13 lipca 2020 Henryka, Kingi, Andrzeja

Raport o stanie miasta i gminy

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-05-30
Raport o stanie miasta i gminy

Na wczorajszej sesji rady miejskiej przedstawiono raport o stanie miasta i gminy Pasłęk w roku 2019. Na ponad 150 stronach zaprezentowano najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania naszego samorządu. Na sesji w dniu 25 czerwca odbędzie się debata na temat raportu. Poniżej w pliku cały raport. Zapraszamy do lektury.

jpDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Roman   Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

Martwi mnie malejący (procentowo) zwrot z budżetu Państwa, jeżeli chodzi o fundusz sołecki, przedstawiony w II pkt 7. Świadczyć to może jedynie o braku zainteresowania Rządu funduszami Samorządu. A tyle gadki ze strony premiera i Prezydenta o tym, jak cenią Samorządy. Cie Florek... . No cóż, p. poseł Kaczyński nieźle opanował propagandę sukcesu.


#Znudzony#Roman  Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

Nie pominiesz żadnej okazji, by nie skubnąć Kaczyńskiego za dolny skraj nogawki.


#Rewizor#Roman  Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

Poseł Kaczyński jest dobrej nadziei , że w Polsce na jesieni łatwiej pójdzie tłumienie zgromadzeń jak w Waszyngtonie. Wybór DUDY przesłania mu wizję jakie przedsięwzięcia są dla Polski wazniejsze niż DUDA , który i tak jest parasolem Kaczyńskiego. Lubi być Wodzem , a ponieważ nie potrafi ,,szczelać " to narobi bigosu jak wyciągnie wojsko


#Wnerwiony#Rewizor  Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

Poseł Kaczyński jest za łagodny dla rozwydrzonej hałastry, która w swoim amoku chce przerwania Przekopu Mierzei i przerwania lub zaniechania innych, ważnych dla Polski inwestycji a w zamian wprowadzenia do publicznego programu szkolnego, nawet dla maluchów, szkolenia jak się masturbować, co byłoby przygotowywaniem ich na przyszły, bezkolizyjny kontakt z różnej maści zboczeńcami, wykorzystujących dla swego, zboczonego popędu seksualnego dzieci. To tylko drobny ułamek szkodliwej działalności tej antypolskiej hałastry z którą PiS, mając władzę, patyczkuje się, co mu bokiem wyjdzie. Pal licho PiS, będzie miał, na co zasłużył swoją ślamazarnością ale szkoda nas, Polaków i Polski.


#Wnerwiony#Wnerwiony  Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

Mam jednak nadzieję, że jako obywatele, wiemy kto nam, Polakom dobrze życzy a kto chce nas oddać w pacht Niemcom, czasem Rosji i na żer wszelakiemu zboczeństwu, które jest pomyłką natury a nie równoprawnym członem społęczeństwa. Oczywiście nie mam nic przeciw osobom, dotkniętym tą osobliwą chorobą a nawet im współczuję jeśli nie obnoszą się z nią ostentacyjnie po ulicach.


#Rewizor#Wnerwiony  Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

Kaczyński jest łagodny ? A nie wie , że Kurski rozpoczął wojnę propagandową z Rosją ? Zarzuca gotowość do agresji zbrojnej na Polskę ? Robi to oczywiście dla wzmożenia nastrojów antywojenną retoryką i pobudzenia ,,ciemnej masy "do udziału w wyborach. Realizuje hasło ; ciemny lud wszystko kupi. Dziwne , że Rosja ze spokojem taką głupotę przyjmuje


#Twój seksuolog#Wnerwiony  Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

Ty ofiaro pękniętego kondoma nawet porządnie zedrzeć łacha nie potrafisz i nie wiesz, że to zdrowe.. Przekop to nie inwestycja, to pieniądze wyrzucone w błoto.


