25 maja 2020 Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Przypominamy o koncercie

dodał 2020-01-05
Przypominamy o koncercie

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają Państwa na Pasłęcki Koncert Noworoczny 2020 "Zagan Acoustic i Krzesimir Dębski oraz Kwintet Smyczkowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej ,który odbędzie się 19 stycznia 2020 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury.

Podczas imprezy będzie miało miejsce wręczenie nagród "PASŁĘCKIE WYDARZENIE ROKU 2019". Jest to piąta edycja konkursu, w którym nagradzane są osoby, instytucje oraz firmy mające wyjątkowe osiągnięcia na rzecz rozwoju społeczno –gospodarczego i kulturalnego gminy Pasłęk.

Wstęp na koncert tylko po okazaniu darmowej wejściówki - do odbioru w sekretariacie Pasłęckiego Ośrodka Kultury od 13 stycznia 2020 r.

Serdecznie zapraszamy.

Wspólny projekt zespołu Zagan Acoustic i Krzesimira Dębskiego to ponad dziewięćdziesiąt minut muzyki. Otwarte formy sprzyjające brawurowym improwizacjom, niecodzienne zestawienie instrumentów i zaskakujące dialogi pomiędzy muzykami to cechy charakterystyczne koncertów. Projekt prezentowany był w większości polskich sal koncertowych również z towarzyszeniem orkiestry kameralnej dla której muzycy przygotowali specjalne aranżacje. W programie koncertu znajdują się zarówno kompozycje muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego jak choćby Country in E, Cantable in h czy Bojan Duke of Dingac jak również autorskie kompozycje lidera zespołu Zagan Acoustic – Pawła Zagańczyka.

Koncert zespołu Zagan Acoustic i Krzesimira Dębskiego zyskał bardzo dobre opinie. Indywidualne brzmienie, witalność, wirtuozeria, no i duża dawka poczucia humoru to główne słowa pojawiające się w recenzjach.

SKŁAD ZESPOŁU:

Krzesimir Dębski – skrzypce, fortepian

Paweł Zagańczyk – akordeon

Joachim Łuczak – skrzypce

Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon sopranowy i altowy

Jarosław Stokowski – kontrabas

KWINTET SMYCZKOWY ELBLĄSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ:

Paula Preuss - skrzypce

Beata Wojtowicz-Rodak - skrzypce

Karol Sienkiewicz - altówka

Mariusz Mruczek - wiolonczela

Małgorzata Kruszyńska - kontrabas

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Dr prawa   2020-01-05

Wejściówek brak jak zawsze.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności