17 grudnia 2018 Olimpii, Lazarza, Floriana

Posiedzenie plenarne w OSP w Borzynowie

dodał 2018-02-10
Posiedzenie plenarne w OSP w Borzynowie

8 lutego 2018 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Borzynowie dokonała podsumowania swojej działalności za ubiegły rok. W zebraniu uczestniczyli Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski, Pani sołtys Borzynowa Honorata Danowska, Z-ca Dowódcy JRG w Pasłęku Przemysław Siagło, Komendant Gminny OSP Mirosław Czyszejuk oraz strażacy i mieszkańcy z Borzynowa.
W roku sprawozdawczym OSP uczestniczyła w działaniach ratowniczych podczas powodzi w Miejscowości Stegny oraz uczestniczyła w zawodach sportowo - pożarniczych i zbiórkach szkoleniowych. Ochotnicza Straż Pożarna liczy obecnie 20 członków czynnych i posiada 7 osobową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Po dokonanym podsumowaniu i otrzymaniu absolutorium Prezes Marian Kizyk podziękował strażakom za pracę na rzecz miejscowości Borzynowo i życzył wszystkim, aby bieżący rok okazał również łaskawy dla jednostki jak ubiegły.

Podczas spotkania Burmistrz Pasłęka podziękował strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz strażakom Państwowej Straży Pożarnej za dotychczasową działalność na rzecz lokalnej społeczności. Podziękowania za wspieranie działalności OSP oraz pomoc w realizowaniu statutowych zadań jednostki otrzymała również obecna na zebraniu Pani sołtys Honorata Danowska. Burmistrz Pasłęka podziękował Radzie Miejskiej za wsparcie finansowe, bez którego OSP nie byłoby w stanie prawidłowo funkcjonować.

Burmistrz Pasłęka przedstawił również budżet gminy z przeznaczeniem na działalność wszystkich OSP działających na terenie Gminy Pasłęk. W roku bieżącym na funkcjonowanie jednostek OSP przeznaczono ponad 200 tysięcy złotych.

Na zebraniu Przemysław Siagło przypomniał wszystkim zebranym o obowiązku czyszczenia przewodów dymowych i wentylacyjnych w mieszkaniach, oraz niebezpieczeństwie wynikającym z pożarów sadzy w kominie i sankcjach karnych t tego tytułu, oraz zagrożeń wynikających z ulatniającego się czadu. W okresie zimowym Państwowa Straż Pożarna odnotowuje znaczny wzrost ilości interwencji wynikających z braku wykonywania przeglądów i czyszczenia przewodów dymowych przez osoby do tego uprawnione. Przedstawił również przybliżone terminy szkoleń dla członków OSP organizowane przez Ośrodek Szkolenia Doskonalącego przy Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu w roku bieżącym.

mc

 

0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#życzliwy   2018-02-10

I to jest Wiesiu Twój elektorat a nie jacyś nowobogaccy z Cichej, którym właziłeś w doopę teraz oni Twoją obrabiają. Straciłeś i tych z Cichej i tych co się chcą budować po drugiej stronie.


#Zaile#życzliwy  2018-02-11

Za ile ten elektorat?


#Nick   2018-02-11

Obiecanki cacanki a głupiemu radość. To ile konkretnie Borzynowo ma dostac?


#Nikt nic nie wie#Nick  2018-02-11

Nikt nic nie wie.


#Wiśnia   2018-02-10

Hej mam dylemat morałny nie wiem czy nie zrobiłam źle. Mój chłop przyszedł pijany z pracy w dodatku w domu żłopał te swoje piwsko. Kiedy upadł dostał kopa w dodatku pies ugryzł go w nogę. Kiedy sprzątałam puszki znalazłam pod tą zawleczką wygraną 300 zł. Teraz mi głupio bo stary nigdy nic nie wygrał. Głupio mi też odebrać nagrodę czy powinnam mu oddać tą puszkę? Czy może nie mówić i przeznaczyć te pieniądze na własne cele?


#Blenston#Wiśnia  2018-02-11

Kup mu więcej piwa! Ma fart!


#StyX   2018-02-10

A to król wsi ten co rękę trzyma na głowie innego człowieka ? xD


#Bronek#StyX  2018-02-10

Król waldus


#Aj waj Giewałt   2018-02-10

ktoś kupuje głosy na wybory za 200 000 zł.


#Nick   2018-02-10

Kiełbasa wyborcza lub jak kto woli kampania wyborcza ruszyła


#2918   2018-02-10

To już 2918 rok ,chyba trochę pospałem


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...