11 grudnia 2018 Damazego, Waldemara, Daniela

Praca w Holandii – o czym trzeba wiedzieć?

dodał 2018-03-06
Praca w Holandii – o czym trzeba wiedzieć?

Holandia to nie tylko kraj wszędobylskich rowerów, kolorowych tulipanów oraz wspaniałych krajów. Warto zauważyć, że to państwo coraz częściej w świadomości Polaków jawi się jako dobre miejsce do zamieszkania lub podjęcia pracy. Całkiem dobre zarobki i przyjaźni ludzie tylko potęgują chęć wyjazdu w celach zarobkowych do Holandii. Jednak przed wyjazdem do tego kraju, warto zapoznać się z paroma informacjami, które pozwolą nam na podjęcie rozsądnej oraz przemyślanej decyzji.

 

Przygotowanie do wyjazdu

Bardzo ważne jest to, by odpowiednio przygotować się do wyjazdu za granicę. W końcu często nie jest to chwilowe. Możliwe jest nawet to, że już nigdy nie wrócimy do kraju. Dlatego trzeba pamiętać o załatwieniu wszelkich formalności. Niezwykle istotne jest także to, by właściwie zadbać o sam proces przeprowadzki. Znaczna większość osób chce zabrać ze sobą zdecydowaną część swojego dobytku. W związku z tym należałoby zadać sobie pytanie, w jaki sposób można to zrobić, by było nam jak najwygodniej, ale też najtaniej. Wydaje się, że jednym z najlepszych pomysłów będzie podróżowanie busem, ponieważ można wtedy zabrać spory bagaż. Ważne jest również to, że busy zatrzymują się w wielu miastach i miasteczkach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: piatkabus.pl.

 

Tymczasowa czy stała praca?

Jeszcze przed wyjazdem do Holandii warto zastanowić się nad tym, jak długo chcemy tam zostać. Zapewne usłyszymy takie pytanie od przyszłego pracodawcy, więc należałoby już dużo wcześniej podjąć jakąś decyzję. Choć oczywiste jest, że zdanie można zmienić już na miejscu. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że w Holandii najbardziej pożądani są pracownicy, którzy chcą pozostać na co najmniej rok. Taka długość pobytu może gwarantować znalezieniem lepszej posady. Przede wszystkim warto tu wymienić pracę w magazynach, przy pakowaniu różnych towarów, ale również w pralniach chemicznych lub przy lekkiej produkcji towarów przemysłowych. Jednak nie są to jedyne posady, które są pożądane w Holandii.

 

Przykładowe posady, które czekają na emigrantów:

- Operator wózków widłowych,

- Mechanik maszyn,

- Spawacz,

- Ślusarz,

- Stolarz,

- Blacharz samochodowy.

 

Gdzie szukać ofert pracy?

Kiedy już podejmiemy decyzję odnośnie długości pobytu, to warto zacząć szukania najkorzystniejszych ofert pracy. Znalezienie wymarzonej posady może być czasochłonne. Dlatego jednym z najlepszych rozwiązań będzie podjęć na początek gorzej płatnej pracy i w trakcie pobytu w Holandii kontynuować poszukiwania. Warto także poświęcić ten czas na naukę języka obcego. Osoby, które znają, chociaż podstawy języka holenderskiego mogą liczyć na większe zainteresowanie ze strony pracodawcy.

Należałoby pamiętać również o tym, by szukać ofert pracy na bezpiecznych stronach. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalnej agencji, która pośredniczy w zawieraniu umowy pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Dzięki temu będzie wiadomo, że oferta jest sprawdzona i nikomu nie grozi żadne niebezpieczeństwo.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Sztygar   2018-03-07

Proponuję uważać na "panie do towarzystwa". To co na wystawie nie zawsze w pokoju i często może się okazać że sexy Pani jest przebierańcem. Można wtedy źle skończyć.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Muzyka dla ucha malucha

Pozostało1 godzina 36 minut

Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...