Program Rodzina 500+ (nowe zasady)

dodał 2019-06-29
Program Rodzina 500+  (nowe zasady)

Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało wszystkim dzieciom do ukończenia 18 roku życia bez kryterium dochodowego. Oznacza to, że świadczenie będzie należeć się każdej rodzinie posiadającej dzieci, bez względu na jej dochody. Rodzice, którzy mają przyznane świadczenie na drugie i kolejne dziecko, a chcą wnioskować o świadczenie 500+ również na pierwsze, składają od 1 lipca jeden wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.

Nowy okres świadczeniowy obowiązuje od 1 lipca 2019 roku do 31 maja 2021 roku. Aby uzyskać prawo do świadczenia na dziecko, na które obecnie nie jest pobierane to świadczenie należy złożyć wniosek do 30 września 2019 roku. Oznacza to, że tylko złożenie wniosku do końca września gwarantuje wnioskodawcy, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od miesiąca lipca 2019 roku. Jeśli wniosek zostanie złożony po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

 

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW

 

Od 1 lipca 2019 roku można składać wnioski drogą elektroniczną poprzez:

  • bankowość elektroniczną,

  • portal informacyjno – usługowy Emp@tia,

  • portal usług elektronicznych ZUS.

 

Od 1 sierpnia 2019 roku można składać wnioski tradycyjne (w formie papierowej) w pokoju nr 18 (II piętro) w Urzędzie Miejskim w Pasłęku, pl. św. Wojciecha 5, w godzinach od 800 do 1200.

 

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek do 31 sierpnia 2019 roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia następuje do dnia 31 października 2019 roku.

Analogiczny mechanizm będzie obowiązywał w kolejnych miesiącach, tj.:

  • w przypadku złożenia wniosku na świadczenie wychowawcze od 1 września 2019 roku do 30 września 2019 roku ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia następuje do 30 listopada 2019 roku,

  • w przypadku złożenia wniosku na świadczenie wychowawcze od 1 października 2019 roku do 31 października 2019 roku ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia następuje do 31 grudnia 2019 roku,

  • w przypadku złożenia wniosku na świadczenie wychowawcze od 1 listopada 2019 roku do 30 listopada 2019 roku ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia następuje do 31 stycznia 2020 roku,

  • w przypadku złożenia wniosku na świadczenie wychowawcze od 1 grudnia 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia następuje do 29 lutego 2020 roku.

 

Zachęcamy do skorzystania z elektronicznej formy składania wniosków, która daje komfort ubiegania się o świadczenie, a przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić Państwa czas.

 

Ponadto Urząd Miejski Pasłęku informuje, że 8 lipca 2019 roku o godz. 1100 na parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie urzędu, będzie stał bus z akcją informacyjną 500+. Pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie będą służyli informacją i pomocą osobom, które chcą skorzystać z programu.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numer telefonu (55) 248 20 01 wew. 72, bądź w pokoju nr 18 (II piętro) Urzędu Miejskiego w Pasłęku oraz na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem: https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Obserwator   2019-07-01

Czytam i nie mogę słuchać zwolenników PO i PSL . Te partie powinny dawno zniknąć z tej planety. Nie wiedzą z kim mają się połączyć i komuna i z różnymi maściami .Gołym okiem widać ze czegoś się obawiają a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i ich przekręty. Tusk gdyby mógł dawno Polskę by sprzedał i podzielił i tu nie ulega dyskusji. Pracowali byśmy na Niemca i Francuza i taka jest prawda. To widać po głosowaniach w Brukseli kto za czym głosuje . PO zawsze głosuje przeciw Polsce i naszemu narodowi a więc właśnie otwórz oczy zwolennik PO I PSL i innym partiom tym podobnych.


#Polak#Obserwator  2019-07-01

Kierownictwo PO i PSL to ludzie, dla których najważniejszą rzeczą jest własna kariera. Oni nie znają uczuć wyższych, takich jak lojalność, przyjaźń, uczciwość, miłość do Ojczyzny czy honor. To odpady narodu polskiego, żerujące na ludzkiej łatwowierności i naiwności. Wielu z nich powinno siedzieć w więzieniach a ich majątki powinny być sądownie zabrane przez Państwo. Tak powinno być ale tak nie jest. A dlaczego tak nie jest?


#Polak#Polak  2019-07-01

Zadałem to pytanie i odpowiem na nie. Dzieje się tak dlatego, bo polskie elity, czyli ludzie kształceni i wychowywani od dziecka w duchu patriotyzmu i uczciwości, którzy nadawali kierunek kształceniu młodych polskich pokoleń, kierowali rozwojem kraju w jego wielu dziedzinach, stali na czele władz państwowych, sądowych, wojskowych, naukowych, pedagogicznych i innych, w czasie ostatniej II Wojny Światowej i po niej zostali WYMORDOWANI przez Niemców i Rosjan oraz polskich i żydowskich komunistów, sługusów ZSRR. Po tej rzezi narodem polskim zaczęli kierować pod bacznym okiem Rosjan, ludzie do tych zadań nie przygotowani, nie mających kwalifikacji ale za to posłuszni nowemu okupantowi, czyli ZSRR. Zanikł etos państwowego sługi Narodu, narodził się prostacki nadzorca ludzi zniewolonych, który


#Polak#Polak  2019-07-01

uważał tylko, by nie narazić się swemu panu, czyli komunistycznej Rosji. Pod takim kierownictwem stopniowo zaczął się szerzyć kult tępego urzędnika, pana życia i śmierci podwładnych mu rzesz ludzkich. Urzędnika zdemoralizowanego, bojącego się wyższego nad nim i pogardzającego podległą mu ludnością. Wytworzyły się koterie, kasty, mafie i szerokie powiązania między nimi. Gdy ciemiężona ludność podniosła bunt w postaci Solidarności, kasta rządząca i wybrani przez nią zdrajcy z Solidarności urządzili "upadek komunizmu", który w rzeczywistości utrwalił złe obyczaje a oszukana ludność wybierała do tej pory nędzne kreatury do rządzenia Polską. Przy okazji okradziono Polaków z majątku narodowego, wypracowanego przez Polaków w czasie rządów komuny i pod jej przewodem, co świadczy, że nawet komuna


#Polak#Polak  2019-07-01

nie wyprzedawała tak jak jej następcy, no bo rządziła samodzielnie i wszystkim. Na szczęście ostatnie wybory wygrał PiS i nędzne kreatury, dotąd wybierane przez oszukanych Polaków, odsunięte od koryt zaczęły szaleć w amoku i aby odzyskać dostęp do tych upragnionych koryt, nie wahają się współpracować z ościennymi krajami. Taka współpraca z niechętnymi a nawet wrogimi nam państwami to zwykła zdrada ale dla PO i PSL oraz ich "kameraden" to nie ma znaczenia. Tak już się zdemoralizowali i zdegenerowali. Ale najgorzej zdegenerowaną grupą jest kasta sędziowska a to z tej przyczyny, że w obecnym prawie polskim NIE MAJĄ ŻADNEJ KONTROLI NAD SOBĄ. Kto ma władzę i nie jest kontrolowany, ten NIEUCHRONNIE się zdegeneruje. To pewnik, wielokrotnie potwierdzony prze historię.


#Polak#Polak  2019-07-01

Stąd wniosek dla wyborców PO i PSL - porzućcie te partie, nie głosujcie na nich, bo one działając na szkodę Polski, działają tym samym również na Waszą szkodę. Bo gdy Polska straci - stracicie i Wy.


#Pasłęcki obserwator   2019-06-29

500+ to bardzo dobre poparcie dla rodzin wielodzietnych, bo wychowanie dzieci to wydatki i co ważniejsze, codzienna praca - której nikt nie widzi i nie docenia, jeśli nie ma dzieci. Jak we wszystkim, tak i w tym zdarzają się patologie jak np. wpis Alicji Ali - "są dzieci jest pieniądz". Tak naprawdę 500+ nie pokrywa wszystkich wydatków na dzieci tylko je zmniejsza, co jest wyraźną ulgą dla rodziców. Jest w tym tylko jeden minus, który PiS powinien skorygować - nie dawać 500+ tym bogatym, dla których to jest nie wiele warty pieniądz. Dobrze, że oprócz 500+ są jeszcze inne pomocne szczegóły, np. wyprawki dla uczniów i inne. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że w innych państwach też jest pomoc dla dzieci, nieraz nawet większa niż w Polsce.


#Rafcio#Pasłęcki obserwator  2019-06-30

Zobaczymy jak bedziesz swój Rząd chwalił za kilka lat. PO już sie skończyło i nie ma sensu przypominać tamtych czasów. Żyjesz przeszłością? Lepiej patrz w przyszłość. Tu nie chodzi o media Kurskiego, Michnika czy TVN na ktore wszyscy sie powołują. Są media inne ,zdala od obu stron układów, ktore pokazują fakty na podstawie matematyki. Ekonomia. Sięgnij głebiej w internecie i poczytaj. 500+ jest dobre dla Ciebie ale nie dla Twoich dzieci. Te dzieci jak będą w Twoim wieku to będą "spłacać" to co teraz pobierasz. Taka O! Pomoc dla dzieci.


#Do Rafcia#Rafcio  2019-06-30

Rafcio, powiedz, skoro PO się skończyło, to na kogo będziesz głosować w wyborach do sejmu? Jest jakaś rozsądna partia?


#Pasłęcki obserwator#Rafcio  2019-06-30

Rafciu, zbyt wąsko patrzysz na 500+. Sprawa jest szersza. W Polsce, w XXI wieku istniał wstydliwy ( i jeszcze istnieje szczątkowo) problem nędzy, dotykający dzieci. Wprowadzenie przez PiS 500+ ten problem zlikwidowało niemal do zera. Istnieje on tylko w rodzinach patologicznych (takie były i będą zawsze) i w sytuacjach wyjątkowych, niezawinionych. Twoje zmartwienie dziećmi, spłacającymi w przyszłości obecnie pobrane 500+ przypomina mi dawne zmartwienie jakiegoś Francuza, że zabraknie we Francji owsa dla koni przy lawinowo wzrastającej ilości dorożek konnych. Nie martw się , sytuacja w Polsce jest dynamiczna i dzisiejsze obawy mogą okazać się w przyszłości zbędne. A Twoje jak i innych rady, że lepiej odliczać od podatku znacznie ograniczyłoby ilość beneficjentów 500+, co byłoby złe.


#Troche dobrej woli#Rafcio  2019-06-30

Czytamy , czytamy. Wystarczą prognozy agencji ratingowych, prognozy największych banków światowych a nawet uznanie w strukturach UE. Od czterech lat straszycie zapaścią i innymi nieszczęściami a finanse i gospodarka ma się dobrze. Było na drugie i następne dzieci to pilowaliście dzioby czemu nie na pierwsze. Jest na wszystkie dzieci to czemu na patologię , itd. 500+ dotyczy z tego co pamiętam prawie 6 MILIONÓW DZIECI !!!!! Jeszcze raz - SZEŚĆ !!!! WSZYSTKIE DZIECI !!!!


#Rafcio#Do Rafcia  2019-06-30

Na chwile obecna nie ma!


#Rafcio#Pasłęcki obserwator  2019-06-30

Zerknij prosze szerzej nie broniąc ideologii partii rzaczącej, która 500+ wprowadziła. Nawet oni wprowadzając ten program nie wiedzieli jakie będą jego skutki. A są całikowicie inne niż zakładali. Przede wszystkim odsetek urodzeń nie wzrósł a byl to cel nadrzędny. Ale powstało bardzo dużo firm jednoosobowych- salony piękności. Malowanie pazurków, stylizacji brwi itp. Tam zostaje teraz 500+ i to bez paragonów. Chciałbym wrócić do tej dyskusji z Tobą za kilka lat jak zacznie sie recesja ale wtedy sie jiż nie ujawnisz


#Pasłęcki obserwator#Rafcio  2019-06-30

Rafciu, ja nie bronię ideologii partii, bo dla mnie ona jest jedynie narzędziem - na dziś pożytecznym - a nie bożkiem do czczenia. Masz rację, skutki są trochę inne niż zamierzone ale i tak pozytywne. Przesadzasz z tymi salonami do pazurków, one nie dominują. Dominuje natomiast zanik pożyczek lichwiarskich, koniec zakupów na zeszyt i parę innych pożytecznych zmian. Ot, choćby zasrywanie plaż nadmorskich przez dzieciaków, które morza nigdy dotychczas nie widziały. Mniej czarnowidztwa, więcej wiary w dobrą przyszłość zalecam. Zapewniam Cię, że jak się pogorszy, to też się ujawnię, oczywiście jeśli dożyję. Co dzień giną ludzie na jezdniach, więc człowiek nie zna dnia ani godziny z powodu wariatów za kierownicą.


#Troche dobrej woli#Rafcio  2019-06-30

Znowu straszysz co to będzie. Wcześniej przeszkadzała patola a teraz salony urody. Na ilość urodzeń wpływa wiele czynników, nie tylko 500+. Ja na szczęście widzę dużo matek z małymi dziećmi, jest dobrze.


#Rafcio#Troche dobrej woli  2019-06-30

500+ miałbyć decydującym czynnikiem przyczyniającym sie do wzrostu urodzeń. Nie jest i nie będzie. Twoja wypowiedz to tzw. Odwracanie kota ogonem


#Beateycz7#Pasłęcki obserwator  2019-06-29

to powinno byc odliczane od podatku. Powinni miec ci co pracuja i placa podatki a nie ci co siedza w domu


#Pasłęcki obserwator#Pasłęcki obserwator  2019-06-29

O, aż siedemdziesiąt sześć osób popiera to, co napisałem. Nie spodziewałem się aż takiego poparcia ale to znaczy, że ludzie popierają i doceniają trud wychowania dzieci i pomoc państwa w tym wychowaniu. Przecież dzieci to nasz skarb największy, to nasza przyszłość i nasza ochrona na starość, pod warunkiem, że je dobrze wychowamy na porządnych ludzi.


#Ja#Pasłęcki obserwator  2019-06-30

Jesteś taki naiwny w swoich poglądach, że nawet w te generowane wg widzimisię moderatora łapki wierzysz. Ogólnie w życiu codziennym boję i staram się unikać ludzi, którzy tak bezgranicznie w coś wierzą. Fanatyzm w czystej postaci


#Pasłęcki obserwator#Ja  2019-06-30

Spokojnie "ja", spokojnie. Nie jest rzeczą możliwą, by w tak krótkim czasie 76 osób kliknęło na paluszek w górę, cieszyłem się więc z przymrużeniem oka ale nie bezpodstawnie, Zauważ, że moderator to raczej zwolennik PO a tu "wyczarował" takie poparcie dla 500+. Czy to nie znamienne? Nie bądź więc takim Katonem i nie bierz wszystkiego tak śmiertelnie poważnie, oskarżając innych o fanatyzm w drobiazgach. Bo to Ci może zaszkodzić na zdrowiu a i o śmieszność nie trudno. Więcej luzu zalecam i życzliwie pozdrawiam.


#Brayanusz#Pasłęcki obserwator  2019-06-29

Obserwatorze, a wiesz skąd kraj ma na Twoje 500+? Z podatków zamożnych, ciężko pracujących ludzi by taki analfabeta umysłowy mógł później na nich głosować.


#Pasłęcki obserwator#Brayanusz  2019-06-29

Brayanuszu, analfabeto umysłowy, otwórz swój umysł na świat i zrozum, że każdy rząd ma pieniądze z podatków ludzi zamożnych i niezamożnych, ciężko i lekko pracujących. Różnica jedynie polega na tym, na co te pieniądze wydaje. Rząd PO-PSL w uproszczeniu wydawał je na ośmiorniczki dla siebie a rząd PiS wydaje je na 500+. Pracuj swym ociężałym umysłem, pracuj mozolnie a dojdziesz do takiego samego wniosku, jaki Ci zapodałem i być może, także zagłosujesz na tych, co dają dzieciom 500+. Życzę owocnego myślenia. Życzliwy Ci pasłęcki obserwator.


#Zenek#Pasłęcki obserwator  2019-06-29

Sam jesteś analfabetą. PiS to tacy sami złodzieje jak PO. Zrozumiesz za kilka lat


#Pasłęcki obserwator#Zenek  2019-06-29

Zenuś, dziecko. Zrozum że w ciągu ośmiu lat rządów PO-PSL gdzieś "zaginęło" około 250 miliardów złotych. To olbrzymia suma. Właśnie dlatego na wszystko brakowało. Likwidowano szkoły, posterunki, ukradziono ludziom pieniądze z OFE, zmniejszono czy odebrano (nie pomnę) opiekunom niepełnosprawnych zasiłki, firmy państwowe przynosiły straty, i te de, i te pe. Ale za rządów PiS jakimś cudem zaczęło starczać na te rzeczy, zaczęto nawet wypłacać 500+ a firmy państwowe zaczęły przynosić zyski. No to jak? Czy dalej twierdzisz, że PO i PiS to tacy sami złodzieje?


#Bogdan dziaslo #Pasłęcki obserwator  2019-06-29

typowy przyklad jak dziala propaganda kurskiego , tylko jakim jełopem trzeba byc by w to wieżyc


#Sąsiad#Bogdan dziaslo   2019-06-29

Boguś, kochanie. Kaftan ci zdjęli na chwilę a Ty od razu do klawiatury?


#Dobra rada#Bogdan dziaslo   2019-06-29

To po co czytasz GW Michnika i Kurskiego?


#Rafcio#Pasłęcki obserwator  2019-06-30

Owszem PO zabrało kasę z OFE ale obecni też sie przymierzają żeby sięgnąc po resztę kasy z OFE. Są tacy sami tylko lepiej wciskają propagandę. To co opowiadają to są takie herezje. Uważają ludzi za debili. Mają rację bo wiekszość społeczeństwa to łyka jak młode pelikany. Poprzednia władza przynajmniej nie traktowała mnie jak idiotę. Dzielili miedzy siebie po cichu tqk jak od 90 roku robili poprzednicy.


#Pasłęcki obserwator#Rafcio  2019-06-30

Wiesz co, Rawcio? Szkoda czasu na dysputę z Tobą, bo zbudowałeś tak mocną skorupę wokół swego umysłu, że nie przedostają się przez nią żadne argumenty z zewnątrz. Uważasz, że poprzednia władza była dla Ciebie lepsza, bo nie traktowała Ciebie jak idiotę. Twoja sprawa - uważaj jak chcesz. Niech każdy z nas zostanie przy swoim zdaniu, przynajmniej oszczędzimy jałowej gadki. Nie mam ochoty młócić słomy, z której ziarna nie będzie. Zdrowia Ci życzę i miłych wspomnień poprzedniej władzy. Już po 22, pora więc spać, dobranoc.


#Trochę realizmu#Rafcio  2019-06-30

Proszę zapoznaj się ile rocznie dostajemy na 500+, 13-ą emeryturę, 300+ na dobry początek roku,na dopłaty dla matek, dopłaty do leków dla seniorów. Gdzie były poprzednio te pieniądze? Traktowali Ciebie i nie tylko jak idiotę bo miałeś ciepłą wodę w kranie i żyłeś na zielonej wyspie. Wiesz co można było zrobić za tamte stracone miliardy? Skwitowałeś to że kradli i koniec. Rozgrzeszyłeś ich i nie chcesz ciągnąć tego tematu tylko jeździsz po rządzacych.


#Ja#Trochę realizmu  2019-06-30

Krótkie pytanko: Ile pobierasz miesięcznie z racji różnych dopłat?


#Ja#Ja  2019-07-01

Hehe. W odpowiedzi tylko łapka w dół i wszystko jasne:) Tak właśnie jest z tymi wszystkimi zwolennikami wszelkich plusów. Dopóki coś dają to zawsze będą za. Opcja polityczna rozdających nie ma znaczenia


#Bogdan dziaslo#Dobra rada  2019-07-01

W przeciwieństwie do Ciebie nie potrzebuje kogoś kto kształtowały moją świadomość


#Realizm#Bogdan dziaslo  2019-07-01

Czy się podoba czy nie cały czas kształtują naszą świadomość.


#Pasłęcki obserwator#Pasłęcki obserwator  2019-06-29

O, trzem osobom nie spodobał się mój wpis. Dlaczego?


#Bo tak#Pasłęcki obserwator  2019-06-29

Bo to wyznawcy AntyPiSa


#Wieloletni wyborca PiS#Bo tak  2019-06-29

E, coraz mniej tych wyznawców. Ludzie mądrzeją.


#Pytam   2019-06-29

A jak jest w Europie, ile płacą na dziecko? Jak jest w Anglii, Niemczech, holandii a nawet w Czechach?


#Bo tak#Pytam  2019-06-29

Do 2 tysięcy złotych


#Pytam#Bo tak  2019-06-30

I nikt nie krytykuje, że za dużo?


#Hgf#Pytam  2019-06-30

Bo tam nie ma PiS, więc jest ok. Gdyby Kaczor to wymyslił to byłoby bee.


#Roman   2019-06-30

Mogłoby być i 600+, gdyby ograniczyć beneficjentów do poziomu np. 3000 zł na osobę w rodzinie. Bogaci otrzymają dodatkowy fundusz na wakacje na Hawajach, a nie na zwykłych Bahamach, czyż nie? A i tak nie zabiorą się za mnożenie potomstwa, gdyż trzeba by zatrudnić dodatkową mamkę, nianię, a także bonę. gdyż bogatej nie wypada pełnić roli zwykłej kobiety. Cie Florek... .


#Rafcio#Roman  2019-06-30

Zazdrościsz bogatemu? Weź sie do roboty to będziesz bogaty. Małoamiasteczkowe pier*olenie.


#Ssss#Roman  2019-06-30

Panie Romanie, za 3001zł na glowę mając na utrzymaniu dom to na Bahamy czy inne Hawaje sobie nie polecisz ;-) Chcecie sprawiedliwości? To dlaczego tym "bogatym" zabronić 500+?! Każdy za to płaci to dlaczego osiągając coś w życiu ma jeszcze mu się nie należeć? Ciężko pracował na swoje to teraz ma jeszcze na innych pracować? Znam wiele "bogatych" rodzin i te pieniążki idą na konto dzieciakom na późniejszy start a nie na bieżące potrzeby. 500+ może i złe nie jest, sposób przyznawania mógłby być inny.


#Roman#Ssss  2019-06-30

Podałem 3000 zł jako przykładową kwotę i to przypadającą na jedną osobę w rodzinie. Mam na myśli to, że jeżeli już, to powinno nastąpić stopniowe wyrównywanie warunków życiowych, a to czasem zależy także od tych 100 zł więcej na jedno dziecko. Zwróć uwagę, jak szybko w br rosną ceny różnych artykułów, w tym i lekarstw. Od lipca br np. nie będą refundowane opatrunki odleżynowe i rodzina, mająca trójkę dzieci oraz starą matkę z odleżynami na utrzymaniu z radością powitałaby te 100 zł dodatkowo, czyż nie? Dodatki z MOPS czy GOPS nie wystarczają, niestety


#Nick#Roman  2019-06-30

Ma dobrze zarabiam bo się uczyłem i byłem ambitny. Tym tokiem mi się nie należy. Należy się zatem tym co nie uczyli się i dziś mało zarabiają. 500+ dl;a wszystkich a nie tylko dla tych co nie ogarniają życia


#Alicja Ala   2019-06-29

Kochani, stawiajmy na dzieci jak najwięcej teraz naprawdę się opłaca, są dzieci jest pieniądz.


#Sztefan#Alicja Ala  2019-06-29

Daj namiary i robimy dzietny byznes.


#Aa#Alicja Ala  2019-06-29

najlepiej kazde dziecko zinnym tatusiem, to i alimenty beda


#Benio Fix#Aa  2019-06-29

To może nazywa się płatna prostytucja.


#Ts#Benio Fix  2019-06-30

To jest i bezplatna?


#Rafcio   2019-06-30

Nie dajmy pieniedzy do ręki. Jeżeli rząd chce dać to niech odliczy mi te kwoty od podatku. Dalej bede miał 500zł miesięcznie. Rozdawanie pieniedzy do ręki stworzyło patologię. Ludzie nie pracują, czekają na pieniądze i dary z MOPS. Oczywiście nie wrzucam tu wszystkich do jednego koszyka ale są jednostki wśród pobierających 500+ ,które z premedytacją nie podejmują pracy. Każdy z was zna takie osoby choćby z widzenia. Matka to nie zawód! Urodzi dziecko i się należy! Daj! Tak się tworzy patologię umysłową a dzieci niczemu winne pobierają wzorce od rodzica ,który jest leniem i nie pracuje. Program 500+ jest dobry jeżeli każdy beneficjent płaci podatki.


#AK   2019-06-29

Piszecie Patologia:))Hmmm.., jak nie Wy ,to Wasze dzieci, Wasi wnukowie pierwsi będą stali 01.07.2019 o godz 8.00 z wnioskiem u bram UMiG:)), kto ma dziecko i nie złoży wniosku ręka w górę?... to jest Patologia:)


#Rafcio#AK  2019-06-30

Od 1 lipca wnioski składa sie drogą internetowa a nie bezpośrednio w Urzędzie Miasta. Komentujesz a nawet artykułu nie przeczytałeś.


#Aha#AK  2019-06-29

"Nowoczesne" dziunie nie chciały miec dzieci więc teraz płacz i zgrzytanie zębów. Normalna rodzina to rodzice+dzieci.


#Janosik   2019-06-29

Przypominam, program 500+ jest dla chętnych, krytykujący nie muszą pobierać!!!


#KRYSTYNA   2019-06-29

PATOLOGIA .ROBIĆ DZIECI PO TO BY DOSTAĆ 500+ I NIE PRACOWAĆ .ABY DOSTAĆ TĄ KASĘ POWINIEN BYĆ JEDEN WARUNEK ,JEDNO Z RODZICÓW POWINNO PRACOWAĆ .


#Nick#KRYSTYNA  2019-06-29

Ty już nie możesz miec dzieci?.... a to pech....


#Aha#Nick  2019-06-29

Chyba na szczęście dla nas......


#Widzący   2019-06-29

Socjalizm najgorsze co może być zaraz po komunizmie to kolejne kajdany które zakładają Polakom. 500+ to sposób na biznes... Prawda jest taka że tz. rodzice decydują się na dziecko nie myśląc o takiej potrzebie spełnieniu Bożej woli, marzeń ale o pieniądzach.. Narobić dzieci to nie problem pewnie ale trzeba je tez wychować na dobrych ludzi z zasadami moralnymi. Tak wiec za kilka naście lat zobaczymy efekty socjalizmu i łapczywości.


#Krystyna   2019-06-29

patologia.


#Pasłęcki obserwator   2019-06-29

Stawiajmy na dzieci, bo bez nich nasze rody wymrą. A dodatkowo - będą płacić na nasze emerytury, ale to już z tego powodu, że komuna ukradła nasze składki emerytalne. W czasie t.zw. prywatyzacji był projekt aby za kasę za sprzedane zakłady zwrócić ZUS-owi ukradzione mu składki, by miał z czego płacić emerytury. Niestety, projekt ten szybko upadł. Dlatego wnukowie muszą składać się na emerytury dla dziadków a złodzieje przekazują swoim dzieciom ukradzione majątki. Ot, komusza i peowska sprawiedliwość.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Koncert Świąteczny – przypominamy

Pozostało5 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w środę 18 grudnia 2019 r. na koncert...