25 stycznia 2022 Pawła, Miłosza, Elwiry
Reklama Heops

Pożegnanie lata w Godkowie

dodał 2021-09-11
Pożegnanie lata w Godkowie

W sobotę 4 września w naszej gminie odbył się Piknik "Czym Godkowo bogate". Spotkanie było możliwe dzięki finansowej pomocy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w ramach wniosku złożonego przez Urząd Gminy w Godkowie. Kompleksową organizacją wydarzenia zajął się Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Godkowie.

Tego dnia, na boisku w Godkowie czekało na najmłodszych moc atrakcji: darmowe zjeżdżalnie, koniki, alpaki, fotobudka, animatorzy z Elbląga, wata, popcorn, zabawy z Kuźnią Pruską. Dorośli mieszkańcy mogli skorzystać z bogatej oferty kulinarnej stoisk. Dodatkowo dla mieszkańców zostały przygotowane konkursy: Sołecki, kulinarny, na najciekawsze stoisko, a także dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy konkurs pn.: "Strażak Sam".

Gościliśmy przedstawicieli KOWR w osobach: zastępcy dyrektora Pana Marcina Kazimierczuka oraz kierownika Pana Marcina Bąka, a także radnego powiatowego Pana Andrzeja Sidora. Wieczorem dla gości przygotowano występ Coolturalnych oraz sekcji młodzieżowo-dziecięcej. Ponadto wystąpił zespół "Melodie z Godkowa". W konkursie "Pod Godkowską Strzechą" stoiska KGW Szymbory, KGW Dobry, Stowarzyszenie Pomocna Dłoń Godkowo zajęły równorzędne I MIEJSCE. W potrawach tradycyjnych "Zamiast Maca spróbuj Kulebiaka" na podium znalazł się kulebiak z mięsem, lubczykiem i kurkami, karkówka pod pierzynką oraz skurczybyki - pierogi z farszem mięsnym. W Konkursie sołectw zwyciężyło sołectwo Dobry, kolejne miejsca należały do Bielicy oraz ex aequo: Osiek, Szymbory. Natomiast w konkursie dla Ochotniczych Straży Pożarnych kolejno uplasowali się: Dobry, Osiek, Godkowo.

Serdecznie podziękowania dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oddział Olsztyn, zastępcy dyrektora Marcina Kazimierczuka, kierownika Marcina Bąka - za wsparcie, obecność i pomoc przy konkursach,

Kołom Gospodyń Wiejskich z Dobrego, Szymbor i Łępna oraz paniom ze Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" w Godkowie za promocję swojej działalności,

Ochotnikom z OSP GODKOWO za zabezpieczenie spotkania, a wszystkim mieszkańcom biorącym udział w naszym wydarzeniu za świetną i kulturalną zabawę.

Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok na podobnej imprezie.

Fotograf: Malwina Roguska

Serdecznie pozdrawiamy

biuro GOKSiR Godkowo

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ratusz

Komentarze

kocham jarka
nasza