#Popis głupoty nawiedzonego goopka#Wnerwiony  Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

piszesz ćwierćgłówku: "jak się masturbować, co byłoby przygotowywaniem ich na przyszły, bezkolizyjny kontakt z różnej maści zboczeńcami, wykorzystujących dla swego, zboczonego popędu seksualnego dzieci." Czy masz na myśli sukienkowych. Jeśli w ogóle cokolwiek myślisz


#Wnerwiony#Popis głupoty nawiedzonego goopka  Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

Spodziewałem się tu wysypu bezmózgów kierowanych przez ludzi nastawionych jedynie na osobiste korzyści materialne a nie mających krzty patriotycznego nastawienia, więc się nie dziwię tym bezmyślnym wpisom. Cóż, mamy i takich osobników.


#Rewizor#Wnerwiony  Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

Byłeś w Suchaczu , Tolkmicku ? Wiesz jaka jest głębokość tego bagnistego zalewu ? Mieszkam w pobliżu , często łowiłem ryby z kutra. Ktoś na głowę upadł wmawiając , że budowa opłacalna. Elbląg nie jest miastem przemysłowym , ale zaniedbanym w kierunku produkcyjnym. Kiedyś Zamech , Efuk, Browar , Zakł.Odzieżowe ..... Kanałem będą pływać łódki, kajaki , jachty , kutry... Dla obronności żadnej roli nie będzie spełniał . Ch..D... i kamieni kupa z tego rowu wiślanego. Mózg swój naprawiaj.


#Pytanko#Rewizor  Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

A co jesienią ma być w Polsce?


#Zwróć na to uwagę#Rewizor  Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

Wojnę propagandową to prowadzi od wielu lat Rosja przeciwko nam. Ma wieloletnie doświadczenie i nie przestanie, dopóki nas sobie nie podporządkuje. Taka jej imperialna natura.


#Mama   Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

A dlaczego fryzjerzy biorą tak drogo ?


#Podstrzyżony#Mama  Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

Tak drogo u fryzjerów bo strasznie dużo trudnych do usunięcia kołtunów jest obecnie w Polsce.


#Tata#Mama  Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

Jak za drogo, to zadbaj o swoją fryzurę sama.


#Realista   Ponad miesiąc temu, 2020-06-01

Cieszmy się z dobrego 2019 roku dla gminy, co pokazano w raporcie, bo rok 2020, przez epidemię, już tak dobry nie będzie.


#W trosce o moje miasto Pasłęk   Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

Bardzo słuszna jest idea tworzenia tego typu raportów. Trzeba co jakiś czas zrobić rachunek sumienia, ocenić, wyciągnąć wnioski i iść do przodu. Nie wiem kto tworzył ten dokument, ale: 1) WSTĘP nie zachęca do dalszego wnikliwego czytania. Autor (redaktor) nawet nie wie, że Gminą Pasłęk zarządza burmistrz, nie wójt? Brakuje autora (redaktora (wstyd się przyznać?). Jaką metoda robiony jest ten audyt/raport. Co zawiera dokument i na co zwrócić uwagę. Czemu służy to opracowanie, czy jest tylko ciążącym obowiązkiem??? Jeśli cały dokument ma 162 strony, to wstęp powinien mieć minimum 1 stronę. 2) Analizy: np. demograficzna, podaje wiek produkcyjny i poprodukcyjny, A gdzie wiek przedprodukcyjny? Gmina nie chce wiedzieć ile dzieci jest w którym roczniku i ile przyjdzie do przedszkoli i szkół? 3) .


#To tylko nazwa#W trosce o moje miasto Pasłęk  Ponad miesiąc temu, 2020-05-31

Każdą gminą zarządza wójt. cyt: Burmistrz – jednoosobowy organ wykonawczy (wójt) gminy miejskiej oraz gminy miejsko-wiejskiej. W miastach na prawach powiatu,


#Roman   Ponad miesiąc temu, 2020-05-31

" Natomiast zarówno w 2018, jak i 2019 roku nastąpił spadek liczby mieszkańców w stosunku do lat poprzednich, co obrazują poniższe dane i wykresy. " To cytat z Raportu. Martwi mnie to. Nie pomaga Kamyszowe, nie pomaga 500+, nie pomagają krzyki Prezydenta i przemowy kandydata na Prezydenta A. Dudy. Cie Florek... . Jak pamiętam, największy przyrost naturalny, oprócz powojnia, zaobserwowany został w kraju w czasie stanu wojennego, gdy jednocześnie był 18-ty stopień zasilania w energię elektryczną naszych domostw. Wszyscy się starali, może za wyjątkiem obecnego posła J. Kaczyńskiego. Nie namawiam do powrotu do tego stopnia zasilania, lecz p. Burmistrz jest odpowiedzialny za rozwój całego Pasłęka, nie tylko pod kątem gospodarczym Tylko, jak tu zachęcić Go, by pomyślał o wzroście demografii?


#Mieszkaniec   Ponad miesiąc temu, 2020-05-31

A kiedy kanalizacja w Zielonce będzie i czy będzie bo coś cicho.


#Dr prawa   Ponad miesiąc temu, 2020-05-31

Analiza raportu wskazuje jedynie na wzrost zadłużenia gminy o prawie 10 mln złotych niby z powodu inwestycji.


#Wróg długu#Dr prawa  Ponad miesiąc temu, 2020-05-31

Od dawna tu już pisałem przy różnych okazjach o bezmyślnym zadłużaniu naszej gminy przez burmistrza i jego klakierów, dla zmyłki nazwanych radnymi, wybranych przez równie bezmyślnych wyborców. U nas tak już zazwyczaj jest, że opamiętujemy się dopiero wówczas, gdy za drzwiami zobaczymy komornika.


#Roman   Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

Przeczytałem uważnie Raport w kwestii realizacji budżetu. Rozumiem, że o założeniach budżetowych dyskutują i decydują radni. Niemniej jednak, czy Burmistrz nie powinien wprowadzić, oczywiście Uchwałą, zasady, by środki na budowę, lub rewitalizację placów zabaw dla dzieci i młodzieży dzielić proporcjonalnie, między sołectwa, np. w stosunku do liczby urodzeń, czy w stosunku do dzieci, które rozpoczynają naukę. W/g mnie, ilość dziatwy powinna o tym decydować, zatem nie piszę o dzieciach poczętych, nawet niechcący.


#Tak to widzę#Roman  Ponad miesiąc temu, 2020-05-31

Wyluzuj. Do wyborów jeszcze ponad trzy lata.Później dostaną piłkę lub paliwo do kosiarki i znowu będzie oki.


#Paslenczanin   Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

organista to plan lekcji układa


#Sebastian#Paslenczanin  Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

Ja lubię Pana Jacka jak gra w kościele przynajmniej nie jest tak jak wszędzie...


#Paslenczanin#Sebastian  Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

Ty sebastianku razem z organistą to sobie możecie... Za WOŁYŃ przeprosić


#Ciekawski#Sebastian  Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

A na jakim instrumencie,możesz zdradzić?


#FAN JP#Ciekawski  Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

Juz ci mowie jedyne na czym on dobrze gra to na nerwach porzadnych ludzi


#Ciekawski#FAN JP  Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

Ale to Sebastian lubi jak mu gra.


#Fan jp#Paslenczanin  Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

oj tak kochany razem z cala ta rada pedagogiczna pewnie te 8mln z kochanej unii na te ich diety poszlo


#Paslenczanin   Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

Panie jurku A gdzie te 8mln z unii I gdzie te mury zrobione przez ukraincow


#Ewangelista#Paslenczanin  Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

Pomyliłeś adresy.Zapytaj się św.Łukasza gdzie jest ten szmal.


#Fan jp#Paslenczanin  Ponad miesiąc temu, 2020-05-30

Organisty sie zapytaj zostaw jurasa


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności