11 lipca 2020 Olgi, Kaliny, Benedykta

Radni zmienili budżet na rok 2020

dodał 2020-03-10
Radni zmienili budżet na rok 2020

Na wczorajszej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej (sesja XVI) w Pasłęku podjęto uchwałę o zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pasłęk na lata 2020 – 2027 oraz uchwałę zmieniającą budżet Gminy na rok 2020. Zmiany mają związek z największą inwestycją ostatnich lat i dotyczą trzech etapów projektu pn. Rewitalizacja miasta – remont murów obronnych. W uchwalonym wczoraj poprawionym budżecie całkowity koszt inwestycji wynosi 17 136 574,59 zł. W tym 15 079 591,54 zł to wartość robót budowlanych brutto. Za zmianami w budżecie głosowali wszyscy obecni w sali rycerskiej radni (11).

jp

 

0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Inwestycja bez korzyści   2020-03-10

Remont murów za 17 mln zł - największa inwestycja... Mam rozumieć, że 17 mln zł zostanie zainwestowane w zabytkowe mury obronne w Pasłęku, które znane są przecież nawet poza naszą planetą? Ktoś pokusił się o przygotowanie analizy ekonomicznej, która pokaże kiedy ta wspaniała inwestycja się zwróci, albo czy chociaż przyniesie nam wymierne korzyści? Mury mają stanowić pewnie świetną atrakcję turystyczną, a miliony ludzi będą odwiedzać nasz Pasłęk, żeby to podziwiać. Za 17 mln zł można wybudować pewnie ok. 30 przyzwoitych domów jednorodzinnych (to tylko jako przykład). Może warto byłoby wesprzeć działanie służby zdrowia, szkolnictwo czy inne bardziej potrzebne dziedziny, które w wyraźny sposób wpłyną na życie mieszkańców Gminy Pasłęk.


#Zibi#Inwestycja bez korzyści   2020-03-11

Człowieku o czym Ty piszesz. Każde szanujące społeczeństwo dba o swoje zabytki, bo to tradycja, historia, kultura. Są to wartości niepoliczalne. Co z tego szkolnictwa i służby zdrowia, jak nie będzie murów czyli symbolu Pasłęka? Kilkusetletni zabytek miałby się zawalić? To jakieś komunistyczne myślenie. I niby co potem by mieli ludzie tutaj robić z czego by słynął Pasłęk? Co by ludzie zwiedzali i oglądali. Kiedyś przyjechali tutaj moi znajomi z Warszawy, żeby zobaczyć te mury i zamek ze starymi zabudowaniami. No i im się podobało bardzo. Nie licząc tych komunistycznych bloków na starówce.


#Ja#Inwestycja bez korzyści   2020-03-10

Czego wy oczekujecie?!? Haha. Dajcie chłopu spokojnie dotrwać do emerytury. Zmarnowane 12 lat.


#Swoje wiem#Ja  2020-03-10

Policz dobrze a wyjdzie ci trzydzieści! od pierwszy wyborów samorządowych w 1990: 3 kadencje wicek we frakcji rządzącej a potem pierwszy.


#Wróg długu#Inwestycja bez korzyści   2020-03-10

Bywają obiekty historyczne, które powinne by żachowane dla potomności jako realna rzecz a nie książkowa czy filmowa i nie można na nie patrzeć jako na zwrot poniesionych nakładów, tylko jak pamiątkę, która musi kosztować. Inna rzecz, że mając smykałkę do interesów to i na pamiątce można zarobić ale nasze władze takiej smykałki nie posiadają. Ale nie jest z nimi tak źle - w zamian mają inną smykałkę i to naprawdę znakomitą - do robienia długów. I to jaką!!!


#Pasłęcki obserwator#Wróg długu  2020-03-10

Wprawdzie nie mam smykałki do interesów ale przyszło mi na myśl, jak Pasłęk mógłby sobie zwrócić nakłady na remont muru. Jak już tu ktoś wcześniej wspominał, przez wycięcie drzew odsłonić wzgórze zamkowe, co ukaże mury i zamek w całej okazałości, nawiązać kontakt z rycerskimi stowarzyszeniami historycznymi i zachęcić je do organizowania turniejów i innych pokazów na placu przed murami, z którego pierwej należałoby usunąć chińskie plastyki. Można by też na tym placu organizować np. zdobywanie murów w ramach oblężenia, co byłoby naprawdę widowiskową imprezą, połączoną z bitewną wrzawą, przystawianiem drabin do murów, laniem z murów wrzątku (udawanego) na wspinających się oblegających wojowników i t.d. Imprezy były sławne jak coroczne bitwy pod Grunwaldem i pzynosiłyby zyski miejskim łyczk


#Pasłęcki obserwator#Pasłęcki obserwator  2020-03-10

miejskim łyczkom i kasa miejska też by skorzystała. Ale trzeba się ruszyć, pomyśleć, porozmawiać ze znawcami tego rodzaju imprez, z miejscowymi pasjonatami jeśli się jeszcze uchowali a wiem że byli, policzyć i zakasać rękawy i do roboty. Za pomysł podziękowań nie wymagam, może go sobie przypisać kto chce, byleby tylko wyzyskać mury do zrobienia interesu.


#Pasłęcki obserwator#Pasłęcki obserwator  2020-03-10

Można by też pasłęckie imprezy powiązać jakoś z bitwą pod Grunwaldem. Wszak wojsko Jagiełły ruszyło po bitwie na Malbork, to i o Pasłęk musiało zahaczyć, choćby jakimś małym oddziałkiem i go zająć. Dużo można jak się chce. Tylko żeby się chciało chcieć!!!


#Pasłęcki obserwator#Pasłęcki obserwator  2020-03-10

Byłaby też inna, niespodziewana korzyść z tego, mojego pomysłu. Oto znakomita lekcja historii dla uczniów - naoczna, zapadająca w pamięci na wiele lat. Skuteczniejsza niż lekcja w klasie - nudna jeśli nauczyciel nie jest z powołania.


#Wstąpił do piekiel po drodze mu było#Pasłęcki obserwator  2020-03-10

Ty obserwator widzę za morawieckiego tu robisz. Pewno jeszcze widziałeś te wojska Jagiełły w Pasłęku, na dokładkę na ulicy Jagiełły.


#Ciekawy#Wstąpił do piekiel po drodze mu było  2020-03-10

A czy Ty w ogóle coś wiesz o historii Pasłęka, czy tylko tak sobie stukasz w klawiaturę?


#Rr#Pasłęcki obserwator  2020-03-10

Jedno co jest potwierdzone, to, to,że w czasie Potopu Szwedzkiego nasz zamek nie został przez Szwedów zdobyty


#Roman#Wstąpił do piekiel po drodze mu było  2020-03-10

Co sądzisz o wersji, w której to Jagiełło, wracając spod Malborka, którego nie zdobył, zahaczył o Pr. Holland, gdzie, na Zamku,został godnie przyjęty i to do tego stopnia, że udając się konno do swego Namiotu Królewskiego na nocleg, zgubił swój pas rycerski i łęk od siodła? Pas i łęk. Hmmm... .


#Mietek#Roman  2020-03-10

Mogło tak być. Tym bardziej że jechał lochami, elektryki wtedy nie było, łatwo coś zgubić.... Czekamy na książkę, która to potwierdzi


#Zibi#Pasłęcki obserwator  2020-03-11

Dokładnie jak w szkole na lekcji zwykłej uczniowie siedzą, to nie ma dużego zainteresowania, ale jak przyjeżdżają z grup rekonstrukcji historycznej czy bractw rycerskich to prawie każdy słucha i chce się czegoś dowiedzieć, zobaczyć jak kiedyś żyli ludzie.


#Pasłęcki obserwator#Zibi  2020-03-11

Twój komentarz jest pierwszym pozytywnym odzewem na moją propozycję "ożywienia" pasłęckich murów. Reszta albo ma to gdzieś albo próbuje obśmiać ten pomysł. A szkoda. Historia pozostawiła nam w spadku skarb a my nie potrafimy z niego skorzystać a przecież korzyści mogą być wielorakie. Od materialnych do dydaktycznych o emocjonalnych nie wspominając. Inne nacje potrafią świetnie korzystać z zabytków - my pasłęczanie nie. Nie mamy pomysłów, nie potrafimy wybiegnąć do przodu, wystarcza nam wyobraźni do jutra.


