Protest policjantów.

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2018-10-02
Protest policjantów.
Tysiące policjantów z całej Polski protestuje właśnie w Warszawie. Wśród nich są także funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pasłęku. To punkt kulminacyjny trwającej od lipca akcji protestacyjnej.

 

Powodem protestu jest brak porozumienia z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie postulatów związkowców, z których najważniejsze to: podwyżka płac i zmiany przepisów emerytalnych.

Przypomnijmy, że protest rozpoczął się 10 lipca, czego efektem jest prowadzona przez policjantów akcja „pouczenie zamiast mandatu”. Spowodowała ona spadek ilości wystawianych mandatów, a co za tym idzie - znacząco mniejszą kwotę wpływów do Skarbu Państwa (Szacunki mówią nawet o kilkunastu milionach zł co miesiąc).

Na co narzekają funkcjonariusze? Przede wszystkim na niskie wynagrodzenie i braki kadrowe. To z kolei przekłada się na nadgodziny, które powodują coraz większą frustrację. Do tego dochodzi brak dostępu do odpowiedniego sprzętu. Policjanci mówią też o konieczności kupowania niezbędnego w pracy wyposażenia z własnej kieszeni, przywołują absurdy biurokracji i skarżą się na konieczność "wyrabiania statystyk".

Dzisiejszy protest w Warszawie rozpoczął się w samo południe na placu Zamkowym. Podczas przemarszu funkcjonariusze złożą petycję w Pałacu Prezydenckim i kancelarii premiera RP. Zdaniem Zarządu Głównego NSZZ Policjantów to "największa manifestacja funkcjonariuszy służb mundurowych w historii naszego kraju”. Policjanci podkreślają także, że ich protest nie jest wymierzony w żadną partię polityczną. To wyraz solidarności i sprzeciwu dla trwającego od wielu lat lekceważenia ich zaangażowania i poświęcenia w codziennej służbie.

 

W manifestacji "Razem trzymamy linię!" biorą udział także funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej.

0
0
0
0
0
0

Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Zaproszenie na jasełka

Pozostało1 dzień

Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...


Burmistrz Miasta i Gminy Młynary serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na...