno się zabierać psa na publiczne zabawy sylwestrowe, narażanie go na podobny stres i niebezpieczeństwo stanowi dowód wielkiej nieodpowiedzialności. Wiele zwierząt gubi się podczas sylwestrowej nocy, przerażone błąkają się po ulicach, trafiają do schronisk. Zaoszczędźmy naszym podopiecznym podobnych doświadczeń, postarajmy się zrozumieć ich strach, bądźmy obok, czuwając nad ich bezpieczeństwem. Żadna zabawa nie jest w stanie usprawiedliwić nieszczęścia, jakiego możemy stać się przyczyną. Niech Nowy Rok będzie szczęśliwy dla nas wszystkich!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Sylwia   2013-01-01

Jak zwykle małomiasteczkowi ludzie błyskają w prześciganiu się "mądrymi komentarzami" hahaha żal


#Pzl   2012-12-31

jeden dzień tym pchlarzom nie zaszkodzi w czasie wojny te kundle miały petardy co pięć minut przez 365 dni w roku i jakoś dało się żyć poza tym psy śmierdzą i sra.ą po trawnikach więc mi ich nie szkoda


#Marta   2012-12-31

Nie wymagajcie od nich myślenia. Ci Panowie dwaj myślą jedynie o sobie i mamonie.Całkowicie wyalienowali się ze społeczeństwa. Nasze problemy są dla nich tylko utrapieniem.


#Nikt   2012-12-31

Ja też się z tym zgadzam, ale każdy to wie więc niepotrzebnie to piszą


#Kasia   2012-12-31

zgadzam sie


#Burek   2012-12-31

Organizujecie z burmistrzem fajerwerki a później pouczacie ludzi jak chronić zwierzeta. Debilizm w czystej postaci.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności