Porządkowanie wzgórza zamkowego

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-02-26
Porządkowanie wzgórza zamkowego

Firma Green Deco Sp.z o.o., z siedzibą ul. Trakt Świętego Wojciecha 87/1A, 80-043 Gdańsk prowadzi prace polegające na oczyszczeniu fragmentu wzgórza zamkowego w Pasłęku, w tym wycince drzew, uprzątnięciu wiatrołomów oraz zabiegach pielęgnacyjnych w obrębie koron.

Zakres zadania to: Usunięcie 52 szt. drzew w warunkach utrudnionych – strome skarpy, przy użyciu podnośnika montażowego, z ziemi bądź metodą alpinistyczną, pielęgnacja 25 szt.. Usunięcie większości podszytu z wyjątkiem drzew rosnących w lukach drzewostanu, dobrze rokujących na ich wypełnienie. Usunięcie wiatrołomów drzew z terenu objętego pracami. W przypadku przeprowadzania prac w okresie lęgowym ptaków Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia opinii ornitologa, w celu wykluczenia możliwości ewentualnych zniszczeń siedlisk ptasich. Koszt robót to kwota 74 889,36 zł brutto a termin realizacji 24.02.2020r. – 03.04.2020r.

Trwają również prace porządkowe drzewostanu na starym cmentarzu przy ul. Osińskiego. Roboty wykonuje firma Dendro Serwis z Kwidzyna. Ta sama firma uporządkuje drzewa w Parku Rekreacyjno – Dydaktycznym na pl. 1000 – lecia. Do prac związanych z usuwaniem chorych drzew przystąpili również drogowcy.

kornik

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Szpila   Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Przy Rosjanie na skwerku też bezmyślnie wycieli piękne srebrne sosny, nie były w środku puste i nikomu nie zagrażaly, nie można ich było wkomponowac żeby wyeksponować ich piekno. Najlepiej bezmyślnie zniszczyć. Skwerek służy teraz dla miejscowych meneli, gdzie króluja puszki, butelki i śmieci kupa.


#Bezoar   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

W żadnym europejskim i cywilizowanym kraju nie ma nawet mowy o tym, żeby tak wysokie drzewa rosły NA STROMYM ZBOCZU WZGÓRZA - to jak drażnić żmiję! Drzewa wyciąć, zagospodarować miejsce w parku ekologicznym do zasadzenia nowych, odsłonić z krzaczorów zamek i mury, wzgórze utwardzić i oświetlić. Pozwólcie Pasłęczanom być dumnym z historii naszego ponad 700letniego miasta, a nie z placu kilkuletniego placu zabaw.


#Pasłęcki obserwator#Bezoar  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Jednemu przyklaskuję - całkowite odsłonięcie i wyeksponowanie wzgórza zamkowego wraz z zamkiem, zrobiłoby piorunujące wrażenie nie tylko na turystach ale i na nas, stałych mieszkańcach, którzy przyzwyczajeni do tego co widzimy na co dzień, nie zdajemy sobie sprawy, jaki widok odsłoniłby się przed naszymi oczami.


#Pasłęcki obserwator#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Plac zabaw to widokowa zbrodnia popełniona na historycznym przymurzu. Tu powinien być obszerny, reprezentacyjny plac, gdzie mogłyby się odbywać wszelakie okazjonalne i coroczne uroczystości, festiwale, przeglądy i na jakie tylko pojawiłoby się zapotrzebowanie - gminne, religijne, państwowe, branżowe. To podniosłoby prestiż miasta i nawet zwiększyłoby jego dochody. A co mamy z chińskiego plastyku? Żadnych dochodów a nawet przyszłe koszty, bo wszelki plastyk ma to do siebie, że w końcu zacznie się psuć, no i trza będzie spłacać zaciągnięty na jego budowę niemały kredyt.


#Pasłęcki obserwator#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Natomiast ogołacanie drzew z konarów i wyższych gałęzi, które rosną przy ulicach to bezdenna głupota. Każde, drzewo, każdy krzak, każdy skrawek ziemi pokryty trawą, to w mieście resztki przyrody, z którą powinniśmy nie tracić kontaktu i się jej nie pozbywać. Pozbawienie człowieka łączności z przyrodą, to jak oderwanie oseska od matczynego cycka. Na butelce też przeżyje ale to już nie to, co matczyne mleko.


#Pasłęcki obserwator #Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

A czy wiecie, że chodzenie boso po trawie jest zdrowe i pożyteczne? Tylko kto to teraz praktykuje? Dawniej z powodu biedy dzieci na wsi chodziły właśnie boso i nawet nikt nie wiedział, ze to takie zdrowe. Oczywiście skutkiem ubocznym były różne urazy, skaleczenia i często posiekane pięty i nawet całe stopy. Ale organizm jako całość na tym zyskiwał.


#Jak   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Nareszcie władze zauważyły jaki syf znajdował sie wokół siedziby gminy. Jeszce powinni zwrócić uwagę na przedsiębiorcę przy st. Augusta obok głównej drogi r ęce opadają jaki bałagan i syf znajduje się w mieście tuż przy szosie. Czyżby zabrakło służb porządkowych.


#Plastik#Jak  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Co to st. Augusta?


# mieszkaniec   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

W naszym miescie nastapila jakas zwariowana akcja wycinania drzew a nie spotkalem zadnej zaplanowanej polityki sadzenia nowych drzew lisciastych przy ulicach . Juz obecnie sa ulice i cale kwartaly puste po ktorych hula wiatr i tumany kurzu. Moze wladze pokaza mieszkancom plan miasta z propozycjami uzupelnienia drzewostanu ( gatunki i lokalizacje nowych nasadzen)


#Teskno# mieszkaniec  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Prawda. Jaka pustka bez kasztana koło szpitala, na Ogrodowej wszystko przycięte prawie do pnia. Tylko beton....


#Ja#Teskno  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Piłsudskiego to samo. Masakrycznie ta ulica teraz wygląda. Wyciąć najłatwiej, tylko co zamian?


#Bezoar   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

wyciąć cały ten zagajnik ze wzgórza zamkowego w pień. wygląda to jak jeden wielki nieuporządkowany śmietnik. Wzgórze zamkowe, zwłaszcza widoczne mury, to wielka zaleta miasta, która niestety przyciąga fanów chlania i ćpania pod chmurką. Niech nie płaczą Ci, którzy żałują drzew - urosną nowe - zapewniam ! A pozwalanie żeby stare drzewa, zazwyczaj puste w środku i częściowo wyschnięte, wyrastały ponad zabudowę, stanowiąc jawne zagrożenie w przypadku silnego wiatru - to WIELKA odpowiedzialność, której nosić, jak sądzę, nikt nie powinien.


#ABC   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

To nie bajka, a ty napisałeś bzdurę. Fotosynteza to zupełnie nie znane dla ciebie pojęcie. Krótko: im mniej liści tym więcej obumiera korzeni skutkiem czego drzewo jest coraz bardziej podatne na wywrócenie. Po drugie - mniejsza siatka korzeni - mniej soków przesylanych do części nadziemnych i powolne usychanie. Widzę, że w mieście wywalają się tylko drzewa, które przez lata były za mocno przycinane.


#ABC#ABC  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

To powyżej jest do Zielonego.


#Barbara   Ponad miesiąc temu, 2020-02-26

Na cmentarzu rosną stare piękne drzewa w dobrej kondycji. Oby pielęgnacja nie polegała ogałacaniu ich z gałezi bo to powoduje oslabianie, choroby, zamieranie i podatność na łamanie przez wichury.


#Zielony#Barbara  Ponad miesiąc temu, 2020-02-26

Bajki... jest odwrotnie pod warunkiem umiejętnej przycinki. System korzeniowy może odetchnąć a nowe gałęzie będą zdrowsze.


#KRYSTYNA   Ponad miesiąc temu, 2020-02-26

NO FAJNIE TYLKO NA SERPENTYNIE JEST BRAK OZNAKOWANIA ŻE SĄ PROWADZONE ROBOTY I WYJEŻDŻAJĄC ZZA ZAKRĘTU WJEŻDŻA SIĘ PROSTO W ICH BUSA


#Gangus z Mosiru   Ponad miesiąc temu, 2020-02-26

A jaki drzewa usuwają w chińskim parku rekreacyjnym.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności