31 października 2020 Urbana, Krzysztofa
Nomex 2019

Przetarg na remont murów

dodał 2020-03-12
Przetarg na remont murów

Ogłoszony został przetarg na remont murów obronnych. Zadanie pn. "Rewitalizacja miasta - remont murów obronnych w Pasłęku - Roboty budowlane" wzbudza spore zainteresowanie mieszkańców ze względu na koszt i doświadczenia z poprzednim przetargiem.

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana dotycząca robót remontowych, konserwatorskich i wzmacniających mur. Planowana inwestycja obejmuje naprawę muru i wykonanie izolacji wodochronnej. Prace obejmują przywrócenie pierwotnych parametrów muru drogą naprawy lub wymiany uszkodzonych bądź zniszczonych elementów z zachowaniem niezmiennej formy. Planowana inwestycja obejmuje : - usunięcie z murów roślinności, zanieczyszczeń i lokalnych XX-wiecznych „ napraw z użyciem cementu, - napraw korony murów i wprowadzenia izolacji wodochronnej, - uzupełnienie kamieni i cegieł, które wypadły z lica muru, - wzmocnienie niektórych murów mikropalami kotwiącymi, - wzmocnienie niektórych fundamentów ew. podłoża. Zestawienie powierzchni: długość muru około 970,00m, pow. zabudowy około 1 104 m2 (przyjęto szerokość muru równą 3,5 cegły gotyckiej tj. 1,14m

Całe zadanie ma być wykonane do 14 października 2022 roku. Oferty można składać do 25 marca 2020 roku do godziny 10:00.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Somsiad   2020-03-12

Prim aprilis to też jest firma krzak sami partacze i alkoholicy


#Memawka#Somsiad  2020-03-14

Ah sh*t, here we go again...


#Dalej glosujcie na pseudokomunę   2020-03-12

Na pierdoły to pieniądze są, na rożne plusy, trzynastki wreszcie pruskie mury. A w szpitalach aparatury brakuje żeby ratować ludzi starszych z koronawirusem, którzy do szpitali mają nie być przyjmowani, ma być naturalna selekcja, ratujemy tylko młodych. Pani pielęgniarka w TV mówi jakie to kłopoty są ze starszymi. Odcinek siódemki Napierki- Mława poszedł za 290 milionów a na kurwizję ponad 6 razy tyle, żeby wam do końca łby pod berecikami wyprali. Starcy głównie głosują na PiS, zobaczymy kto będzie ich leczyć.


#Rymło mi się#Dalej glosujcie na pseudokomunę  2020-03-13

Czego mącisz łapserdaku? Toć nadzieja jest w Owsiaku!


#Zibi#Dalej glosujcie na pseudokomunę  2020-03-12

Mury to nie są pierdoły tylko dziedzictwo historyczne.


#O jaką pamięć historyczną chodzi#Zibi  2020-03-12

Dziedzictwo historyczne powiadasz? A czyja to historia, że mamy w nią ładować miliony a nie dbać o służbę zdrowia? Wczoraj byłem w Gładyszach. Kiedyś o kapliczkę na cmentarzu dbali Niemcy, dziś po cmentarzu ani śladu a kapliczka pożal się Boże. Za to pałac znalazł właściciela - jakaś dziwna fundacja z Warszawy i choć po części jest odbudowywany. A pamiętam w 1971 jeszcze jakie były tam spaniałe wnętrza. W Słobitach było podobnie teraz? Czy myślisz, że Ukraina czy Litwa dba o polskie zabytki, choć tam mieszka sporo Polaków, podatników i wyborców.


#Zniesmaczony#O jaką pamięć historyczną chodzi  2020-03-12

Ależ się tu jakieś lemingi rozpisały. Mieszają rzeczy w których nawet częściowo mają rację z rzeczami w których racji nie mają i huzia na PiS. Tak jakby nie widzieli ciemnych sprawek antypisu, które są naprawdę poważne ale oni mają tylko jeden kierunek - wszyscy przeciw PiS. Bo tak im powiedziano.


#Kucharz#Zniesmaczony  2020-03-12

Czego to się nażarłeś,,zniesmaczony,, że smak straciłeś?


#Zibi#O jaką pamięć historyczną chodzi  2020-03-13

A co ma do tego Ukraina czy Litwa, ja żyję w Polsce i w Polsce należy dbać o zabytki. Nie ma znaczenia czyja to historia, nawet jakby mury wybudowali Indianie z Amazonii to i tak należy o nie dbać, bo to dziedzictwo historyczne. No to dobrze, że pałac znalazł właściciela. Przynajmniej nie jest w ruinie. A to komuniści zniszczyli wiele zabytków w Polsce, ,,bo niemiecke". No i co z tego, że niemieckie, jak to zabytek to ma być wyremontowany i zadbany, i koniec. A na służbę zdrowia to są płacone składki i z budżetu idą grube miliardy.


#Pasłęcki pbserwator#Zibi  2020-03-13

A ja z uporem maniaka twierdzę, że nie tylko o te mury powinniśmy dbać by nie popadły w ruinę jak setki obiektów za panowania komuny - ale i na nich zarabiać. Jak nie jestem za tym by bezmyślnie małpować wszystko co zachodnie - tak jestem za tym, by brać z zachodu przykład, jak zarabiać na zabytkach. Mamy w Pasłęku mury, które niemądrym władzom przysparzają finansowych kłopotów a mogłyby przysparzać profitów, gdyby władze zmądrzały.. Niestety, mamy pecha - nikt nie bierze takiej ewentualności pod uwagę. Ani władza, ani mieszkańcy. Pisałem o tym wcześniej - nikt się tym nie zainteresował.


#Anty#Zibi  2020-03-13

Jacy komuniści zniszczyli zabytki poojebie? Póki były pegeery to były w nich biura. Potem dzicz rzuciła się szabrować co się dało. Dzisiaj już mamy do czynienia z trzecim pokoleniem tych wandali.


#Zibi#Pasłęcki pbserwator  2020-03-13

Oczywiście masz rację, te atuty należy wykorzystać.


#Zibi#Anty  2020-03-13

Właśnie w PGR-ach niszczyli, co z tego, że były biura, jak rozwalali rzeźby, freski, a ile było takich przypadków, że trzymali świnie owce w pałacach czy zabytkowych kościołach jak w tym z Kaczynosu, co był przeniesiony do Elbląga. Tam też za komuny wysadzili w powietrze cały kościół. zniszczyli zabytkowe nagrobki w tym rodu Schichaua. Zamek w Pasłęku też został przecież spalony.


#Pasłęcki obserwator#Anty  2020-03-13

Widzisz "anty", należysz do tych osobników, którzy każdego adwersarza muszą koniecznie obrzucić jakimś wyzwiskiem. Kultura jest ci obca.


#He he#Kucharz  2020-03-13

Jaki kucharz takie pytanie... eee chciałem powiedzieć - gotowanie, tfu!!!


#Posłucham leminga#Dalej glosujcie na pseudokomunę  2020-03-12

Dięki za podpowiedź. Nadal będę głosował na PIS.


#Durnych nie sieją#Posłucham leminga  2020-03-12

Boś kretyn do imentu!


#Czy pismatołectwo coś z tego rozumie   2020-03-12

Maciej Łopiński został pełniącym obowiązki prezesa TVP. Oprócz pracy w TVP, zasiada w radzie nadzorczej PZU, w której wg sprawozdania finansowego za 2018 rok zarobił - 169 tys. zł (14 tys. zł miesięcznie). Jest doradcą zarządu w PKN Orlen (ok. 20-30 tys. zł miesięcznie) i zasiadał w radzie nadzorczej TVP, w której był przewodniczącym (ok. 123 tys. zł rocznie). W sumie co miesiąc na jego konto wpływa kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jako p.o. prezesa zarządu TVP zarobi ponad 20 tys. zł. Jak ustaliła Wirtualna Polska, bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego mimo tak dużych zarobków, nadal okazyjnie mieszka w prezydenckiej wilii w Warszawie. Za 73-metrowy lokal płacił w 2019 roku "jedynie" 2,9 tys. zł plus opłaty eksploatacyjne. Wina Tuska i PO....


#Naczelny Heniek #Czy pismatołectwo coś z tego rozumie  2020-03-12

Jemusię to po prostu należy! ;) A ciemnogrodowi przeszkadzały ośmiorniczki, które można kupić w byle biedronce za pare pln. Pewnie nadal tam leżą, bo to chyba jedyna rzecz, ktorej spanikowany suweren nie wykupił. Tak, drodzy wyborcy! Jesteście ciemnogrodem, który władza ośmieliła do błednego przekonia o swojej inteligencji. A główny Gebbels, którego odwołali (nie odwołując) sam powiedział o Was "ciemny lud"... Zatem głosując na ludzi, którzy nazywają Was "ciemnym ludem" zgadzacie sie na takie Was tytułowanie. I dalej ja Was nie obrażam tytułując Was tożsamo.


#Krzyżak   2020-03-12

a Malbork tak blisko.podpytać mogliby jak to się robi.


#Ktoś   2020-03-12

A może je rozebrać bo tylko kłopot i wydatki....


#Cichociemny   2020-03-12

Żadna z miejscowych firm nie spełni warunków przetargu.


#Bob budowniczy   2020-03-12

Co za farsa ! Ja cierpię dole ! Przecież już cały Pasłęk wie kto te mury będzie robił . Jaja , jaja , jaja a to Wielkanoc idzie .


#Ja#Bob budowniczy   2020-03-12

A wolałbyś znowu jakąś firmę krzak?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności
LAWETA
nasza2