#Zibi#Pasłęcki obserwator  2020-03-12

Zgadzam się z Tobą. Pasłęk ma potencjał. Można się też pokusić o rekonstrukcję kilku średniowiecznych budynków czy bram i zrobić z tego atrakcję. Rozpropagować jarmark. Krok po kroku coś robić. Nawet te armaty to fajny pomysł, bractwa rycerskie, jakieś niewielkie muzeum Pasłęka.


#Grosz wywalony w błoto   2020-03-10

Tak po prawdzie to czyją mu tu kulturę czy budownictwo zachowujemy? Pruskie? Krzyżackie? Niemieckie? No bo przecież nie polskie.


#Roman#Grosz wywalony w błoto  2020-03-11

Co sądzisz o Ołtarzu Wita Stwosza? Wszak Niemcem on był. Wszystko, co prezentuje zabytki, należeć może do kultury europejskiej ( w tym przypadku).


#Xyz#Roman  2020-03-11

Romaszka! Koniec z piwem, przechodzisz na mleko!


#Mieszkaniec   2020-03-10

Rozebrać i sprzedać po cegiełce


#Zibi#Mieszkaniec  2020-03-11

Swój dom rozbierz i sprzedaj na cegłę.


#Piotr W   2020-03-10

Drugą inwestycją powinno być wyprowadzenie UM z zamku. Wtedy w połączeniu z tymi murami to mogła by być korzyść. Zamek przystosować do celów turystycznych ogólnie mówiąc. Są takie przykłady, np. zamek w Bytowie, hotel, restauracja i muzeum. UM w zamku nie ma przyszłości i im szybciej zacznie się myśleć o wybudowaniu urzędu wygodnego dla obsługi Mieszkańców tym lepiej. Chyba, że w następnej kadencji będą nadawane również tytuły szlacheckie dla Władców Pasłęka.


#Gregory #Piotr W  2020-03-10

Była kiedyś sławna restauracja Rycerska to zrobili urząd pracy czy ktoś tu myśli w tym mieście wątpię...


#Władza bez głowy#Piotr W  2020-03-10

Stoi gotowy budynek na Placu Grunwaldzkim. Był kiedyś tam powiat to może być i gmina. Nawet podjazd i winda dla niepełnosprawnych są. Zlikwidować te idiotyczne interesy, które tam są.A na zamku? Jak ma niepełnosprawny wdrapać się na strych? Że co? powiecie, że urzędnik zejdzie z góry? Jeśli tak to wszyscy niepełnosprawni powinni się zorganizować i przychodzić pod urząd w bądź jakiej sprawie. Może wtedy do kogo trzeba by cokolwiek dotarło. Aha! Parkingu nie ma? A ile było głosów za tym żeby powiększyć ten na Placu Grunwaldzkim a nie wpieprzyć kolejne pieniądze nie zwiększając ani o jedno miejsce parkingowe a zostawiać wolną przestrzeń dla psów i lumpów? Tam w okolicy nawet małych dzieci nie ma.


#Piotr W#Władza bez głowy  2020-03-10

Moim zdaniem powinna powstać nowa siedziba urzędu chociażby przy ul. Boh. Westerplatte z dużym parkingiem. Jest tam dość terenów. Trzeba patrzeć w przyszłość. Za parę lat może się okazać, że liczba Mieszkańców wzrośnie. Powstają nowe domy, bloki. Należy się więc spodziewać że liczba Tych co będą się kierować do Urzędu też będzie większa. Remontowanie i nieudolne próby adaptowania pomieszczeń w Zamku to ślepa droga. Nasuwa się pytanie. Kto to ma zrobić i skąd pieniądze. Głos i decyzja jest po stronie Mieszkańców wraz z Nowym Burmistrzem, z otwartą głową, interesującym się potrzebami. Jak Mieszkańcy nie wezmą się konkretnie do działań to nic się samo nie zrobi. Warto więc szukać potencjalnego następce co widzi i tych Znaczących, m.in. Przedsiębiorców oraz tych co na samym dole. To początek.


#Co jeden to mądrzejszy#Piotr W  2020-03-10

Napisz z jakiego to niby powodu coraz więcej ludzi będzie chodzić o urzędu? Po co? Pewno wg ciebie do banku też coraz więcej będzie chodzić, szczególnie wtedy jak za wypłatę bądź wpłatę na własne konto poprzez bankową kasę trzeba dodatkowo zapłacić. Klient to chwast.


#Piotr W#Co jeden to mądrzejszy  2020-03-11

Jak się zwiększy ilość mieszkających w Pasłęku to siłą rzeczy wzrośnie liczba Petentów. Nie wszyscy będą załatwiać sprawy przez internet i nie wszystko się jeszcze załatwia. Pasłęk dzięki S7 i rozwijającemu się Trójmiastu a może i w najbliższych latach Elblągu może stać się tak zwaną sypialnią. Obecnie dużo Ludzi z Warmińsko-Mazurskiego pracuje w Trójmieście. Elbląg przez realizacje przekopu mierzei może stać się placem budowy. Pewnie też zaczną pojawiać się przy obwodnicy kolejne markety. To niewątpliwie będzie miało wpływ na zainteresowanie zamieszkaniem w Pasłęku.


#Nick   2020-03-10

Jak donosi Super Express okradzione zostały dwie sale pacjentów na oddziale wewnętrznym i w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. . Z sal zniknęły m.in. płyny do dezynfekcji rąk, rękawiczki jednorazowe i mydła antybakteryjne. Osoby kradnące środki dezynfekujące ze szpitala czynią tylko krzywdę swoim bliskim i innym pacjentom-mówi w rozmowie telefonicznej z Super Expressem Iwona Chełchowska, prezes zarządu Szpitala Powiatowego w Pasłęku.


#Mati #Nick  2020-03-11

Tu cicho szaa zero informacji ,skoro jest zakaz odwiedzin w szpitalu to kto kradnie ?


#Zdziwiony#Mati   2020-03-11

Chyba to oczywiste , że pacjenci . Nie rozumiem takich pytań .


#Obywatel RP   2020-03-11

Mury i mury man nadzieję że prokuratura się weźmie za tą sprawę konkretnie. A ja się pytam co z innymi inwestycjami np droga na Steffena to jest kolejna skaza na Pasłęckich urzędnikach wstyd dla miasta!!


#Ann#Obywatel RP  2020-03-11

Tam powinno kasę oddawać za wymianę zawieszenia, masakra wstyd


#Lol   2020-03-10

Tak w chwili obecnej najważniejsze są mury zabytkowe-a może tak zajrzeć do szkół ile dzieci chorych-coś na temat obecnej sytuacji w kraju,jak sobie radzić?


#BOB Budowniczy   2020-03-10

Czy to prawda że firma prima-aprylis wygrała już przetarg na remont murów bo już od miesiąca szukają ludzi do pracy ? Gdzie można się dowiedzieć o pracę ?


#Dr prawa#BOB Budowniczy   2020-03-10

Wcale się nie zdziwię a ile zapłacą za 1h 14zl czy 21zl bo nikt głupi za friko nie będzie pracował


#Zwolniony dyscyplinarnie#Dr prawa  2020-03-10

nie wiecej jak 12-13 ale osobiscie nie polecam tam pracowac


#Bezradny   2020-03-10

Z 12 mln na 17 mln a podobno budżet taki trudny i nie z gumy pewnie kolejny kredyt zostanie zaciągnięty to się nazywa gospodarność napoleona


#Mati #Bezradny  2020-03-10

Właśnie a to jego ostatnia kadencja nabierze kredytów radni wiadomo przyklepią temat on odejdzie a następca będzie się martwił.


#Wróg długu#Bezradny  2020-03-10

Bez kredytów ani rusz. A długi rosną.


#Fan radnego   2020-03-10

Puste krzesło radnego co lubi ślepic w ekran laptopa i mru mru mruugaac oczetami??? Czyżby podkuwa!!!??


#Jan   2020-03-10

I do roboty panie Henio.


#Fatalna decyzja#Jan  2020-03-10

najpierw to trzeba się na niej znać chociaż trochę


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności