Przekop coraz droższy

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-02-27
Przekop coraz droższy

Strategiczna inwestycja morska obecnej władzy miała kosztować 880 mln złotych. Przekop przez Mierzeję Wiślaną ma ożywić okolice Elbląga. Pomysł popierany również przez polityków opozycji będzie jednak kosztował prawie 2 mld złotych. Winne są jak się okazuje rosnące ceny usług budowlanych. Fachowcy od gospodarki wodnej mówią, że to nie koniec wydatków. Kolejny miliard potrzebny będzie na budowę drogi wodnej do Elbląga.

melo


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Turysta   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Przekop ma być, poprostu ma być. Naszemu regionowi to się należy. Niestety są i negatywnie nastawieni mieszkańcy, oślepieni polityką! Rozumiesz jeden z drugim, on ma być i koniec. Niech się władza martwi jak i ile... od tego jest. My mamy tylko korzystać... turystyka to jedyna szansa na odświeżenie tego regionu...


#Bogdan dziaslo#Turysta   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Powiedz to mieszkańcom krynicy


#Mieszkaniec#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Ci to akurat będą dwa razy więcej zarabiać , aby tylko zdołali ten ruch turystów obsłużyć , już nie wspomnę o budowie mariny dla jachtów pełnomorskich.


#Turysta #Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Pasłęczan jest więcej,)


#Bogdan dziaslo #Mieszkaniec  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

no patrz taki raj ich czeka a idioci protestują


#Roman#Mieszkaniec  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

A co z okrętami bojowymi NATO, które miały, w/g b. ministra Macierewicza, w tym podwodne, wpłynąć na wody Zalewu, by wpłynąć na nasze bezpieczeństwo? Może okręty wpływające na Zalew i na nasze bezpieczeństwo, powinny dokonywać jakiejś opłaty kanałowej i zobowiązać się do niezrzucania do wód (jeszcze czystych), przepracowanego oleju i odpadków z kambuza? Co o tym myślisz?


#Spostrzegawczy#Roman  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Jak widać u Romana dzień bez Kaczyńskiego, Macierewicza, Ziobry i ogólnie mówiąc PIS-u to dzień stracony.


#Smutne#Spostrzegawczy  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

To tak jak z uszkodzona płytą, wciąż powtarza ten sam fragment.


#Misio#Bogdan dziaslo   Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Ruskie płacą , to protestują, trzeba się przyjrzeć tym co te protesty nakręcają, dużo może wypłynąć


#I wszystko jasne#Spostrzegawczy  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Roman pisze o okrętach,a te pajace to niszczyciele.


#Turysta#Bogdan dziaslo   Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

zerknij na te mapke i przyjżyj sie uważnie, jest przekop, czy go nie ma?! Można, można!!! Skąńczcie te dyrdymały, jeste przekonany, że nie podoba się głównie tym co się w polityke bawią! ps...ja już słyszałem, że jak natura zechce to go zrobi...:) https://www.facebook.com/rafal.laszkiewicz/videos/3396312747062423/?t=2


#Ortofob#Turysta  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

A ty turysta skąd, że takie byki sadzisz?


#Turysta#Ortofob  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

literówka, odnieś się do filmu! ?


#Ortofob#Turysta  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Kolejny obrońca własnej głupoty. Nawet jej sensownie nie potrafisz bronić. Literówka? Żeby napisać "przyjżyj " nie wystarczy pomylić klawisze bądź opuścić literę, trzeba jeszcze nacisnąć "Alt". Zainstaluj sobie wtórny analfabeto wyszukiwarkę błędów. Jak mi taki debil proponuje obejrzenie jakiegoś filmu to od razu ochota na to odchodzi bo co tam może być mądrego? Naucz się też zapisywać adresy stron w formie linku.


#Gosc#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Mieszkancy krynicy boja sie po prostu konkurencji, slepa zawistna zazdrosc.


#Turysta #Ortofob  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

I już? Uszła para? To.jest twoja odpowiedź do tematu. Masz rację błąd i co przez to przekop traci? Link ci się nie podoba. Chłopaku tu o większe chodzi niż twoje uwagi i obrażanie ludzi. Wypowiedz się lepiej, co Cię tak boli że Pasłęk Elbląg Kanal Elbląski na tym.skorzysta? Może książkę napisz piekną polszczyzną i zarobisz na tej historii...


#Roman#Spostrzegawczy  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

To niewielki fragment wywiadu Min. Macierewicza z dn. 11 stycznia 2019 r:: "Przekop uruchamia dodatkową, potencjalną możliwość obrony polskiego wybrzeża, która dotychczas była zablokowana, bo Zalew Wiślany był w pełni militarnie kontrolowany przez Rosję. Teraz my i nasi sojusznicy będziemy mieli taką możliwość." Przeczytaj wszystkie wypowiedzi (obecnie byłego) min. Macierewicza na temat Przekopu, a zdumiejesz się, zapewniam i staniesz się jeszcze bardziej spostrzegawczy.


#Roman#Smutne  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

"Po raz kolejny pan Macierewicz jest nieprecyzyjny w przekazie. Nie byłym przeciwny przekopaniu jako przekopaniu, tylko sposobie jego uzasadnienia. Pan wiceminister Grabski, emisariusz pana Macierewicza, chciał na mnie wymusić na piśmie, że to ma uzasadnienie militarne" - mówi generał Mirosław Różański w odpowiedzi na wywiad z Antonim Macierewiczem w DGP.


#Albo albo#Roman  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

Nie uprawiaj gadulstwa tylko napisz otwarcie - jesteś za przekopem, czy przeciw?


#Roman#Albo albo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

Nie pisałem do Ciebie, lecz Ci odpowiem: wszystko to odbywa się w ramach propagandy sukcesu. Koszty rosną i będą rosły i to nie tylko budowy, lecz także utrzymania Kanału. Nikt nie przeprowadził wcześniej symulacji, nawet komputerowej, jakie będą korzyści, a jakie straty P. poseł Kaczyński prowadzi kampanię na rzecz PiS, a Polska, w tym Elbląg, co na tym skorzysta. Nie zapomnij, że jednocześnie unowocześniane są linie kolejowe za pieniądze z UE, znajdujące się w Elblągu i Pasłęku, a służące do przewozu nawet ciężkich towarów. Nie odpowiem Ci czy jestem za czy przeciw. Kpiłem z zapędów min. Macierewicza, po prostu.


#Albo albo #Roman  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

Nie cierpię hipokrytów. Nawet jeśli mam sprawę z twardym przeciwnikiem ale który przedstawia swoje argumenty i wygląda na to, że wierzy w swoją wersję, szanuje go, choć się z nim nie zgadzam. Ale ty kręcisz, kluczysz. Widać, że jesteś przeciw przekopowi ale nie masz odwagi tego przyznać. Jesteś pokątnym, zwykłym krętaczem i nie mogę Cię szanować, bo nie cierpię obłudników.


#Przekop up#Roman  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

To nic, na Zalew to są wojskowe poduszkowce i Rosja takie ma o nazwie Żubr o ładowności 150 ton. Jest on wyposażony w działka gatlinga 30 mm, wyrzutnie rakiet ogon kalibru 140 mm, wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych strzała 2 i strzała 3- 6 zestawów. Dodatkowo na pokład zabiera 3 czołgi t-90, 10 BwP I 140 żołnierzy, albo samych żołnierzy desantu zabiera 500. No i takie poduszkowce są na Zalew Wiślany we Flocie Bałtyckiej. mają poniżej 1 m zanurzenia i są bardzo szybkie. Rozwijają prędkość nawet 117 km/h także jak widać przekop ma znaczenie militarne.


#Roman#Albo albo   Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

Do Albo-albo:nie wyczytałem w Twoich wypowiedziach , czy jesteś za, czy też przeciw, a ode mnie tego wymagasz. Zatem przytoczę Ci Twoje własne słowa: "Jesteś pokątnym, zwykłym krętaczem i nie mogę Cię szanować, bo nie cierpię obłudników." Ponieważ są to twoje słowa, zapewne nie oburzysz się, jeżeli odniosę je do Ciebie. Nawiasem mówiąc, a raczej pisząc, decyzja p. posła Kaczyńskiego budzi kontrowersje. Postawię Tobie trudniejsze pytanie: czy jesteś za tymi, którzy nie chcieli przystąpić do odbudowy Polski z ruin po II-ej W.Św., czy też za tymi, którzy natychmiast do tego przystąpili?


#Marpas#Turysta   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

taaa queen mary wpłynie do lebląga haha ai promy ze szwcji ha ha ha


#Realista#Marpas  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Tu masz statek ktory miedzy innymi zostal wybudowany l, jeden z wiekszych, w stoczni schichau w 1925. Naxywal sie Schwerin mial 106m dlugosci i 4. 5m zanurzenia, przy 5m torze wodnym, czyli tak jak teraz. Byl. to jeden z cudow tevhniki wtedy. Gdybys watpil to podsylam link. W tle na zdjeciu masz katedre sw. MIKOLAJA https://www.kuriergalicyjski.com/historia/smaczki-z-archiwum/3852-nowosci-techniczne-z-1929-roku


#Marpas#Realista  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

tak moze i byl duzy jak elblag byl pod niemieckim zarzadem he he teraz to nic nie znaczace miasto....


#Przekop UP#Marpas  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

Mylisz się, teraz też w Elblągu są duże zakłady konstrukcji ponadgabarytowych- turbiny do elektrowni GE na cały świat idą, przekładnie i filtry przemysłowe do Europy, odlewy żeliwne, nawet kładkę na Motławę w Gdańsku to zbudowali w Elblągu, a co do Queen Mary to właśnie w Elblągu zbudowali pędniki do Queen Mary 2.


#Ityle#Marpas  Ponad miesiąc temu, 2020-03-02

Pod Niemcami miał 40 tys mieszkańców, teraz ponad 120 tys, tak ku ścisłości


#Pasłęcki obserwator#Turysta   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Nie tylko turystyka. Gospodarczo też skorzystamy.


#Gdzie pozwolenie na budowę które będzie zaskarżane   Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

RDOŚ w Olsztynie działa pod naciskiem polityków, którzy tworzą fakty medialne, mimo braku wyjaśnienia i odniesienia się do dziesiątek zastrzeżeń i uwag do raportu o oddziaływaniu na środowisko planowanego przedsięwzięcia pod nazwą „Droga wodna łącząca Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - lokalizacja Nowy Świat”, wydał 5 grudnia 2018 roku decyzję uzgadniającą środowiskowe uwarunkowania realizacji tego przedsięwzięcia.Wbijanie łopaty w brzeg Mierzei oraz przetarg na wykonawcę inwestycji, to działania czołowych polityków PiS sugerujące, że inwestycja przekopu Mierzei Wiślanej i budowy kanału do Elbląga się rozpoczyna.Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz kolejny odroczyła rozstrzygnięcie ws. odwołania od decyzji środowiskowej dla przekopu Mierzei Wiślanej; nowy termin to 29 maja tego roku


#A to cieka#Gdzie pozwolenie na budowę które będzie zaskarżane  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

Jeżeli pisiory nie mogą własnej instytucji zmusić do szybszego procedowania to znaczy, że z tym przekopem jest coś nie tak.


#Nie histeryzuj#A to cieka  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

Z przekopem jest wszystko w porządku ale w Generalnej Dyrekcji siedzą jeszcze muły z PO i sabotują jak mogą. Pisiory mogłyby te muły wykopać ale to pewnie trudniej niż mierzeję przekopać. Ot czasy nastały.


#Jak ja nienawidzę idiotów#Nie histeryzuj  Ponad miesiąc temu, 2020-03-02

Pięć lat samodzielnych pisich rządów a ty buraku jeszcze na PO winę zwalasz. Tam nawet sprzątaczki powymieniali na swoje.


#Klubek   Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Mieżeja to jest prestiż dla kraju, ma powstać i już. Kacepy już się gotują... . Żeby prosić rusaków o wypłynięcie z własnego kraju to szczyt poddaństwa. Uwaga agentura rosyjska działa na każdym szczeblu!


#Bogdan dziaslo #Klubek  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

matolku , znasz rzeke szkarpawe?


#Przekop up#Bogdan dziaslo   Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

Szkarpawa to ma 2,5 metra głębokości i komora śluzy na Szkarpawie ma długość ok 61 m czyli to nie żadna droga dla statków, bo przekop ma mieć 5 m głębokości dla statków o długości 100 m, a może i dłuższych, bo komora śluzy przekopu ma mieć dł 200 m i głębokość 6,5 m, także będzie można tor pogłębić nawet do 6,5 m, Szkarpawą to nawet porządna barka nie przepłynie taka, jakie są w Elblągu.


#Bogdan dziaslo #Przekop up  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

piszesz glupoty , te barki plywaly do kaliningradu , jaka glebokosc ma tor wodny?


#Przekop UP#Bogdan dziaslo   Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

Sam piszesz głupoty, jaki statek o długości 100 m i zanurzeniu 4 m przepłynie przez Szkarpawę? Nawet ten mały niebieski co pływa do Holandii z przekładniami z Elbląga tamtędy nie przepłynie. Tor wodny przekopu będzie miał 5 metrów głębokości jak przed wojną. Wtedy w Elblągu budowano ponad 100 m długie statki cywilne i nawet torpedowce i niszczyciele. Ponad 1600 jednostek tam zbudowali.


#Bogdan dziaslo#Przekop UP  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

Teraz Cię zaskoczę. Jestem zwolennikiem przekopu. Zegluje więc kicowalem temu pomysłowi od kiedy się pojawił za czasów pierwszego pisu. Ale uważam że poza turystycznym aspektem . Nie ma uzasadnienia ekonomicznego.wielkie pieniądze będą szły na utrzymanie. Kciuki trzymam żeby przeprawa nie była zbyt droga


#Przekop UP#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

Ma uzasadnienie ekonomiczne, chociaż będzie się zwracał długo to fakt, ale firmy nad rzeką Elbląg zarobią przy przybędzie pewnie trochę inwestorów. No i nie będzie trzeba wydawać kasy na remonty dróg co chwila, bo nie będą wozić 100 czy 200 tonowych turbin drogami tylko przez przekop, będzie też możliwość wykonywania dużo większych konstrukcji stalowych w Elblągu jak obecnie- wielkich zbiorników na zboża czy płyny, poza tym nie będą musieli już wozić barkami detali do Trójmiasta i tam przeładowywać na małe statki takie jak Saturn, co wożą turbiny, tylko ten saturn będzie mógł prosto z Elbląga je zabierać. Poza tym będą pewnie rejsy turystyczne, a te to zarobek podatki VAT i wpływy do budżetu, restauracje będą mieć trochę więcej klientów. No i nad rzeką z Elbląga będą pewnie zboże wozić.


# wlasny kraj a nie wypłyniesz motorówką na Narie#Klubek  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Nie dość że DURAK to jeszcze po polsku pisać nie umie.


#Pytanko# wlasny kraj a nie wypłyniesz motorówką na Narie  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

"Durak" to po rosyjsku, ty ruski trolu. Ruskie ci płacą?


#Maria Anna   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

nie jestem za Pis ale brawo za taka decyzję teraz tego nie widać ale zwróci się z nawiązką


#Zaciekawiony#Maria Anna  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

To w końcu jak? PiS dobry czy zły?


#No własnie#Zaciekawiony  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

To jak z tym PiSem jest? Też chciałbym wiedzieć.


#Dziwny jest ten świat#No własnie  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

No proszę, proszę, ... Przekop dobry ale PiS, który ten przekop realizuje to niedobry. PO dobrego przekopu nie chciała ale sama jest dobra. Zaplątanie z poplątaniem.


#Anita#Zaciekawiony  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

PIS ,to wkrótce historia.


#Realista#Anita  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

Nie bujaj w obłokach, wróć na ziemię. Tylko powoli bo grzmotniesz i będzie bolało.


#Anita#Zaciekawiony  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

Tu nie ma pola do dyskusji. Wiadomo ,że PIS jest do bólu zły.


#Dyrektor ZOO#Anita  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

Szanowna Publiko! Tu w ZOO mamy ciekawy okaz pod mianem Anita. Bilety ulgowe, serdecznie zapraszamy!!!


#Bogdan dziaslo#Anita  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

Anita ma rację.popatrzcie na to z boku to sie przekonacie


#Już nie mogę#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

Anita ma rację ble, ble, ble, Anita ma rację ble ble, le, BUM!!!! PiS PRZEKOPUJE MIERZEJĘ!!!! Anita ma rację ble, ble, ble, Anita ma rację ble, ble, ble, ...


#Bogdan dziaslo #Już nie mogę  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

o jeden odpad z dyskusji :)


#Pasłęcki obserwator#Maria Anna  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

A ja jestem za PiS i też jestem za przekopem, bo uważam że jest potrzebny.


#Bogdan dziaslo#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

A proszę wyjaśnić mi do czego przekop będzie potrzebny?


#Poza gospodarczymi#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

do rozwoju choćby turystyki


#Nick#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Potrzebny dla Portu, Bogdan. Teraz zrozumialeś?


#Bogdan dziaslo#Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Porty trójmiejskie są nie wykorzystywane na Maxa. Jakie statki mialy by zawijać do Elbląga ? Świat ma przystosowac flotę?


#Bogdan dziaslo#Poza gospodarczymi  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Turystyka istnieje .sluza gd glowa szkarpawa. I przez pilawe nie bylo problemu. Ale pisiory zamknęły mały ruch graniczny


#Wyjaśniam#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

do transportu rosyjskiego wegla


#Bogdan dziaslo #Wyjaśniam  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

a to jest uzasadnienie


#Warmiak#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Jak Greta Thunberg będziemy jachtami pływać ;-)


#Przekop UP#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

Do transportu ponad 60 tonowych odlewów i kilkusettonowych turbin do elektrowni z GE, przekładni, tak samo jak kilkusettonowych konstrukcji stalowych. No i zboża, kruszywa i pasz- dzięki temu drogi w okolicy nie będą się tak niszczyć i sam ten fakt to już duże oszczędności da, no i do turystyki wodnej i do zimowania jachtów, bo w Elblągu opłaty za cumowanie w marinach są 3-4 razy tańsze jak w Trójmieście.


#Bogdan dziaslo#Przekop UP  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

No dużo bzdur A z tymi opłatami to jest tak że w Elblągu jest drożej niż np . W błotniki. Dobra zmiana podniosła podatek denny i opłaty poszybowsly w górę


#Przekop up#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

No po co kłamiesz? Za dobę w Elblągu jest 15 zł, a za miesiąc 200. W Trójmieście jest 3-4 razy drożej.


#Bogdan dziaslo #Przekop up  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

w samym trojmiescie nie jest duzo drozej niz na zalewie , sprwdz kolego np marine w blotniku , ceny sa nizsze niz w elblagu i do tego sa wolne keje


#Przekop UP#Bogdan dziaslo   Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

To podaj ile jest w Sopocie.


#Entuzjazst#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

Rosja blokowała cieśninę przez 3 lata, a nie pisory, wczesniej też blokowała, to już dawano powinni przekopać. Jest turystyka to przekop będzie atrakcją dodatkową w 1 stronę


#Entuzjazst#Entuzjazst  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

W 1 stronę będzie można płynąć Szkarpawą, a w 2 przekopem i będzie dodatkowa atrakcja wtedy będzie prawdziwa Pętla Żuławska. Ciekawe po co Niemcy budowali BMW skoro mieli mercedesa, a czemu audi Horcha i volkswagena budowali? Czym więcej tym lepiej


#Bogdan dziaslo#Entuzjazst  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

przemysl ten przyklad


#Bogdan dziaslo#Przekop UP  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

Ty nie wiesz tego. Sopot to trojmiasto


#Entuzjazst#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-03-01

Tak Tójmiasto i jak zrobią przekop to spora część jachtów przeniesie się na Zalew, bo będą płacić 15 zł/dobę, a nie 30-65 zł za dobę za 9 metrową jednostkę. Poza tym Zalew jest dobry do nauki pływania, bo to nie otwarte morze. Będzie atrakcja. Już ludzie tam jeżdżą w miejsce przekopu z ciekawości. Będzie też punkt widokowy w miejscu budowy przekopu.


#Rozśmieszony   Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

Przekop wzbudza emocje nie tylko w Pasłęku. Rozalka Woźniakówna z Krakowa, córka Wożniaka wyszła za mąż za Niemca i stała się gorącą orędowniczką interesów niemieckich. Nazywa się teraz Róża von Thun Hande Hoh (czy coś w tym rodzaju), jest europarlamentarzystką z Polski(!) i jest zawziętą przeciwniczką przekopu. Nawet chce zasadzić tam tuję, jako symbol cmentarny z żalu za wyciętymi drzewami z terenu przekopu. Widać, że legendarna Wanda z Krakowa była mądrzejsza, nie chcąc wyjść za Niemca. A Rozalka dała się skusić na niemieckie świecidełka i mamy wstydliwy skutek. Czyż nie jest prawdą, że ludzkość jednak głupieje?


#Potwierdzam#Rozśmieszony  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

Święta prawda.


#Turysta   Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

Coś dla przeciwników;) Cytat " #PrzekopMierzeiWiślanej | W naszej ofercie zagościła nowość! Od tego roku będzie można popłynąć z nami pod miejsce przekopu Mierzei Wiślanej (Przebrno/Skowronki).Rejsy widokowe realizujemy na zamówienie dla grup zorganizowanych." Miłego weekendu!


#Marpas   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Przekop nic nie zmieni, a spłaci się może za 150 lat...o ile się spłaci. Hegemon gospodarki na warmii czytaj Elbląg na pewno na tym skorzysta, te prężne fabryki, te stocznie, ta zaawansowana gospodarka he he a z bezpieczeństwem też ma nie wiele wspólnego bo po zalewie najwyżej motorówki z karabinem mogą pływać


#Glos rozsadku#Marpas  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Po co mam ogladac tvn, skoro ty nadajesz, zywcem slowa wyjete z telwizora. Zachecam jednak do samodzielnego myslenia. Jak mozesz wyliczac jakies oszczednosci, malo tego podawac ilosc lat do zwrotu, jak na dzien dzisiejszy nie wiesz ile inwrstycji tam powstanie, ilu zglosi sie potencjalnych inwestorow. To tak jak zbudowa drogi, teraz rozumiesz? Bo prosciej juz sie nie da.


#Marpas#Glos rozsadku  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

po co mam czytac Twoj komentarz skoro widze że jesteś prawidłowego sortu???


#Marpas#Glos rozsadku  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

no owszem, zainwestuja w elblagu 2mld złotyc w ciagu 10 lat przykladowo he he szybciej w jack pota wygram... a no tak, otworza faryke konserw w Otwocku, ale ze czesc konserw bedzie sprzedawana w elblagu to bedzie propaganda ze to dzieki przekopowi..zreszta wszystko od momentu zakonczenia przekopu co zostanie zainwestowane w pow elblag, tudziez okoliczne powiaty bedzie że jest efektem tej wyżej wymienionej inwestycji pseudoPortowej


#Pasłęcki obserwator#Marpas  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Widzisz Marpas, często tak bywa, że nawet rozsądni ludzie nie wierzą w sukces czegoś co powstaje wbrew ich wyobrażeniom. Jeśli przekop rzeczywiście okaże się sukcesem, uczciwie przyznasz się do pomyłki?


#Ciekawy#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

No to jak? przyznasz się?


#Gosc#Marpas  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Elblag to nie warmia. To po pierwsze, po drugie w Elblagu jest troche fabryk, zapraszam na drzwi otwarte do no. General Electric. Takie cus mozna wyprodukowac i przeslac przez przekop w swiat. Dzis te tony niestety niszcza drogi i tamuja ruch, choc jak rusek pozwoli, czy zmiesci sie na Szkarpawie to poplynie,,choc naokolo. https://youtu.be/7_rwfVq2Ut8


#Przydurek   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

hitlerowi sie nie udalo przekopac mierzei a jaroslaw potrafi . To wielki czlowiek , Wszyscy kretyni z tego forum bardzo go kochamy


#Nauczyciel#Przydurek  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Po co mial kopac skoro w granicach prus wschodnich byl przesmyk przy ktolewcu. Zachecam do nauki historii jednak.


#Przydurek#Nauczyciel  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

po co? zeby szybciej bylo gamoniu , sa zdiecia jak hitler wbija szpadel , tak jak to konus zrobil


#Bez złudzeń#Przydurek  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

To sam sobie odpowiedziałeś, że przekop jest potrzebny.


#Przydurek#Bez złudzeń  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

tyko ze 80 la temu mialo to uzasadnienie ekonomiczne ,a teraz? tylko my przydurki fani konusa w to wierzymy


#Rozśmieszony#Bez złudzeń  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Słyszałem opinię, że mamy najdurniejszą opozycje na świecie. "Przydurek" w pełni potwierdza tę opinię. Tak trzym Przydurek, czeka Cię awans na całego Durka.


#Nauczyciel#Przydurek  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

To poprosze o te zdjecia. Hitler nie panowal nigdy przekopyeac mierzei. Jestes zwyklym trolem.


#Przydurek#Rozśmieszony  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

ej ty fiocie ja kocham pis , jestem takim samym kretynem jak ty


#Przydurek#Nauczyciel  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

a ty jestes ignorantem , poszukaj a znajdziesz , takie plany juz byly dawno , poczytaj troche


#Przydurek#Rozśmieszony  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

kolego , czytam gazete polska , slucham radio maryja , tvp info , kocham jaroslawa , dude , widzisz jestem takim samym idiota jak ty , zaprzyjaznimy sie ?


#Rozśmieszony#Przydurek  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Zaprzyjaźnić się z Tobą? Za jakie grzechy? Oczywiście jestem grzesznikiem ale przy Tobie dodatkowo zdurniałbym do szczętu, więc muszę Ci z przykrością odmówić.


#Hehe#Nauczyciel  Ponad miesiąc temu, 2020-02-29

Też poproszę , dowód tej bajeczki


#Turysta   Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

#Turysta#Turysta  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

hej! #Ortofob tu jest zerknij to ci szczena opadnie, i jak mowile wez sie za pisanie ksiazek bo tu sie marnujesz:)


#Ciekawe   Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Ruskie nas nie lubią i nikt nas w świecie nie lubi.Nawet koronawirus nas omija.


#Nick   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Jureczek, ty byłeś za a teraz jesteś przeciw. I tak w kółko. Zdecyduj się, bo skleroza cię dopada.


#Xxx#Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Jureczek jak Kidawa raz zatym raz zatym. Ha ha


#Pytanko#Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Czy to prawda, że Jurek pisze to, co dostanie z Budki w centrali do napisania?


#Nikuś nick#Pytanko  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

z budki albo od hyżego ruja


#Pasłęcki obserwator   Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Na temat przekopu już tu się wypowiedziano. Zdecydowana większość jest ZA, trochę pędraków jest PRZECIW.


#Rymło mi się#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Wierzyć chcecie czy nie chcecie, mimo że jest wciąż zwalczany - sprawiedliwość jest na świecie, PRZEKOP BĘDZIE WYKONANY. Euro stęka, Rus podszczuwa, opozycja podskakuje, Bóg nad nami jednak czuwa, KANAŁ PRZECIEŻ SIĘ BUDUJE. Niemiec wrogi, Rosja wroga, opozycja fiku-miku, JEDNAK BĘDZIE WODNA DROGA, OD ELBLĄGA DO BAŁTYKU.


#Nick#Rymło mi się  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

No i git. Ma być.


#Jabolek   Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Delta Wisły osuszyli sä żuławy kanał elbląski ostrodzki zbudowano i przyroda się uchowała i jest połączenie Elbląga z Toruniem i są pieniądze i atrakcje jedyne takie na świecie przekop to Pikuś będzie przynosił zyski i turystów oraz rozwój całego regionu a przyroda nie ucierpi ośrodki się nie ma co skakać tylko budować przekop


#Bogdan dziaslo #Jabolek  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

trzezwy jestes?


#Kt   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

zeby, nie było jak z lotniskiem w radomiu , gdzie siedzi 100 osób obsługi , a leci jeden samolot na tydzień albo i nie, tak i tu pewnie tak będzie tylko w sezonie będzie uczęszczany, bo eksportu i inportu juz z Rosja juz nie ma i nie będzie wykorzystany potencjał tego kanał


#Realista#Kt  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Moze tak byc, bo prezio Elblaga razem z jurkiem motorowka nie maja kasy na poglebienie toru w Elblagu. Chca kasy od rzadu. Pis na to ok, ale zrobmy z Elblaga port morski polski, nie port morski komunalny jak teraz. No i tu jest problem.


#Ggg#Kt  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

albo z lotniskiem w Barnowie, zarząd jest, koszty są a nic nie wiadomo.


#Antyzielony#Ggg  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

jak na co - na zarząd!


#Gosc   Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Przekop jeszcxe nie powstal, a juz Elwinga zbiera zapisy, na rejsy na ogladanie przekopu. Podobmo jest b. Duze zainteresowanie. Mozna? Mozna.


#HenryHarry   Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Niech kosztuje ile chce. To inwestycja ważna dla Polski,która pomoże w dalszym rozwoju kraju !!!!!


#Po was choćby potop#HenryHarry  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Jełop!


#HenryHarry#Po was choćby potop  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Przed chwilą dobrze napisałem. Wy nic nie potraficie,tylko kłamać i kraść !!!!!


#Czy musisz bronić swojej głupoty#HenryHarry  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Jełop!


#Jak ja nienawidzę idiotów#HenryHarry  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Zginęło ci coś? Zgłoś na policję a nie obnoś się tu z własną głupotą.


#Pasłęcki obserwator   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Jak widać, większość jest za przekopem, nawet przeciwnicy PiS go popierają. A dlaczego? Ano dlatego, że to niemal na naszym podwórku, że to dotyka nas bezpośrednio i widzimy jak jest naprawdę. A jak jest w innych dziedzinach? Tam jest inaczej, bezpośrednio nas nie dotyka, np. sądy, podległość Niemcom i tam kłamliwa propaganda ma większe szanse by nas otumanić. Dlatego PO ma jeszcze tak duże poparcie, choć jest dla nas, zwykłych ludzi szkodliwa.


#HenryHarry#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Zgadzam się w 100% !!!!!


#Pasłęcki obserwator#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

A kto jest przeciw przekopowi? No wiadomo - Rosja. Kto drugi ? Też łatwo zgadnąć - Eurokołchoz. Kto trzeci - jakżeż by inaczej, marszałek pomorski z PO. Teraz widzicie kochani sąsiedzi kto nam sprzyja a kto nam źle życzy. Czy to jasne, nawet dla Bogdana, czy trzeba łopatą wkładać do głowy?


#Bogdan dziaslo#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

A ty to całkiem debil jesteś::) :) :) :) :) :)


#Pasłęcki obserwator#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Serdecznie dziękuję za komentarz, dyżurny głupolu.


#Bogdan dziaslo#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Coś mi się wydaje że to ty jesteś glupkiem


#Pasłęcki obserwator#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Tobie o mnie coś się wydaje a ja o tobie jestem pewien. I na tym polega różnica między nami.


#Bogdan dziaslo#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

Jesteś na tyle odważny żeby się spotkać i przedyskutować to ?


#HenryHarry#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-28

#Bogdan dziaslo Kiedyś próbowałem NORMALNIE polemizować z takimi jak ty,ale zorientowałem się że ci co głosują na PO to z reguły : ci co przyszli do polityki żeby kraść,co mają na koncie jakieś przestepstwa,co nie płacili podatków i chcą 'żeby było tak jak było' ,SBecy z wielotysiecznymi emeryturami,V niemiecko-sowiecka kolumna,komunistyczna patokasta,wszyscy ci co razem z rodzinami za PRLu,8 letniej Zielonej Wyspy i obecnie w partiach Targowicy marzą o ponownym PASOŻYTOWANIU na Polakach. No i oczywiscie, "autorytety moralne" jak Janda,Holland,Stuhr z synkiem i tego typu gie. Oni wszyscy z reguły nic nie potrafią i chcą TYLKO jednego , ... kraść !!!!!


#Andrzej F   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

nie ma to nic wspolnego z ekonomia , to tylko durna polityka durnej partii


#Rydzyk   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

pisowskie matolectwo mysli ze jarek im przekop zrobi to cos zmieni w ich marnym zywocie? to wylacznie sprawa chorej ambicji tego malego czlowieka,


#Jan   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

A gdzie jest napisane, że Jurek jest przeciw?


#Odpowiedz#Jan  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

A gdzie jest napisane, że jest za?


#Bez złudzeń#Odpowiedz  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Jurek jest za a nawet przeciw


#Za a nawet przeciw   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Pani Kidawa powiedziała ; Jak by natura chciała to by mierzeje przekopała.Koniec i kropka .Profesorów trza słuchać.


#Kopara   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Dali dwa miliardy dla TVP na kampanie Dudy, to te 1,8 miliarda na prawdziwą realną inwestycje, pobudzającą do życia rezerwat biedy, to prawdziwa okazja. Budować, nie patrzeć na Putinowskich trolli i opłacanych przez niego pseudo ekologów


#Bogdan dziaslo   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

NIE DO WIARY JAK TU SIĘ MATOLECTWO PISOWSKE ZLAZLO. IDŹCIE NA JAKIEŚ STRONY DLA IDIOTOW. radyjo maryjo. Gazeta Polska. Od rzeczy


#Duff   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

To porównac można tylko do wydanych milionów na elektrownie atomowa.. której planów nawet nie ma .. Ale to PO.. to nic nie znaczyc


#Bogdan dziaslo#Duff  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Fakt to wyrzucone w błoto pieniądze były. Ale na podkomisje poszło więcej kasy


#Hehe   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

To i tak dalej taniej niż w pełni uzbrojony myśliwiec F35 a ruskie będą musieli dalej wywalać kasę na opłacanie tych różnych dziennikarzyn, pseudo ekologów, polityków niemieckich, unijnych, polskich i innych ciulów, którzy mają kopać dołki antyinwestycyjne


#Haha#Hehe  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Ruscy bardziej się śmieją z naszej głupoty nie tylko w sprawie przekopu , ale i z wydatków na zbrojenia przeciwko ich potędze. Militarnie ten przekop będzie bez znaczenia , a zwrot kosztów liczony jest na 50 lat. Samoloty F-35 , to prezent dla wojsk Trumpa w przypadku konfliktu zbrojnego. Rosja jest zbyt słaba , aby zaatakować NATO , a sama Polska nie ma siły , aby przeciwstawić się siłom tylko w obwodzie kaliningradzkim. Ucz się .


#Pasłęk#Haha  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Ruska potęga.. ?? ha ha haaa ... to nie ten czas, tam już jest po potędze.


#Naczinajem#Haha  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

No i znalazł się ruski troll


# nie komentuj#Haha  Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Komentuj wzrost szczypiorku.Dlaczego komentarzami zajmują się nieuki. Nie jesteś w temacie nie komentuj.


#Hry   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Jurek napisz lepiej jak z murami ....tez będzie nietanio


#Do narodu   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Co to 2 miliardy? :) Pikuś w porównaniu do 13tek dla emerytów;) A jeszcze 14tki chcą dać! ciekawe z czego? Debile zabiją małe firmy i zostaną z ręką w nocniku!. Uwalili dodatki dla tych co się muszą teraz leczyć na własną rękę czyli rencistów i ludzi z chorobami przewlekłymi , co to lekarz nie potrafi zdiagnozować i tak trzyma w niepewności- może rak, może coś innego da się wymyśleć oby pacjent był zaliczony! Ogarnijcie się ludzicha! ta władza jest dla bogatych! ps. chciałbym kiedyś zobaczyć paragon od dentysty;) pewnie szybciej w kosmos polecę hihi;)


#Wodnik Szówarek   Ponad miesiąc temu, 2020-02-27

Ja nie jestem w Fanklubie PiS ale jestem za przekopem !


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności